In't kort VANDAAG in deze krant Gemeente ziet nieuwe bron van inkomsten TVcamera's waken over museumkunst TEXTIEL BIJ HANS CDA zetel eindelijk bezet Ru Hartog wmm i mmmm Filmweekenci Afscheid van ziekenhuis- direkteur Vlootman Orgelconcert Succesvol toernooi Vers van de groothandel Braderie drukte verrast Parkweg Ooievaar ook na 70 jaar jong Horeca Vijhonderste compostcontainer verkocht Boxers doen hun best „Scyedam" en de gekortwiekte kunstenaars Stadsblad J ene verf lessen P. Groeneveld en Zn. Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam. Werkzaam heden op Burg. Honnerlage Gretelaan Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren Dokter/direkteur Vloot man SCHIEDAM Als eerste gemeente in Nederland gaat Schie dam haar voertuigen verhuren voor recla medoeleinden. In sep tember nemen de Openbare Nutsbedrij ven een proef met ad vertenties op de zij kanten van enkele vuilnisauto's. Slaat het experiment aan, dan worden alle veer tig ONS-voertuigen met „sponsor" teksten uitgerust. Ook de wa gens van de Dienst Gemeentewerken worden dan reclame dragers. „De ONS spelen al langer met deze gedachte", ont hult P. J. J. Hendriks van het VROM (reinigings)be- drijf. „Serieus begonnen we er over te denken toen de Rotterdamse brand weer dit plan opperde om uit de begrotingsproble men te komen. B en w van Schiedam hebben het idee nu overgenomen". Vrijdags van 12.00 tot 18.00 uur czc cvtra voordelip: 2^'QII. Bloemkool 'onge GRASKAAS Per kg 12.98 SCHIEDAM Het Stede lijk Museum aan de Hoog straat wordt deze zomer voorzien van tv-bewa- king. Door het installeren van camera's en de bijbe horende monitoren hoopt de museumdirektie de uit dunnende personeelsbe zetting op te vangen. ADVERTENTIE ZIE PAGINA 8 T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA Huisvuilauto's zijn dikwijls beplakt met propaganda ten eigen bate (Houdt Schiedam Schoon). Straks worden de voertuigen voor reclame-doeleirden gebruikt SCHIEDAM De vacature in de CDA-raadsfraktie is opgevuld. Waarschijnlijk met ingang van september wordt de zetel van de enkele maanden terug overleden Jan de Koning bezet door R. B. (Ru) Hartog. Hartog heeft zijn benoeming aanvaard. Tijdens de raadsvergadering van juni worden zijn geloofsbrieven onderzocht, zoals dat officieel heet, waarna hij na de zomervakantie zijn plaats in het lokale parlement kan innemen. Ru Hartog: boeiend om bij het bestuur van de stad be trokken te zijn. Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Nieuwe WOENSDAG 13 JUNI 1984 - NR. 47 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG SCHIEDAM De reumapa tiënten vereniging Waterweg Noord houdt haar laatste avond van dit seizoen op dins dag 19 juni, als vanouds in De Vier Molens aan de Nw. Dam- laan. Aanvang half acht. Dit keer geen lezing of discussie, maar voor de pauze een spelle tje bingo en daarna praten over het afgelopen seizoen. Van 28 juli tot 2 augustus orga niseert buurthuis De Kreek aan de Lange Haven een zo merkamp voor de jeugd in Hattem. Alle kinderen van 5 t/m 14 jaar kunnen mee. Kos ten 90 gulden per deelnemer. Rond het kamphuis zijn een zwembad en een speeltuin. In lichtingen: tel. 267767. Nog tot 28 juni exposeert in wijkgebouw De Blauwe Brug aan het Bachplein Ineke Winsveen een deel van haar schilderijen en aquarellen. Toegang gratis. De tentoon stelling is doorlopend te be zichtigen. In zaal Beatrix aan de Lange Kerkstraat wordt donderdag 21 juni het grote afsluitings- feest van vrouwenontmoe tingscentrum Barrika gegeven. De zaal gaat open om half acht. Om half negen volgt een optreden van vrouwencabaret De Klaproos uit Goirle. Toe gang twee gulden. Bewonersvereniging Schie dam Oost heeft een spreekuur ingesteld met het oog op de komende huurverhoging van 1 juli. Wie op de daarvoor be nodigde formulieren be zwaar wil aantekenen tegen de huurverhoging, kan dage lijks bij de BVSO terecht die gevestigd is aan de Franklin- straat 11a, telefoon 737195. SCHIEDAM Met een re ceptie neemt medisch direk- teur C. J. M. Vlootman vrij dag 15 juni afscheid van het Schieland ziekenhuis. Dr. Vlootman heeft een funktie aanvaard als medisch direk- teur van het Sint Elisabeth Ziekenhuis te Leiderdorp. De afscheidsreceptie vindt plaats in de aula van de lo- katie Stadhouderslaan 98, van 16.00 tot 18.30 uur. SCHIEDAM Het laatste or gelconcert vóór de zomerva kantie in het Stedelijk Mu seum zal plaatsvinden zater dag 16 juni en wordt verzorgd door de Haagse organist Arie Eikelboom. Medewerking ver leent het koor „Magister Can- tat", dat onder leiding staat van de organist. Dit koor, dat een uitstekende reputatie geniet, zingt 16e en 17e eeuwse werken, terwijl Arie Eikelbom orgel-composi ties speelt van Frescobaldi Scheidt en Stanley. Dit koor- en orgelconcert zal om 15.00 uur beginnen en on geveer drie kwartier duren De toegang is vrij. im Kamerbrede reclame op huisvuilwagens Het „reclameplan" maakt deel uit van Analyse Be staand Beleid, deel II, alias de voortdurende bezuini- gings- en besparingspolitiek van de gemeente Schiedam die als credo heeft „alle beet jes helpen", en gelooft met deze aktie jaarlijks enkele tienduizenden guldens te kunnen innen. Met de uitvoering is BV Alre- con belast, het spoorwegrecla mebureau dat niet alleen ad verteerders werft, maar ook de benodigde materialen, in dit geval „kamerbrede" recla mestickers, verzorgt. Behalve de stationsreclames en de advertenties op de trei nen, verzorgt Alrecon ook de teksten op streekbussen. Het bedrijf is volgens de gemeente dan ook de instantie bij uitstek om deze voor een gemeente unieke proef uit te voeren. De voorlopige afspraak met Alrecon luidt dat na het be- kersverse Kipfilet Mager RundersoppviOQ, Per 500 gr. 5.93 Per stuk 2.50 Per kg 8.50 f Kipspecialist |j| Door omstandigheden -bezui nigingen zijn daar niet vreemd aan- moet het museum het dit jaar stellen met twee in plaats van vier bodes/suppoosten. De aanschaf van een gesloten tv-circuit blijkt goedkoper dan het inhuren van uitzendkrach ten bij de Bedrijfsgemeenschap Schiemond. Die kosten bedra gen achtereenvolgens 90.000 gulden voor vijf jaar en 55.000 gulden jaarlijks. Een ander alternatief om de slinkende personeelsbezetting op te vangen, was sluiting van het museum tijdens de week ends. Direkteur Paalman noch het gemeentebestuur wilde die mogelijkheid serieus overwe gen. Juist het weekend is voor veel bezoekers de enige moge lijkheid, een kijkje in „het Ste delijk" te nemen. Aangezien de tentoongestelde collectebus van dien aard zijn dat zij bewaakt moeten wor den, koos men tenslotte een oplossing uit het Philips-pak- ket. Zo lang tv-bewaking nog niet mogelijk is, blijven de huidige suppoosten en enkele uitzend krachten dit werk gewoon doen. De observatie- (en bijbehoren de intercom) apparatuur wordt deze zomer geinstalleerd. In die periode trekt het museum weinig bezoekers en worden er geen grote exposities gehou den. Het museumpersoneel zal de installatie grotendeels zelf aanbrengen. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting plakken van enkele proef- voertuigen, in Schiedam een enquete wordt gehouden om te peilen in hoeverre deze nieu we manier van reclamemaken aanslaat. Hoe vaker de boodschap wordt gesignaleerd, hoe interessanter het voor de gemeente wordt, want de advertentieprijs zal afhangen van de „leesintensi- teit" bij het publiek. Overigens komen alleen grote auto's als rijdende reclamezuil in aanmerking. Wagens met een beperkt plakoppervlak, zoals personenauto's vallen af. Over de aard van de bood schappen valt nog weinig te zeggen. Hendriks: „Lokale ad verteerders zijn even welkom als landelijke. De keuze laten we over aan het reclamebu reau. Natuurlijk moet je voor komen dat je bepaalde adver tenties gaat voeren en dat het publiek zich gaat afvragen: waar zijn ze nou mee bezig?" Hendriks stelt desondanks weinig beperkingen. De VROM-man: „Wat we uit sluiten is politieke reclame. Ik denk dat we terecht zul len komen in de sfeer van verzekeringsmaatschappij en. Voor mijn part komen er jeneverflessen op de zijkan ten, al kan ik me voorstel len dat men daar moeite mee heeft. Net als met recla me voor etenswaren. Op een vuilniswagen oogt zoiets na tuurlijk niet erg smakelijk". opvolger van Jan de Koning SCHIEDAM Nog nooit was het zo druk op de braderie aan de Parkweg als deze zaterdag voor Pinksteren. Vele duizen den bevolkten de winkelpro menade, waar men spreek woordelijk over de hoofden kon lopen. Muurtjes en bloem bakken dienden menige ver moeide braderieganger als zitje. De winkeliers hadden wel op een flinke opkomst gerekend, maar niet op zo'n menigte: „We dachten dat de mensen op de camping zouden zitten." Publiekstrekker nummer één was Hans van den Togt, die bij deze gelegenheid een tweetal modeshows presenteerde (waaronder kleding uit de ja ren zestig), maar ook de brade rieclown trok een massa kij kers en luisteraars. En interes se voor een stickertje of een pamfletje van het Veronica Promotieteam was er ook vol op. Aldus bleek dat de Parkweg toch profijt had van de werk zaamheden en bijbehorende opbrekingen. Want door het opgebroken wegdek moest de braderie, die normaal in de eerste week van mei plaats vindt, een maand worden uit gesteld. Met bovengenoemd resultaat. De ca. 25 Parkweg-winkeliers sparen nu alweer voor het vervolg in 1985. Want dit suc ces willen ze best nog eens dunnetjes overdoen. SCHIEDAM In verband met de aanleg van het hoofdri ool wordt de Burg. Honnerlage Gretelaan tussen de Alphons Ariënsstraat en de 's Grave- landseweg vanaf woensdag 13 juni afgesloten voor alle rijver- keer met uitzondering van (brom)fietsers. De woningen, kantoren, win kels en bedrijven zijn bereik baar via de Mgr. Nolenslaan- ZJan van Zutphenstraat of via de Parkweg/Noordvest. De omleidingsroutes worden met pijlen aangegeven. De werkzaamheden zullen acht weken duren. Voor eventuele vragen kunt u kontakt opne men via telefoonnummer 739977. Met Hartogs jawoord komt voor het CDA een einde aan een maandenlange twijfel over de opvolging van De Koning. Eerst haakte de jonge Theo Schoenmakers af. Volgens de kieswet kwam hij wel, maar volgens interne CDA-afspra- ken niet voor een raadszetel in aanmerking. Het zogenaamde fusieprotocol (gesloten toen KVP, CHU en ARP in één partij opgingen) wilde dat De Koning zou wor den opgevolgd door een oud- KVP'er. Schoenmakers, een recht streeks CDA-lid, viel af, en Jan den Brinker, die wel aan de voorwaarden voldeed, kwam in beeld. Maar ook Den Brinker bedankte (op de val reep) voor de eer. Hij vond een raadszetel niet te combine ren met zijn zakelijke belan gen. Den Brinker heeft een schildersbedrijf. Voor Ru Hartog gelden derge lijke bezwaren niet. Hij is do cent wis- en natuurkunde aan een middelbare school in Spij- kenisse. De voormalig KVP-er zal zich in de fraktie voornamelijk be lasten met sport en onderwijs zaken. Die laatste belangstel ling is regelrecht afgeleid van zijn beroep en zijn aktiviteiten in een onderwijsvakorganisa tie, de eerste vloeit voort uit zijn verbintenis met de Petan- que-afdeling van de hockeyve- reniging Spirit. Daarmee zijn tevens Hartogs bestuurlijke ervaringen opge somd, want zijn toetreden tot de raad vormt zijn debuut in de aktieve politiek, zijn jaren lange secretarisschap van het CDA-Schiedam buiten be schouwing gelaten. Hartog over zijn benoeming: „leuk, maar de manier waarop -de plaats innemen van de overleden Jan de Koning- is toch wel sneu. Ik val nu mid den in een periode de raad binnen en zal enige tijd nodig hebben mijn plaats te bepalen. Het lijkt me wel boeiend om direkt betrokken te zijn bij het besturen van de stad". Tenminste één Schiedammer zal bij Hartogs benoeming lichtelijk het hoofd schudden. Dat is oud-gemeentesecretaris Melis Blok, die bij zijn af scheidsrede, enkele maanden geleden, het CDA de hint gaf, eens wat jonger bloed in de confessionele 9 mans-fraktie te halen. Hartog is 55 jaar, Theo Schoenmakers, de oorspronke lijke kandidaat, rond de dertig. SCHIEDAM Zaterdag 16 en zondag 17 juni organiseert de Filmclub Schiedam ter afslui ting van het seizoen de Film nacht '84. Er zal een geva rieerd programma aangeboden worden met tien films voor en één film na het ontbijt. Aanvang eerste films: acht uur 's avonds, verwacht einde: half elf 's ochtends. Na half één gaat de deur dicht (behal ve voor mensen die weg wil len natuurlijk). Toegangskaar ten woensdag, donderdag en vrijdag in de voorverkoop'. f 15,-. Zaterdagavond indien nog voorradig: 17,50. Zaal I: 20.00 uur Un taxi mau ve (Yves Boisset); 22.25 uur Apocalypse Now (Francis Ford Coppola); 01.35 uur Time Bandits (Monty Python); 04.00 uur How I won the war (Ri- hnrd Tester); 06.15 uur Play it again Sam (Herbert Ross; met Woody Allen). Zaal II: 20.00 uur Come back to the five dime Jimmy Dean, Jimmy Dean (Robert Altman); 22.15 uur Rocco en zijn broers (Luchino Visconti); 01.45 uur Messer im Kopf (Reinhard Hauff); 04.00 uur Een vlucht regenwulpen (Ate de Jong); 06.05 uur Permette? Rocco Papaleo (Ettore Scola). Het ontbijt begint om 07.50 uur. Na het ontbijt wordt ten slotte om 08.30 uur nog „Tootsie" gedraaid van Syd ney Pollack, met in de hoofdrol Dustin Hoffman. Voor wie de Filmclub Schie dam nog niet weet te vinden: het adres is gebouw De Teer stoof, Nieuwstraat 12. SCHIEDAM Vorig jaar kon het 70-jarig jubileum van De Ooievaar niet doorgaan. De zaak in babykleren (en wat dies meer zij) brandde tot de grond toe af. 14 juni dit jaar onderneemt De Ooievaar toch nog jubileum aktiviteiten. Want zoals de familie Leusen, de bedrijfsvoerders in deze Be- binella vestiging zeggen: „Een enzeventig jaar minus één noodnest, is toch zeventig jaar échte Ooievaar". Op 14 juni begon „oma" Leu- sen-Engeln een zaak in bed den en galanterieën op de Hoogstraat. Thans is die win kel uitgebreid tot een speciaal zaak voor aanstaande moeders en hun babies. Om het feest voor de klanten een interessant cachet te ge ven, ontvangen de kopers een jubileumcheque waarop het cijfer 7 centraal staat. Deze cheques worden gedurende vier weken overhandigd en geven een bestedingskorting ter waarde van zeven procent. De Ooievaar is gevestigd Hoogstraat 138-144.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1