Nieuwe In't kort Opsporing verzocht VANDAAG in deze krant Gerard Huigen wil zekerheid op de wijde plas 10.- 1 grÓEMKOOL I Schiedams college komt over de brug IMPORJ filet 15 sXapzak 1 f 4 mjTocemeR pieïeRsen i i Stadsblad Nationaal toernooi bij UVG Ramadan zonder eendracht Gratis fiets crossen I I I 1 1 I I 1 I I I I I 1 1 Klad Compliment "Jpoeuebsafo. Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren extra hoge inruilprijzen! Dus snelle levering! SCHIEDAM b.v. OPEL-dealer ONS verwachten vlooienpiek na de vakantie SCHIEDAM/VLAARDINGEN Een beetje zekerheid op het water, dat is wat Gerard Huigen met zijn aktie wil bereiken. „Want hoe vaak gebeurt het niet dat een echtpaar gezellig met hun boot in het riet ligt en één van beiden wordt onwel. Er ontstaat paniek, en niemand weet raad of biedt hulp. In mijn systeem hoeft dan enkel iemand op de klak- son te drukken en daar verschijnt de knaap met de vlag, die uitkomst brengt". Waar het allemaal om gaat? Hartreanimatie. Ge rard Huigen uit Schiedam is bijna bezeten van het idee „negentig van de honderd watersporters" die vaardigheid bij te brengen. Hij is één van de weinige leden van de wsv „De Kleiput" in de Vlaar- dingse Broekpolder die het diploma op zak heeft. Daar moet verandering in komen. „In noodgevallen telt iedere seconde". Echte nieuwe Hollandse groene haring Vishandel GORZEMAN 1 1 PER STOK een HEEL KILO Kuikendrumsticks P. Groeneveld en Zn. Burg. Ilonn. (.retolaan 91 Schiedam. X T.V DEFEKT? RADIO ABA WOENSDAG 27 JUNI 1984 - NR. 51 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM De afdeling Amnesty International Schiedam legt gedurende de zomermaanden in augustus de aktiviteiten van de schrijfa- vonden in de Blauwe Brug even stil. Op dinsdagvond 4 september is weer de eerstvol gende schrijfavond. Het andere Amnestywerk gaat gewoon door, omdat het schenden van Mensenrechten nu eenmaal geen vakantie-pe riode kent. De vele ,thuis- schrijvers' van brieven krijgen ook in de maanden juli en au gustus hun materiaal aangele verd. De aktiviteiten voor de adoptanten van Amnesty- Schiedam in Yoegoslavië en Zuid Korea gaan ook onver minderd voort. De Openbare Nutsbedrijven hebben een energiewijzer voor koelkasten uitgegeven. Daarin kan men in een oogwenk zien hoeveel stroom een bepaald type koelkast gebruikt. Verder zijn vermeld of het apparaat voorzien is van het KEMA keur merk en welke de bruto adviesprijs is. De energiewijzer is gratis verkrijgbaar bij de ONS, Van Heekstraat 15. In muziekcafé De Gouds bloem vrijdagavond 29 juni een live-concert van The Jury. The Jury speelt Funkwave. Het optreden begint om negen uur. Toegang/3,50 p.p. Door de enorme vraag zijn wij op zoek naar gebruikte automobie len en laten u hiervan profiteren door onze Wij hebben een ruime voorraad nieuwe OPELS in huis. Een proefrit of taxatie belonen wij bovendien met een zitplaats voor de finale van het Feije- noord-Rotterdam-AD toernooi. 's-Gravelandseweg 383 Schiedam Telefoon 010-621033 W aar reanimatie vlag wappert zijn watersporters gerust Enige tijd geleden deed Ge rard Huigen (ook in het be zit van het EHBO-diploma) een dikke stapel brieven op de post. Ze waren gericht aan watersporterverenigin gen in de wijde omtrek. Klaaswaal, Hoek van Hol land, Delft enz. Huigen zette daarin het belang uiteen van hartreanimatie. En spoorde de ontvangers aan, net als hij zelf had gedaan, een cursus te volgen. „Zo'n cursus duurt vier uur. In - De Schiedamse huisarts Klomp Sr. (midden rechts) kreeg bij De Kleiput het eerste exemplaar van Huigens Dokter reanimatievlag. wal stapt, ook al is het maar om een pilsje te kopen in de kantine. Zijn idee heeft inmiddels al veel weerklank gevonden. De Hartstichting in Den Haag heeft Huigen er naar zijn zeg gen een compliment voor ge maakt, al was er van die zijde in het begin enige scepsis. „De Hartstichting wil bijvoor beeld ook geen bordjes aan de woning van mensen die een cursus reanimatie hebben ge volgd. Want stel dat die per soon niet thuis is als er voor een noodgeval wordt gebeld. Daar gaan kostbare seconden mee heen. Maar nadat ik had uitgelegd hoe streng mijn sy steem werkt, gingen ze ak koord". hebben die redding kan bren gen als de nood aan de man komt. Maar voor Gerard Hui gen is dit niet genoeg. De komende tijd zal hij wij den aan andere waterspor ters die over de streep ge trokken moeten worden. „Want zie je, behalve in Schiedam en Vlaardingen zijn er elders nog duizenden mensen met een boot. De be doeling is dat straks mijn vlag wappert in alle Neder landse plaatsen die er een jachthaventje op na houden. En dat zijn er nogal wat". zelf schoon te maken emmertje ca 10 stuks Mgr. Nolenslaan 602, Schiedam Donderdagavond koopavond één avond, en voor twintig gulden weet je alles. De Ne derlandse Hartstichting, die dolblij is met mijn initiatief, heeft overal docenten. Als je wilt kun je altijd ergens te recht", zegt Huigen. Aanvan kelijk leek hij met zijn aktie succes te boeken. „Maar nu het zomer wordt, komt de klad er een beetje in. En juist nu zoeken veel mensen vertier op het water, en kan zo'n cursus van pas komen. Ze vergeten dat op het water hulp vaak ver te zoeken is." Om zijn idee levend te hou den, dacht Huigen een nieuwe stunt uit. Niet zomaar een aar digheidje, maar een degelijk systeem, dat hulp bij hartstil stand garandeert, ook op de wijde plas. Hij koos voor een simpel be ginsel, namelijk en vlag. Heeft een plezierbootje de reanima tievlag in top, dan betekent dit dat één van de opvarenden ge diplomeerd is. Die vlag mag alleen wapperen als de reanimator daadwerke lijk aan boord is. Huigens voorschrift luidt zo nauw, dat de persoon in kwestie de wim pel moet strijken zodra hij aan Dinsdagavond reikte Huigen het eerste exemplaar van de door hemzelf ontworpen wim pel uit. De ontvanger was nie mand minder dan de bekende Schiedamse huisarts Klomp Sr. Deze dokter ging onlangs met pensioen en brengt sinds dien veel tijd door op zijn mo torboot. Hij kreeg de vlag -een driehoekige wimpel bestaande uit een wit veld met daarin een roodgekleurd, gebroken hart en het woord Reanimatie- in de kantine van de water sportvereniging De Kleiput. Voor de circa tweehonderd le den van deze vereniging is het een hele geruststelling, een deskundige in hun midden te Gerard Huigen (rechts) de vlag. En dan verschijnt de man met m SCHIEDAM Dinsdagmid dag reed voor de eerste en te vens laatste keer een snorfiets over de nieuwe Schie-brug. De opening van deze nieuwe oe ververbinding, die de Rotter damse en Schiedamse indus triegebieden ten noorden van de rijksweg 20 aan elkaar kop pelt, en die bestemd is voor (vracht) verkeer, werd geo pend door drie leden van het college van burgemeester en wethouders. Twee van hen deden dat heel ontspannen op een traag bromfietsje, met burgemeester Feinier Scheeres op de duo en wethouder Herman Posthoorn aan het stuur. Wethouder Chris Zijdeveld verraste de aanwezigen door |£«krabbmarine D/oe nik Kipspeciaust in wolken stoom te verschij nen en met een nostalgische straatwals het asfalt, dat door de zomerse temperaturen wat week was geworden, nog eens extra aan te stampen. Zijdeveld sloeg tien maanden geleden de eerste paal voor deze 4,5 miljoen gulden kos tende brug. Dinsdag bena drukte hij nog eens dat Schie dam nu het zijne heeft gedaan aan de vlotte bereikbaarheid van de industriegebieden, al heeft ook het Rijk financieel een flink steentje bijgedragen. De oude rolbrug enkele hon derden meters zuidelijker van de De Brauwweg, waar de nieuwe verbinding de Schie overspant, blijft overigens ook in gebruik, maar alleen voor het langzame verkeer. Donderdagavond 5 juli treden in Vrouwenontmoetingscen trum Barrika twee Rotter damse vrouwen op tijdens een café-avond. Zij zingen liedjes over lief en leed en begeleiden zich zelf op gitaar en dwars fluit. Aanvang half negen, toe gang gratis. Barrika is geves tigd Lange Kerkstraat 62. Wij helpen direkt! Videospecialisten Tel. 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting Van 3 juli t/m 16 juli wegens vakantie gesloten Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1