In't kort VANDAAG in deze krant Politieke schildering bladdert af Vaderdag... feestdag ■MSB m li cai* méJiliW MUYS" DIJKSHOORN BRILLEN Stadsblad Milieu: hoe witte zwanen zwart worden Jeugdrijnmondband viert triomfen Schiedam schaakt De mensen van het Fabriplein m Rolbrug afgesloten Douche, lig- of zitbad Politienieuws Prozi VOOR ALLE SOORTEN KONTAKJLENZEN Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren JÊL.tMJÊLJLJm wr w De Chileense muur, detail. Beklad met grafitti. De oor spronkelijke verf haal je er met één vinger gemakkelijk af. T.V. DEFEKT RADIO ABA DIJKSHOORN, VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE! SCHIEDAM Het „Chi leense Muurtje" aan het Emmaplein moet nodig restaureerd worden. Weer en wind hebben het schil derwerk zodanig aange tast, dat de bladders er bij hangen. De verflaag is op sommige plaatsen volko men weggesleten. Verf- en vernislaag van de Chileense muur zijn door tal van oorzaken ernstig beschadigd. Het ooit fel omstreden, nu verwaarloosde monumentje moet spoedig worden opgeknapt. SCHIEDAM De Zieke nomroep Schiedam be staat dit jaar een kwart eeuw. De ZOS viert dit ju bileum op zaterdag 24 sep tember met een open dag in de studio aan de Korte Haven en een speciaal programma op de radio. De ZOS hoopt van de ge meente toestemming te krij gen voor een rechtstreekse uitzending via het kabelnet, zodat heel Schiedam kennis kan maken met deze al 25 jaar aktieve omroep. In de regel is de ZOS alleen in de zieken-, verpleeg en bejaar denhuizen te ontvangen. Mag het jubileumprogram ma op de kabel, dan kunnen LIDA.N.VC. VRIJDAG 15 JUNI 1984 - NR. 48 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Nieuwe SCHIEDAM Na een dienst verband van ruim 20 jaar ver laat de technisch hoofdambte naar le klas van de rekenka mer van de hoofdafdeling Bouw- en Woningtoezicht, de heer A. C. Hoppenbrouwers per 1 juli de gemeentedienst. In verband hiermede zal de heer Hoppenbrouwers recipië ren op 15 juni in de aula van het Stedelijk Museum, Hoog straat 112 te Schiedam vanaf 16.00 uur. De Technische school voor Schiedam en Omstreken viert op vrijdag 6 juli het jubileum van haar adjunct-directeur, de heer A. van Dijk, die 25 jaar aan de school is verbonden. Het jubileum begint om één uur met een receptie in de kantine van de STS, gevestigd aan de Mgr. Nolenslaan 3. Nog een bedrijfsjubileum: op zaterdag 30 juni neemt de COOP Nieuwe Waterweg af scheid van haar directeur, de heer H. van der Lee, die het bedrijf verlaat wegens het be reiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Tussen half twee en drie uur vindt er een recep tie plaats in het hoofdkantoor van de Coop aan de Kethel- straat 10. Op 23 juni gaat de Ver. Vrien den van het Stedelijk Mu seum op excursie naar de af te breken Rotterdamse Schouw burg. De belangstelling gaat vooral uit naar de muurschil deringen van de Rotterdamse kunstenaar Dolf Henkes, die mét de schouwburg zullen ver dwijnen. De excursie begint om half elf op het plein voor de schouwburg. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. «««Meets sOifS»," Zondag 17 juni kunnen vaders vaststellen of zij als gezins hoofd gewaardeerd worden. Wie met fraaie geschenken be dacht wordt mag aannemen dat hij het er niet slecht heeft afgebracht; wie niets krijgt moet maar eens bij zichzelf te rade gaan en zich afvragen waar zijn fouten liggen. De vader op bijgaande foto heeft het goed bekeken. Hij houdt de wacht bij zijn kind en die zorgzame uiting van trouw aan zijn nageslacht heeft zijn vrouw kennelijk vertederd. Zij zorgde voor een aantal tijdschriften en een kratje bier en zette een tuin stoel voor haar echtgenoot klaar. Met zo'n verzorging wordt va derdag tot een echte feestdag en het heeft misschien zin om vaderdag meerdere malen per jaar te vieren. Wij helpen direktll! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM De herstel werkzaamheden aan de Rol brug, welke gepland waren van dinsdag 12 juni t/m vrij dag 15 juni zijn één week op geschoven. Met de werkzaam heden wordt thans maandag 18 juni een aanvang gemaakt. De brug is dan helemaal afge sloten, ook voor voetgangers en (brom)fietsers. Afhankelijk van de weersomstandigheden zullen de werkzaamheden tot en met maandag 25 juni 1984 duren of zoveel korter als mo gelijk is. Voetgangers en (brom-)fietsers worden omge leid via de Hulpbrug over de Schie. Deze route zal met om leidingsborden worden aange geven. Schiedam. St. Liduinastraat 1. tel 010-2S 7I.4S Schiedam. Kethel. Hof van Spaland S. tel. 010-70 17.30 Ook andere factoren hebben aan de verpaupering van het kunstwerk bijgedragen. De beschilderde schutting blijkt zich bij uitstek te le nen voor met spuitbus of viltstift aan te brengen gra- fitti-teksten. Tijdens de aan leg van de trambaan over de Broersvest heeft het muur tje ook enkele beschadigin gen opgelopen. Ook voor honden is het object een dankbaar doelwit, en dan met name de palen waarmee het in de grond is bevestigd. Menige hond kan de verlei ding niet weerstaan, hier een achterpootje op te lichten. Die politieke vertegenwoordi gers die zich destijds vurig pleitbezorgers van de Chileen se Muur betoonden, zal dit verval ongetwijfeld aan het hart gaan, temeer daar het idee, een dergelijk kunstwerk op te richten, in de gemeente raad tot felle discussies leidde. Schiedams enige officieel er kende muurschildering kostte in totaal 5.200 gulden. Dit be drag werd eind juli 1979 door het gemeentebestuur beschik baar gesteld. 3.300 gulden was bestemd voor de vervaardi ging van de muur, de rest ging als subsidie naar het Chili co mité. Op 4 september van hetzelfde jaar werd de voorstelling op de houten ondergrond aange bracht door de schildersbriga de Ramona Parra. Het kleuri ge ontwerp leek na voltooiing enige overeenkomst te verto nen met Picasso's beroemde „Guernica". Net als Picasso's schepping, heeft het „Chileense muurtje" een politieke betekenis. Maar waar de Spaanse schilder een drama uitbeeldde, gaf de Bri gade Rosso uiting aan vreugde. Het muurtje namelijk her denkt de gebeurtenissen in het jaar 1970, toen Salvador Ellen de tot (socialistisch) president van Chili werd gekozen. In Chili wordt dat feit elke vierde september herdacht, ondanks de latere militaire staatsgreep. Op het stadskantoor zijn al di verse klachten binnengeko men over de slechte staat waarin Schiedams-Chileense politieke bewustzijn verkeert. „En we moeten toegeven dat het er niet al te best uitziet", zegt een woordvoeder, „ter wijl het muurtje belangrijk genoeg is om te onderhou den. Gemeentewerken be kijkt nu wat we er aan kun nen doen. Vermoedelijk zal de vernislaag worden ver nieuwd nadat het werk zelf is gerestaureerd." SCHIEDAM In de Rem- brandtlaan is deze week het zonnescherm van een winkel in vlammen opgegaan. De brandweer vermoedt dat er opzet in het spel is geweest. Het scherm dat om midder nacht vlam vatte, was onge veer duizend gulden waard. Op een bouwterrein aan de Scheepvaartweg is wederom voor vele duizenden guldens aan materiaal gestolen. Dit maal verdwenen 42 radiatoren en 6 complete cv-ketels. De firma Schilperoort uit Rotter dam, voormalig eigenaar van de installaties, schat het ver lies op zeker 13.000 gulden. Voor nagenoeg hetzelfde be drag ging deze week de ge meente Schiedam het schip in, toen een stalen vlet van vijf meter lengte uit de Polder vaart werd gestolen. De vlet die lag afgemeerd ter hoogte van de Slachthuisbuurt, kostte 12.000 gulden. Door een waarschuwend tele foontje van een waakzame burger arresteerde de politie woensdagnacht twee jongens van vijftien jaar die trachtten zich te verstoppen achter in de Korte Kerkstraat geparkeerde auto's. Eerst werd aangeno men dat het tweetal wilde in breken in een winkel aan de Hoogstraat, maar op het bu reau gaven zij voor dat zij een bromfiets hadden willen ste len. Ziekenomroep Naast komplete badkamers levert Muys-Co alle eenheden om een badkamer naar wens samen te stellen Wastafels douche-bak ken. bidets, lig- en zitbaden toiletten en kastjes in alle kleuren, zelfs wit Om de puntjes op de i te zetten is een ruime keus uit mengkranen en fraaie effen of gedessineerde wand- en vloertegels mogelijk Aelbrechtskade 147. 3023 JJ Rotterdam. Tel. (010) 771288 ook de zieken en bejaarden thuis meeluisteren. Woordvoerder Hans Boom weet te vertellen, dat de ZOS die 24e september beslist geen lokale radio gaat maken, zoals eertijds in 1982 rond de ge meenteraadsverkiezingen: „Het wordt een programma puur voor de zieken en oude ren. We trekken met een om- roepkaravaan langs de luiste raars en laten de mensen in het ziekenhuis en de bejaar dencentra zelf eens aan het woord. Gewoon een prettig amusementsprogramma met lekker veel muziek en. lichte onderwerpen". li, Jie bijzondere uitzending blikt de omroep natuurlijk veelvuldig terug op haar 25-ja- rig bestaan. Een veelbewogen bestaan, waarin tientallen vrij willige medewerkers kwamen en gingen, de omroepnaam een paar keer werd gewijzigd, maar het uitgangspunt steeds hetzelfde bleef: de luisteraars enkele uren per week aange naam bezig houden met mu ziek en opbeurende woorden. De eerste ZOS-uitzending da teert van 1959, toen twee he ren thuis wat muziek op de band zetten die later in het ziekenhuis werd afgedraaid. Deze zogenaamde „slaapkame ropnamen" -een echte studio was zelfs in de verste verte nog niet in zicht- werden wel iswaar met gebrekkig materi aal, maar met groot enthou siasme vervaardigd. „Die pio niers beschouwden het als een zinvolle hobby, ze hadden veel plezier in het samenstellen en aan elkaar praten van muziek banden", aldus de terugblik kende Hans Boom. Die twee heren waren „in dienst" van de destijds nog „Groot Rotterdam" geheten omroep. In die naam werd tot uitdrukking gebracht dat be halve de Schiedamse zieken, ook de bewoners van het Rot terdamse verpleeghuis St. An- thonius (aan de Binnenweg) meeluisterden. Jarenlang bleven de Schie damse radioamateurs onder die Rotterdamse naam in de lucht, tot op een niet meer te achterhalen datum de omroep werd herdoopt in PROZI (pro- zieken). In 1973 werd een studio aan de Dr. de Kuyperlaan betrokken, waarmee de omroep nieuwe, professionele mogelijkheden schiep. PROZI werd ZOS, en de ZOS een stichting, die spoe dig naar de huidige studio aan de Korte Haven verhuisde en vandaar via lijnverbindingen de zieken- en bejaardenhuizen ging bedienen. De ZOS-service werd uitge breid met „Visionaai", een gesproken krant voor blin den en slechtzienden in de regio. Net als alle ZOS-pro- gramma's, wordt „Visio naai" gemaakt door vrijwil ligers. De ziekenomroep telt zo'n zestig medewerkers. Oranjestraat 19 - Schiedam Koopcentrum Koningshoek Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1