Nieuwe In't kort VANDAAG deze krant Burgemeester opent zaterdag grote tentoonstelling MUYS Brugklassers op Afro- tour SINKE Nieuwbouw in Brandersbuurt I Alles over De jacht van vliegende voetbalclubs schotels op jong talent in Proefprojekt onderwijs DIJKSHOORN 15.- Clubhuis Oost besluit seizoen Scheeres wil wel aan Singel wonen Schravenlant- scholieren exposeren teken werk Stadsblad Fietsen Angst woor als luxe dieren blijft Slecht jaar voor platanen Muys heeft alles voor de zelfbouwer Ouwe deuren Bikini vcrBOUW*6®' OPRUI»*6" Japonnen Blazers vanaf 49.75 Steeds nieuwe koopjes! fr#? ÜF®wpr T Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren SCHIEDAM De 420 vaste „bewoners" van volkstuinencom plex „Vijfsluizen" houden zaterdag 23 juni een grote ten toonstelling van foto's en bloemsierkunst. „Kinderen en bloe men" is het onder werp van de foto-ex positie (die om half elf door burgemeester Scheeres wordt geo pend), terwijl de bloemschikwedstrijd geheel in het teken staat van de komende Olympische Spelen. y Bestuursleden van Vijfsluizen op het zomerse tuincomplex: „Veel mensen zoeken recreatie tegenwoordig dichter bij huis. H00RAPPARAAX. "AUDILENS'jf Grandioze TOT ZIENS Doe uw voordeel!! Mavo-leerlingen leggen de laatste hand aan een miniatuur Afrikaans dorp. \V. DEFEKT? RADIO ABA I VRIJDAG 22 JUNI 1984 - NR. 50 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Maihenesse) Kantoor: Biuersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM Het Konink lijk Schiedams Mannenkoor Orpheus heeft onlangs een bij drage van 1.410,ontvan gen van het Anjerfonds voor de aanschaf van een piano. Orpheus moest ruim twee jaar geleden noodgedwongen een piano aanschaffen door de verhuizing van Arcade naar Tivoli. Zaterdag 23 juni brengt de KNNV afdeling Waterweg- Noord een bezoek aan de Heemtuin in Vlaardingen, tus sen de Marnixlaan en de Jaco- ba van Beierenlaan, aanvang negen uur bij de ingang van de tuin. Zondag 24 juni kun nen belangstellenden met de natuurkenners van de KNNV op excursie in het Schiedamse Beatrixpark, waar planten en vogels gedetermineerd wor den. Verzamelen om acht uur bij de kinderboerderij in het park. The Valley Cathedral Choir zal op zondagmiddag 24 juni een uitvoering geven in de Haven-kerk aan de Lange Ha ven 70, aanvang 3 uur. „The Valley Cathedral" is een groot koor uit Phoenix, Arizo na. Zij brengen zeer geïnspi reerde zang en muziek ten ge hore o.l.v. Dr. John D. Spain. Zij komen uit een van de snelst groeiende kerken in de V.S., the Valley Cathedral Kerk. Dit groot Amerikaans Koor „The Valley Cathedral" is slechts voor drie dagen in Nederland. Zij traden reeds op in Den Haag, en zullen ook zingen in Amsterdam en Utrecht. Johan Maasbach Wereldzen ding organiseert eveneens op zaterdag, 23 juni in Schiedam en wel voor de Hema, van 11.30-14.00 uur en in het Bea trixpark van 16.00-18.00 uur. (Bij regen zullen de concerten gegeven worden in de Haven- kerk, Lange Haven 70). Aan deze openlucht-concerten zal de bekende gospelzanger John Howard uit Vlaardingen (ex-nachtclubzanger), zijn me dewerking verlenen. Verder zullen optreden de gospelgroe pen Juda en Solid Ground met muziek en zang. SCHIEDAM In de voorma lige Brandersbuurt, gelegen in het stadsvernieuwingsgebied Schienoko, worden aan weers zijden van het Spinhuispad 80 huizen gebouwd. Dit bouw plan wordt uitgevoerd zonder financiële steun voor het rijk. De gemeente, die de huizen door een particulier bedrijf laat bouwen, gaat uit van circa 25 eengezinswoningen. De rest van het complex bestaat uit etagewoningen De stadsvernieuwing in Schie noko is daarmee in twee fasen verdeeld. Bij de eerste fase gaat het om circa 120 huizen, waarvoor men dit najaar de eerste paal hoopt te slaan. Met de tweede fase hoopt men in de eerste helft van 1985 te kunnen starten. Volkstuinders Vijfsluizen creatiever dan ooit Deze zomerse thema's worden aangevuld met een expositie van houtsnij werk, pentekeningen, borduurwerk, schilder kunst en pottenbakkers- werk. „We willen eens la ten zien dat we hier meer doen dan enkel ons tuintje bebouwen. Sommigen van ons hebben ook op artis tiek terrein een vrij hoog peil bereikt", zegt het tus sen trots en bescheiden heid weifelende Vijfslui zen-bestuurslid Nico Breedveld. RIJNMOND In samenwer king met het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen begint Rijnmond op 1 juli met het uitvoeren van een proef projekt „Planning Speciaal Onderwijs". Doel is, het invoe ren van de Interimwet op het Speciaal Onderwijs en het Voortgezet Onderwijs (in 1985) soepel te laten verlopen. Staatssecretaris Van Leyen- horst heeft Rijnmond hiervoor een bedrag van 100.000,- ter beschikking gesteld. Het projekt is gericht op de nieuwe planprocedure voor het speciaal onderwijs, waarin de rijksoverheid en de provin cie een belangrijke rol gaan spelen. Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen sluit niet uit, dat de resultaten van dit proefprojekt tot aanvullende regelgeving kunnen leiden. Wanneer u zelf gaat - of laat - aan bouwen of verbouwen heeft u. naast vakmanschap, goede bouw materialen nodig Muys4Co heeft alles in huis Ste nen tegels, pannen, specie, ce ment. gipsblokken. afvoergoten. dakdoorvoeren. isolatie, ramen, deuren enz. Alles volop voorradig. Adviezen zijn bij Muys Co bij de prijs inbe grepen Aelbrechtskade 147. 3023 JJ Rotterdam. Tel. (010) 771288 wrrnn rrnjui i u imuut tutrrmrrrnzirrrrrrrrw/z/MM Volgens Breedveld krijgt „Vijfsluizen", overigens éen van de grootste volkstuin complexen van Nederland, gaandeweg meer het karak ter van een gezellige cam ping, waar men zich behalve met gewassen, ook bezig houdt met huisvlijt. Die opmerking sluit aan bij het verschijnsel dat veel rand stedelingen hun caravan er gens in het groen van de pro vincie hebben verkocht of op gezegd, eerstens vanwege het toch wel prijzige staangeld, en ten tweede wegens de reiskos ten, die men zich niet meer veroorloven kan. „Veel mensen zoeken het dan in een tuin dicht bij huis", al dus Breedveld. Het betuurslid (tevens redakteur van het ver enigingsblad „Onze Tuin") haast zich overigens daar aan toe te voegen dat „Vijfsluizen" nu ook weer geen plaats is, waar de caravans rijtje aan rij tje staan. In feite zijn de regels om een verblijfje op het complex neer te zetten, aan zeer strenge re gels gebonden. „Je kunt bij ons niet zomaar vrij bouwen. Er zijn maar twee typen huis jes toegestaan. De gemeente eist een bepaalde eenheid. De tijd dat je hier van een stelletje ouwe deuren en planken een hokkie in elkaar timmerde, is wel voorbij", verklaart Breed veld. Terwijl gemeentewerken on langs nog opmerkte, dat de be- langstelling voor een volkstuin in Schiedam dalende is, con stateert men bij „Vijfsluizen" eerder het omgekeerde. Juist omdat veel huishoudens te maken krijgen met een slin kend budget, gaat men op zoek naar vertier dicht bij huis. De wachtlijst voor een lapje grond op het complex bij de Slacht- huisbuurt spreekt wat dat be treft boekdelen. Ruim 200 kandidaat-volkstuinders telt deze lijst, die van de gegadig den vooral veel geduld eist. Want gemiddeld duurt het vijt jaren voordat men de hand kan leggen op een tuintje. Breedveld weer: „Wie er een maal zit, zit er voor jaren. Lo gisch, want je doet tenslotte niet al die moeite om meteen weer je biezen te pakken". Het bestuurslid laat daar dade lijk een waarschuwing op vol gen: „Ik heb wel eens de in druk dat sommigen zich op het vele werk verkijken. Als het zonnetje schijnt hebben we hier tijdens de weekends veel wandelaars. Die zien dan pa in z n korte broek met een pilsje en ma in bikini, en je hóórt die mensen denken: dat wil ik ook wel. Maar ze vergeten dat de tuin onderhouden moet wor den, en als je daar niet op in gesteld bent kan dat behoorlijk tegenvallen". Ondanks het vele werk dat een volkstuintje met zich meebrengt, beschikken de bewoners van „Vijfsluizen" nog over voldoende vrije tijd om zich met huisvlijt bezig te houden. De resulta ten daarvan zijn te zien aan staande zaterdag tussen half elf en vier uur. De toegang tot de expositie is gratis. Technisch volmaakt të en daardoor onopvallend. t Dijkshoorn vertelt u er alles over. ware groottej nnil I EZ KI van horen en DnlLLC.ll zien de beste Schiedam St 1H»I 0IMS 7» M Schiedam. mul. Hol «on Soolono 5 lol 010-7117» Bang om oud te worden? Dat is het thema op zondag 24 juni van een dienst in de St. Marti- nuskerk in Groenoord, aan vang half tien. Spreker is do minee Hans Visser uit Rotter dam. Met medewerking van het jongerenkoor Happy Ge neration. met o.a. vanaf 25. Bloezen vanaf De rest van onze fantastische koopjes tonen wij graag in onze zaak. Winkelcentrum „Spaland" Tel. 010-711509 Wij helpen direktlll Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Clubhuis Oost (Gallileistraat 86) sluit het sei zoen af met een rommelmark- t/fancy-fair. Op zaterdag 30 juni, tussen elf en vier uur, kunnen wijkbewoners in en om het clubhuis terecht voor een gokje bij het rad van avontuur, een hapje en een drankje, en de aanschaf van tweedehands spulletjes. Woensdag 27 juni rijdt een ge luidswagen door de wijk om goederen op te halen voor de rommelmarkt. Wie iets voor dit doel kan missen, kan zijn spullen ook dagelijks (tussen negen en vijf uur) in het club huis afgeven. SCHIEDAM Singel 72 wordt dat het toekomsti ge adres van burgemees tersfamilie Scheeres? Buren denken van wel. Ze hebben de Schiedam se burgervader al meer maals speurend door de tuin zien kuieren en ver scheidene malen de ge vel zien inspekteren, met een blik waaruit kriti sche belangstelling sprak. Het drie etages tellende monumentale pand waarin vroeger type-in stituut Pont was geves tigd, staat sinds enige tijd te koop. De eigenaar vraagt er het lieve som metje van 218.000 gulden voor. Volgens opgave van de Rotterdamse makelaar telt het huis 9 kamers (de wat verwaarloosde badkamer en een in oude staat gebleven keuken niet meegerekend), een prachtige diepe tuin en een loggia. Het pand verkeert in re delijk tot goede staat van onderhoud, al moet het hier en daar worden opgeknaDt wil het kun nen voldoen aan de eisen die een modern gezin aan zijn huisvesting mag stellen. De makelaar wil overi gens niet bevestigen dat de burgemeester een oog je op het fraaie heren huis heeft: „Meneer Scheeres is met ons al op diverse adressen wezen kijken", is al wat de se cretaresse wil medede len. Aan adspirantko- pers voor Singel 72 ont breekt het de makelaar trouwens niet, voegt zij er wat bits aan toe! Burgemeester Reinia Scheeres, zijn echtgenote Hanneke en hun beide dochter Linda en Corri- ne bewonen thans een gerenoveerd dubbelpand in de wat sjofele Van Leeuwenhoeckstraat in Schiedam-Oost. Bij zijn benoeming tot burgemeester, eind de cember vorig jaar, liet Scheeres doorschemeren, spoedig op zoek te zullen gaan naar een adres dat wat meer met zijn nieu we bestuurlijke status in overeenstemming zou zijn. SCHIEDAM Brugklasleer lingen van de Prins Willen Alexander Mavo weten sinds deze week hoe voedsel uit Ghana smaakt. En met die kennis deden ze nog meer we tenswaardigheden over dit Afrikaanse land op: welke muziek men er maakt, hoe de huizen er uit zien, welke mas kers men bij welke gelegenhe den draagt, en zelfs hoe het speelgoed van de kinderen er uit ziet. Een week lang hebben de Mavo-leerlingen zich met de leefwereld van de Ghanezen beziggehouden. Dit projekt werd uitgevoerd door drie le raren van de Prins Willem Alexander school en een vijf tal studenten van de Nieuwe Leraren Opleiding in Delft. Ter afronding brachten de scholieren vandaag een bezoek aan het Afrika dorp in Berg en Dal bij Nijmegen. SCHIEDAM Ter gelegen heid van het 23e lustrum (ofte wel het 115-jarig bestaan) van rijksscholengemeenschap Schravenlant houden leerlin gen van de eindexamenklas tussen 26 juni en 30 augustus een expositie in het Schieland- ziekenhuis. Rector Ir. R. van der Meijden opent woensdagmiddag de ten toonstelling, die bestaat uit modelschetsen, aquarellen en landschappen. In vitrines is verder werk te zien dat ge- maakt werd tijdens de lessen handvaardigheid. Thema's die aan bod komen: de etende mens, en schoolgaan. RSG Schravenlant is de enige school in Schiedam met teke nen als eindexamenvak HAVO. Alle leerlingen van dit jaar zijn inmiddels geslaagd. Het leek de organisatoren van het lustrumfeest -de commissie bestaat uit 7 „Schravenlan- ders"- een aardig idee, ook buitenschools enige ruchtbaar heid aan het jubileum te schenken. Vandaar de ten toonstelling in het ziekenhuis. Op school wordt het lustrum in besloten kring gevierd. Het feest is bestemd voor (oud- )leerlingen, ouders en perso neel. Het jubileumprogramma is opgenomen in een speciale uitgave van de Schravenlant- Kroniek. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1