Nieuwe In't kort Op 9 juni fancy-fair bij Wilton Fijenoord .1 Zonnig feest in Fiiiilliiii! Vijf PvdA burgemeesters in aktie voor Rijnmond lenzfunK^ in Hof van Spaland I VANDAAG —in deze krant (SS#**" Stadsblad De fijne kneepjes van jiu-jitsu Speciaal: ABVA/KABO - Afd. Schiedam DIJKSHOORN BRILLEN Schiedam naar Woensdrecht Werkloosheid in de regio Pleidooi voor minder stoplichten I satelliet televisie Vriend schappelijk Oproep aan de leden - werkenden en niet-werkenden. iIËPli! Verkiezings karavaan met CD A- kopstukken Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekj |jkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren SCHIEDAM Op zaterdag 9 juni organiseert de Missions te Seamen een fancy-fair op het terrein van scheepswerf Wilton Fijenoord. Het wordt een openluchtfeest met een groot aantal attrakties en vermakelijkheden voor jong en oud. Een soort Pinksterkermis met een Engels tintje. Het festijn begint zaterdag morgen tien uur en gaat door tot 's middags vijf uur. Naast Wiltcn-Fijenoord lebben een aantal Neder- andse en Engelse bedrij ven steun en medewer king toegezegd en zijn aantrekkelijke prijzen be schikbaar gesteld voor evenementen zoals „trea- sure-hunt", „wheel of for tune" en een loterij. .V. DEFEKT? RADIO ABA m De Seamen's Club op het terrein van Wilton Fijenoord. Straks decor voor een drukke fancy-fair. Het Pyramide Ensemble. SCHIEDAM Aan zon- .ige kiekjes geen gebrek tijdens het Costa del Sol- feest op 26 mei in het Pas sagetheater. Menige Schiedammer heeft uit de oude (schoenen) doos zijn souveniers opgediept en die ingezonden voor de vakantiefotowedstrijd. RIJNMOND Een vijftal burgemeesters uit het Rijn mondgebied, die allen lid zijn van de Partij van de Ar beid, hebben bij hun tweede kamerfraktie erop aange drongen de promotie van dit gebied tot zelfstandige provincie te laten doorgaan. De burgemeesters zijn: de heren Van Lier (Vlaardingen), De Groen (Spijkenisse), De Cloe (Hellevoetsluis), Scheeres (Schiedam en Van 't Veld (Poortugaal). 2 dagen KoopjesKermis. Veel produktnieuws en attrakties voor de kinderen. HOF VAN SPALAND, HET GEZELLIGE WINKELCENTRUM BIJ U IN DE BUURT. H00RAPPARAAT "AUDILENS'I ATTENTIE NIET OP DINSDAG... Hemelvaartsdag MAANDAG 28 MEI VRIJDAG 31 MEI woensdag 16 uur VRIJDAG 25 MEI 1984 - NR. 42 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM De VVD, afde ling Schiedam heeft voor dins dag 29 mei een politiek café georganiseerd in het Stadscafé aan de Overschiesestraat. Het thema is: de liberale visie op de Europese verkiezingen. De inleiding zal worden verzorgd door mr. Jules Hosman. Hij staat kandidaat om voor de VVD zitting te nemen in het Europese Parlement. De heer Hosman is sinds 1979 stafme dewerker Europese Zaken bij de Hoogovens Groep B.V. Na zijn inleiding zal er ruim gele genheid zijn met hem te dis cussiëren. Het Politiek Café begint om 20.00 uur. Iedereen die iets meer wil weten over het Europese Parlement is welkom. De toegang is gratis. De commissie voor het Open deur werk houdt op zondag 27 mei een Opendeur dienst in de Aula aan het Pinasplein (in Oud-Mathenesse). Aanvang 10.00 uur v.m. Het thema van deze dienst is: „In beweging komen". „Galilese mannen, wat staat gij daar en ziet op naar de hemel?" zeggen de bo den van de Heer tot Jezus „discipelen", die Hem met open mond nakijken, nog niet beseffen dat degene die zij volgden verdwenen is. Voor goed, naar zij menen. In deze dienst zal voorgaan ds. J. D. Wuister uit Schiedam. Mede werking aan deze dienst ver leent het Groenoord Kerk koor. Op zaterdag 26 mei wordt op het Museumplein een Curiosa- markt gehouden door het Ko ninklijk Schiedams Mannen koor Orpheus. De markt is Speciaal gericht op boeken, speelgoed, puzzels, klein meu bilair, huishoudelijke artike len, glas en aardewerk. De op brengst is bestemd voor de viering van het 120-jarig be staan in 1986 van het mannen koor. De NCVB afdeling Woud- hoek houdt haar slotavond van dit seizoen op 30 mei in de lagere school aan het Faassen- plein. Aanvang acht uur. Me vrouw Stam-van Dijk leest ge dichten voor van Annie Schmidt en Godfried Bomans. In café De Quibus zondaga vond 27 mei, aanvang half tien, een optreden van buurt- theather Hele Klus uit Am sterdam. Gespeeld wordt „De Bochel" (moderne Dracula). Toegang gratis. Zondagochtend 27 mei om 10.00 uur zal het RET kaart- verkooppunt aan de Koemarkt worden gesloten. Hiervoor in de plaats zal op dat tijdstip het nieuwe RET kaartverkoop- punt midden op het plein (plm. 25 meter verderop, bij de telefooncel) in gebruik worden genomen. Engelse matrozenmissie: thuis in vreemde ha vens Een vijftigtal vrijwilligers en scholieren van de Engelse en Amerikaanse scholen uit Den Haag en Amsterdam beman nen de stalletjes en leiden de spelletjes. Scholieren uit Schie dam doen mee aan een in het kader van dit evenement geor ganiseerde poster-competitie, waarvan de winnaars bekend zullen worden gemaakt op die zaterdag. De totale opbrengst van de fancy-fair is bestemd voor het werk van de Missions te Sea men onder de zeevarenden van alle nationaliteiten in het Rijnmondgebied, waar de Mis sions eigen clubs in stand houdt in Pernis, Schiedam en Rotterdam. De Missions te Seamen is een begrip voor iedere zeevarende, die in een vreemde haven aan wal gaat. Over de hele wereld hebben de Missions vestigin gen en zijn actief ten behoeve van zeelieden van alle natio naliteiten ongeacht ras of le vensbeschouwing. In Rotterdam worden de acti viteiten geleid door de Engelse koopvaardij-predikant Cannon J. R. Taylor. Voor zijn komst naar Rotterdam, nu twee jaar geleden, werkte hij in Hong- Kong, Oost-Afrika en Thai land. Soms wordt gedacht dat met de grotere welvaart het werk van de Missions minder be langrijk is geworden. Dat is ze ker niet waar. Nog steeds is er grote behoefte aan een vriend schappelijke ontvangst in een vreemde haven. Dat geldt dan met name voor het grote aantal zeelieden uit de derde wereld, voor wie in een haven als Rotterdam de Missions vaak het enige con tactpunt is. Het werk van de Missions is daardoor nog vol komen actueel en voorziet in een wellicht nog grotere be hoefte dan voorheen. Om dit werk voort te zetten zijn de Missions evenals elders voor een belangrijk deel af hankelijk van financiële bij dragen van rederijen en be drijfsleven en subsidies van de overheid. Cannon Taylor zegt hierover: „Bij mijn komst hier was de economische recessie reeds in volle gang en vele bijdragen werden drastisch verlaagd of hielden zelfs geheel op". Evenals iedereen moesten ook de Missions drastisch bezuini gen en zich aan de gewijzigde situatie aanpassen. Een groot deel van het werk in de clubs wordt thans door een aantal enthousiaste vrijwilligers ge daan. In samenwerking met de En gelse kerk in Rotterdam is een „Fund-raising" commissie ge vormd met het doel activitei ten te organiseren om 100.000,- bijeen te brengen voor urgente renovaties van de club aan de Pieter de Hoochweg. Het aanstaande feest dat de hele dag duurt belooft gezellig te worden en iedereen is van harte welkom. Indien iemand informatie wil inwinnen over mogelijke deelname aan de fancy-fair of zich als vrijwillig medewerker wil opgeven, dan kan hij of zij zich in verbin ding stellen met dhr. J. R. Taylor telefoon 010-765025 of mevrouw U van Nes telefoon 01899-17626. Wij helpen direktlll Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting Kom op dinsdag 29 mei a.s. naar het Malieveld in Den Haag om te demonstreren tegen de voorgenomen kortin gen op de sociale uitkeringen. De demonstratie begint om 13.00 uur met o.a. een toespraak door Wim Kok. Daarna trekken we op naar het Binnenhof. Het gaat ons allen aan om de navolgende redenen: 1e Wees solidair met de uitkeringsgerechtigden; 2e Bedenk dat ook u uikeringsgerechtigde kunt wor den door ziekte, ongeval of werkloosheid; 3e Verlaging van de uitkeringen betekent minder koopkracht, met als gevolg nog meer werkloos heid waarbij ook uw baan in gevaar kan komen; 4e Als de uitkeringen zouden zijn verlaagd is de volgende stap verlaging van de lonen. Laat u niet uit elkaar spelen door dit kabinet. De handhaving van de sociale zekerheid is ons aller be lang. Om 11.30 uur vertrekken vanaf het Emmaplein in Schie dam 5 bussen naar Den Haag. Bij grotere deelname ver zoeken wij degenen waar geen plaats meer voor is in de bussen op eigen gelegenheid naar Den Haag te gaan. Het Bestuur Het resultaat is te zien tijdens het feest, dat al om zeven uur begint met een koud buffet. De Middellandse Zee leverde de ingrediënten (paella, gaspa- cho) voor dit „voorafje"(kosten tien gulden). Op het zelfde tijdstip gaat de eerste film de projektor in: „Octopussy" met James Bond die zoals gewoonlijk vooral aandacht heeft voor vrouwe lijk schoon. In de andere Pas sage-zaal draait „Star Trek II". Voordat het echte feest los barst (rond tien uur) en Imca Marina voor het voetlicht ver schijnt (rond middernacht) spelen Donna Metz en Marlies van Gent wat rustiger muziek. Dit Pyramide Ensemble, Ame rikaans-Nederlands van sa menstelling, is gespecialiseerd in klassieke klanken. een modeshow. Thomas en Ca roline, modeontwerpers uit de Passage, tonen de boulevard- kledij van 1984. Toegang tot het feest, waar volop te eten en te drinken is, kost ƒ15,- gulden, de en tree voor de film is daarbij inbegrepen. De burgemeesters zijn in aktie gekomen na een mededeling van de VVVD minister van Binnenlandse zaken Rietkerk dat deze bij nader inzien toch maar liever afziet van promo tie van Rijnmond van Open baar Lichaam tot zelfstandige provincie. Het is trouwens niet de enige aktie die vanuit Rijn mond wordt ondernomen. Vrijdag 25 mei zal in de Pano ramazaal van de Rotterdamse Euromast de voorzitter van het O.L. Rijnmond aan zijn twee voorgangers Ad Ole (nu commissaris van de koningin in Drente) en Wim Fibben (nu in ruste) een exemplaar van de Het Middellandse Zee wordt halverwege het gramma onderbroken feest pro voor brochure een halve eeuw be stuursgeschiedenis van Rijn mond wijst de weg naar een zelfstandige provincie aanbie den. De vijf PvdA burgemeester, die nu schriftelijk in aktie zijn gekomen, schrijven aan hun partijgenoten, die zitting heb ben in de Tweede Kamer, dat men door de manoeuvre van minister Rietkerk niet alles in klap ongedaan kan worden ge maakt. „De PvdA kan zich op het terrein van de bestuurlijke organisatie toch niet alles uit de handen laten slaan", aldus de vijf Rijnmond PvdA burge meesters. Het vijftal schrijft verder dat de ontwikkeling naar een Openbaar Lichaam Rijnmond een gevolg is ge weest van het reeds jaren gele den gevormde inzicht, dat een adequate aanpak van regiona le prolemen een eigen, be stuurlijke vormgeving vereist. Er is in dit gebied een sterke economische, maatschappelijke en bestuurlijke samenhang (één arbeidsmarkt, één wo ningmarkt) en het toekennen in 1979 van provinciale be voegdheden op het terrein van ruimtelijke ordening en milieu was een logische stap op v, g naar een volwaardige eigen bestuursvorm. Het wetsontwerp tot splitsing van de huidige provincie Zuid- Holland en de vorming van een eigen provincieaal bestuur voor het zuidelijke deel - met als kern het Rijnmongebied - werd dan ook door bijna alle gemeenten hier als een kon- sekwente ontwikkeling erva ren. Natuurlijk is hiermee - met name vanuit het PvdA- standpunt gezien - de zaak niet af. De PvdA-partij heeft altijd gepleit voor eigentijdse provinciale bevoegdheden. Naar onze stellige overtuiging moet het echter toch mogelijk zijn deze discussie open te hou den. Het volgen van de lijn- Rietkerk daarentegen zal iede re verdere ontwikkeling in de richting van het PvdA-stand- punt blokkeren. Door het intrekken van het wetsontwerp en het opheffen van Rijnmond worden wij te ruggeworpen naar een situatie van vóór 20 jaar geleden en wij vrezen dat de kans voor een behoorlijke bestuurlijke oplossing voorgoed verkeken zal zijn. As lokale bestuurders wil men nog eens benadrukken dat voor een doelmatige aanpak van de regionale problema tiek, met name in Rijnmond, het in de Wet Gemeenschap pelijke Regeling neergelegde instrument van intergemeen telijke samenwerkng, vol strekt te kort schiet. Men is ook geschrokken dat door de VVD de Wet Gemeen schappelijke Regelingen ken nelijk als een serieus alterna tief naar voren wordt ge bracht. Ook een toekenning van spe ciale bevoegdheden aan de grote steden - hoe wenselijk op zich ook - zal voor de regiop- roblematiek geen soelaas bie den. SCHIEDAM In verband met de op die dag te houden verkiezingen voor de leden van het Europese Parlement, zal de gemeente-secretarie op donderdag 14 juni behalve de onderafdeling Burgerzaken voor het publiek de gehele dag gesloten zijn. Technisch volmaakt m en daardoor onopvallend. Dijkshoorn vertelt u er alles over. ware grootte J Schiedam St IMulnastraat 1, lal 010-20 TC 49 Schiedam. Kethel. Nof ven Spaland 5. tel 010-70.17.30 In verband met zal onze krant verschijnen op Kopy inzenden is niet meer mogelijk. Voor de editie van gelieve u kopy in te zenden uiterlijk tot Met dank voor uw medewerking. HET NIEUWE STADSBLAD Broersvest 125, tel. 263939 SCHIEDAM Het Christen Democratisch Appèl (C.D.A.)- Schiedam organiseert op dins dag 29 mei een verkiezingsbij eenkomst in Hotel Rijnmond, Nieuwlandplein 12. Op deze avond spreekt de Europarle mentariër mr. J. L. Janssen van Raaij over aktuele zaken binnen het Europees Parle ment in het algemeen en over de inbreng van de C.D.A.-de legatie in dit Europees Parle ment in het bijzonder. Na afloop zal er ruime gele genheid tot discussie worden geboden. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Zaterdag 26 mei doet de CD. A. - verkiezingskaravaan, tussen 11.30 en 13.00 uur, Schiedam aan. De stopplaatsen zijn Hof van Spaland, het mu seum op de Hoogstraat en na bij de Hema. Er T? gelegenheid tot discussie met het Tweede kamerlid P. J. A. v.d. Sanden, de Europarle mentariër mr. J. L. Janssen van Raaij en met plaatselijke fraktie- en bestuursleden. SCHIEDAM Het Comité Schiedam tegen Kernbewape ning gaat op 31 mei (Hemel vaartsdag) naar Woensdrecht, de basis waar eventueel atoomraketten geplaatst zullen worden. De dag staat geheel in het te ken van de muziek. Motto: Het grootste orkest aller tij den speelt tegen kernwapens. „Dit orkest wordt gevormd door (amateur) musici uit heel Nederland. Speciaal voor deze dag heeft het Schiedamse comité een 'compositie gemaakt, die eer daags bij het secretariaat ver krijgbaar is. Wellicht zal deze bijdrage ook te horen zijn in de uitzending op Hilversum 4. De Schiedamse bus vertrekt omstreeks half elf vanaf het Emmaplein, en zal rond half zes weer op hetzelfde punt te rug zijn. Het secretariaat is be reikbaar onder telefoonnum mer 152877. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1