In 't kort VANDAAG in deze krant VOF Rijnmondtax wil een vergunning in Schiedam 5.95 Snelle Vliet verkoopt Gulliver aandelen Het Nieuwe ALLES HALVE PRIJS Stadsblad TOTALE LEEGVERKOOP RINA'S STOFFEN Mr. P. G. M. I. Helder overleden fScheeresbij radio (Rijnmond Start aanpassing oren Beneluxtunnel Jan Kuiters 40 jaar bij De Kuyper Sportief Bekeken Bridge om haringtrofee Sinaasappel taartje Böerenwit of boerenbruin Krokante kersenschuitjes: 4 halen 3 betalen bij op de Parkweg 106 voor de Zelfs voor minder, want wij willen verbouwen. K'Pcordonbii Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren S.V.V. KOMT NAAR DE STAD T.V DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten Tel. 260778-733961 o» 01899-15874 au»-rit h< r»sr f i n -1 if SCHIEDAM In Schiedam zal na 23 jaar van betrekkelijke rust opnieuw een hef tige concurrentiestrijd ontstaan om de gunst van de taxireiziger. Volgende maandag morgen wil namelijk de Adviescommissie Autovervoer Perso nen te Schiedam een advies uitbrengen aan het college van bur gemeester en wethou ders over de bedrijfs- vergunning voor drie taxi's van de VOF Rijnmomd taxi i.o. in Schiedam. Voorzitter Afgewezen In Schiedam ontstaat wellicht een strijd om de gunst van de taxireiziger, de consument vaart er wel bij. Monopoliepositie ONZE VASTE WEEKAANBIEDINGEN Donderdag 23 aug. t/m woensdag 29 augustus van 8.25 voor NU BROODJES OM ZELF TE BAKKEN... '(naast Hoki-Poki) SCHIEDAM: UW BAKKER DIE ALLES NOG ZELF BAKT! Per 2 stuks 2.98 Ribkarbonade kg 8.95 Blauwe druive 75 kg P. Groeneveld en Zn. Ilurg. Ilonn. (.retclai WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1984 - NR. 67 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG CKifjj *1 SCHIEDAM De Neder landse Christen Vrouwen bond heeft op 29 augustus weer een bijeenkomst in de Rank Schiedamseweg. Aan vang 19.45 uur. Onderwerp is: Vrouw zijn in deze tijd. De ge schiedenis van de vrouw, in het verleden, het heden en de toekomst. Spreekster is: me vrouw L. Bot-Don. Inlichtin gen: 70.34.24. Speel-o-theek „Ikkie" organi seert op zaterdag 1 september een kinderkermis. Attrakties als waterton, spijkertje poepen, grabbelton, kinderrestaurant. Er zullen loten te koop zijn waarop een prachtige fiets te winnen valt. Dit alles speelt zich af binnen de hekken van het Museumplein op de Hoog straat. Vrijdag 24 en zaterdag 25 au gustus is er in de sporthal Margriet aan de Nieuwe Dam- laan een zwarte markt. Er zijn ongeveer 100 deelnemers en men kan er, na betaling van één gulden entreegeld, te recht van 9.30 uur 's ochtends tot tien uur 's avonds. De ba ten zijn bestemd voor Stich ting Lentefeest. De Schiedamse Volkstuin- dersvereniging „Thurlede" organiseert op zaterdag 25 en zondag 26 augustus in haar verenigingsgebouw, gelegen op het tuincomplex aan de Parkweg achter het Prinses Beatrixpark, een tentoonstel ling die een overzicht biedt van de diverse op de volkstui nen gekweekte produkten (bloemen, groenten en fruit). Op het gebied van bloemsier- kunst zal door leden van de Koninklijke Nederlandse Mij. voor Tuin- en Plantkunde me dewerking aan deze expositie worden verleend. Onder deze leden bevinden zich diverse deelnemers aan het Nederlands kampioen schap bloemschikken. Tevens is een speciale kinderhoek in gericht, bestemd voor inzen dingen van kinderen tot 16 jaar. De openingstijden: zater dag 10.00 tot 20.00 uur; zondag 10.00 tot 17.00 uur. donderdagavond a.a. tijdens de koopavond van 7.00 tot 9.00 uur zat het volledige elf tal van S. V. V. met hun bege leiders aanwezig zijn op de Koemarkt t.o. De Amstei- bron. Zij zullen aan het publiek handtekeningen uitdelen als ook stickers, ballen en foto's. SCHIEDAM Geheel onver wacht is afgelopen weekend op 44-jarige leeftijd mr. P. G. M. I. Helder overleden. Na zijn rechtenstudie in Nij megen trad hij in 1970 in dienst bij de gemeente Schie dam en bekleedde de functie van hoofdbureau juridische za ken van de secretarie-afdeling algemene- en burgerzaken. Zijn nevenfunctie was lid van het georganiseerd overleg van gemeenteambtenaren. De ter aardebestelling zal donderdag a.s. in Eindhoven plaatsvin den. Wij helpen direkt! Groeneiaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting - V^."* v: '„t-'O. j Monopolie positie van Eurotax in het geding Deze onderneming is op gericht door de heren J. B. v.d. Heuvel, W. F. Noo- teboom en J. Kap. Het drietal heeft jarenlan ge ervaring in het taxibe drijf en zijn zgn. eigen rij ders in Rotterdam. Zij wonen echter in Schie dam en hebben in het verleden bij Eurotax ge werkt voordat ze zich zelfstandig in Rotterdam vestigde onder de hoede van de Taxi Telefooncen trale Rotterdam, beter be kend als de TTC. Voordat hun onderneming in Schiedam van start gaat moet er overigens nog een flinke hindernis worden genomen. Dit is nl. het advies dat de eer der genoemde commissie aan het gemeentebestuur van Schiedam moet uitbrengen. De heren zijn ruim 20 jaar niet meer bijeen geweest en voor de eerste bijeenkomst, die op vrijdag 3- augustus plaats vond, moesten de commissieleden eerst aan el kaar worden voorgesteld. Voorzitter van deze advies commissie is de Schiedam PvdA wethouder voor ruimte lijke ordening ir. Chris Zijd- veld. Hij laat zich als secretaris bijstaan door gemeenteambte naar J. Broeren, terwijl verder de leden zijn benoemd op grond van hun deskundigheid. Zo maken o.a. de heren R. Arts en J. Perdok deel uit van deze commissie. Beide heren zijn in volledige dienst van werkgeversorganisaties op het terrein van het taxivervoer. Verder maken Rob Besseling, in het dagelijks leven inspek- teur van politie in Schiedam en de heren Martin Huyzer en Jan van der Meer, deel uit van deze commissie. Van deze laatste twee kan nauwelijks een objektieve me ning in deze zaak worden ge vraagd, omdat de heer Huyzer staffunktionaris en Van der Meer direkteur van de regio naal opereerende Eurotax on derneming in Schiedam zijn. Zij zullen zich, heel begrijpe lijk overigens, met hand en tand verzetten tegen het verle nen van de bedrijfsvergunning voor de drie taxi's van VOF Rijnmondtax i.o. De beer Van der Ent even eens direkteur van Eurotax zegt: „ja wat wil men, dat wij staan te juichen als de commissie in meerderheid een positief advies uit brengt. Wij stellen dat er geen behoefte is aan een tweede taxionderneming in Schiedam. De cijfers leren dat het aantal taxiritten te rug loopt. Zo was er in 1983 een vermindering van maar liefst 18,7%", volgens de heer Van der Ent. Naar de mening van de Euro tax voorziet het aantal taxi's, waarvoor vergunning is ver leend in Schiedam, in vol doende mate in de behoefte naar taxivervoer. Het alge meen vervoersbelang verzet zich in deze tegen de uitgifte aan een nieuwe bedrijfsver- gunninghouder, mede gezien de teruggang in het verreden aantal straattaxikilometers en de sterke terugloop van de vraag naar taxi's ook in Schie dam. De Eurotax kan aan de vervoersbehoefte in Schiedam zonder meer voorzien. Zou er desalniettemin een tekort aan taxicapaciteit bestaan dan dient uitbreiding van de capa citeit te worden gegeven aan de gevestigde onderneming, in het onderhavige geval Euro tax. Het verlenen van de be drijfsvergunning aan de v.o.f. Rijnmondtax i.o. werkt ver snipperend. Het honoreren van het verzoek betekent, dat de belangen van het gevestig de taxibedrijf, Eurotax, ge schaad worden, hetgeen verre gaande consequenties met zich mee zal brengen. Het straat- taxivervoer in Schiedam loopt gestaag terug en zal in geval een nieuwe bedrijfsvergun- ninghouder nog meer afne men. Naast het feit, dat er ont slagen zullen vallen bij de Eu rotax, zal de 24-uurs-service eveneens ingekrompen dienen te worden, hetgeen voor Schiedam geen goede zaak zou zijn. Eurotax stelt dat het verzoek om een bedrijfsvergunning voor het exploiteren van drie taxi's afgewezen dient te wor den door het gemeentebestuur van Schiedam. Derhalve dient de SChiedamse Adviescom missie Autovervoer Personen, negatief over het verzoek te adviseren aan het gemeentebe stuur. „De Koninklijke Nederland se Vereniging van Trans port-Ondernemingen (KNVTO), waarbij de Euro tax is aangesloten, pleit reeds jaren voor een samen werking binnen de bedrijfs tak. In Schiedam bestaat de samenwerking sedert 1961 en funtioneert deze naar be horen. Bovendien heeft de Eurotax door de jaren heen een goede samenwerking op gebouwd met het vergun- ningsverlenend orgaan". Uit de enquête, gehouden door de KNVTO, blijkt dat de vraag naar taxivervoer sterk terug loopt. Bovendien laten de eer ste resultaten van een kost- prijsonderzoek, welke wordt uitgevoerd door het Econo misch Bureau voor het Weg en Watervervoer (EBW) te Rijswijk, zien dat het exploite ren van straattaxi's verliesge vend is. Het kostprijsonder- zoek geschiedt in opdracht van de KNVTO. De taxibedrijven kunnen slechts door middel van andere vormen van perso nenvervoer het hoofd boven water houden. In Schiedam neemt de vraag naar taxiver voer eveneens gestaaf af. De bet aan deze ontwikkeling is een aantal oorzaken namelijk: het inwonertal van Schiedam neemt af; een hoog werkloos heidspercentage; een terugloop van het horecabezoek; sluiting dan wel drastische afslanking van een aantal grote bedrij ven, die in Schiedam gevestigd waren/zijn. Het grote aantal werklozen in Schiedam bete kent in de praktijk, dat fami lieleden, buren en vrienden worden vervoerd door iemand zonder betrekking naar bij voorbeeld dokter, fysiothera peut en ziekenhuis, terwijl voorheen deze personen wer den vervoerd per taxi. Door deze ontwikkeling wordt de Eurotax niet alleen geconfron teerd met een sterke afname van de vraag naar straattaxi- vervoer, doch eveneens met een aanzienlijke afname van de vraag naar zittend-zieken- vervoer (ziekenfondswerk), GAK-vervoer, alsmede De- tam-vervoer. In 1981 werd door de Eurotax aan straat- taxivervoer in totaal 3.511.088 kilometers verreden, terwijl in 1982 287.368 kilometer minder werd gereden dan het jaar daarvoor. Deze sterke daling heeft zich doorgezet in 1983, aangezien er in dat jaar 2.854.21 kilometers zijn gere den. Ten opzichte van 1981 be tekent dit een daling van 656.867 kilometers. De heer Nooteboom namens de aanvragers: „wij willen de monopoliepositie van Eurotax doorbreken. Daar vaart de consument wel bij en dat is onze doelgroep. Kijk nu eens naar Vlaardingen, daar wer ken drie ondernemingen en waarom in Schiedam maar één die 24 uur van de dag en de nacht bereikbaar is". Schie dam telt nog een taxi-onderne ming namelijk de firma Burg in Schiedam-zuid, die overi gens niet dag en nacht bereik baar is. „Wij willen", aldus de heer Nooteboom, „ook een 48- uur service gaan bieden. Als het college het licht voor ons op groen zet dan gaan wij di rekt op zoek naar een geschik te ruimte waar de centrale dient te komen. Wij zijn geen Rotterdamse taxichauffeurs die een filiaal in Schiedam willen beginnen. Wij willen gewoon alleen in Schiedam beginnen en er is toch sprake van een democratisch Neder land met vrije ondernemers. Wij zien duidelijk een gat in de markt en wij voldoen aan alle voorwaarden die aan een bedrijfsvergunninghouder wordt gesteld. Daarbij is het ook zo dat de taxivergunning houders in BV Vlaardingen hun vergunning voor een ge deelte operationeel maken in de nieuwbouwwijken van Schiedam-noord. Ook willen wij, aldus de heer Nooteboom, „in de toekomst denken aan klein busvervoer mede in ver band met de steeds toenemen de vraag van rolstoelgebrui kers voor mobielvervoer, schoolrittenvervoer en GAK en wij willen werken tegen de door de gemeente Schiedam vastgestelde prijs". De eerste bijeenkomst van de adviescommissie moet overigens wel een eenzijdige vertoning zijn geweest. De drie aanvragers mochten wel aanwezig zijn maar mochten hun mond niet open doen. Dat mag wel maandagmorgen in het Schiedamse stadskan toor op het Emmaplein. Dan geeft voorzitter Zijdeveld de drie aanvragers de gelegen heid om hun standpunt uitge breid naar voren te brengen. gratis gesneden Gegarandeerd een succes bij het ontbijt, party's, barbe cue, fondue of gourmet barbecuestokjes barbe cuebroodjes (rond of puntjes) maanzaad en sesambrood- jes grillstokken KRIMPEN A.D. IJSSEL: Crimpenhof 60 - Tel 01807-12386 Korf 11 - Parkzoom 26 ROTTERDAM: Meent 104 - Tel 010-330858 1e MiddeJIandstr 53 - Tel 010-772677 Koemarkt 14. SCHIEDAM De busonder neming De Snelle Vliet met als hoofdkantoor Schiedam en de busonderneming OAD in Holten hebben hun minder heidsaandeel in Gulliver Rei zen verkocht aan de aandeel houders van De Jong Intra, waardoor Gulliver IL—zen een 100 procent belang binnen deze groep is geworden. In de praktijk betekent deze verandering dat Gulliver Fly- tours onder eigen naam zal blijven bestaan, maar met in gang van 1 november in het per kipspecialist retdaan 91 Schied pand van De Jong Intra te Ridderkerk zal worden geves tigd. Alle 14 medewerkers is hier een functie aangeboden. Gulliver Flytours is een touro perator die zich vooral heeft gespecialiseerd op het gebied van vliegreizen naar Spanje en Griekenland. Jaarlijks worden er circa 30.000 boekingen ver richt. ^Illlllllllllllllllllllllllllimillllllllllllllllll'! SCHIEDAM Op woens- dag 29 augustus is burge- meester Reiner Scheeres de gast van radio Rijn- mond. Tussen half zes en kwart over zes wordt hij =j geïnterviewd door Henk E van Hoorn. Uiteraard is E het onderwerp Schiedam. Luisters kunnen ook vra- E E gen aan de heer Scheeres S E stellen. Daarvoor kan men tijdens de uitzending bel- E len 010-334433. ^lllllltlllllllllllllllllllllllllllllllimillllllllllllF. Het Nieuwe Op woensdag en vrijdag huipaan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1