Bowlingcompetitie om Stadsbladbokaal Ursus boekt overwinning op schietsportvereniging m 7 Stadsblad komt naar u toe NIEUW AGENTSCHAP IN ZUID EN GROENOORD RUBRIEKSADVERTENTIES SCHIEDAM sportief bekeken Stayer-wedstrijden De Postduif Klaverjassen Wielrenprogramma Zwemfestijn SCHIEDAM In de bowlingcompetitie voor sportverenigin gen om de Stadsblad bokaal, die alweer voor het zesde jaar wordt gehouden in het Bowlingcentrum Musis Sacrum aan de Lange Haven, hebben dit jaar twaalf vereni gingen ingeschreven Dat is vier minder dan het vorig jaar. Bedrijfsleider van Musis Sacrum, Rob van Vliet: „Dat het de laatste jaren wat minder gaat bij diver se sportverenigingen kun nen wij in het bowling centrum ook goed mer ken. Voor deze competitie hebben we elk jaar twaali tot veertien verenigingen met vorig jaar een record van zestien verenigingen". Het team van de Schietsportvereniging Schiedam, dat de eerste plaats bezet in de competitie voor sportverenigingen. Wereldrecord Bedrijfsleider Rob van Vliet: „Dat het de laatste jaren wat minder gaat bij diverse sportverenigingen kunnen wij in het bowlingcentrum goed merken". Fel wordt er door de deelnemende teams Stand Kunt u vanaf morgen ook opgeven bij: Sigarenmagazijn De Haard Nieuwe Maasstraat 31b (bij de Brug) Tabakspeciaalzaak Ton Jaarsma Winkelcentrum De Ketel, Borodinlaan LYON (Frankrijk) Een zee van felle kleuren: petjes, -shirts, handdoeken, vlaggen. De sirene van een motor agent, een eindje verder naar beneden, de hele meute komt in beweging, dringt op, schreeuwt en rekt de hal zen, fotografen stellen in en duwen paniekerig mensen opzij. Op het asfalt blijft nauwelijks een baan over. Dan is daar de renner. Omgeven door duizenden juichende mensen, maar toch eenzaam in deze individuele tijdrit, beklimt hij het parcours... door Peter Tetteroo vanuit Lyon, Frankrijk Stemming Zeven uur „Kom op Joop" Kusjes en francs Henk Lubberding wordt enthousiast aangemoedigd door een groep Randstad-reizigers. Witte verf Spanning Laatste kilometers HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 20 JULI 1984 PAGINA 9 De stichting zwembaden Schiedam organiseert op zon dag 29 juli in zwembad Groe- noord het kampioenschap springplankhangen. De hoge plank in het bad zal hiervoor gebruikt worden. Deze aktivi- teit wordt gehouden tussen elf en vier uur. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden per persoon per keer exclusief entree. Inschrij ving is mogelijk bij de kassa van zwembad Groenoord. Er zijn vier leeftijdsgroepen te weten: 10 t/m 12 jaar jongens en meisjes, 13 t/m 15 jaar jon gens en meisjes, 16 t/m 20 jaar jongens en meisjes en 21 jaar en ouder zowel dames als he ren. In het korte tijdsbestek dat de wielerbaan weer gerestaureerd is wist de baancommissie voor de eerste maal prof-wielren ners naar Schiedam te halen, namelijk in de vorm van stay ers wedstrijden, over drie manches van tien minuten plus tien ronden. De eerste manche werd ge wonnen door Fred Rompel- berg achter gangmaker Joop Stakenburg voor Cees Priem en Henny Roovers. In de tweede manche ging het er fel aan toe. Nadat Rompelberg in laatste positie was gestart reed hij in één keer door naar de kop die hij tot twee minuten voor het einde wist te behou den. Toen werd de aanval goed in gezet Henny Roovers en Cees Priem. Tenslotte bleek Roo vers het sterkste van de drie te zijn en wist de tweede manche op zijn naam te schrijven ach ter gangmaker Jack van de Torre. Na deze twee ritten hadden Rompelberg, Priem en Roo vers elk vier punten dus de derde rit moest de beslissing brengen omdat Heddy Nieuw- dorp en Martin Verschuur toen al niet meer meetelden. De derde manche gaf veel spanning en met nog twee ronden te gaan leek Fred Rompelberg naar de overwin ning te rijden. Cees Priem bleef echter maar aanvallen "en het lukte hem zelfs om Rompelberg op de streep te kloppen. Door deze zege werd Cees Priem ook totaaloverwinnaar van de avond. Tweede werd Fred Rompelberg, derde Hen ny Roovers, vierde Heddy Nieuwdorp en vijfde Martin Verschuur. Dinsdagavond werd er op de Schiedamse wielerbaan ook gereden om de i.m. Bas Goud armband. Dit is een achtervol- gingstoernooi over alle wieler banen in Nederland met als fi naleplaats Alkmaar. De eerste rit voor junioren werd gewon nen door Theo Kortekaas voor Eric Gordijn. Bij de amateurs was het Hans Lap voor Marcel Tjin Asjoe. SCV De Postduif vloog vanuit Mennecy over een afstand van 400 kilometer. De eerste tien prijsduiven kwamen op naam van: 1. W. Leyden, 2 en 6. J. de Kostpr, 3. A. Hersbach, 4. comb. Van de Berg, 5 en 9. L. Lems, 7 en 8. K. Geus en 10. J. Doejaarden. De jonge duiven van SCV De Postduif namen deel aan een vlucht vanuit St. Ghislain over 170 kilometer. Hier waren de eerste tien prijsduiven: 1. Tou- tijn/Homburg, 2. J. de Koster, 3. L. Lems, 4 en 5. W. Jansen, 6. A. Boon, 7 en 8. J. Bokkers, 9. J. Vrauwdeunt en 10. comb. Van de Berg. In Huize Frankeland aan de St. Liduinastraat is dinsdag avond een klaverjaswedstrijd gehouden over twee ronden van 16 beurten. Er hadden voor deze wedstrijd 26 koppels ingeschreven. Als eerste is ge ëindigd het koppel Kerkhof met 3998 punten, 2. Stegman- /Van de Burgh met 3797 pun ten, 3. koppel In 't Veld met 3574 punten, 4. Bernoster/Van de Stroom met 3562 punten en 5. het koppel Collignon/Ho- liërhoek met 3531 punten. Voor de poedelprijs kwamen in aanmerking de heren Feel- ders en Pronk, dit koppel is samen 192 jaar, met 2175 pun ten. Het wielrenprogramma voor dinsdagavond op de wieler baan in sportpark Harga is: jeugd 11-12 jaar puntenrit over 9 ronden, 13-14 jaar rit in lijn over 16 ronden, 11-12 jaar on bekende afstand, 13-14 jaar af- valrit, 11-12 jaar rit in lijn over 12 ronden, 13-14 jaar klasse- mentsrit over 16 ronden. Na de jeugd komen de ama teurs, nieuwelingen, junioren en dames aan de beurt die deelnemen aan een klasse- mentsrit, rit in lijn, afvalrit, onbekende afstand en een koppelkoers van 20 minuten. De zwemvereniging De Wa tervrienden organiseert met medewerking van de gymnas tiekvereniging ARMA op za- De grote afwezigen dit jaar zijn Excelsior'20, handbal vereniging UVG en de korf balclub SSC Harga. Ze heb ben alle jaren meegedaan, maar als een teamleider uit het bestuur of ontspannings commissie stapt, kan het wel eens fout lopen en wordt de inschrijving over het hoofd gezien", laat Rob van Vliet weten. De bowlingcompetitie voor sportverenigingen loopt in het zogenaamde gesloten seizoen. Om de binding onderling met terdag 25 augustus van vier tot negen uur een zwemfestijn in zwembad Groenoord waarbij iedere geoefende zwemmer in een zelf te bepalen tijd een prestatieafstand kan zwem men die wordt vermeld in een oorkonde, die elke deelnemer na afloop ontvangt. De zwemvereniging De Wa tervrienden wil hiermee wat nieuws brengen in zwemmend Schiedam met een wedstrijd element en ook om gewoon lekker sportief bezig te zijn. Er zijn vijf tijdafstanden waar voor ingeschreven kan wor den en wel op: 5 uur, dat is ongeveer 10 km. kosten 5,- p.p.; 3 uur, dat is ongeveer 6 km. kosten 4,50 p.p.; 2 uur, dat is ongeveer 4 km. kosten 4,- p.p.; 1 uur, dat is ongeveer 2 km. kosten f 3,50 p.p.; Vï uur, dat is onge veer 1 km. kosten 2,50 p.p. Voor de winnaars in elke tij- dafstand worden prijzen ter beschikking gesteld en degene die de langste afstand zwemt, wordt gehuldigd als Schiedams lange-afstand-zwemkampioen. Inschrijven is mogelijk elke dinsdagavond in zwembad Zuid van 18.15 tot 19.00 uur en elke donderdagavond in zwembad Groenoord van 19.00 tot 20.00 uur. Ook is het moge lijk om in te schrijven bij Wim ten Hove, Nassaulaan 19a, te lefoon 730768, waar men ook alle inlichtingen kan krijgen. Vorige maand behaalde Wil lem Noorduin, atleet van de Schiedamse Invaliden Sport vereniging De Ooievaars, tij dens de kampioenschappen te Zwolle bij het onderdeel kogelstoten een nieuw Ne derlands record met een af stand van 9.26 meter. De at- letiekcommissie van de NIS (Nederlandse Invaliden Sportbond) laat thans weten dat de afstand ook goed is voor een nieuw wereldre cord. Een prachtig succes voor deze jonge Schiedam mer en zijn trainster Irma Gast-Krommenhoek. de leden toch te behouden ne men de verenigingen aan deze competitie deel. Zodoende ko men ze toch één maal per week bij elkaar. Er zijn vere nigingen bij die met ongeveer tien man meedoen, maar er zijn er ook die wekelijks met een andere ploeg op de baan komen en een roulatiesysteem toepassen. De voetbalvereniging Ursus doet voor het tweede jaar mee. De leidster van deze vereni ging is Louise Wiegman, de vrouw van de voorzitter: „Wij hebben er zeker geen spijt van dat we er vorig jaar mee ge start zijn. Het leuke van deze competitie is, dat je in kontakt komt met sportmensen die een andere tak van sport beoefe nen. De onderlinge verhou ding is voortreffelijk en de wedstrijdleiding heeft ons nu al weer ingeschreven voor het volgend seizoen. Nee, het avondje uit voor de bowling is bij onze ploeg onmisbaar ge worden". De mensen die het wedstrijd secretariaat verzorgen zijn ook aktieve bowlers. De secreta resse van de voetbalvereniging WK Wil Snijders is ook teamleidster van de bowling- ploeg van haar vereniging, maar is tevens behulpzaam bij de telling. Algemeen wed strijdleider is Wim Vlietstra die uitkomt voor de ploeg van Klaverstede. Maandagavond was de zeven de speelavond en door de ne derlaag van de Schietsportver eniging Schiedam, zij verloren met 31 van de voetbalver eniging Ursus, is de spanning aan de kop van de ranglijst toegenomen. De Schietsportvereniging blijft nog wel de ranglijst aanvoeren met 21 punten, maar de voet balvereniging HBSS is ze op één punt genaderd door een 31 overwinning op de voet balvereniging SVDPW. Ursus heeft zich naar de derde plaats opgewerkt en staat nu nog maar drie punten achter op de leider. WK blijft met 16 punten ook nog een goede kanshebber op de titel. Hermes DVS en Kla verstede hebben beiden 15 punten en zullen in de reste rende vier avonden wel niet meer in de kopgroep kunnen komen. De uitslagen van maandag avond waren: Schietvereni ging SchiedamUrsus 13, Hermes DVSNOAD 31, SVDPW—HBSS 1—3, OL- DI—FCN'66 1—3, VVK-As- vion 31 en Watervrienden- Klaverstede 04. 1. Schietsportvereniging Schiedam 21 punten 2. Voetbalvereniging HBSS 20 punten 3. Voetbalvereniging Ursus 18 punten 4. Voetbalvereniging WK 16 punten 5. Voetbalvereniging Hermes DVS 15 punten 6. Squash en tenniscentrum Klaverstede 15 punten 7 Voetbalvereniging FCN'66 13 punten 8. Voetbalvereniging SVDPW 13 punten 9. Hockeyvereniging Asvion 11 punten 10. Tafeltennisvereniging NOAD 11 punten 11. Dovensportvereniging OLDI 9 punten 12. Zwemvereniging De Wa tervrienden 6 punten Sportverenigingen die voor het volgend seizoen willen deelnemen kunnen zich nu al aanmelden bij het Musis Sa crum telefoon 732422. Deze bowlingcompetitie wordt mo gelijk gemaakt door Het Nieu we Stadsblad en Sporthuis Ke- thel. Opgave: uiterlijk een dag voor verschijnen van het Nieuwe Stadsblad (wo/vr) voor 12.00 uur v.m. Randstad-Edities rijdt mee met Tour de France Deze reportage kwam tot stand m.m.v. Jean Etèvenaux, Lyon Matin - Le Journal Quotidien Rhóne/Alpes. De spaken fonkelen, zijn ge stroomlijnde lichaam glanst van het zweet. Het gezicht door de inspanning vertrok ken tot een grimas. De zes- tiende etappe van de Tour de France: tweëentwintig kilo meter tijdrit van La Ruchere naar Les Echelles. De laatste vijf kilometer gaat het steil omhoog, met hellin gen van vijftien procent en veel haarspeldbochten. Hier krijgt de gigantische menigte toeschouwers een prachtig stuk wielerspektakel voorge schoteld. Tussen de toeschouwers veel Nederlanders. Onder andere een flinke veertig tourlief hebbers uit Zuid-Holland. Zij schreven in op een van de busreizen naar de Ronde van Frankrijk, die de afde ling reizen van Randstad- Edities organiseerde. Zaterdagochtend reisden ze af in Zuidelijke richting, de tour- supporters die hadden inge- schreven op de zesdaagse trip naar de beslissende bergetap pes. Vanuit Lyon wilden ze de renners aan gaan moedigen tij dens de etappes van zondag, maandag en dinsdag. Dinsdag avond was er een hotel gere serveerd in Annecy (vlak on der Genève). Van daar uit naar de negentiende etappe, 's Avonds de Zwiterse grens /over en langs het prachtige meer van Genève via Mon- treux naar Colmar (weer in Frankrijk) om te overnachten en donderdag weer naar Hol land. Rotterdam, zaterdagochtend, zeven uur. Als de koppen ge teld zijn en iedereen aanwezig blijkt, wordt de motor gestart. De stemming zit er al meteen goed in als de bus over een flinke hobbel rijdt en achterin iemand roept: „Zo, is dat de eerste col?" Die stemming blijft de hele reis aanwezig, 's Avonds rond half acht wor den de eerste straten van Lyon bereikt. Het is nog even zoeken naar het hotel, maar daarna kunnen de reizigers dan aanschuiven voor het di ner. 's Avonds aan de bar spe culaties over de mogelijke etappewinnaar van de volgen de dag en het hotelpersoneel begrijpt niets van dat vreemde Hollandse gebrabbel. Uitslapen is er niet bij op zon dagochtend. Klokslag zeven uur verlaten we Lyon in de richting van La Ruchere, de aankomst van de zestiende etappe. Hier kunnen echte klimgeiten als Herrera en Fig- non zich gaan bewijzen: het parcours loopt af en toe zeer steil omhoog en het is een in dividuele tijdrit, dus de ren ners moeten het helemaal al leen doen. In het wiel rijden is er hier niet bij. Het belooft dus een spectacu lair geheel te worden en de Hollanders van de Randstad- reis hebben er zin in. Maar voorlopig moet je eerst boven zien te komen bij de fi nish, bepaald niet zo'n gemak kelijke opgave met zo'n reus achtige bus. Al ver voor La Ruchere (het begin van de etappe) wemelt het van de toe terende auto's, schreeuwende Fransen, gebarende agenten ('t lijkt wel of de complete Franse gendarmerie is uitgerukt) en enthousiaste amateur-wielren ners, die of met een noodgang de berg af komen zeilen, of stapvoets naar boven ploete ren, tong op het asfalt. Het duurt niet lang of de hele zaak staat muurvast, gendar merie of niet... als er weer be weging in komt gaat het stap voets, harder zal het vanaf dat moment niet meer gaan. Hier en daar scheurt een Fransman met veel gas en weinig fatsoen om de file heen. En natuurlijk zijn er de wielrenners, die de auto's inhalen als ze stilstaan, om later weer langzaam aan gepaseerd te worden als de file weer in beweging komt. In het begin zijn er nog een paar die zwaaien naar de Hollanders in de bus, maar dat leren ze wel af als het later steiler wordt. „Het zal mij benieuwen of we boven komen met die grote touringcar", zegt iemand uit Bergambacht tegen haar Delft- se buurman. Eenvoudig is het inderdaad niet, maar voorlopig gaat het nog steeds vooruit. Dan dreigen medewerkers van de organisatie roet in het eten te gooien. Ongeveer halverwe ge het parcours houden ze de bus tegen en zeggen dat de chauffeur hier moet parkeren: ze betwijfelen of de Nederlan ders boven kunnen komen voor het schoonvegen van de baan begint. Maar de onder handelingen van reisleider Pe ter doen wonderen en de chauffeur mag weer op het gaspedaal trappen. „Als jullie dan maar zorgen dat je snel boven bent" Nu is er geen file meer en luid toeterend om de vele mensen van de weg te krijgen, sjeest de bus naar boven. Binnen is iedereen opgelucht: „ik ben blij dat we tot de aankomst door kunnen rijden, want de rest gaan lopen zag ik toch echt niet zitten." Als de bus een plaatsje heeft gevonden verspreid de groep zich: iedereen gaat een goed plekje zoeken om de renners vanuit een optimale positie te kunnen toejuichen. En gejuicht wordt er. De sup porters schreeuwen als bezete nen, hollen met de coureurs mee en geven ze goede raad. In hoeverre de wielrenners met dat laatste geholpen zijn, is nog maar de vraag. Waar ze zeer zeker wel door geholpen worden, zijn de aanmoedigin gen van het publiek. Het met overslaande stem geschreeuw de: „Kom op Joop" dan wel: „Allez Laurent" doet de cou reurs weer op hun tanden bij ten. Ze blazen het schuim van hun lippen en razen de helling op. Een stukje Tour de France op topniveau. Het wordt beter en beter. De hoogst genoteerde renners moeten nog komen. Zodra mannen als Fignon, Herrera en Winnen passeren is de me nigte helemaal door het dolle heen. Over het hele parcours moeten motor-agenten de weg vrij maken door gewoon maar flink gas te geven Bij de aan komst worden de hekken bij na platgeduwd. Dan krijgt etappe-winnaar Fignon op het podium wat kusjes van een jongedame en op zijn bankrekening wat francs van de tour-or- «isaior Felix Levitan. De klasse mentsleiders krijgen hun trui en aan en daarna wordt het rennen naar het vervoermid del (bus, personenauto of fiets) om een beetje vooraan in het verkeer bergafwaarts te kun nen zitten. Snel gaat het niet, maar wat geeft het eigenlijk: er is genoeg om over na te praten... Omgeven door besneeuwde bergtoppen, berucht bij de renners, geliefd bij het pu bliek: de Alpe d'Huez. Hier gaan de klappen vallen. Tij dens de laatste twintig kilo meter van de etappe moeten de renners meer dan een ki lometer stijgen. Een steil stuk dus, met opnieuw vele haarspeldbochten. Opnieuw ook een ongelofelijk aantal toeschouwers. De reis leider heeft besloten het hotel al vroeg te verlaten die mor gen. Daar heeft hij goed aan gedaan. Er zijn er wel in de groep die nog even de slaap uit hun ogen moeten wrijven, maar er is tenminste nog geen stilstaande file, als de touring car de beklimming van de Alpe d'Huez begint. Hier zijn nog veel meer Ne derlanders dan bij de indivi duele tijdrit gisteren. En ze la ten zich zien. „Winnen moet winnen" staat er met koeielet- ters op de weg gekalkt. De pot witte verf met de natte kwast bij een Nederlandse auto geeft aan wie de schepper is van dit stuk poëzie. Vlak onder de top is daar in eens een van de andere Randstad-bussen. Het is die van de driedaagse trip. Even later staan de touringcars broederlijk dicht tegen el kaar langs de kant van de weg. Snel eruit, een goed stekkie zoeken, nu kan het nog. Het zal straks wel behoorlijk dringen worden, en dan kun je maar beter alvast het terrein verkend hebben en alvast een paar vierkante meter in beslag nemen. Als je goed zit kun je een behoorlijk deel van het parcours onder je overzien. Dat biedt een werkelijk fan tastische aanblik. De toeschou wers op en langs de weg vor men tesamen een zich naar bo ven kronkelend lint, felge kleurd, en scherp afstekend tegen het rustieke decor van de besneeuwde bergtoppen. Maar het duurt nog een paar uur voordat al die supporters krijgen waar ze voor gekomen zijn: de renners zijn net uit Grenoble vertrokken. Het wachten voert de spanning op. Intussen proberen slimme venters allerhande petjes, shirts, zweethandjes, speldjes, stickers en kleine fietsjes te verkopen. Uit de reclamewa gens worden folders, snoep goed, stickers en pennen ge gooid. Levensgevaarlijk eigen lijk, want de kinderen zijn door het dolle heen en letten nergens meer op, als ze snoep op de grond zien vallen. Al leen de kinderen?? Welnee, ook volwassenen en van een jaar of veertig rennen jubelend achter wegrollende stickers Dan is daar koploper Herrera De laatste kilometers. Aan zijn beide zijden een motoragent, die met zijn elleboog de men sen wegduwt. Pas op het laat ste moment springen ze opzij Fignon bijt zich achter de Co lumbiaan aan. Hij zal hem niet meer inhalen, en wordt num mer twee. De Nederlandse coureurs laten nogal een tijdje op zich wachten Peter Win nen zal deze etappe niet meer winnen, daar helpt geen enke le pot verf meer aan. „Dat is het enige wat een beetje tegenviel", zegt ie mand uit de groep", de pres taties van de Hollandse jon gens. Voor de rest was deze dag fantastisch. Schitterend, die sfeer. Dat is toch wel even iets anders als op de te levisie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 9