"kouade 1 PAARPe- Runder biefstuk lappen_ mm on Lende karbonade Schnitzels r#- karnen vérder Rijnmond wijzigt woonruimte verdeling of stukje 12.98 13.98 10.98 15.98 8.49 19.98 Heel kilo Botermals Wie wordt bruid van de maand? Sociale dienst moeilijk bereikbaar urgerlijke tand Fotoshop Haarimport Botermatse ün de schouder g/gfSTUK Heel kito voor de Voor slechts Aanstaande bruidsparen I I WÊÊÊÈ <>«1 IMMMMi Geldig t/m zaterdag a.s Runderlappen 4 Sukadelappen 4 O Tartaar 4 f\ Rosbief 4 C Ossestaart Q Bief lappen 4 Q Hele gekookte worst hele leverworst i Voor uw huisdier Kalkoenhart J Paardevlees £2 Runderhart J Bij aankoop van 25,- aan vlees ontvangt u tegen inlevering van deze bon: 20 grote Heel kilo Heel kilo Van het rund: 1.70 2.49 3.98 2.98 2.49 1.29 2.98 1.29 1.98 ZAKEN-(3) VIZIER X Politie rapport Het Nieuwe Stadsblad „Samen Verder" Postbus 257 3100 AG Schiedam Thea Dries toont belangstellende Frankeland-bewoners de kneepjes van het brood deeg-ambacht SCHIEDAM „Mijn naam is Thea Dries. Ik ben veertig jaar, heb een man, twee dochters en twee katten. Ik werk twee dagen in de week en heb naast twee grote hobby's nog vele andere, zoals: poppen maken, glas gra veren, kleding maken en lezen". Op 1 juli 1984 is de gewij zigde Richtlijn Woonruim- tebeleid Rijnmond-gebied 1978 in werking getreden. Vanaf die datum ligt de gewijzigde richtlijn bij de gemeentehuizen van de Rijnmondgemeenten ter inzage. Uitgangspunt van de richtlijn is, dat degene die het hardst een woning no dig heeft, daaraan ook het snelst moet worden gehol pen. De gewijzigde richt lijn stelt regels aan de Rijnmondgemeenten, waarmee rekening wordt gehouden bij de toewijzing van woonruimten. Worst- heerlijk mager, kilo M db mager, heel kiloi heel kiloB aan een stukje, kiloB 94 R heel kilo botermals, kilo, en een samen ca 1 kilo kilo T» I kilo kilo. Hacheevlees Nasivlees Bami of nasi Krabbetjes Verse worst (2 dozen) heel kilo Viaardingen: Schiedam Voor de boterham Snijworst ;'(Xigi.im Pate 250 gram Gebraden rosbief 200 gram Filet Americain 250 gram Saks 400 gram Boterhamworst 200 gram Gebraden varkensfrikando 200 gram Gebraden gehakt 200 gram Achterham 200 gram Spijkenisse: Rotterdam: Oosthavenkade 82. telefoon 010 342568 KOOPAVOND OPEN Geopend Woensdag t/m vrijdag van 9 00 17 30 uur Zaterdag van 9 00 IS 00 uur Grote Markt 12. telefoon 010-731130 KOOPAVOND OPEN Geopend Dinsdag t/m vrijdag van 9.00-17.30 uur Zaterdag van 9 00-15 00 uur Breestoep 3. telefoon 01880-24495 DONDERDAG KOOPAVOND, MAANDAG GESLOTEN Winkelcentrum „De Stoep naast Sportshop Ted Morritz Geopend: Dinsdag t/m vrijdag van 9.00-17.30 uur Zaterdag van 9 00-16 00 uur Middellandplein 17. telefoon 010-775626 Geopend: Dinsdag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur Zaterdag van 9.00-15 00 uur Rotterdam-Zuid: Turnstraat 47 (Spcrtdorp). telefoon 010-191116 Geopend: Dinsdag t/m vrijdag van 9 00-17 30 uur Zaterdag van 9 00-15 00 uur I 11t I I t t t t t T- I Onze krant mikt vandaag op I HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 11 JULI 1984 PAGINA 9 (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200,- aan waardebonnen, te besteden bij de deelnemende ad verteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in Het Nieuwe Stadsblad. Brood als kunstvorm w -sw* .«>«w „Ongeveer vier jaar geleden kreeg ik van mijn vriendin een broodkrans en hiermee begon de eerste hobby: brood deegfiguren maken. Eerst be waarde ik de gemaakte figu ren zelf, maar later heb ik ze aan vrienden en familie gege ven. Hierna ging ik de brood deegfiguren verkopen en ging daarnaast cursussen geven in het maken hiervan in de „Blauwe Brug". Met het beschilderen van de figuurtjes kwam de moeilijk heid: hoe schilder je eenvoudi ge bloemetjes? Van het een kwam het ander...ik ging een cursus volksschilderen volgen, waardoor ik mijn figuren veel mooier kon beschilderen. Maar ja, de cursus volksschil deren werd gevolgd door een cursus Hindelooper schilderen; daarna kon ikzelf ook weer een cursus hierin geven in de „Blauwe Brug" zodat dit de tweede hobby is geworden, waarvan u in de gang de re sultaten kunt zien". Met deze woorden van de Schiedamse Thea Dries wordt in Huize Frankeland een ex- SCHIEDAM De brandweer heeft maandagmorgen een flinke hoeveelheid dieselolie van de rijbaan op de 's Grave- landseweg moeten spuiten. De brandstof was vrijgekomen toen bij de oprit naar rijksweg 20 een bromfietser op de auto botste en de tank openreet. De automobilist verleende geen voorrang. De bromfietser, een 17-jarige Schiedammer, be landde in het ziekenhuis. Later op de dag bluste de brandweer een vuurtje op een schoolplein aan de Prins Mau- ritsstraat. Kinderen hadden daar wat licht ontvlambare materialen in brand gestoken aan de voet van een boom, die in de vuurhaard ten onder dreigde te gaan. SCHIEDAM Het oude pandje van Haarimport aan Broersveld 169 stond leeg, en de eigenaar van Haarimport, de heer van de Ham heeft daar nu verandering in ge bracht. Hij vestigde er een fotoshop met de modernste ontwik- kelapparatuur. Fotorolletjes, daar gebracht, zijn binnen een uur ontwik keld en afgedrukt. Voor de kwaliteit van de afgeleverde kleurenfoto's kan de heer van der Ham zonder meer instaan. Een gediplomeerde kracht van de foto-vakschool legt al zijn^ vakmanschap in dit werk, en zorgt dat de kleurenfoto's op het gewenste papier (mat en glanzend) worden afgeleverd. Zelfs uitvergrotingen tot 13 x 18 vallen onder dezelfde snelle Service. Ook al het andere fo towerk wordt door de nieuwe fotoshop vezorgd, maar dat kan iets meer tijd vergen. Ter gelegenheid van de ope ning heeft de fotoshop een aardige geste: bij aankoop van een filmrolletje worden de kleurenfoto's gratis ontwik keld. SCHIEDAM In verband met de werkzaamheden voor de aanleg van de trambaan zijn de gebouwen aan de 's Gravelandseweg moeilijk te bereiken. Dit geldt zeker voor het kantoorgebouw 's Grave- land, waar onder meer de So ciale Dienst, het bureau Huis vesting en de afdeling Burger zaken van de gemeente zijn gevestigd. In het bijzonder geeft dit onge mak voor bezoekers, die zich met een rolstoel verplaatsen. Van de gemeente krijgen be trokkenen het advies om de achteringang van het pand te gebruiken. Zekerheidshalve kan men bovendien tevoren nog even bellen (732111) om te informeren naar de situatie v i het moment. Overleden: G. A. Schaeffer, man, 86 jr.; C. M. L. van Gogh, vr. geh. gew. met H. J. van Noort, 91 jr.; M. H. Kouwenhoven, man, 83 jr.; P Korpershoek, man, 60 jr.; M. E. Bonefaas, vr. geh. met A. A. van Puffelen, 83 jr.; J. P. M. Verdoes, vr. geh. gew. met J. Kruining, 58 jr.; H. A. Borrani, vr. geh. gew. met W. Bouwer, 93 jr.; H. J L. van Krieken, man, 64 jr.; M. T. Walthie, vr. geh. gew. met C. J. van Bocho- ve, 73 jr. C. L. Jordaan, vr. geh. met L. de Raat, 43 jr.; W. J. A. de Bruijn, man, 76 jr.; P. Kriek, man, 93 jr.; K. Kok, vr. gëh. gew. met J. Steffen, 89 jr.; J. But, man, 84 jr.; M. M. Leis, vr. 58 jr.; C. M. Kuil, vr. geh. gew. met C. van Merwijk, 93 jr. ten meer bij hun huishouden past; c. eigen inwoners die met dak loosheid worden bedreigd (b.v. door sloop). De B-kernen moeten boven dien in ieder geval diegenen inschrijven die 18 jaar en ou der zijn en wonen in- of eco nomisch gebonden zijn aan het Rijnmondgebied. De eis van economische gebondenheid vervalt bij bepaalde - door de Regering aangegeven - catego rieën woningzoekenden. Daar onder vallen o.a. gepensio neerden, ernstig invaliden en langdurig werkozen. Zij ne men echter geen voorrangspo sitie. Urgentie: Om na te gaan wie het hardst een woning nodig heeft volgt aan de hand van een aantal kenmerken (urgentiecriteria) een puntenaantal, dat de ur gentie bepaalt. Daarbij worden tenminste de volgende criteria gewogen, waarvan het meren deel thans ook gehanteerd wordt: -economische en sociale bin dingen (waar werkt en/of woont iemand), positie van brooddeegfiguren ingeleid. De amateur-kunste- naresse was vrijdagmiddag in het bejaardentehuis aan de St. Liduinastraat present om de opening van de tentoonstelling bij te wonen. Omdat woorden over zo'n aparte liefhebberij niet alles zeggen, gaf Thea ter plaatse een demonstratie, waar de Frankeland-bewoners bepaald van op keken. De richtlijn kent A- en B-ker nen. A-kernen zijn (delen van) ge meenten waar de toewijzing van woningen zich voorname lijk toespitst op de eigen inwo ners en de mensen die er wer ken of een dagopleiding vol gen (de economisch gebonde- nen). A-kernen zijn Abbenbroek, Geervliet, Heenvliet, Ouden hoorn en Zuidland (gemeente Bernisse), Oostvoorne en Roc- kanje (gemeente Westvoorne), Smitshoek (gemeente Baren- drecht), Vierpolders en Zwar- tewaal (gemeente Brielle), Nieuwenhoorn (gemeente Hel- levoetsluis), Rijsoord (gemeen te Ridderkerk) en en Hekelin gen (gemeente Spijkenisse). In de overige Rijnmondge meenten (de B-kernen) bestaat een ruimer inschrijvings- en toewijzingsregime voor alle in woners van het Rijnmondge bied en zij die economisch aan het Rijnmondgebied gebonden zijn. Inschrijving: Op grond van de richtlijn die nen alle Rijnmondgemeenten in ieder geval als woningzoe kenden in te schrijven: a. eigen inwoners die 18 jaar of ouder zijn en geen zelfstandige woning hebben; b. eigen inwoners die wel een zelfstandige woning hebben, maar willen verhuizen naar een woning die voor wat be treft de grootte en de woonlas- -gedwongen ontruiming (sloop, onbewoonbaar verklaring enz); -medische en/of sociale indica tie; -niet beschikken over een zelfstandige woning, dan wel over een kwalitatief oi kwan titatief voldoende woning (slecht of te klein). Jaarlijks stelt Rijnmond een inkomen-woonlastenta bel vast, die aangeeft welke woonlasten (kale huur en servicekosten) bij welk in komen minimaal moet wor den betaald. De energiekos ten horen daar niet bij. Op deze manier worden de goedkopere woningen in de eerste plaats gereserveerd voor mensen met een laag inkomen. De Rijnmondge meenten vullen deze tabel zelf nader in op basis van de plaatselijke vraag- en aan bodsituatie. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de ge meentebesturen in het Rijn mondgebied en het openbaar lichaam Rijnmond, Postbus 23073, 3001 KB Rotterdam, telefoon 010-111320, Voorlich ting. Op rijksweg 19 vloog zaterdag avond laat een camper spon taan in de brand. De inzitten den, een Rotterdammer met zijn echtgenote en kind, ble ven ongedeerd. De brandweer legde het verkeer stil wegens ontploffingsgevaar en gasfles sen die zich in de kampeerwa gen bevonden. Het gezin was op weg naar een zuidelijke va kantiebestemming.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 9