VANDAAG in deze krant f X $15 f*11* Stadsblad Nieuwe sport: hangen aan de springplank v I Werkloosheid |inde regio Ouderen op visconcours Keukengigant waagt sprong over rivieren Recreatiebus Hcstia Politienieuws Programma huisvrouwen Gewonnen: reis naar Japan Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren De Postduif O SCHIEDAM Voor het vierde jaar heeft Joop van Broekho ven, coördinator van Jeugdland met succes een fietscrosswed- strijd in het drie we ken durende kinder festijn opgenomen. Zaterdag vond dit I spannende en aan trekkelijke evene ment plaats onder aan de Vlaardingerdijk. door Adri Boer Even zag het er naar uit dat dit geweldige fiets- spektakel, één van de top pers van Jeugdland, niet door zou kunnen gaan omdat Stifor (Stichting Fietsorganisatie Randstad) waarmee Jeugdland al drie jaar samenwerkt, op gehouden is met het orga niseren van crosswedstrij den. Ongeduldig Jeugdland coördinator Joop van Broekhoven geeft de laatste instructies aan zijn jeugd. UW AUTO WEER ALS NIEUW, OP TIJD AFGELEVERD EN NIET DUURDER DAN AFGESPROKEN. EN ALS 'T EEN FORSE SCHADE IS RIJDT U GRATIS IN W LEENAUT0 VAN WCC,WIE ANDERS. 010 - 260199 >«SÉ De jeugd stond te popelen om van de fietsen gebruik te maken. SCHIEDAM Tijdens één van de stralendste da gen van de zo karig met zon bedeelde; zomer 1984, hebben de heer en me vrouw Lagendijk hun zes tigjarig huwelijksfeest ge vierd. I! De eerste hindernis is met goed gevolg genomen. Vallen is opstaan en weer verder gaan. Uitslagen ergeha kt t T.V DEFEKT? RADIO ABA WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1984 - NR. 61 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag -n vrijdag h jis-nan-huis in: Schiedam, KetlH en Rotterdam (wijk Oud Math«»Hess. Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG S< lnedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad Groot Vlaardingen, De Maaskoerier Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Nieuwe iiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii SCV De Postduif nam zater dag deel aan een wedvlucht vanuit Corbeil. De uitslag was: 1. J. Stieber; 2 en 9. comb. Van de Berg; 3. A. Sanstra; 4. J. Konings; 5 en 10. J. Koster; 6. L. Geus; 7. J. Doejaarden en 8. A. Boon. De jonge duiven vlogen vanuit Noyon over een afstand van 280 kilometer. Hier werden de eerste tien prijsduiven: 1. A. Hersbach; 2 Toutijn/Hom- burg; 3 en 4. comb. Van de Berg; 5. C. Breur; 6 en 8. J. Vrauwdeunt; 7 en 9. J. Doe jaarden en 10. W. Leijden. 1111111111111111111111111111 III 11111111111111 III 111 li Jeugdland gangmaker voor oprichting fietscrossclub De vindingrijke jeugdconsu- lent van de gemeente Schie dam, nam contact op met de fietscrossverenigingen Rozen burg en Maassluis. Deze waren terstond bereid om hun mede werking te geven. Zo kon dit fietscrossgebeuren toch door gang vinden. Dat fietscrossen erg populair is bij de jeugd, mag blijken uit het feit dat ruim 100 deelne mers, in de leeftijd van acht tot en met zestien jaar, waar onder meer meisjes dan vorig jaar, hebben deelgenomen. „Omdat het fietscrossen enorm aanslaat vind ik dat er zo spoe dig mogelijk een permanente fietscrossbaan in Schiedam moet komen", zegt Joop van Broekhoven. „De wethouder van cultuur, jeugdzaken en sport Luub Hafkamp én de Stichting Wielerbaan Schie dam, staan hier positief tegen over". Tijdens de wedstrijden zater dag deed Van Broekhoven een beroep op de vele aanwezige toeschouwers om nu toch eens te trachten ook in Schiedam tot de oprichting van een fiets crossclub te komen. Dit had succes, want spontaan meldde, zich een viertal enthousiaste ouders, te weten de heren Sjors Levens, Chris Collen- burg en de dames Julia Jean- son en M. Spruyt. „Na afloop van Jeugdland zal ik met deze mensen, wethou der Hafkamp en de Stichting Wielerbaan om de tafel gaan zitten en dan zal het er toch van moeten komen dat Schie dam een fietscrossclub krijgt", zegt Van Broekhoven optimis tisch. Op het tijdelijk aangelegde crossbaantje, op het grasveld onder aan de Vlaardingerdij, RIJNMOND Sinds 31 mei, Hemelvaartsdag, rijdt de re creatiebus 109 naar het recrea tiegebied de Brielse Maas. Deze bus vertrekt op zon- en teesldagen in juni, juli en au gustus elk uur vanaf het bus station Brielle. De eerste re creatiebus vertrekt 's morgens om 09.50 uur; de laatste 's mid dags om 16.50 uur. Men kar nog tot en met 26 augustus var deze mogelijkheid gebruik ma ken. LID FOCWA Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenessestraat 15. Schiedam De busonderneming Zuid- West Nederland en het open baar lichaam Rijnmond namen vorig jaar het initiatief tot deze dienstverlening. Op deze ma nier werd een 750 hectare groot recreatiegebied in de zo- 'mermaanden met het open baar vervoer bereikbaar. De bus rijdt in een ringlijn en stopt op verzoek bij vijf halte plaatsen in het recreatiege bied: Zoom West, Krabbeplaat, Kleiburg, Wijde Slik en Krui- ningergors. Er zijn diverse mo gelijkheden voor de bezoekers: o.a. zonneweiden, spartelwa- ter, wandelen, golfen, vissen, roeibotenverhuur. Een gratis folder is verkrijg baar bij de informatieposten Openbaar Vervoer, VVV-kan- toren, openbaar lichaam Rijn mond (Vasteland 96-104, Rot terdam, tel. 010-111320). In deze folder staan de diverse recreatiemogelijkheden van het recreatiegebied de Brielse Maas aangegeven. Zonnig huwelijksfeest Het echtpaar dat aan het Jo- han Straussplein in Groenoord woont, trouwde op 30 juli 1924 in Rotterdam. Maandag werd dat gelukkige ogenblik, bij een thermometer die rond de 25 graden aanwees, herdacht door het gezin en haar talrijke kennissen en vrienden. Bruid en bruidegom zijn bei den afkomstig uit Rotterdam, hoewel zij het grootste deel van hun leven in Schiedam hebben gewoond en gewerkt. Jan Pieter Lagendijk heeft sinds zijn geboorte op 10 sep tember 1903 een lange staat van dienst opgebouwd bij Wil ton Fijenoord. Op de scheepswerf, werkgever van zovele generatiegenoten, was de heer Lagendijk baas. Hij komt nog regelmatig met het bedrijf in aanraking, zij het niet meer als werknemer. Hij is echter nog steeds een trouw lid van de Wilton Auto mobiel Club, en verneemt via dat orgaan de laatste nieuwtjes over zijn vroegere firma. .Maria Adriana Petronella Ver sloot komt zoals gezegd even eens uit de Maasstad. Zij werd er geboren op de eerste dag van het jaar 1905. In Schiedam droeg zij zorg voor het gezin van twee dochters en een De diamanten echtelieden ge nieten beiden een uitstekende gezondheid. Om hun 60-jarige band te vieren, brachten zij onlangs een vakantie van 9 weken in Spanje door. De zon die daar zo gul had gestraald, scheen tot hun verrassing juist op hun huwelijksdag ook in Nederland. Een mooi geschenk, dat niet misstond naast het cadeau dat wethouder Chris Zijdeveld als loco-burgemeester namens de gemeente kwam aanbieden. automaterialen K. SINGELSTRAAT 11 Telefoon 289628 SCMIFDAM SCHIEDAM Vrijdagmiddag 27 juli werd omstreeks twee uur in de hal van een flatge bouw aan de Delflandseweg gegil gehoord. Het bleek af komstig te zijn van een 67-jari- ge vrouw, die even daarvoor van haar tasje beroofd was. Aan de hand van een summier signalement werd een uitge breid onderzoek ingesteld, maar zonder resultaat. De vrouw, die flink overstuur was, is nog niet verhoord. Met vermoedelijk een hersen schudding werd ze naar het Schielandziekenhuis gebracht. Om half elf vrijdagavond brandde op een .parkeerplaats langs rijksweg 19 de auto van een 25-jarige Amsterdammer uit. De motor was tijdens de rit gaan sputteren. Toen hij op de parkeerplaats olie bijvulde, vloog de auto in brand. Oor zaak is waarschijnlijk een lek kende benzineleiding. Zaterdagavond vond om ne gen uur op de kruising Burge meester van Harenlaan-Park weg een aanrijding plaats. Een 75-jarige voetganger met een fiets aan de hand liep plotse ling de weg op. De aankomen de personenauto, bestuurd door een 27-jarige Rotterdam mer kon hem niet meer ont wijken. De voetganger is met een lichte hersenschudding in het Schielandziekenhuis ter observatie opgenomen. Zondagmorgen om 7.30 uur vond er op de kruising Laan van Bol' Es-Churchillweg een forse aanrijding plaats. Een 39- jarige Vlaardinger reed daar met zijn 13-jarig zoontje de kruising op en gaf, vermoede lijk verblind door de laag staande ochtendzon, een 50-ja- rige Schiedammer geen voor rang. De auto werd in de lin kerflank geraakt en later weg gesleept. De beide bestuurders werden ter observatie opgeno men in het Schielandzieken huis. De jonge passagier man keerde niets. Zondagavond werden, naar aanleiding van een melding, om negen uur twee 17-jarige Vlaardingers aangehouden die van het terrein van Rijkswa terstaat een autoradio uit een dragline hadden ontvreemd. waren ver voor dat de deelne mers konden proefrijden, al veel kinderen aanwezig. Zij keken met veel ongeduld uit naar het in gereedheid bren gen van de baan en het uitla den van de fietsen. Rijwielfabrikant Batavus had geheel belangeloos tien cross- fietsen beschikbaar gesteld. De fietscrossclubs Rozenburg en Maassluis hadden veel mede werkers afgevaardigd en ook de EHBO afdeling Schiedam was met drie man aanwezig om bij eventuele valpartijen hulp te bieden. Om elf uur kon begonnen worden met het inrijden. Toen was de jeugd helemaal niet meer te houden. Aangezien slechts vier fietsers tegelijk konden starten, leek de start heuvel meer op een tribune. Maar de leden van de fiets crossclubs, met hun ruime er varing, konden toch alles or delijk laten verlopen. Om één uur zou begonnen worden met de wedtrijden, maar op aandringen van de jeugd, werd dit met ruim een half uur vervroegd. Alle cate gorieën kwamen driemaal aan de start. Er waren rappe vogels bij en daarbij behoorde zeker niet de elf-jarige Jeroen Levens. Hij eindigde in alle drie de man ches op een vierde en laatste plaats. Spontaan zegt deze jeugdige fietscrosser: „Het gaat niet om te winnen, als het maar leuk is". 15-16 jarigen: 1. Jaap Jan van Buuren, 2. Stanly Rigters, 3. Tonny Kars. De eerste prijswinnaars van elke leeftijdsgroep kregen een prachtige beker Voor de tweede en derde plaatsen wa ren er respectievelijk zilveren en bronzen medailles. Verders kregen alle deelnemers een aandenken. De prijzen werden uitge reikt door jeugdconsulent Joop van Broekhoven. Na de prijsuitreiking bedenkte hij alle medewerkers. Zijn laat ste woorden: „Volgend jaar zien we jullie weer allemaal terug, maar dan op een echte fietscrossbaan". 8-jarigen: 1. Niels van Dijk, 2. Eerdal Qelik, 3. Tony Zwaard man. 9-jarigen: 1. Marco Verbrugge, 2. Jarno Butten, 3. Stefan Je- anson. 10-jarigen: 1. Vincent Hunzel, 2. André Veldhuizen, 3. Kenan Kuiq. 11-jarigen: 1. Robert Knoop, 2. Gert Jan Faasse, 3. Marcel van Jeveren. 12-jarigen: 1. Johan van Wil gen, 2. Berney de Korte, 3. Alex Donders. 13-jarigen: 1. Rob van Dijk, 2. Huseyn Qayer, 3. Mohammed el Aissati. 14-jarigen: 1. Mare Wessel, 2. Tonny Kerkhof, 3. Hugo van de Grijp. Slachtverse soort Kipspecialis! PGroeneveld 0I1 ^n. !Burjj. Ilonn. (iretclaan 91 Schiedam. Wij helpen direkt! Videospecialisten Tel. 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Medio augus tus hervat de afdeling Schie dam van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen haar aktivi- teiten. Inlichtingen over het programma bij mevrouw Keu zenkamp, tel. 704705. Het voorlopige programma ziet er als volgt uit: donderdag 16 augustus wande len; dinsdag 21 augustus ont moeting reis Tirol (Bar Irene); donderdag 30 augustus fiets tocht 9.30 uur Margriethal ver zamelen; maandag 3 septem ber aanvang yoga; maandag 3 september aanvang klaverjas- club; dinsdag 4 september aan vang bowling; dinsdag 4 sep tember aanvang engelse les; gew. tennistournooi Rotter dam. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1