Nieuwe In 't kort VANDAAG in deze krant i Bewoners m-e huizen vrezen voor hun kinderen iRUdt;s9^ Raadslid: gemeente moet werk overnemen fancy fair Lentefeest houdt ten eigen bate grote rommelmarkt neem vaker een bloemetje mee! MUYS Horeca- toernooi Fietsenstalling in het centrum Damnieuws Lentefeest organiseert tweedaagse rommelmarkt Paspoort voor partner steden Schapen scheren ^UMET H BRANDSCHADE LAATSTE WEEK KORTINGEN VAN 20-50% f65, DIJKSHOORN BRILLEN sïs: TOT MORGEN Wilton Fijenoord óók na zessen en tijdens zon- en feestdagen K(l)eur in klasse-keukens TENNIS RACKETS Stadsblad Scheuren Truc Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren T.V. DEFEKT1 RADIO ABA !-Ww IVJ SCHIEDAM De gemeente Schiedam en een groep bewo ners van de Hoepel makerhof voeren sinds half december vorig jaar een zenu wenoorlog over de in richting van de Ko lenbranderstraat in Woudhoek-Noord. Na een half jaar corres ponderen en telefone ren is de situatie ech ter onveranderd. Iteke Traas en het bord dat bewoners aan de trottoirloze zijde van de Kolenbrander straat plaatsen: „Je staat hier doodsangsten uit". (waterschade - rookschade) Adri Reijnhout: reken sommetje leert dat ge meente groot financieel ri- siko loopt. op de bij SCHIEDAM De Stichting Lentefeest (onder voorzit terschap van Riet Konings) is met een plan gekomen voor een grootscheepse Rommelmarkt. Hoewel de ge plande datum pas in augustus is, lijkt het de stichting goed om vroegtijdig met de plannen voor de dag te ko men. Voor het eerst in het veertienjarig bestaan wil Lente feest een tweedaagse Rommelmarkt houden, en wel in de Margriethal. Een brede keuken voor een smalle prijs of een maat- keuken naar budget? Muys+Co levert Alfinette en Hauenschild keukens. Volop keuze in kleur, afwerking in details en kombinatiemogelijk- heden met inbouwapparatuur, mengkranen, tegels èn natuur lijk prijs Aelbrechtskade 147, 3023 JJ Rotterdam. Tel. (010) 771288 VILLERIUS SPORTS Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 8 JUNI 1984 - NR. 46 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG SCHIEDAM Ingaande 31 mei zijn de openingstijden van de kinderboerderij in het Bea- trixpark als volgt: in he.t weekeinde en op zon- en feest dagen van 12.00 tot 16.00 uur. Op weekse dagen zijn de ope ningstijden van 13.30 tot 16.30 uur. Van zaterdag 30 juni t/m maandag 2 juni kan men van uit Schiedam deelnemen aan een bedevaart naar Kevelaer. De organisatie is in handen van mevr. Van der Meer (na mens de Broederschap van Onze Lieve Vrouw van Keve laer te Schiedam). Bruidjes en misdienaars betalen half geld. Inlichtingen over kosten en deelname, telnrs. 267855 en 733993. De Bewonersvereniging Schiedam Zuid houdt in juni elke dinsdagavond van zeven tot acht uur „huurspreekuur" in de Zwartewaalsestraat 16. Wijkbewoners kunnen hier te recht voor informatie over de huurverhoging per 1 juli a.s. In de meeste gevallen be draagt deze verhoging drie procent. Wie een hogere aan slag krijgt, kan die door de BVSZ laten narekenen. Het gaat goed met de Afri kaanse muziek. Zo goed dat Zelfs in Utrecht nu al Afri kaanse klanken te vernemen zijn. De in de Domstad woon achtige, uit Congo afkomstige Joseph Nganga speelt zondaga vond 9 juni in café de Quibus aan de Lange Haven soulous muziek op westerse arrange menten. Hij treedt op met de groep Tribu, ter afsluiting van het Quibus-seizoen. Aanvang rond half tien, toegang gratis. Ook met de verkoop van com- postcontainers (door de Openbare Nutsbedrijven) gaat het niet slecht. Wethouder Zij develd overhandigt de familie Groeneweg op 12 juni het 500e exemplaar. De compostcontai- ner is geschikt voor gebruik in eigen tuin. In de container wordt huisafval via een na tuurlijk proces omgezet in compost. Wij helpen direktlll Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting Levensgevaarlijk,schoonheidsfoutje' in Schiedams beroemdste wijk De gemeente wil niet toe geven aan de bewonerseis, de Kolenbrander te ver smallen, van drempels te voorzien of nog liever, he-1 lemaal voor verkeer af te sluiten. Tot ongenoegen van de Hoepelmakerhof, die zich niet bij deze „le vensgevaarlijke toestand" wil neerleggen. Een aantal achtertuintjes van de Hoepelmakerhof (on derdeel van het veelgenoem de minimum-energiecom plex) grenst direkt aan de Kolenbrander )straat. Om dat er geen trottoir is ren nen spelende kinderen di rekt vanuit de tuin op straat. Zicht op de weg heb ben ze niet of nauwelijks. Dat wordt benomen door schuurtjes en geparkeerd au to's, want aan geen van bei de zijden geldt een parkeer verbod. „Toen we hier negen maanden geleden kwamen wonen dach ten we dat de Kolenbrander straat een trottoir zou krijgen en dat de gemeente verkeers- remmende maatregelen zou nemen. Zo stond het tenminste in de folder van gemeentewer ken. Daar ontkennen ze dat, en zeggen dat we vooraf van alles op de hoogte waren, „zegt Iteke Traas, één van de bewo ners die regelmatig bij de auto riteiten aan de telefoon hangt om haar nood te klagen. Na een succesvolle handteke- ningenaktie in de Hoepelma kerhof stuurde haar echtge noot, Jan Traas, de gemeente een nauwkeurige uitgewerkt verbeteringsplan. De overheid legde het naast zich neer en hield het been stijf: de Kolen branderstraat wordt geen woonerf, anders loopt de ver keersafwikkeling in de noor delijke ambachtenbuurt in het honderd. Zo stond het ook op de officië le wijkplattegrond die Jan en Iteke Traas in een bouwkeet van gemeentewerken inzagen. Geen verkeersremmende maatregelen, een wegbreedte van bijna vijf meter, en circa 80 meter lang. Lang genoeg om flink op snelheid te ko men. Iteke Traas: „Een aannemelij ke straat om flinke scheuren. Zodra je de bocht uit komt geef je gas. Snelheden van vijftig, zestig kilometer zijn hier heel gewoon". Tijd om ongelukken te voor komen heeft de gemeente ge noeg gehad, zegt het echtpaar: al sinds de eerste bewoners de m.e-woningen betrokken, en de Kolenbrander nog een kale zandmassa was, wordt er over gestreden. Het argument dat de straat vrij moet blijven voor hulpverle ners als GGD en brandweer snijdt ook geen hout, aldus Ite ke Traas: „Een overbuurman die bij de brandweer is hier proef met een ladderwagen. Hij kwam er niet eens door heen, vanwege de vele gepar keerde auto's". Triest is zo'n levensgevaarlijk schoonheidsfoutje wel, vindt het echtpaar, zeker in een buurt die min of meer als visi tekaartje voor Schiedams vooruitstrevendheid (op ener giegebied) dienst doet. Hoewel, de buitenlandse delegaties die regelmatig de wijk bezoeken, hebben vooral oog voor de huizen, verkeersafwikkeling is bij zulke rondleidingen zelden een „aandachtspunt" Daar het geredekavel met de gemeente niets heeft opgele verd, hebben bewoners op diverse plaatsen in de Ko lenbranderstraat geïmprovi seerde verkeersborden ge plant: „Matig uw snelheid. Denk aan onze kinderen"! Iteke Traas: „Het klinkt af gezaagd, maar let op: er moet eerst iets gebeuren, voordat de gemeente iets doet. En intussen zitten wij in doodsangst". Renovatie F abriplein opnieuw uitgesteld SCHIEDAM Het samen werkingsverband van woning bouwverenigingen in Schie dam, de SSSW, wil de renova tie van 90 huizen aan het Fa- briplein nog eens met twee weken uitstellen. Het werk ligt al sinds eind maart stil omdat er grote gebreken aan het bestek zijn geconstateerd. Waarnemend SSSW-direkteur Cees Kamminga heeft al ver schillende malen een uitstel moeten doordrukken omdat het oorspronkelijke renovatie plan onverantwoord was en op telkens nieuwe punten bijstel ling behoefde; 6 juni zou het werk worden hervat maar ook die datum bleek te optimis tisch gekozen. Duurder is de renovatie in middels ook geworden. On langs steeg de prijs met twee miljoen gulden en bleek voor elke woning al circa 90.000 gulden nodig te zijn. Bewoners vrezen dat hun toekomstige huur daardoor fors zal stijgen. De bevolking van het Fabri- plein is deze week ten einde raad naar het stadhuis getogen om wethouder Van Tilborg (stadsvernieuwing) te vragen, eens en voorgoed klaarheid te scheppen in deze slepende en slopende affaire. Ook voor gemeenteraadslid Adri Reijnhout (D'66) is de maat nu vol. Reijnhout wil dat Van Tilborg de renovatie op nieuw aan de orde stelt in de eerstkomende vergadering van de commissie stadsver nieuwing wil dan meteen spij kers met koppen slaan over de verantwoordelijkheden van de SSSW. uitsluitend kwaliteitsmeubelen o.a. Artifort - Leolux - Gelderland - Pastoe, enz. interieurverzorging Choorstraat 35-43 Delft, Tel. 015-123849 De wethouder heeft tot nu toe geweigerd, de corporatie hard aan te pakken. Stadsvernieu wing zonder de SSSW is vol gens Van Tilborg „struisvogel politiek". Reijnhout denkt dat Van Til borg dit standpunt zal moeten herzien. Het raadslid heeft be rekend dat de gemeente een groot financieel risico loopt als woningbouwvereniging Schie dam Vooruit, beheerder van de Fabripleinpanden (en on derdeel van de SSSW), de nieuwbouwwoningen in de Mariastraat vervroegd in be heer krijgt. Die manoeuvre is nodig om Schiedam Vooruit aan de twee miljoen te helpen waarin het bestek niet had voorzien. Schiedam Vooruit komt 500.000 gulden tekort om de huidige renovatiekosten te kunnen betalen. Reijnhout vindt het overhevelen van de Mariastraat echter niet meer dan een slecht trucje, omdat volgens geldende regelingen de corporatie slechts een klein percentage van de huur in de algemene reserves mag stor ten. In dit geval zou dat neer komen op zo'n 7000 gulden per jaar. Reijnhout: „En wat stelt dat nou voor op en tekort van 5 ton?" Reijnhout waarschuwt dat de gemeente zal moeten bijsprin gen als Schiedam Vooruit het financieel niet rooit. „En dat is natuurlijk onverteerbaar", al- dus het raadslid, „want de ge meente heeft weinig zeggen schap in de bedrijfsvoering bij de woningbouwverenigingen, maar wordt daarentegen wel verantwoordelijk gesteld als het financieel fout dreigt te gaan". Het raadslid wil dat SSSW en Schiedam Vooruit van alle bemoeienis met het Fa- briplein afzien, en dat de ge meente de renovatie over neemt. „Want en dat is natuurlijk een open deur in trappen, maar ik zegt 't toch maar, want het gaat niet al leen om onze belangen de huurders zijn met dit ge knoei niet gediend. Dit loopt werkelijk de spuigaten uit". Kwaliteits- brillen voor slechts Schiedam. SI l'dulnastraat 1. lal 010-2S.7S.4f Schiedam. Kethel Nof van Spelend 5 lel 616-70 17 36 ingang de Ruyterstraat. Op 24 en 25 augustus kunnen verenigingen en particulieren wat vierkante meters ruimte huren in de Margriethal om hun artikelen uit te stallen en ÉL Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. b.v. bloemsierkunst aan de man te brengen. Belangstellenden voor dit ge beuren kunnen vanaf direkt inschrijven bij de Stichting Lentefeest. Als blijkt dat er voldoende belangstelling be staat, kan Lentefeest verder met de plannen om de entou rage van de Rommelmarkt aantrekkelijk te maken. Dit wil zij doen door het aan trekken van artiesten en het houden van een wintermode show, of ski-kledingshow. Eventuele deelnemers aan de Rommelmarkt, die de beschik king krijgen over ongeveer 6 m2, moeten rekening houden met een huurprijs van vijftig gulden voor twee dagen. Deze inkomsten wil Lentefeest ge bruiken om de huur van de Margriethal te betalen. Bezoekers van de Rommel markt betalen een gulden en tree. De entreegelden worden bestemd voor het werk van de Stichting Lentefeest. De stichting zet zich in voor gehandicapten in Schiedam en wijde omgeving. Zij heeft twee bussen rijden die aangepast zijn voor rolstoelvervoer. In samenwerking met het Rode Kruis, het Vlaardingse Zonne huis en de Adriaanstichting in Rotterdam wordt veel gedaan om gehandicapten van zeer jong tot hoog bejaard uit het isolement te halen, en ze ge bruik te laten maken van al lerlei faciliteiten. Het verschijnsel Rommel markt is momenteel zeer in trek. Veel van deze aktivitei- ten worden in de open lucht georganiseerd, waarbij men sterk afhankelijk is van de weersomstandigheden. Vandaar dat men bij Lente feest de voorkeur gaf aan een overdekte Rommelmarkt die ook bij slecht weer ongehin derd doorgang kan vinden. Bij Lentefeest heeft men wel ervaring met Rommelmark ten, want in het klein is er elke vrijdag iets dergelijks in het door de Stichting Lente feest betrokken kraakpand aan de Broersvest 110. Dit ook het adres waarmen zich tijdens „kantooruren" kan aanmelden voor een plaatsje in de Margriethal. Op de dag is Lentefeest ook telefonisch te bereiken: 730831. voor minder dan de helft bij Kijk maar op pagina 5.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1