Nieuwe In 't kort VANDAAG deze krant Staatssecretaris opent leefgroepen De Uitkijk Onderzoek naar gemeentetarieven Schippersinternaten staan bijna leeg neem vaker een bloemetje mee! Geen benzine fraude bij de GG en GD Museum zoekt werk van Schmiermann in Burenhulp Maassluis fors duurder Stadsblad t GSS krijgt nieuwe accommodatie Zes windturbines langs rijksweg 20 Fietserossen bij wielerbaan? DIJKSHOORN BRILLEN óók na zessen en tijdens zon-en feestdagen Molens terug op Broersvest Internationale wielercours in Schiedam Drempel Brandpreventie VOOR AL L ESQORTEN 'I Stadsblad komt naar u toe NIEUW AGENTSCHAP IN ZUID EN GROENOORD RUBRIEKSADVERTENTIES Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren DIJKSHOORN, VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE! SCHIEDAM De kinderen van schippersin- ternaat De Uitkijk hebben sinds donderdag 12 juli een ander adres. Zij bewonen sindsdien een viertal huizen in de binnenstad. De pan den, gelegen aan de Burg. Knappertlaan, de Tuinlaan, de Veenlantstraat en de School straat, bieden elk plaats aan maximaal twaalf pupillen en hun begeleiders. In deze kleine leefgroepen zullen de schipperskinderen zich naar verwachting gemakkelijker thuisvoelen en ontplooien dan in de wat anoniemer inter naat vorm. Staatssecretaris G. van Leijenhorst (onderwijs), die de leefgroepen offi cieel in gebruik nam, hoopt dat de kinderen die in verband met de leer plichtwet soms tien jaar aan de wal blijven, op deze wijze vlotter aan de „gewone" samenleving zullen wennen, en een leefpatroon zullen ont wikkelen dat niet afwijkt van dat van hun buurt- en klasgenootjes. Staatssecretaris Van Leijenhorst en directuer Vastenburg op weg voor een bezichti ging van de leefgroepen in de binnenstad Dp staatssecretaris („Schipperskinderen gaan mij aan het hart") informeert aan de Tuinlaan naar het welbevinden van een pupil, die heel ingenomen lijkt met dit bezoek .V. RADIO ABA Tuinland leergroepen., Onthulling van Schoolstraat. SCHIEDAM Staatsse cretaris G. van Leij enhorst heeft „alle be trokken instanties" opge roepen, een oplossing te zoeken voor de overcapa- LIDA.N.V.C. citeit in Nederlandse schippersinternaten. Sigarenmagazijn De Haard Tabakspeciaalzaak Ton Jaarsma WATERWEG NOORD Maassluis heeft in vergelijking met zijn twee nabuur steden Vlaardingen en Schiedam zijn ge meentetarieven in 1983/1984 zeer fors verhoogd. Dat blijkt uit een onder zoek dat is verricht door de Consumentenbond en is gepubliceerd in de Con sumentengids van deze maand. VRIJDAG 13 JULI 1984 - NR. 56 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM Galerinkel Kunstwerk aan de Rubens laan 10 heeft de vakantie er weer op zitten. Momenteel toont Marleen Broekhuis haar zomerkollektie handgemaakte blouses en hessen met speciale applicaties. Verder in galerin kel exclusieve sieraden en per spex klokken en een voor raadje tweedehands zomerkle ren. Openingstijden: dinsdag, woensdag en donderdagoch tend van half tien tot twaalf, en na telefonische afspraak (nr. 730217). Deze week verscheen het ju li/augustus nummer van de Schiedamse Vrouwenkrant. Het zomernummer bevat in terviews met vrouwen in tech nische beroepen, een bespre king van de aktiviteiten op de open school, een cursusover zicht en een vakantiepuzzel. Losse nummers kosten 1,75 (oa. verkrijgbaar bij vrouwen huis Barrika aan de Lange Kerkstraat). De Schiedamse Kunststich ting organiseert vrijdag 13 juli in café Quibus, Lange Haven, een Vollemaansfeest met de negenmansformatie „Stichting één Beweging". Zij spelen uit sluitend aangepaste muziek, dat wil zeggen: lunatic music. Toegang één gulden. Aanvang half tien. SCHIEDAM Het Stedelijk Museum zal rond Kerstmis 1984 een tentoonstelling hou den gewijd aan: Sjef Schmier mann. In verband met de voorbereiding van deze ten toonstelling verzoekt het Ste delijk Museum Schiedam eige naars van werk kontakt op te nemen met het Stedelijk Mu seum Schiedam, mevr. Tilly Neutelings, Hoogstraat 112, 3111 HL Schiedam, tel. 010- 269066. Schipperskinderen knusser behuisd Schiedam. St. Llduinastrsat 1. tel. 010-2S.78.M Schiedam. Kethel. Nol van Spaland 5. tel. 010-70.17.30 vaartkringen, kan volgens de staatssecretaris een enor me verbetering betekenen: „Het eist meer van de kinde ren. In een internaat heb je meer uitwijkmogelijkheden en kom je elkaar niet voort durend tegen, maar het con fronteert de jongeren ook met hun eigen mogelijkhe den en beperkingen". Het experiment, dat al grote belangstelling heeft getrok ken in onderwijs- en scheep- Wellicht is deze vorm niet voor iedereen geschikt, maar ik ben toch blij dat de stap is gewaagd, want niet alleen de kinderen kunnen er voordeel aan hebben. Voor de ouders wordt de drempelvrees wegge nomen; zij kunnen hun kind bezoeken in een gewoon huis en hoeven niet eerst langs een portier, een telefoniste, een se cretaresse". Ook de begeleiders/opvoeders gaan er volgens de heer Van Leijenhorst op vooruit: zij zijn geen nummer meer in een groot geheel, kunnen zelfstan dig beslissingen nemen en staan veel dichter bij hun pu pillen. In het internaatswezen begint deze gespreide opzet trouwens steeds meer terrein te winnen. In omringende landen is het geloof in kleine zelfstandige opvoedingseenheden al lang gemeengoed, volgens de direc teur van het internaat, C. H. M. Vastenburg. De voorzitter van Stichting De Uitkijk, F. L. Geerdes, vindt dat bij een eigentijdse opvoe ding, ook een ander gebouw hoort dan het al ruim twee eeuwen oude pand aan de Hoogstraat. Toen de gemeente aangaf, het voormalige armen- en wees huis wel te willen aankopen werd dan ook besloten, geen nieuw internaat te bouwen, maar de overstap te maken naar huisvesting in gezinshui zen. Zodra de transactie tussen de stichting en de gemeente Schiedam is afgesloten, gaat het pand tegen de vlakte. De politieke strijd over de bestem ming van de vrijkomende grond, die zich volgens sommi gen uitstekend leent Vooi de vestiging van een warenhuis, is inmiddels in volle gang. De koopsom zou rond de 1,5 miljoen bedragen. Dat lijkt veel voor een -overigens in redelijk staat verkerend- ge bouw, maar De Uitkijk moest toch aanvullende bronnen aanboren om de vier woonhuizen te kunnen betalen. Een flinke tegenvaller was de eis, dat in elk van de hüi- zen voor 50.000 tot 60.000 gul den aan brandpreventie moest worden geinvesteerd. Wij helpen direktlll Videospeciahsten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting Van 3 juli t/m 16 juli wegens vakantie gesloten Café De Goudsbloem aan de Noordvest verzorgt op vrijdag 13 juli (vanavond) een optre den van Tip On In. Deze for matie speelt rythm en blues uit de jaren vijftig, en is een dag later te gast op het North Sea Festival. Het optreden in de Goudsbloem begint om streeks negen uur en de toe gang bedraagt ƒ3,50. b.v. bloemsierkuns» Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. Oranjestraat 19 - Schiedam Koopcentrum Koningshoek Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 Van de 4000 plaatsen in deze internaten voor schippers kinderen (en kermisexploi tanten) zijn er thans ruim 800 onbezet. Die toestand kan volgens de staatssecre taris, gezien de onverant woord hoge kosten, niet lan ger voortduren. „Er moet iets gebeuren, en wel direkt, want maatregelen vooruitschuiven betekent het internaatwezen in gevaar brengen", aldus de heer Van Leijenhorst bij de opening van een viertal leefgroepen van schippersinternaat De Uitkijk. Het ziet er trouwens naar uit dat het aantal kinderen met varende ouders in de toekomst eerder zal af- dan toenemen. Dit is een gevolg van verande ringen in de binnenscheep vaart, waar het aantal schepen door sloop en saneringsrege lingen drastisch wordt uitge dund. Het ministerie van onderwijs blijft wel pleiten voor goede voorzieningen voor die kinde ren die vanwege het beroep van hun ouders zijn aangewe zen op een vc blijf aan de wal buiten gezinsverband. Ook uit- kijk-directeur Vastenburg is van mening dat het van groot belang is, deze kinderen in een zo belangrijke periode in hun leven goed op te vangen. In De Uitkijk aan de Hoog straat worden sinds 1949 schipperskinderen gehuisvest. In 1950 waren er 44 kinderen ondergebracht, terwijl het aan tal wezen dat ook in het ge bouw woonde, afnam. Later groeide het aantal schippers kinderen naar over de hon derd. Inmiddels is ook bij De Uitkijk de daling merkbaar geworden. De vier nieuw gestichte leef- groepn bieden onderdak aan maximaal 48 kinderen. Kunt u vanaf morgen ook opgeven bij: Nieuwe Maasstraat 31b (bij de Brug) Winkelcentrum De Ketel, Borodinlaan Opgave: uiterlijk een dag voor verschijnen van hel Nieuwe Stadsblad (wo/vr) voor 12.00 uur v.m. SCHIEDAM Bij een botsing tussen een auto en een brom mer is dinsdagmiddag een 18- jarige Schiedammer gewond geraakt. De jongen werd per ambulance naar het zieken huis gebracht. Op de Nieuwe Damlaan, ter hoogte van be jaardentehuis Thurlede, was de bromfietser klemgereden door een personenauto. De bromfietser wilde uitwijken en knalde tegen een geparkeerde auto Op de hoek van de Houtstraat en de Dwarsstraat overkwam een 16-jarige bromfietser iets soortgelijks. Bij dit ongeluk brak de bromfietser een been Ook hij werd naar het zieken huis gebracht. SCHIEDAM De Stichting Burenhulp gaat tijdens de zo mermaanden normaal door met het verlenen van hand en spandiensten. Alleen is het adres waar de aanvrage door gaans verzameld worden, De Blauwe Brug, tijdens de perio de van 16 juli tot 27 augustus gesloten. Evenals vorig jaar kunnen verzoeken om „burenhulp' in bovengenoemde periode wor den gericht aan het Diensten centrum „De Woudhoek" aan het Herman Heijermansplein tel. 709555. Uit dit onderzoek blijkt name lijk dat Maassluis zijn tarieven in 1983/1984 met maar liefst tien procent heeft verhoogd. Vlaardingen verhoogde gemeentelijke tarieven één en Schiedam met drie pro cent. zijn met Het (landelijke) onderzoek van de Consumentenbond ging over 13 (gemeentelijke) tarie ven en strekte zich uit over 122 gemeenten in Nederland. Opmerkelijk is ook het ver schil in verhoging van de ge meentelijke grafrechten. In Maassluis werden deze in 1983/1984 verhoogd met maar liefst 20 in Vlaardingen met nul en in Schiedam met drie procent. Trouwen werd in Vlaardingen ook al niet duurder; verhoging opnieuw nul procent, terwijl Schiedam zijn trouwtarieven met drie procent verhoogde. In deze rij van onderzoek ont breekt overigens Maassluis. WATERWEG NOORD Een onopgemerkte verwisseling van pasjes, waarmede benzine is getankt op het terrein van de GG en GD Nieuwe Water weg Noord in Vlaardingen, is er de oorzaak van geweest dat sommige wagens buitensporig veel benzine gebruikten. Dat is het resultaat van een politioneel onderzoek dat deze week bij deze GG en GD is af gesloten. Het bestuur van de GG en GD gaf opdracht tot zo'n onder zoek toen er berichten de ron de deden over een mogelijke benzinefraude bij de ambulan cedienst van de GGD Nieuwe Waterweg Noord. Er is aldus de politie geen sprake van strafbare feiten. Overigens zijn binnen de GGD maatregelen genomen om her halingen te voorkomen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1