Carties Vers van de groothandel V Vlaardingerdijk krijgt busbaan E11 appeltaart tot slot 1 en 2 juni SB&LANDERIE In Hof van Spaland Het Nieuwe Gemeenteraad moet Schiedam-optie bekrachtigen Stadsblad Finale zaalvoetbal CJV weer op zomerkamp twiC/jwy/i Country festival Vervolg beroeps onderwijs Verkoop Marine T.V. DEFEKT? RADIO ABA Busmaat schappijen werken samen op trajekt Vld.- R'dam ONS-adjunct trekt de natuur in rr>imi!ii!in',jjfl Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren SCHIEDAM De Schiedamse gemeenteraad zou van middag een beslissing nemen over financiële steun aan Wilton Fijenoord. De besprekingen tussen de scheeps werf, de minister van economische zaken en de ge meente Schiedam zijn nu zover gevorderd, dat de „Schiedam optie", die in de onderhandelingen voortdu rend als steunmaatregel naar voren werd geschoven, een officiële status moet krijgen en dus door de raad goedgekeurd moet worden. Veel problemen zou dat naar verwachting niet opleveren. Vrijdags van 12.00 tot 18.00 uur pc/e week evtra voordelig: ^asi of Bami tLnderborstlappen' p,.r 8 95 P. Groeneveld en Zn. Burg llonn. Gretelaan 91 Schiedam De bussen van de ZWN en RET krijgen op de heringerichte kruising na afloop van de werkzaamheden vrij baan. SCHIEDAM De re constructie van het kruispunt Burg. Knappertlaan, Julia- nalaan, Westfranke- landsedijk, Vlaardin- gerdijk en Burg. Van Haarenlaan nadert zijn voltooiing, maar de vraag is of alle aansluitingen binnen kort in gebruik kun nen worden geno men. Vanwege de ingewikkel de situatie op het „nieu we" kruispunt is een goe de verkeersregeling door middel van stoplichten gewenst. De installatie die het verkeer in goede ba nen moet gaan leiden, is echter pas op z'n vroegst in september klaar. 2 dagen KoopjesKermis. Veel produkt-nieuws en attrakties voor de kinderen. HOFVANSRALAND, HET GEZELLIGE WINKEL CENTRUM BIJ U IN DE BUURT. m m Wij helpen direktü! Ruimte voor Wilton Op zaterdag 9 juni organiseert de Ver. Vrienden van het Museum een rondleiding langs de expositie ,,De door braak van de moderne kunst in Nederland". De rondleiding begint» om elf uur in het mu seum, duurt een uur en is kos teloos. Op 4 juni organiseert de werk groep Politieke Vorming Vrouwen een themaochtend over het Europees Parlement, met Lieda Bot-Don als ge spreksleider. Dit i.v.m. de ver kiezingen. De ochtend wordt gehouden in de Vier Molens, Nw. Damlaan. Aanvang kwart over negen. De PSP organiseert op 30 mei een thema-avond over jeugd werkloosheid in het gebouw voor Chr. en Soc. Belangen, aanvang acht uur. De PPR houdt ten huize van Jos Pool man, Lange Kerkstraat 44, een ledenvergadering, aanvang acht uur, op dinsdag 5 juni. De PPR staat op 9 juni met een kraam in winkelcentrum Hof van Spaland en op de Hoog straat. De partij maakt propa ganda voor de europese ver kiezingen. Hoogstraat 50, Schiedam, Telefoon 010- 268919 voor kleine en middelgrote schepen. Die overeenkomst lijkt echter aan herziening toe, daar in het noorden van het land buiten dijkse scheepswerven zich ook al op deze markt hebben bege ven. Alle raadsfracties waren tot dusverre vol lof over het plan, grond en opstallen van de scheepswerf voor ruim 40 miljoen gulden over te ne men apparaturen en machi nes vervolgens voor het symbolische bedrag van één gulden weer aan Wilton te verkopen en de grond in erf pacht uit te geven. Deze extra raadsgeververgade- ring valt op een tijdstip dat de besprekingen over de toe komst van WF met zijn circa 2000 werknemers nagenoeg rond zijn. Vorige week kwam er schot in de slepende onderhandelingen, toen minister Van Aardenne alsnog bereid bleek, Wilton toegang tot de marinemarkt te verlenen. Wilton zou in be perkte mate oorlogsschepen voor de buitenlandse markt mogen bouwen, mits de positie van de twee Nederlandse ma rinewerven, De Schelde in Vlissingen en de RDM in Rot terdam, daardoor niet in ge vaar komt. Ook werd er in de vaste ka mercommissie van economi sche zaken door de PvdA-er Arie van der Hek op aange drongen dat WF kleine en middelgrote schepen voor de civielmarkt, voornamelijk koopvaardij- en visserssche pen, mag bouwen. De minister stond ook daar niet onwelwillend tegenover, zij het dat dan in 1977 ge maakte afspraken moeten worden bijgesteld. Die afspra ken geven met name aan de scheepswerf Van der Giessen de Noord (Alblasserdam) een heersende positie op de markt In de onderhandelingen over Wilton Fijenoords toekomst is ook de Gorcumse sheepsbou- wer Kommer Damen weer op gedoken. Damen zou hebben aangeboden, zijn verkoopappa raat aan Wilton beschikbaar te stellen. Op welke voorwaar den dit aanbod gedaan werd, is nog niet duidelijk,. Damens terugkeer wekte ove rigens wel verrassing. De Gor cumse scheepsbouwer moest enkele maanden geleden het Wilton-toneel verlaten omdat zijn plan tot overname van de werf, schipbreuk had geleden op het grote aantal ontslagen dat hij als voorwaarde stelde. De steun die Schiedam be reid is aan Wilton te geven, wordt aangevuld met 25 mil joen van het ministerie van economische zaken en met nog eens 20 miljoen van het moederconcern RSV. (uit eigen keuken) pi'r 10 Stuks 1.98 r Kipspecialist l| Verkeerslichten nieuwe kruising pas in september in gebruik SCHIEDAM Op de Broers- vest was het zaterdag een drukte van belang. Publiek strekkers nummer Een en Twee waren Bassie en Adri- aan, die aan het eind van de middag de prijzen uitreikten van een door de winkeliers uitgeschreven kleurplaatwed strijd. Behalve de hoofdprijs, een meisjesfiets, waren er en kele smakelijke appeltaarten te verdienen. De prijsuitrei king vormde het slot van een geslaagde braderie die volgens de deelnemende middenstan ders beslist voor herhaling vatbaar is. De gemeente staat nu voor het dilemma, de totale krui sing voor het verkeer open te stellen zonder verkeers lichten, of daarmee te wach ten tot de fabrikant de lich ten heeft opgeleverd en geïn stalleerd. Een belangrijk onderdeel van de reconstructe, de aanleg een op- en afrit naar rijksweg 19 (bij Vijfsluizen) kan in elk ge val niet eerder in gebruik worden genomen dan ergens in 1985. De drukte op het kruispunt neemt voorlopig dus niet toe. Vooruilopend op het verhoog de verkeersaanbod volgend jaar is op de Vlaardingerdijk al wel een busbaan gelegd, zodat het openbaar vervoer ook bui ten de spitsuren niet in de file hoeft te staan. Van de busbaan mogen zowel de RET als Zuid- West en West Nederland ge bruik maken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiHiiiiii Voor het verkeer dat in 1985 bij Vijfsluizen rijksweg 19 ver laat en als bestemming de Schiedamse binnenstad heeft, zijn op de kruising meer rij stroken aangelegd. Het link- safslaand verkeer (dus rich ting Burg. van Haarenlaan) krijgt de beschikking over twee stroken (nu één), het echt doorgaand verkeer krijgt één strook (richting BK-laan), ter wijl rechts de busbaan wordt aangebracht. Het fietspad en het trottoir blijven aan de zijde van het Shell benzinestation gewoon gehandhaafd. Aan de overzijde (Slachthuisbuurt) zijn fietspad en trottoir ver nieuwd. In de nieuwe situatie mag ver keer dat van de Van Haaren laan komt niet meer recht streeks de Julianalaan inrij den. „Die mogelijkheid moest vervallen, eenvoudig omdat ze in de nieuwe situatie niet meer is in te passen", aldus een woordvoerder gemeentewer ken. Daartegenover staat dat som mige verkeersmaatregelen tus sen Julianalaan, Westfranke- landsedijk en Rubenslaan, in dertijd genomen om sluipver- keer van en naar Wilton Feije- noord tegen te gaan, opnieuw worden bekeken en vermoe delijk afgeschaft. Vervalt de bestaande aanslui ting Julianalaan-Vlaardinger- dijk-BK-laan, voor bromfiet sers wordt wel een aansluiting naar het kruispunt gemaakt. In de Julianalaan worden naast het transformatorhuisje vijf parkeerplaatsen aange legd, wat ten koste gaat van het trottoir. Verderop komen nog eens 9 parkeerplaatsen, terwijl tussen Julianalaan en de nieuwe weg (verlenging van de Westfrankelandsedijk) beplanting wordt aangelegd. De bushalte aan de BK-laan (aan de zijde van het Sport- fondsenbad) wordt een stuk opgeschoven in de richting van het kruispunt. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 Of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM/VLA ARDIN- /GEN Met ingang van juni gaan RET en Westnederland nauw samenwerken op het trajekt Vlaardingen-Rotter- dam, Marconiplein. Beide ver voersmaatschappijen streven naar een doelmatiger bedie ning van deze route, die thans onderhouden wordt door lijn 59 van de RET en lijn 125/126 van Westnederland. Het trajekt Vlaardingen-Mar- coniplein zal met ingang van de nieuwe dienstregeling elke 71/2 minuut een bus rijden. Na de avondspits wordt de dienst door de RET gestaakt en gaat Westnederland een 15 minu ten dienst onderhouden. Later op de avond wordt dat een halfuurs dienst. De nieuwe frequentie blijft ge handhaafd tot 1986. In dat jaar wordt de metroverbinging naar het Marconiplein in be drijf genomen, wat vermoede lijk tot wijzigingen in het bus- lijnnet zal leiden. Het Nieuwe Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 MAANDAG 28 MËI 1984 - NR. 42 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG SCHIEDAM Vrijdag 1 juni wordt bij de Filmclub Schie dam op veler verzoek „Chris- tiane F. Wir Kinder vom Bahnhof Zoo" herhaald. De film gaat over het leven van Christiane, die op haar der tiende in aanraking komt met heroïne, verslaafd raakt, en al snel zich moet prostitueren om haar verslaving te kunnen be talen. De film begint om half tien. De FS is geopend vanaf half negen. Donateur worden van de Stichting Filmclub Schie dam kost 5,- per seizoen (in- klusief toegang eerste film); toegang voor donateurs: 3,50. Het adres: Stichting Filmclub Schiedam, gebouw de Teer- stoof, Nieuwstraat 12, Schie dam. In het weekend van zaterdag 16 en zondag 17 juni wordt ter afsluiting van het seizoen weer een filmnacht georganiseerd!!

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1