Nieuwe In't kort r VANDAAG deze krant Jeugdland klaar voor drie weken zomerpret Mannenkoor ontspant Stadsblad Amnesty Int. tegen martelen Brood als kunstvorm Sportief én uitputtend: de triathlon School reist naar onbekende bestemming in ssftiS'ia Rondleiding gratis langs museumkunst Indeling zaalvoetbal Schoon Koeien melken Piraten Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren NU BARBECUE(EN) Gemarineerde kipdrumsticks g QQ Gemarineerde kipkarbonades g 90 Gemarineerde kippepootjes q qa POELIER SLUIS e Ongelooflijk elastisch: de electric popping boys Leuke meiden, leuke show: Mickey Mouse's bijdrage aan Jeugdland'84. Een reprimande. Theater Amsterdam is ook van de partij met de kindermusical Pietje Rozewater. SCHIEDAM Tussen 16 juli en 3 augustus kan het weer: rijden met de stoomtrein, play backen en plein public, poffers overdadig met poedersuiker bestrooien, stoeptegels beschil deren, puzzelen in het park of ademloos toe zien hoe een konijn aan zijn lange oren uit een hoge hoed wordt getoverd. Al die attrak- ties, en nog veel meer -in totaal 74 soorten vermaak heeft Jeugdland '84 voor de Schie- damse kinderen in petto. Er waren heel wat moei lijkheden, maar spullen- baas Joop van Broekho ven en zijn onvermoeibare assistenten hebben het toch weer geklaard: een daverend programma be denken dat drie weken lang de toets der kritiek („en bij kinderen hoef je echt niet met rommel aan te komen") glansrijk kan doorstaan. SCHIEDAM Bowling centrum De Walvisch heeft op originele wijze ingehaakt op het jubileum van Piet Smit. De man die 25 jaar voorzitter is van het Koninklijk Mannen koor Orpheus werd giste ren onthaald op een gast vrij avondje rond de ke gelbanen aan de Nieuwe Haven. Piet Smit werpt de eerste bal Vervolg op pag'ma 3 Henk Driessen, de varieteartiest van wie gezegd wordt dat hij zelfs op een biljart kan werken en dan nog een volle zaal trekt. Smit en echtgenote (l*iks) krijgen van De Walvis een».bloemstuk voor 25 jaar cultureel werk in Schiedam T.V DEFEKT? RADIO ABA £I_eakie2.98 "oil. I uinhoncn P. Groeneveld en Zn. Murg. Ilonn. (irctclaan 91 Schiedam. WOENSDAG 11 JULI 1984 - NR. 55 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskqerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM Ook voor ont moetingscentrum St. Joris Doele loopt het clubseizoen ten einde. Op zaterdag 14 juli wordt een afsluitingsfeest ge houden; aanvang één uur (op het Doelenplein) met ballen- gooien en touwtrekken voor de jeugd. Voor de ouderen is er de Groene Zeep Helling, en wie durft kan een kussengevecht .aan gaan. Verder bij de St. Jo ris Doele die dag een rommel markt. Op zaterdag 22 septem ber begint het clubhuis aan het nieuwe seizoen. Op 17 septmber start bij de EHBO afdeling Schiedam weer een cursus voor het eind- heidsdiploma. De kosten be dragen 180 gulden, materiaal, boeken en examengeld inbe grepen. Opgave of inlichtingen bij de volgende tel.nrs. 706782 en 263438. Buurthuis De Kreek (Lange Haven) houdt haar jaarlijkse zomerkamp van 28 juli t/m 2 augustus in Hattem, bij Zwolle. Er zijn nog enkele plaatsen in de bus en het kamp beschik baar. Deelname kost 90 gul den, voor kinderen tussen 5 en 14 jaar. Inlichtingen bij het buurjhuis. De Wijkpost Oost van de raad voor het bejaardenwerk,. Lorentzlaan 32, tel. 623733 is van maandag 23 juli t/m vrij dag 17 augustus wegens va kantie gesloten. Op maandag middag 20 augustus van 14.00 tot 15.00 uur en dinsdagmor gen 21 augustus van 9.00 tot 10.00 uur kunnen ouderen uit oost weer op het spreekuur van de medewerkster terecht. In dringende gevallen kan er tijdens de vakantie kontakt worden opgenomen met het stedelijk bureau van de stich ting raad voor het bejaarden- werk, tel. 731976 of met het dienstencentrum „de Vier Mo lens", tel. 705500. 2 kilo bij DE VAKMAN DIE WEET ER TOCH HET MEESTE VAN St. Liduinastr. 50 Schiedam telefoon 269884 Kinderfeest opent met playback- show lllliiiiiiilliiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHffiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi Eerst de problemen. De vaste kern van medewerkers, zo'n 25 in getal, was aan vervan ging toe. Dankzij de bemidde ling van o.a. een pedagogische academie zit Jeugdland nu weer dik in het personeel. Voor het eerst kan het kinder feest nu ook rekenen op twee Turkse medewerksters. Met de belastingdienst is na de troebelen van vorig jaar een akkoord bereikt, zodat mede werkers niet voor onaangena me verrassingen komen te staan. Zij krijgen hun vergoe ding „schoon" in handen; de 23 procent belasting etc. neemt de gemeente voor haar reke ning. Voor moeilijkheden zorgde ook het afhaken van de Stifor, de organisatie die altijd Jeugd land topper nummer één, het fietscrossen, verzorgde. Door dat deze stichting zich terug- Smit werd vergezeld door zijn echtgenote en leden van het mannenkoor en hun gades. Walvisch-bedrijfsleider Nico van der Ree („gewoon een aar digheidje voor Orpheus, dit avondje") liet de eer aan Piet Smit, de eerste bal van die avond te gooien. Hoewel, voordat Orpheus op de baan verscheen werd een bowlingdemonstratie gegeven door Helen Minnebruiker en Monique Plaisier. Smit en zijn gevolg konden daar bepaald iets van leren, want zowel He len als Monique zijn beide Ne derlands én Europees kam pioen onder de jeugd. Ook twee Nederlandse jeugd kampioenen bij de heren, Mar co Haaswinkel en Remco Ver boon, waren dinsdag in De Walvisch van de partij voor een indrukwekkende demon stratief trok in Amsterdam dreigde een tekort aan materiaal. Een fietsenfabriek in het Noorden des lands bleek echter bereid, de nodige spullen te leveren. Fietscrossplubs uit Rotterdam, Rozenburg en Maassluis zor gen voor de begeleiding en voor een splinternieuwe start heuvel. Ook met de financiën was het voor de Jeugdland-leiding wikken en wegen. Zo valt aan dure theatervoorstellingen niet meer te denken. Theater Kip, vaste attraktie op het kin derfeest, laat dit jaar verstek gaan. De gage van 2300 gulden vond Van Broekhoven net even te veel van het goede. Op zoek naar voordelige aan biedingen, contracteerde de Jeugdlandbaas toch kwaliteit sartiesten als Henk Driessen, Hans Kazan, Dick Camus, Korvera, Joost Brugman, het Limburgs Jeugdtoneel en danstheater Mickey Mouse. Waarmee we dan meteen bij het programma zijn aangeland dat op maandag 16 juli begint met een koeienmelkende wet houder Luub Hafkamp, die zal trachten op dit onderdeel een ervaren boerin te verslaan. Na deze openingsceremonie is het tijd voor Jeugdlands Play- backwedstrijd. „Voor de kin deren absoluut een must. Be halve de winnaars van de KRO-playbackshow hebben we tien Schiedamse deelne mers, die imitaties geven van Patricia Paay tot Nena. Héfel ontroerend is een Turks meisje dat van acht jaar, dat een Turkse zangeres zal nadoen", aldus van Broekhoven. Na het openingsfeest op het stadserf (bij het Stadskantoor aan de Emmastraat) dat van elf tot drie duurt, trekt Jeugd land als vanouds de wijken in met varieteshows, het bekende Wij helpen direkt! Videospecialis ten Tel. 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting Van 3 juli t/m 16 juli wegens vakantie gesloten gehakt en mer kipspccialisl 2 kg voor 1.50 SCHIEDAM Op donderdag 12 juli om 14.00 uur en op za terdag 14 juli om 11.00 uur zul len er rondlëidingen worden georganiseerd over de „Zome- ropstelling 1984" in het Stede lijk Museum aan de Hoog straat. Deelname is gratis. De opzet van de zomeropstel- ling is de bezoekers een in druk te geven van de geva rieerdheid van de collectie van het Stedelijk Museum, een museum dat sinds 1840 gehuis vest is in het 18e eeuwse St. Jacobs Gasthuis. Daarom wordt aan de hand van gese pareerde ruimten in de ten toonstellingszalen de bezoe kers een inzicht gegeven in de navolgende gebieden: Het Schiedam van weleer en de Schiedammers van weleer; de* eerste verzamelgebieden van het museum; Haagse school, Amsterdamse Joffers, Bergense school; Cobra; Infor- melen; Abstract-expressionis- me; Koele Abstracten; Realis me. Deze rondleidingen zullen worden herhaald op donder dag 23 augustus om 14.00 uur en zaterdag 25 augustus om 11 uur. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1