Nieuwe In't kort A VANDAAG in deze krant Zomertentoonstelling: voor elk wat wils Si Veel belangstelling voor de eendenkooi win MUYS 1999.-* msm wens pe mcuum &j Ms+co„, rnrnmuTor Scheidend direkteur over de coöperatieve gedachte Voetbal: Schiedam- Spanje Bedrijfs- gemeenschap onder druk V F <0 \n. n DIJKSHOORN BRILLEN ztzz Stadsblad Nieuw clubgebouw voor gehandicapten Sponsors Slabak Armando lllllllllllllllllllllllllllllllll^ <o\ f65,- Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren SCHIEDAM Een dwarsdoorsnede uit de eigen verzameling, aangevuld met schil derijen in bruikleen, zo typeert het Stede lijk Museum de kol lektie die tot 3 sep tember tentoonge steld wordt. Vrijdag 6 juli (vanavond) opent museumdirekteur Hans Paalman deze zomeropstelling die een indruk geeft van de gevarieerde kol lektie die in de zalen en depots van het voormalige St. Ja- cobsgasthuis is opge slagen. Bedoeling is, de bezoeker in vogelvlucht te laten kennismaken met de Ne derlandse (schilder)kunst. Ook getoond worden en kele fraaie aanwinsten. „Het leuke is dat we nu dingen laten zien waar anders geen gelegenheid Zodoende kun je spreken van een tentoon stelling voor elk wat wils", aldus museumme dewerkster Josine Bokho ven. voor is. SCHIEDAM De Koningin Juliana school aan de Vlaar- dingseweg in Schie- dam-Kethel herdenkt deze zomer haar zes tig-jarig bestaan. In 1922 werd de Vereni ging voor Christelijk Volksonderwijs te Kethel opgericht, waarna in 1924 de christelijke lagere school van start kon gaan. Aanvankelijk maakte men nog gebruik van het oude schoolgebouw van het Openbaar Onderwijs, ter wijl men vanat iy51 net huidige gebouw ging ge bruiken. Hoofdonderwij zer van 1924 tot 1959 was dhr. J. M. Schmidt. Hij werd destijds opgevolgd door dhr. J. D. van Velsen die vorig jaar van de VUT-regeling gebruik maakte en zodoende af scheid nam van de school. Vervolg op pagina 3 Geachte relatie AUTOBEDRIJF Zij jullie óók verkleed? T.V. DEFEKT? RADIO ABA Jos Hachmangs kunstwerk zonder titel geeft een extra dimensie aan de zuilen van het Stedelijk Museum. Het kleurige doek speelt in op het lijnenspel van het ge bouw. Eerder toonde deze kunstenaar werk op de vorig jaar gehouden expositie Sehiedamse Ateliers. Muys+Co levert Alfinette en Hauenschild keukens. Volop keuze in kleur, afwerking in details en kombinatiemogelijk- heden met inbouwapparatuur, mengkranen, tegels èn natuur lijk prijs Aelbrechtskade 147, 3023 JJ Rotterdam. Tal. (010) 771288 VRIJDAG 6 JULI 1984 - NR. 54 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-buis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM Zaterdag 7 juli is het open dag op de Schie- damse schoolwerktuinen. Tussen tien en twaalf uur is iedereen hartelijk welkom op de complexen Landvreugd en Vijfsluizen. Alle groepsleiders- /sters zijn aanwezig voor in lichtingen en rondleidingen. Na een dienstverband van ruim 38 jaar verlaat K. A. Jongste zijn collega's bij de ge meente Schiedam. De heer Jongste, werkzaam bij Weg en waterbouw/Civiele wer ken, krijgt op 12 juli een re ceptie aangeboden in het stadskantoor. De receptie duurt van kwart over vier tot kwart over vijf. De Werkgroep Politieke Vor ming voor Vrouwen begint in september twee cursussen van twaalf weken. Voor de ochtendcursus is er op 17 sep tember een kennismakings bijeenkomst in buurthuis Nieuwland, aanvang kwart over negen. Voor de avond cursisten kunnen kennisma ken op 19 september op een nog nader te bepalen plaats. Kosten deelname dertig gul den. Meer inlichtingen: tel. 732318 of 260756. Kinderen tussen 6 en 14 jaar kunnen nog mee met de Be renboot die tussen 28 juli en 4 augustus onderweg is. Vertrek vanaf Buurthuis De Put in Oud Mathenesse. Deze vakan- tieaktiviteit per bus, die in het teken van Het Water staat, kost 120 gulden per kind. In lichtingen: tel. 155523 of 736435. Donderdag 12 juli sluit inter naat De Uitkijk voorheen Sint Imelda Internaat, haar deuren aan de Hoogstraat 44 te Schiedam en zullen 4 leef groephuizen in gebruik wor den genomen. Ter gelegenheid hiervan is er op woensdag 11 juli om 19.00 uur een Eucharis- tievering in de kapel van Hui ze Frankeland met muzikale begeleiding van het Valerius- kantoor en donderdag 12 juli van 14.00:16.00 uur een reünie in het internaat. Museum toont kollektie Bij de samenstelling van de expositie bleek dat een over groot deel van de kollektie uit schenkingen bestaat. Bij nader inzien mocht dat geen be vreemding wekken: aankopen worder er pas gedaan sinds 1940, het jaar waarin het mo numentale pand aan de Hoog straat een soort museumstatus kreeg. Van een gericht verwervings beleid is pas sprake sinds 1952, toen de toenmalige conserva tor Schwagerman begon met het aanleggen van de befaam de Cobra kollektie, die later werd uitgebreid door Schwa- german's opvolger, Pierre Janssen. Ook in de toekomst zal het Sehiedamse museum voor een groot deel van schenkingen af hankelijk blijven. Gèld om kunstwerken aan te kopen krijgt het museum slechts mondjesmaat, zodat de kollek tie blijft aangewezen op stuk ken die partikulieren of jubile rende bedrijven willen af staan. „Die „kunstsponsering" is overigens in het buitenland heel gewoon, en ook wij zullen er wel aan wennen", zegt Josi ne Bokhoven. De zomeropstelling begint in de zaal direkt na de ingang met „Het Schiedam van wel eer, en de Schiedammers van weleer". Bijzonder trots is men op een tweetal slabakken van Arent Klos, een 18e eeuws pla teelbakker uit Schiedam, wiens werk grote vermaard heid verwierf, maar waarvan over de hele wereld nog slechts vijf gave scheppingen te vinden zijn. De eerste verzamelgebieden van het museum zijn even verderop te bewonderen: stuk ken uit de Haagse school, de Bergense school en van de Amsterdamse Joffers. Een paar namen uit deze veelom vattende perioden: Isaac Is raels en Mathijs Maris. In de zelfde zaal hangen doeken van J. H. Weissenbruch, Jan Sluy- ters en Kees Verweij, van wie het museum zijn Lodewijk van Deijssel portret (kompleet mét ridderorde) bezit. Wat strakker omlijnd is de Co bra-afdeling in de aula. Hier Kethelse Julianaschool danst bij jubileum Helaas is de heer van Velsen in oktober 1983 overleden. Dhr. J. van der VLies is mo menteel het derde schoolhoofd van de jubilerende school, die anno 1984 vier klassen telt en bovendien steeds nauwer sa menwerkt met de bijna aan grenzende kleuterschool Win dekind. Vier jaar geleden startten we ons bedrijf aan de Broers- vest in het centrum van Schiedam. Sindsdien is er veel ge beurd. Door het in ons gestelde vertrouwen groeide het aantal klanten en moesten wij al snel uitbreiden; meer personeel, een nieuwe werkplaats enz. Zo'n uitbreiding staat nu weer voor de deur. Per 1 juli dra gen wij ons pand en onze werkplaats over aan de heer Verboom. We zijn al hard op zoek naar een nieuw pand waar we u graag op dezelfde wijze als u van ons gewend bent van dienst blijven zijn. Het spreekt voor zich dat u voor garanties, in- en verkoop bij ons steeds terecht kunt ook in de tijd dat we nog geen nieuwe behuizing hebben gevonden. Het telefoonnummer daarvoor is 010-736508. Graag tot ziens Met vriendelijke groet M. Schaap exclusieI s/leveringskosten R hoeft u slechts te betalen voor een Suzuki Al to Spirit. Haast u, want ze zijn beperkt lever ba a f| m Vlaardingen: Taandarijstraat 5. Telefoon 010-342175. Schiedam: De Nijverheidstraat 14 (Spaanie Polder). Telefoon 010-624922. zijn wereldberoemde werken te aanschouwen, namelijk vroege Appel's en Corneille's. Naar deze werken is veel vraag en ze reizen regelmatig rond de wereld, omdat ze ab soluut uniek zijn en oorspron kelijk nergens anders te zien dan in Schiedam. In de volgende zalen veel aan dacht voor de schilder Arman do, die een deel van zijn privé- kollektie in bruikleen aan het museum afstond. Samen met Kees van Bohemen neemt hij een belangrijk deel van de zo meropstelling voor zijn reke ning. Door die bruiklenen, on der meer van kunstenaars en partikulieren, is het mogelijk om de eigen kollektie in een nog duidelijker kader van df huidige kunstontwikkeling U plaatsen. Vermeldenswaard hierbij is dat juist door die bruiklenen het mogelijk is om in Schie dam de ontwikkeling van de kunstenaar Armando, die op de Biennale van Venetië Ne derland vertegenwoordigt, uit gebreid te kunnen volgen. Naast de geëxposeerde werken op deze zomeropstelling 1984, zal, als de werkzaamheden het toelaten, rond 1 augustus een groot gedeelte van de eigen kollektie tentoongesteld wor den in het zgn. „open depót" van het museum, waar op uit- schuifbare schotten op duide lijke wijze de samenhang van de kollektie getoond zal kun nen worden. De „inwijding" van de exposi tie begint vanavond om half acht. Bezichtigd wordt het kunstwerk van Jos Hachmang op het binnenplein, speciaal voor dit doel ontworpen, waarna om half negen drie balletten worden uitgevoerd door Judith Hamer. De dansen zijn geïnspireerd op drie beeldhouwwerken. De toegang tot het museum is tijdens dit evenement gratis. Wij helpen direkt!!! VideospeciaHs ten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting Van 3 juli t/m 16 juli wegens vakantie gesloten Kwaliteits brillen voor slechts ScMedcm. St LMuinastraat 1. tal 010-21.71.41 ScMadam. kethel Hot van Spaland 5. tal 010-70.17.30 VLAARDINGEN De een denkooi „Het Aalkeet Buiten" mocht zich de afgelopen twee zaterdagen in een grote be langstelling verheugen. Even eens als voorgaande jaren had de VVV Vlaardingen de rond leiding georganiseerd. De VVV werd overspoeld met aanmeldingen. In een mum van tijd was za terdag 16 juni volgeboekt. Om zo min mogelijk mensen teleur te stellen, werd besloten de za terdag erop, de 23e juni een extra rondleiding te houden. Zo'n 250 mensen hebben „Het //////y x Aalkeet Buiten' bezichtigd. Onder leiding van A. P. van Vliet en een zevental andere vrijwilligers werd over het wel en wee van de eendenkooi van vroeger en nu verteld. De eendenkooi behoort toe aan de stichting vogelolies- lachtoffers, de heer Van Vliet, behalve vrijwilliger ook be- tuurslid van deze stichting heeft er met de anderen hard aan gewerkt om de eenden kooi te behouden. 1 april jl. heeft Faunabeheer van het ministerie van landbouw alle eendenkooien in Nederland aan een keuring onderworpen. Van deze keuring hing het voortbestaan van „Het Aalkeet Buiten" af. Bij afkeuring zou de eendenkooi moeten worden afgebroken, dan zou een uniek gebied Vlaardingen zijn ontno men. Gelukkig kon „Het Aal keet Buiten" de toets der kri tiek glansrijk doorstaan, als het aan de mensen van de eendenkooi ligt zal het zo blij ven ook. Gezamenlijk beste den zij zeker zo'n 1500 uren per jaar op hun vrije zaterdag in de kooi. De rondleiding werd geheel gratis verzorgd, echter een bij drage aan de stichting vogelo- lieslachtoffers werd bijzonder op prijs gesteld. Daar is dan ook gehoor aan gegeven. De eerste zaterdag is er 234,- en de tweede zaterdag is er j 226,- door de bezoekers ge schonken. Dit geld zal besteed worden aan nieuwe materialen voor de eendenkooi. Voor wie deze excursies gemist heeft, vol gend jaar rond deze tijd (half juni) zal de VVV Vlaardingen en de vrijwilligers van „Het Aalkeet Buiten" zeker weer een excursie verzorgen. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1