Jan van Stijl speelt zijn 250ste honkbal wedstrijd a 1/. w f Car Care Erasmusschool sluit waterprojekt ONS af eocewjAfe/wemmt 5.95 1.90 Gevonden voorwerpen M Geen vat krijgen bistro Opstellingen Stand tweede klasse A Gebit stuk? VERINGMEIER 4 HALEN 3 BETALEN CITROEN TAARTJE VOLKORENBROOD of TIJGERBROOD RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 39 EDITIES. WEKELIIKSE TOTAAL OPLAGE 1.2 MILIOEN. Nieuw* Stadsblad SCHIEDAM sportief bekeken 4^ Handbaltoernooi Stichting Wielerbaan De Vrijheid De Postduif Klaverjassen SCHIEDAM .\Lange Nicuwstraat 223 Tel. 010 - 266372 "O SCHIEDAM/VLAARDINGEN Na drie jaar was het dan weer zover dat de honkbalderby Schiedam tegen SC Vlaardingen/Holy op het programma stond. De Schiedammers, die twee seizoenen lang in een lagere klasse hebben vertoefd, werden vorig jaar kampioen en kwamen zodoende weer in dezelfde klasse uit als de Vlaardinge honkballers. ^2 I' jJliö lIS WÊtè, Jan Stijl werd gehuldigd voor zijn 250-ste wedstrijd voor Schiedam door algemeen voorzitter Tom Verwey. Trainers Wout van der Have van Schiedam en Rob Middendorp van SC Vlaardingen/Holy wensen elkaar een prettige wedstrijd. JJS Het honbalteam van SV HV Schiedam dat een 8-2 nederlaag leed tegen SC Vlaar dingen/Holy Ronald Tarmond hield de Schiedammers middels een tweemaal drieslag kort. Reparatie klaar terwijl u wacht ZA K E N - °n*e kn>n VIZIER t op SCHIEDAM Dinsdag 10 juli vormt de excursie van een groep leerlingen bij de O.N.S. het sluitstuk van het projekt water dat de laatste weken in de 4e klas van de Erasmusschool behandeld is. Tevens is het de afsluiting van een periode waarin zo'n 800 leerlingen van het Schiedamse lager onderwijs deelnamen aan excursies bij de ONS in het kader van milieu-drinkwater-ener gie- en havenprojekten. ONZE VASTE WEEKAANBIEDINGEN van donderdag 5 juli t/m woensdag 11 juli Heerlijke hartige SAUCIJZENBROODJES van 8.25 nu gratis gesneden nu BROODJES OM ZELF TE BAKKEN... UW BAKKER DIE ALLES NOG ZELF BAKT! PAGINA 17 Op zondag 8 juli organiseeri fietstoerclub Rijnmond een tweetal fietstochten. Tussen tien en elf uur kan men in schrijven en starten voor de 100 kilometer lange Zalmtocht, een vrije toertocht, die indivi dueel en in een zelf te bepalen tempo kan worden gereden aan de hand van een routebe schrijving. Voor degene, die een 100 kilo- metertocht te lang vinden, is er een 40 kilometer vrije toer tocht, waarvoor tussen half elf en twaalf uur kan worden in geschreven en gestart. Voor beide tochten is de plaats van inschrijving en vertrek de kantine van de wielerbaan in sportpark Harga. In het kader van de festivitei ten die gehouden worden ten gevolge van de fusie Mgr. Bekkers/Sauerschool, zal er op zaterdag 7 juli een handbal- toernooi gehouden worden voor oud-leerlingen van de Mgr. Bekkersschool. Het toernooi zal plaatsvinden op het terrein van de handbal vereniging UVG in sportpark Harga. Mevrouw Vermeulen (wie kent haar niet van de tal loze keren dat ze het school- handbal leidde) heeft oud-leer lingen vanaf 17 jaar benaderd en een aantal teams samenge steld. De wedstrijden zijn van half elf tot half twee. Na het toernooi speelt de hui dige zesde en vijfde klas de musical „Het vreemde song festival". Wat meer nostalgie zal de schoolfilm van- R. Poels oproepen. Deze film gaat over de periode 1968-1970. Rondom de klok van half zes zal deze dag besloten worden. Iedereen is van harte welkom, oud-leerlingen, hun ouders en andere belangstellenden. Met ingang van 1 juli is de se cretaris van de sportraad voor de gemeente Schiedam Gé Rens toegevoegd als lid van het stichtingsbestuur wieler baan Schiedam. De stichting bestaat thans uit: Klaas van der Geest, Jan Gordijn, Jaap Brussé, Meeuwis Letterman, Huub de Ruiter en Tjerk Nie- man. Hoogstraat 125 - 3111 HD Schiedam tel 010-267982 Binnenkort zal er nog een achtste lid aan de stichting toegevoegd worden namelijk een lid van de Toer Club Rijn mond. 30 duiven van de postduiven vereniging De Vrijheid heb ben deelgenomen aan een monstervlucht vanuit St. Vin cent over een afstand van 1000 kilometer. De verenigingsprij- zen waren voor: 1. J. Wente- ler, 2. comb. S. Poort, 3 en 6. F. Beukers, 4 en 5. S. van Pelt, en 7 H. Jansen. Aan de vlucht vanuit Chateau- roux, afstand 600 kilometer, hebben 129 duiven van De Vrijheid deelgenomen. De eer ste tien prijswinnaars waren: 1. en 7. C. Baanvinger, 2, 6 en 8. S. van Pelt, 3 en 10. comb. J. J. van de Vijver, 4, 5 en 9. J. Wenteler. Zaterdag vlogen de duiven van PV De Vrijheid ook mee vanuit Compiegne, afstand 300 kilometer. Om 7.00 uur was de lossing en de eerste prijsduif kwam om 11.18 uur op zijn hok terug. De uitslag was: 1, 2, 3 en 5. G. Breur, 4. H. Jansen, 6. A. van de Wildt, 7. J. Wen- teler, 8. Th. de Raay en 10. M. Broekhuizen. De postduivenvereniging De Postduif vloog mee vanuit Noyon over een afstand van 280 kilometer en vanuit Duffel over 90 kilometer. De uitslag van de eerste tien prijsduiven vanuit Noyon was: 1. Toutijn- Homburg, 2 en 8. C. de Geus, 3. J. Bokkers, 4 en 5. comb. A. van de Berg, 6. A. Hersbach, 7 en 10. J. Doejaarden en 9. Bo- deving. Vanuit Duffel waren de winnaars: 1 en 5. J. Vrauw- deunt, 2 en 6. Toutijn-Hom- burg, 3. G. Dankelman, 4 en 9. Bodeving, 7. J. Remijnsen, 8. J. Konings en 10. L. Lems. Aan het einde van de klaver- jascompetitie bij de voetbal vereniging Kethel is van de ruim 50 deelnemers Siem Dongelmans als eerste gëin- digd met 49.375 punten. Dat de familie Ham uitstekende kla verjassers zijn, bewijst wel de tweede tot en met de vierde plaats, respectievelijk Th. Ham met 47.500 punten, R. Ham met 47.322 punten en T. Ham met 47.320 punten. Penning meester Willem van Puffelen eindigde op de vijfde plaats met 47.302 punten. De laatste plaats was voor mevrouw Ge- bbe met 39.380 punten. vanBolfiuis Weinig opwinding bij Schiedam- Holy Deze derby trekt iedere keer weer enkele honderden toe schouwers. In de thuiswed strijd, in de eerste helft van de competitie, won Holy vrij een voudig met 100. Het was er dus Schiedam alles aan gelegen zich op sportpark Harga te revancheren, maar door het maken van veel veld- fouten en het sublieme spel van Holy is dit niet gelukt en is het zelfs een wedstrijd ge worden met weinig opwin ding. Voor aanvang van de wed strijd is bij Schiedam Jan Stijl gehuldigd voor zijn 250-ste wedstrijd. Algemeen voorzitter Tom Verwey sprak waarde rende woorden en noemde Jan Stijl een honkvaste speler. Het team van Schiedam startte' met op de heuvel Henk meijer en bij Holy was de werper Ro nald Tarmond. In de eerste inning was het de achtervanger van de Vlaardin- gers Ab Bruinekool die met een daverende home-run Holy op 10 bracht. De ruim zes honderd toeschouwers moes- j«9g} ten tot de derde inning wach ten tot er weer werd gescoord. Het was wederom Holy dat kon uitlopen. Door honkslagen van Gerard Wapenaar en Ab Bruinekool, was het Aad van den Bergh die hen middels een stootslag verder bracht. Zowel Wapenaar als Bruine kool konden scoren op een vernuftige klap van Piet van der Mark, waardoor de stand 30 in het voordeel van Holy werd. Op welke manier Schiedam ook iets trachtte terug te doen, het gelukte hen niet vat te krijgen op de worpen van de Vlaardingse pitcher. In de vijfde inning was het weer Holy dat scoorde. Door honkslagen van de Amerikaan Tim Donnelly, Piet van der Mark, Danny Rossoni en Ce- dric Pierre liepen de Vlaardin- gers uit naar 60. In de gelijkmakende zesde in ning was het Ronald Tarmond die de Schiedammers, middels twee maal drie-slag, kort hield. In de eerste helft van de ze vende inning opende Aad van den Bergh met een sublieme driehonkslag. Hij werd vervol gens binnengeslagen door Danny Rossoni, die op zijn beurt de thuisplaat bereikte op een honkslag van Cedric Pier re, waardoor de stand 80 werd voor Holy. Eerst in de gelijkmakende zevende inning was het Schiedam dat aanval lend iets terug kon doen. Ho ly's werper Tarmond gooide driemaal via wijd op respectie velijk Henk Meijer, Rob Stijl en Van Dijk, waarna invaller Korpel met een verre twee- honkslag twee punten binnen- sloeg. 1 In de achtste en negende in ning werd er door beide par tijen niet meer gescoord, zo dat de wedstrijd na drie en een half uur door de Vlaar- dingers met 82 werd ge wonnen. Voor SC Vlaardin gen/Holy betekent de over winning dat zij aansluiting behouden met de kop van de tweede klasse A en voor de Schiedammers dat zij moe ten oppassen niet in de de gradatiezone te geraken. Schiedam speelde in de vol gende opstelling: werper Henk Meijer, catcher Hans van Ga len, le honkman John Heet- kamp, 2e honkman Rob Stijl, 3e honkman Jan Stijl, korte stop Fred Reymer, linksvelder Maurice Reymer, midvelder Ronald Bol en rechtsvelder Addy Brinkman. SC Vlaardingen/Holy: werper Ronald Tarmond, catcher Ab Bruinekool, le honkman Ge rard Wapenaar, 2e honkman Jan Lugthart, 3e honkman Ce dric Pierre, korte stop Tim Donnelly, linksvelder Danny Rossoni, midvelder Piet van der Mark en rechtsvelder Aad van den Bergh. Eurostars Wassenaar SC Vlaardingen/Holy NADO/V DOS'32 Jeka Schiedam Zwijndrecht Broves Celeritas 11 20 Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak TANDTECHNIEK Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur VW m.kt vandaag SCHIEDAM Sinds W. J. Woermeijer 16 jaar geleden een eigen bedrijfje stichtte, als industriële spuit- en moffelin- richting, hebben er al heel wat veranderingen plaatsgevonden binnen dat bedrijf. Tien jaar geleden vestigde hij zich met Woermeijer Car Care in de Nieuwe Mathenesser- straat 15, en voor 5 jaar werd de zaak uitgebreid met een af deling autoschade. Auto's met een beschadigde carrosserie worden bij Car Care vakkundig gerepareerd en gespoten, maar krijgen te vens een prima service mee, zodat de auto's er na de behan deling weer als nieuwe uitziet. Een grondige was- en stofzuig- beurt maken dat mogelijk. Bovendien is er als dienst aan de klant, boven een bepaald schadebedrag, een auto be schikbaar om te gebruiken zo lang zijn eigen auto onder handen is van de mensen van Car Care. De jongste uitbreiding leverde 250 m2 grondoppervlak op, met de bestaande vloerruimte mee maakt dat 600 m2. Voldoende ruimte dus ook voor de spuit- en moffelinrich- ting waar o.a. verpakkingsma chines, computerkasten en schakelkasten voor de indus trie worden gespoten, en ver volgens versneld gedroogd, het zogeheten moffelen. De leerlingen van de Erasmus school zullen op 10 juli aan de hand van beelden en film ken nis nemen van het belang van drinkwater. Onderwerpen zoals waar komt het drinkwater vandaag, wie zorgt er voor goed en betrouw baar drinkwater vandaan, wie zorgt er voor goed en betrouw baar drinkwater, wat kun je zoal met water doen, schoon water voor de volksgezond heid, het water en alles wat erin leeft, de kringloop van het water, water voor planten, dieren en mensen, zuinig om gaan met water komen bij de inleiding aan de orde. Daarna volgt een film: de keerzijde van de kraan en een rondlei ding. De heer Verberk geeft uitleg over de werking van de geiser en de warmwaterbron Geysa, Van een bouwmarkt in de Ma- riastraat is 900 vierkante me ter isolatiemateriaal gestolen. Eigenaar Muwi Bv leed een schade van rond 5000 gulden. Bij Turbo Technics BV, Fok kerstraat, namen dieven de kluis mee. In de brandkast werd 8000 gulden aan kontan ten bewaard plus een klein aantal horloges. Constructa BV, Plesmanstraat, mist na het afgelopen weekeinde alumini- umprofiel. Waarde 600 gulden. het IJslandse woord dat wild stromen betekent. Ook de heer J. Huysdens vertelt het een en ander; over de toepassing van watermeters en het nut daar van, en waarvoor ze precies dienen. Onderwijzer J. Vermeulen be handelt in de klas eveneens het onderwerp drinkwater als onderdeel van het thema wa ter, dat ongeveer 14 dagen centraal staat. In zijn lessen besteedt hij aan dacht aan het polderlandschap in Nederland, de waterzuive ring, water als bedreign.fa (1953). Eveneens maken de leerlingen gebruik van de excursie „de Poldersloot"; een directe con frontatie met de natuur, die bij de ingang van de boerderij aan de Harreweg 8 begint. Een medewerker van de plantsoe nendienst begeleidt de groep leerlingen tijdens deze excur sie. Hij vertelt uitvoerig over waterplanten en waterdieren die in de Poldersloot en in de weide voorkomen. De Erasmusschool die op deze wijze leerlingen liefde voor de natuur bijbrengt maakt hierbij gebruik van de lesbrieven „Wees wijs met water" en „de Poldersloot". De laatste is des tijds samengesteld door de werkgroep „School en natuur" en uitgebracht onder verant woordelijkheid van Bureau Onderwijsconsulent van de ge meente. Gegarandeerd een succes bij het ontbijt, party's, barbe cue, fondue of gourmet. barbecuestokjes barbe cuebroodjes (rond of puntjes) maanzaad en sesambrood- jes grillstokken KRIMPEN A.D. IJSSEL: Crimpenhof 60 - Tel. 01807-12386 Korf 11 - Parkzoom 26. ROTTERDAM: Meent 104 - Tel. 010-330858 1e Middellandstr. 53 - Tel. 010-772677 SCHIEDAM: Koemarkt 14. De afdeling gevonden- en ver loren voorwerpen is geopend van maandag tot en met vrij dag van 14.00 uur tot 16.00 uur en is telefonisch bereikbaar onder nummer 260760 (toestel 119). Gevonden voorwerpen af te halen op het politiebureau (Lange Nieuwstraat 55): 1 bruine kinderlaars met ge ruite voering en rits; 1 licht bruine herenhandschoen maat 8I/2; 1 ring 7 sleutels w.o. 1 met bruine bovenkant; 1 ster medaille van de avondvier daagse; 1 C A zakje inhou dende 1 paar blauwe kinder schoentjes; 1 boek met voor beelden van tentamenvragen parodontologie; 1 rode fiets-re- flector; 1 sleutelhanger van Lee 3 sleutels; 1 ring 3 sleutels; 1 fietssleutel aan grij ze musketonhaak; 1 herenbril mt zilverkleurig montuur; 1 ring 4 sleutels; 1 bruine etui 1 sleutel met bruine boven kant; 1 zonnebril; 1 groene etui 6 sleutels w.o. 1 koper kleurige; 4 sleutels aan een sleutelhanger, voorstellende een klein blauw muisje; 1 ring musketonhaak 3 sleutels; 1 ring sleutelhanger met op schrift Love 5 sleutels; 1 musketonhaak 5 ringen 7 sleutels w.o. 2 Ford-sleutels; 1 langgedraaid plastic koordje 6 sleutels; 1 rode musketon haak 3 sleutels; 1 ring sleutels w.o. Citroën autosleu tels; 1 bruine etui 6 sleutels; 1 klein bruin adressenboekje; 1 ring 2 sleutels; 1 ring met zwart leertje 6 sleutels. Gevonden voorwerpen af te halen bij de vinders: 2 haken 7 sleutels, mw. Groeneveld, Heijermansplein 240, tel. 706616; 1 zwarte sleu telhanger 2 sleutels w.o. 1 Saabsleutel, hr. v. Es, Oran- jestr. 65, tel. 266804; 1 wit ka toenen jasje, mw. Musse, cheit- baanstr. 7, tel. 700271; 1 blauw jeans kinderjackje, mw. v.d. Elzen, West Frankelandsestr. 138b, tel. 264397; 1 blauw re genpak, Rijnmond MTS, afd. Administratie, tel. 712044; 1 zakje met bordeaux rode re genkleding, Fysiotherapeut, Schiedamseweg 41f, tel. 703898; 1 zilverkleurig dames horloge met witte wijzerplaat, mw. Werensteijn, Chopinplein 196, tel. 709001; 1 zilverkleurig kinderhorloge met stalenband, Christina Bouwer, Boerhaave- laan 110a, tel. 261743; 1 zak horloge ketting en 1 ring 3 sleutels, Fam van Zuylen, Royaardsplein 14, tel. 710465; 1 goudkleurig dameshorloge, Hr. Onder de Linden, Schubert- plein 110, tel. 705761; 1 ziler- kleurig dameshorloge, mw. Zwarts, Joh. Straussplein 183, tel. 714975; 1 damesbril, Hr. v.d. Kraan, B. Ballotsingel 57a, tel. 371309; zakrekenmachine, mw. A. M. Olsthoorn, Polder weg 252, tel. 710463; 2 tonne tjes met haring, Hr. v. Hees, Stadhouderslaan 100, tel. 731365; 1 damesbril, Mw. Jongman, Gallileistraat 66a, 262273; 1 tafelmes in vloeipa pier, banketbakkerij Kreuger,

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 17