Nieuwe In't kort VANDAAG in deze krant Schiedam durft experiment wel aan Boxerkeuring op wielerbaan MUYS Slankheidsprinses Yvonne nu nationaal kampioene Zijdeveld: „Ach, het is zo leuk" Zomerdienst bij RET Scholieren Spieringshoek bezinnen zich op afval Noord praat over lawaai rijksweg 19 Stadsblad Onkruid tiert welig in versnipperd Tuindorp Finale zaal voetbal junioren Hermes Maak van de huiskamer üw thuiskamer DIJKSHOORN Formeel Brochures VOOR ALLE SOORTEN KONTAKTLENZEN Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren T.V. DEFEKT? RADIO ABA Ex-verslaafden kraken pand SCHIEDAM Een eigen huis voor 60.000 gulden all in, waar vind je dat nog? Wel licht binnen afzienba re tijd in Schiedam. Al zal het er nogal apart uitzien, en niet zo luxe zijn uitge voerd als het door sneehuis. Maar dat zijn juist de charmes van deze pirami dewoningen (want die be doelen we), zegt Connie Groenewegen. Zij be woont momenteel een oud pand in de Oostwijk en wil graag wat ruimer wo nen. „Maar dan niet zo dat je zes kamers overhoudt en vastzit aan een zware hypotheek". Denkbare piramidenederzetting Zes deelnemers van de cursus gedrag en gehoorzaamheid. SCHIEDAM Zondag 3 juni organiseert de Neder landse Boxers Club een jonge hondenkeuring op de wielerbaan in het sportpark Harga, van tien tot vier uur. Deze keuring is voor jonge boxers van drie tot 15 maanden. Er wordt gekeurd op kwaliteit en raspunten, bouw en gangwerk, koptype en tanden. LIDA.N.V.C. Yvonne Koenderman, na haar gewichtsverlies van 42 kilo een andere persoonlijkheid. tfgfvofg op pagina 3 VRIJDAG 1 JUNI 1984 - NR. 43 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM In vrouwen ontmoetingscentrum „Barri- ka", Lange Kerkstraat 62, draait donderdagavond 7 juni de film „Fatma". De film toont de positie van Tunesische vrouwen aan de hand van beelden uit het onderwijs, fa milieleven en huwelijk. Aan vang 21.00 uur. De toegang is 2,-. Vanaf half negen staat de koffie klaar. Zondag 3 juni in cafe De Qui- bus (Lange Haven): het Roha- dansorkest, een vijfpersoons- gezelschap dat buiten de plat getreden paden blijft, en een repertoire voert vol keiharde romantiek. Aanvang half tien, toegang gratis. Op zaterdag 2 juni houdt Hui ze Frankeland aan de St. Li- duinastraat een fancy fair en rommelmarkt. Tussen tien en vijf draait het rad van avon tuur, worden poffertjes gebak ken en boeken verkocht. De opbrengst komt ten goede aan het steunfonds Derde Wereld van het bejaardentehuis. Zondag 3 juni zal er een dienst worden gehouden in de „No- letkapel Deze dienst zal worden voorgegaan door de ziekenhuispredikant Ds. Y. Stienstra preek en door ds. J. P. J. Uijterwaal O.J.A.. De dienst zal worden opgeluisterd door de mannenzangvereni- ging „Liederfreund" uit Hat- tingen, West-Duitsland. Op het programma staan o.a. liederen van Schubert. Het koor staat onder leiding van Stefan Lex. Aanvang 10.30 uur. De Vereniging Natuurgenot in Huis houdt op vrijdag 8 juni een kontaktavond in de grote zaal van Soc. Chr. Belan gen aan de Lange Haven 73, aanvang acht uur. Wij helpen direktlll Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting Wonen in een piramide biedt veel voordelen de onderkomens en milieu vriendelijk door hun zonnecol lectoren. „Een betaalbare woonvorm voor mensen met een normaal inkomen", aldus Connie Groe newegen, die zich ook wel voelt aangesproken door Schoutens principe „sociaal bouwen in kleine groepjes, niet aan een straat, maar als op een camping". Vandaar dat enige tijd geleden Brief haar oog viel op de piramides van architect Gerard Schou ten, energie- en geldbesparen- Voordeel is verder dat je als toekomstige bewoner groten- De keurmeesters zijn de be kendste voor het ras boxers, te weten de heren C. M. Pleijten en R. Venema. Er zijn tot op heden 55 combinaties inge schreven en dat is erg hoog, vooral voor de categorie jonge honden. Op internationale ten toonstellingen zijn er meestal 60 combinaties. Ook worden er zondag demon straties gegeven van gedrag en gehoorzaamheid van boxers die pas zes weken trainen. Te vens wordt een wedstrijd ge houden voor honden die be hendigheidsoefeningen gedaan hebben. Dit is vooral voor boxers iets aparts. De NBC is gekomen tot geven van gedrag en gehoorzaam heid in Schiedam, omdat er zes regio's zijn gemaakt. Schie dam en Spijkenisse zijn de lo- katies voor Zuid Holland en Zeeland. Er zijn trainers aan- Uw thuiskamer krijgt zijn vorm aan de basis Wanden, vloeren, pla fonds èn de open haard vormen die basis. Breng hier de vorm in die past met steenstrips, sierpleister. pla vuizen en plafondplaten Muys Co levert van klassiek tot modern Voor de open haarden zelfs tot ultra-modern mogen we wel zeg gen Alle materialen met het bijbe horende advies vindt u aan de Aelbrechtskade 147 Aelbrechtskade 147. 3023 JJ Rotterdam. Tel. (010] 771288 getrokken om de hondenlief hebbers de stof bij te brengen in G en G, ook om de mensen met hun hond bezig te laten zijn. Eind maart is F. Michniewitch als regiovertegenwoordiger be gonnen, onder leiding van een trainer. Er werd gestart met acht combinaties. Nu zijn elke zaterdagmorgen op de wieler baan 18 combinaties. Deze trainen van tien tot één uur. Ook mensen die een boxer hebben zonder stam boom, kunnen terecht op de wielerbaan om ook met hun hond bezig te zijn in gedrag, gehoorzaamheid en behendig heid. Voor inlichtingen kan men terecht bij F. Michniewitch, telefoon 010582799 of zater dags op de wielerbaan in sportpark Harga. deels zelf bepaalt hoe je onder komen er uit gaat zien, vertelt Connie Groenewegen. „Het houten casco wordt vrijwel kaal opgeleverd. Natuurlijk kun je niet om dingen heen als leidingen en fundering, maar de rest mag je naar eigen goeddunken inrichten en aan kleden". Connie's gezin bestaat uit drie personen. Dit drietal was er destijds als de kippen bij toen wethouder Chris Zijdeveld in het openbaar zei (tijdens be grotingsbehandelingen in de gemeenteraad) dat hij wel iets voelde voor een Schiedams ex periment met piramidewonin gen. Maar Connie Groenewegen heeft het gevoel dat het bij een vrijblijvende bewering is ge bleven. „Ik heb Zijdeveld on middellijk een brief gestuurd. Ik heb toen een tijdje op ant woord moeten wachten, tot hij schreef dat er vrijwel geen respons was gekomen op een wervingscampagne. Nu, voor zover ik weet is er nooit zo'n campagne gevoerd. Ik vond dat antwoord een beetje bele digend". Schoutens creatie heeft in Ne derland nog nauwelijks furore gemaakt. Slechts enkele ge meenten gaven de piramide woning een kans. Voorbeeld is Huizen, maar tevreden over het resultaat is de architect niet. De opstelling van de ambtenaren was te formeel, zegt Schouten. Zou het in Schiedam wat vlot ter kunnen? „Overheidsbe moeienis leidt inderdaad soms tot misverstanden", geeft Henk Lamphen, op woning bouwgebied de rechterhand van Chris Zijdeveld toe. Het klinkt als een understatement. Toch valt uit Lamphen's me dedelingen op te maken, dat Schiedam geen al te betutte lende houding wil aannemen: „Je zit met piramidewoningen heel duidelijk in de doe-het- zelf sfeer. En je hebt te maken met mensen die op een afwij kende manier willen wonen, vooropgesteld dat je een groepje bij elkaar weet te krij gen. Maar heb je gegadigden, en zijn die bereid met de bouw mee te helpen, waarom zou dat dan niet kunnen? Nog af gezien van het feit, dat het energiezuinige aspect van de piramidewoning ons wel aan spreekt". Een echte campagne is er vrij wel zeker niet gevoerd. Wel maakte een Schiedamse bouw- delegatie enkele jaren geleden een excursie naar een pirami- deprojekt in Vlissingen. Dat was in de tijd dat de groep Centraal Wonen van zich deed spreken, een clubje Schiedam mers dat op zoek was naar an dere woonvormen dan de geijkte, binnen gezinsverband in een rijtjeshuis. Lamphen: „Daarna raakte het idee min of meer onder water. In de raadscommissie Ruimte lijke Ordening zijn ooit bro chures uitgedeeld over de pi ramidewoning als alternatief, en onlangs zijn er nog vragen over gesteld. Maar zolang we geen gegadigden hebben kun nen we weinig doen". De bereidheid om medewer king te verlenen aan een pira mide-proef lijkt bij de gemeen te dus wel degelijk aanwezig. Van Chris Zijdeveld is trou wens bekend dat hij zelfwerk zaamheid in de nieuwbouw al leen maar toejuicht, al legt de rijksoverheid zeer strenge be perkingen op. Volgens Lamphen zijn serieu ze kandidaten altijd welkom op het stadskantoor, en kan er desnoods een bezoek gebracht worden aan De Kleine Aarde in Boxtel, de vermaarde mi lieugroepering die de pirami dewoning oorspronkelijk vorm gaf. Connie Groenewegen heeft inmiddels een werkgroep pi ramidewoningen opgericht. Tien mensen hebben zich al aangemeld, maar onder hen is slechts één Schiedammer (de rest komt uit andere Rijnmondgemeenten). Wie belangstelling heeft voor al ternatief wonen, kan met Connie kontakt opnemen. Haar telefoonnummer is 374460. Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 SCHIEDAM De uit Schie dam afkomstige Yvonne Koenderman (17) is door de Weight Watchers uitgeroepen tot nationaal kampioene. Vori ge week won Yvonne de lan delijke verkiezingen die deze wereldwijde afslankorganisa- tie jaarlijks ook onder de Ne derlandse afdelingen organi seert. De verkiezingen vonden plaats in kasteel Oud Wassenaar in Wassenaar, waar een deskun dige jury uit twaalf kandida ten de Schiedamse slankheid sprinses de eerste plaats toe kende. Yvonne Koenderman viel in ongeveer acht maanden ruim 40 kilo af. Voor de jury was echter doorslaggevend dat door de slankheidskuur niet alleen haar figuur, doch ook haar persoonlijkheid opval lend veranderd was. Volgens cursusleidster in Schiedam, Hetty van Dongen, telt bij deze verkiezingen het gewichtsverlies altijd minder zwaar dan de positieve uitwer king van de kuur op het ka rakter. De nationale kampioene heeft een reis naar Zuid-Frankrijk aangeboden gekregen. Woens dag werd zij door de plaatselij ke afdeling in zaal Irene met een overstelpende bloemen weelde gehuldigd. SCHIEDAM Een pira midenederzetting in Schiedam staat of valt met de belangstelling vooraf. We gaan alleen bouwen als er voldoende gegadigden zijn, aldus wethouder Chris Zijde veld. Zijdeveld zelf is enthou siast over het idee: „Ach, 't is zo leuk. Het zijn verdraaid geinige huis jes. Maar je kunt ze niet neerzetten en dan maar afwachten of ze ver kocht worden. Er moet een duidelijke doelgroep zijn." Juist omdat het pirami de-idee hem zo aansprak, maakte Zijdeveld naar eigen zeggen vorig jaar wat „ketelmuziek", maar veel reacties lever de dat niet op. „Mis schien moeten we weer eens bij de Kleine Aarde gaan kijken. Op zo'n nieuwtje komen dan misschien weer wat mensen af". Zijdeveld is verheugd dat Corrie Groenewegen wat piramide-liefheb bers om zich heen heeft weten te verzamelen. Be staat er daadwerkelijke belangstelling, dan is bouwen geen punt. De wethouder: „heb je een maal een bouwvergun ning, en houden de men sen zich aan de voor schriften, dan hoef je niet veel problemen te verwachten. Zeker niet omdat de architect be reid is de bouw te bege leiden". De kosten van een kant en klare piramidewo ning schat Zijdeveld, als er zuinig met de materi alen wordt omgespron gen en er geen al te hoge eisen worden gesteld, rond de 50.000 gulden. E3E3II I PM van horen en DnlLLLIl zien de beste Schiedam. SI liduinastraat 1. lel. 010-2fi.7S.4S Schiedam. Kethel. Mof van Spaland 5. tel 010-70 17 30 ROTTERDAM Zaterdag 2 juni gaat bij de RET de zomer dienst in. In de praktijk bete kent dit dat bij tram en bus tij dens de spitsuren minder wa gens rijden dan in de winter- dienst, terwijl tijdens de avonduren in de regel met een iets lagere frequentie wordt gereden. Ook de metrofrequentie wordt op sommige uren uitgedund. SCHIEDAM In verband met de aanleg van het hoofdri ool in de 's Gravelandseweg en in de Burg. Honnerlage Gretelaan is de Delflandseweg vanaf dinsdag 29 mei afg. slo ten voor alle rijverkeer. De woningen, kantoren en be drijven zijn bereikbaar via het parkeerterrein langs de 4e Philips flat, gelegen op de hoek van de 's Gravelandse weg en de Burg. van Haaren- laan. De omleidingsroute wordt met pijlen aangegeven. De werk zaamheden zullen acht weken duren. De werkzaamheden aan de Koemarktbrug ter verbreding van het rijweggedeelte, die ge pland waren tot en met 25 mei, zullen door onvoorziene omstandigheden nog duren tot en met 8 juni. Mi O SCHIEDAM Scholenge meenschap Spieringshoek (2 Havo) schenkt op en rond 5 juni aandacht aan herge bruik van afval. Ca. 150 leer lingen zullen op een prakti sche-, theoretische- en kunst zinnige wijze, deels in sa menwerking met de Openba re Nutsbedrijven Schiedam, het projekt aanpakken. De lessen op school worden hierop aangepast. Onder meer wordt behan deld: de wijze waarop het afval wordt aangeboden, de leer lingen gaan in de stad op on derzoek uit. Ze bekijken het aangeboden vuil (bijvoor beeld grof huisvuil) of het al dan niet in aanmerking komt voor hergebruik, de afvalverwijdering aan het VAM overlaadstation aan de Parallelweg, welke soorten afval er wor den aangeboden aan het Rei- nigingsbedrijf, op welke wijze vroeger het afval in Schiedam werd ver werkt, welke soorten er in Schie dam en nabuurgemeente(n) worden aangeboden en op welke wijze het aanbieden en inzamelen geschiedt. Verder gaan de leerlingen na op welke wijze bacte- rieën inwerken op het afval (biologieles), welke stoffen er bij het verbranden van af val vrijkomen (scheikunde les). De tweede klassen van de HAVO gaan zelf compost- bakken en mallen maken. De mallen worden geschil derd en voorzien van de tekst: „Hou het schoolplein netjes". Collages van het op straat en schoolplein gevon den afval worden tentoonge steld. Op 5 juni wordt in de aula van de scholengemeenschap een bijeenkomst gehouden waarbij milieucontroleur van der Meer en voorlichter Dingenouts van de ONS eventuele vragen zullen be antwoorden. SCHIEDAM De St. Samen levingsopbouw Schiedam- Noord organiseert in samen werking met de werkgroep Stop Rijksweg 19 een voorlich tingsavond voor de bewoners die langs het tracé van de weg ter hoogte van Vlaardingen en Schiedam, wonen. De bijeen komst vindt plaats op 6 juni in de Blauwe Brug, aanvang 8 uur. De geluidhinder die volgens de berekeningen van rijkswa terstaat nogal hoog is, vormt één van de redenen voor het houden van deze vergadering. De wettelijke geluidhinder- normen zullen volgens deze berekeningen overschreden worden. Een andere reden is het feit dat de gemeenten Vlaardingen en Schiedam niet om hun me ningen gevraagd zijn door de minister van Verkeer en Wa terstaat. De minister heeft wel de reconstructiecommissie Midden Delfland gevraagd zich uit te spreken over de „inpasbaarheid" van rijksweg Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1