Nieuwe VANDAAG —in deze krant Kethel blijft aandringen op beperkende maatregelen Bedrijfsscholen en leerlingenwerkplaats krijgen financiële steun van Rijnmond neem vaker een bloemetje mee! Aktiviteiten voor jeugd in clubhuis Oost 749.- Basv.d. Heijden naar Kethel Politieke vorming vrouwen Kunst- en antiekbeurs Rotterdam Propaganda voor voetbal: Ajax-Hermes Geduld kan lijn 40 nog redden Steun voor bedrijfs- scholen in Krachtmeting: SYY-Sparta HERMES DVS AJAX VOOR ALLE soorten kontaktlenzen DIJKSHOORN BRILLEN óók na zessen en tii zon- en fees' ns Stadsblad Evag Tours Travel Hotel Maria del Mar Geitenkeuring in park Kethel Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren RECTIFICATIE SCHIEDAM De in woners van Kethel- Noord blijven aan dringen op maatrege len die het verkeer op de polderwegen aan banden leggen. De Kethelaars hebben de gemeente opnieuw verzocht, snelheidsbe- perkende maatrege len te treffen en de politiecontrole in de polder te intensive ren. „Het minste wat de over heid kan doen is borden plaatsen die een maxi mumsnelheid van vijftig kilometer voorschrijven", aldus de Kethelse aktie- voerder Aad Verspek. De gemeente lijkt echter niet geneigd die aanbeveling op te volgen. SCHIEDAM De agra riër C. van Noordt had er woensdag in één klap drie stuks vee bij. 's Middags baarde zijn Sietske II te gen alle verwachtingen, en ook tegen alle gebrui ken in, een volwassen drieling. Daar stond de veehouder toch wel even van te kijken. „Eén kalf is normaal, twee kalveren in één worp dat komt wel eens voor, maar drie, dat is bij mijn weten hier in de omtrek nooit eerder ge beurd. En elders zal het ook wel een zeldzaam heid zijn." De boer, die zijn bedrijf heeft aan de Woudweg in Kethel, assisteerde zelf bij de bevalling, die trouwens zeer vlot verliep. Zonder hulp van een veearts haal de Van Noordt moeiteloos zelf de drie kalveren. Kort na die opzienbaren de gebeurtenis stond Sietske doodgemoede reerd, alsof er niets bij zonders was voorgevallen weer in het weiland. De kalfjes blijven voorlo pig in de stal, maar mogen zich eerdaags voegen bij Van Noordts veestapel, die ruim dertig stuks be draagt. De Kethelse boer vindt de belangstelling die „zijn" drieling baarde wel aar dig, maar hij kijkt behalve naar de leut, toch vooral naar het economische nut van dit alles. En dan blijkt hij as natuurmens toch an dere maatstaven aan te leggen dat de vertederde stedeling, voor wie drie jonge koeien in één ge boorte iets volstrekts uit zonderlijks zijn. De boer, bedachtzaam: „Leuk, dat wel, maar ik had toch liever één goed kalf gehad dan deze drie. Ze zijn goed gezond, maar allicht iets zwakker dan wanneer er één geboren zou zijn. Na één kalf kun je doorgaan voor de fok, met drie is dat niet goed mogelijk. Ook voor de moederkoe is één kalf be ter, je kunt dan meer melk verwachten. Door deze worp is ze bij wijze van spreken helemaal uit gekleed". Zelfmoordroute In de bebouwde kom van Kehtel gelden al snelheidsbeperkingen. Daarbuiten niet, tot ongenoegen van menige fietser. Woensdagavond 15 augustus 1984 Tegenhouden T.V- RADIO ABA LIDA.N.V.C. Moeder Sietske II bracht al vier keer eerder kalveren ter wereld. Maar nooit drie tegelijk. DIJKSHOORN, VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE! RIJNMOND Het open baar lichaam Rijnmond verleent een eenmalige bijdrage van 10.000,- voor het inrichten van een leerlingwerkplaats voor de opleiding van hulpmonteurs automobie len. Het Projekt Beroeps- kwalificerende Educatie voor het gebied Nieuwe Waterweg-Noord heeft hierom verzocht. tat btogmsterkunst VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1984 - NR. 64 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broers'vest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010 732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM Clubhuis Oost in de Gallileistraat or ganiseert aan het einde van de (school)vakantie nog een aantal akticiteiten voor de jeugd uit de wijk. Het pro gramma begint om maandag 13 augustus en eindigt op de 23e. Kosten van deelname zijn één gulden per kind per keer. Op maandag, 13, dinsdag 14 en donderdag 16 augustus is er gelegenheid tot hutten bou wen, telkens van half twee tot half vier. Op woensdag de 15e kan dat van elf uur tot twee, met tussendoor een gratis lunch. Van maandag tot en met don derdag (20/23 augustus) staat er handenarbeid op het pro gramma. Verder zijn er aktivi teiten als kinderbingo en een sportdag. Wanneer het regent, wordt een binnenprogramma samen gesteld. Alle aktiviteiten zijn bedoeld voor kinderen tussen vier en twaalf jaar. Meer inlichtingen geeft het clubhuis onder telefoonnum mer 735435. In de advertentie van van vorige week is een foutje geslopen waar voor onze excuses. Er stond Hotel Maria del Mar 17 dagen 13/8 609.- Dit moest zijn: 17 dagen 13/8 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii jjjf Verkeer op polderwegen 11 moeilijk in te dammen In een eerder stadium van de discussie wees wethouder Chris Zijdeveld op de be perkte bevoegdheden die de gemeente in deze kwestie heeft. Eigenlijk heeft de gemeente alleen zeggenschap over het verkeer in de bebouwde kom, daarbuiten moet de provincie ingrijpen als zich onverantwoorde situaties voordoen. De provincie vindt dat in het geval Ke thel Noord echter niet nodig. Zijdeveld heeft wel begrip voor de klachten uit het pol dergebied maar zegt ronduit dat er „geen fluit aan te doen is". Voet- en fietspaden aanleggen in de berm van de polderwe gen is wegens de hoge kosten ten enemale uitsloten, al is Zij develd zich er terdege van be wust dat er punten bestaan waar een auto slechts met moeite een fietser kan passe ren. De enige hoop die de wethou der de polder kan geven is: wachten op de ontwikkeling van de woonwijken in Spa- land. Tegen de tijd dat dit Stadsdeel van de grond komt, zal ook een fietspadennet wor den aangelegd. Ook de politie (afdeling ver keer) is van de klachten op de hoogte. „Die wegen zijn niet geschikt voor auto's", zegt een woordvoerder, „ze zijn van oorsprong berekend op mest karren met paardentractie. Als automobilist kun je op de Pol derweg slecht uit de voeten. Dijkweggetjes breder maken gaat natuurlijk heel moeilijk, dus blijft de toestand bestaan dat je in kritieke situaties en kel de plomp in kunt duiken. Dat gebeurt dan ook van tijd tot tijd". Volgens de politie valt het overigens wel mee met de drukte en sluipverkeer op de polderwegen, dat via deze rou tes sneller op de plaats van be stemming (meestal Delft) denkt te zijn. „Sinds de Harreweg is afgeslo ten gaan de meesten toch over de rijksweg. Gelukkig maar, want als iedereen de polder route als een doorgaande weg zou beschouwen had je om de twee uur een dodelijke klap". Chris Zijdeveld spreekt in dit verband dan ook niet voor niets van „een zelfmoordrou te": „Automobilisten zouden zelf verstandiger moeten zijn. Het lijkt wel korter via de pol der, maar je auto slijt daar veel harder dan op de rijksweg. Aanvang 19.00 uur. Toegangsprijs 5,-; 65-plus en kinderen t/m 12 jaar 2,50. Voorverkoop adreeeen: Sig.mag. Nieuwland. P.J. Troelstralaan 31 Sig. mag. Da Haard, Ouddorpsestraat SCHIEDAM Bas v.d. Heijden gaat zich in de Schiedamse wijk Kethel vestigen. De supermark- tengigant is geen onbe kende in Schiedam, het bedrijf zit al vanaf 1946 in Schiedam Centrum. Van af 4 september kunnen ook alle inwoners van Schiedam-Noord, Kethel, Vlaardingen-Noord, Holy, op korte afstand bij Bas v.d. Heijden de super markt van de fa. A. Bijl overgenomen. Momenteel is men druk in de weer de 600 m2 supermarktopper vlakte te verbouwen en opnieuw in te richten. Met veel festiviteiten en ongelooflijke aanbiedin gen gaat Bas v.d. Heijden 4 september open. Maar het is altijd weer de psy chologie van de kilometer die de mensen doet besluiten, een kortere weg te nemen. Daar is blijkbaar niets aan te doen", aldus de wethouder. Bij de politie komen de polder wegen niet voor op het lijstje van de „gevaren top tien". In tensieve controle heeft volgens de afdeling verkeer niet zo veel zin. „Twee jaar geleden leverde een snelheidscontrole vrijwel niets op. Borden plaatsen kan helpen, maar wie wil opschie ten laat zich natuurlijk niet te genhouden door een bord. Aan de andere kant kun je mis schien zeggen: iedere beper king is een beveiliging". Aad Verspek kent deze stand punten al uit een vorig ant woord van het gemeentebe stuur. De bewoners zijn echter niet van plan hun strijd zo maar op te geven. „Die ongelimiteerde snelheid blijft een gevaar. Onze menta liteit is niet zo dat we over deze zaak veel trammelant gaan schoppen, we gaan er niet zo stijf tegenaan als inder tijd met onze akties voor het aardgas. Een brief aan de ge meente kan allicht helpen. Want doe je helemaal niks, dan gebeurt er ook nooit iets". Wij helpen direktlll Videospecialisten Telefoon 260778-733961 Of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningsboek - Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 SCHIEDAM De PVV (Poli tieke Vorming van Vrouwen) start in september een avond en een ochtendcursus voor ie dereen die geïnteresseerd is in politiek en daar wat meer in zicht in wil krijgen. Er is een kennismakingsoch tend op 17 september om 9.15 uur in buurthuis Nieuwland aan de Albedastraat. Voor nadere informatie kunt u bellen met Maja Nieuwenhuis 260756 of Alien den Duik 732318. Schiedam. St Liduinastraat 1. tel 010-2fi.7S.49 Schiedam. Kethel. Hof van Spaland 5. fel 010-70 17 30 ROTTERDAM Tussen 1 en 9 september vindt .in de Rot terdamse concertzaal De Doe len de elfde kunst- en antiek beurs plaats. De destijds (in 1974) als plaat selijk evenement begonnen beurs, is inmiddels uitgegroeid tot een van de belangrijkere beurzen op dit gebied in heel Nederland. De laatste jaren trekt het evenement zelfs in ternationaal de aandacht. De deelnemers aan de beurs komen uit het hele land. Deze beurs is dagelijks geopend van twaalf tot tien uur en op zon dag van elf tot zes. Rijnmond verleende haar me dewerking aan dit projekt, omdat hiermede de zogenaam de „kansarme groepen", waar toe leden van de culturele minderheden veelal behoren, worden geholpen. De bedrijfsscholen van Boele's Scheepswerven en Machinefa briek B.V. zijn verzekerd van een bijdrage van het openbaar lichaam Rijnmond van f 42.000,-. Deze bijdrage maakt onderdeel uit van een finan ciële steun van diverse instan ties om het voortbestaan van Boele's bedrijfsscholen veilig te stellen. Boele is als gevolg van finan ciële problemen volgens Rijn mond niet meer in staat het overgrote deel van de kosten van haar bedrijfsscholen te dragen. Om te voorkomen dat de bedrijfsscholen moeten worden gesloten heeft Boele subsidie aangevraagd bij de Stichting Regionaal Oplei dingscentrum Drechtstreek (SROD). Overleg tussen Boele en de SROD heeft geresul teerd in een overeenkomst, waarbij de bedrijfsschool on der verantwoordelijkheid van de SROD wordt gebracht, in eerste instantie voor het schooljaar 1984-1985. Door omstandigheden waarin Boele verkeert zijn er op het ogenblik 85 leerlingen in op leiding en wordt er in 1985 op 96 leerlingen gerekend. Aangezien een sluitende ex ploitatie, gedragen door Boele en de SROD, een leerlingen aantal van 126 vergt bestaat er een tekort. Men zag zich ge noodzaakt om bij diverse in stanties aan te kloppen ter dekking van dit tekort. De be drijfsscholen van Boele leiden leerlingen op in de vakinrich tingen booglassen, machine- bankwerken, metaalbewerken en pijpenbewerken. Eerder dit jaar verleende Rijn mond ook een bijdrage van 40.000,- aan de bedrijfsschool van Wilton Feyenoord. Het voortbestaan van de bedrijfs scholen wordt van groot be lang geacht voor het toekom stig funktioneren van de re gionale bedrijvigheid in de metaalindustrie. Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1