In 't kort VANDAAG deze krant Oud Mathenesse moet het zonder buslijn 59 gaan stellen Stadsblad Kortsluiting bij N.S. Inbraken in Vlaardingen Damclub Schiedam staat voor grote krachtproef Cricketcompetitie op oor na gevild -in DIJKSHOORN BRILLEN ztzs Ronde van Maassluis 1 VOORALLE SOORTEN Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren HALV^ PRIJS lO* WATERWEG-NOORD Hoewel het nog hartje zo mer is gaat maandag 27 augustus de winterdienstrege- ling van de RET en West Nederland in. Aangezien er in Vlaardingen nog al wat verandert wordt daar maandag een officieel tintje aan gegeven. Dat zal geschieden via de nieuwe route van RET bus lijn 52. Buslijn 52 Buslijn 59 UDA.N.V.C. Nieuwe buslijn 44 Rotterdam Maassluis/- Maasland mm Voor de nieuwe route van buslijn 52 zijn de voorzieningen al aangebracht zoals hal ten en abri's. Zo staat er één op de Hoflaan vlak voor de vestiging van de Kamer van Koophandel. SERVICE 1*006» T.V. RADIO ABA SCHIEDAM Bij verzorgingstehuis Frankeland in Schie dam gaat men in de naaste toekomst va ker een beroep doen op vrijwilligers. Vrij willigers of onbezol digde medewerkers, zoals ze binnen Fran keland genoemd wor den, hebben binnen het verzorgingstehuis altijd al een rol ge speeld. Zo liepen bin nen Frankeland de laatste jaren gemid deld steeds zo'n 25 onbezoldigde mede werkers rond, zonder dat ze ooit aktief ge worven werden, aldus Roel Schoffelen, die binnen Frankeland personeelszaken voor zijn rekening neemt. Van oudsher waren ze vooral aktief als begelei der bij aktiviteiten van bewoners, maar ook de huishoudelijke en onder houdsdienst maken al ja ren gebruik van onbezol digde medewerkers. Voor de dienstverlening aan de bewoners heeft Frankeland natuurlijk flink wat personeel in dienst. Daarvan stelt de overheid elk jaar het aan tal vast. Er is echter altijd veel meer te doen, zodat hulp welkom is. Door die hulp kan de kwaliteit om hoog, en komt iedereen bewoners en medewer kers beter tot zijn recht. Verder kan Fran keland op die manier meer bieden aan ouderen, die niet in Frankeland wonen, maar er wel ge bruik van willen maken. L Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, KetlH en Rotterdam (wijk Oud Math''ti- 1 Kantoor: BroerSvest 125 Postbus 257 3100 AG Sc hiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Nieuwe VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1984 - NR. 64 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG SCHIEDAM Vrijdag 24 au gustus treedt in cafe De Goudsbloem, St. Annezuster- straat 30 in Schiedam de groep „Impassadoble" op. Men be gint om 21.30 uur en de toe gangsprijs is ƒ3,50. Maandag 27 augustus hervat het Schiedams Vrouwenkoor zijn wekelijkse repetities, in het kerkgebouw van de Ne derlandse Protestanten Bond, Westvest 95, van 8 tot 10 uur. Het koor werkt aan een con cert ter gelegenheid van het 35-jarig jubileum van dirigente Ria Borgmeyer. Dit concert wordt gegeven in „De Ark", Hargplein 101, op 19 oktober. Behalve het Schiedamse Vrou wenkoor treden ook het Shell Vrouwenkoor en het Rijswijk- se Vrouwenkoor op bij dit con cert. Het is 45 jaar geleden dat Ria Borgmeier haar loopbaan als toonkunstenares begon en haar drie vrouwenkoren bie den haar dit concert aan. Soliste is de uit Schiedam af komstige sopraan Nelly van der Spek. Verder werken mee Peter Beyersbergen van Hene gouwen en Dick Zevenbergen, piano, en Dieks Visser, fluit. Ook werkt men mee aan de Binnenstadsdag, 29 september. Op 14 november kan men de dsames van het Vrouwenkoor weer aantreffen in de Mar griethal, bij de uitvoering van het Requiem van Verdi. Bij het Educatief Centrum aan de Lange Kerkstraat 13a te Schiedam kan men zich in schrijven voor de cursussen die starten in de tweede week van september. De cursussen die men kan vol gen zijn: kalligrafie/schoon schrijven voor beginners, Ne derlands voor mensen die hun taal beter willen gebruiken, computergebruik voor mensen die daar nog niets van af we ten en het op een rustige ma nier willen leren. Al deze cursussen zijn in het cursus-centrum aan de Lange Kerkstraat 13a te Schiedam, telefoon 010-267130. Nu bij VILLERIUS SPORTS alle tenniskleding, zomerjacks, poloshirts o.a. Fila, Ellesse, Kappa, Lecoq, etc. Echte O'Neill sweatshirts nu 39." VILLERIUS SPORTS Broersveld 127 VLAARDINGEN Kortslui ting werd ontdekt in een on dergrondse electriciteitskabel van de NS aan de Westhaven- kade bij de spoorwegovergang. Vermoedelijke oorzaak waren werkzaamheden die personeel van de NS verrichtte in het transformatorhuisje aan de In dustrieweg. In de loop van de dag werd één en ander weer hersteld. Het gebeurde onder het wakend oog van de brand weer. VLAARDINGEN Geduren de het afgelopen weekend wordt vanuit een kelderruimte van een flat aan de Londen- weg vermist een rood kleurige race-fiets van het merk Vis- count-Aero-space. Middels verbreking kwam men de kel derruimte binnen. Vanuit een school aan de Claudius Civilislaan werd bij een inbraak een kleurentelevi sietoestel ontvreemd van het merk Philips. De diefstal is ge pleegd gedurende het afgelo pen weekend. Niet kon wor den vastgesteld hoe men de school heeft betreden. V Maandag feestelijke start van buslijn 52 over nieuwe route gen Centrum-Marconiplein v.v. een zeer aantrekkelijke busverbinding, waarbij het geen verschil meer maakt of de passagier de rode of gele bus neemt. In de avonduren valt lijn 59 uit en wordt de dienst geheel verzorgd door de Westnederland-lijnen 125 en 126. Dat betekent dus ook dat de wijk Oud Mathenesse voor wat betreft de route over de Franselaan met ingang van a.s. maandag uitsluitend is aangewezen op buslijn 38. De route van buslijn 59 zal worden ingekort tot het cen trum (eindhalte Achter het Veerplein). Buslijn 52 zal van af die datum de route volgen via de Burgemeester Verkade- singel, Anthony Knottenbelt singel, Plein 1940, Schiedamse- dijk, Hoflaan en vervolgens over het Liesveldviaduct wor den doorgetrokken naar het Deltaplein nabij het Wester- hoofd (via station Vlaardin- gen-Centrum). De ingebruikneming van de nieuwe route van buslijn 52 zal gepaard gaan met een rit voor genodigden. Per gereser veerde R.E.T-bus zal maandag 27 augustus om 10.00 uur van af de bejaardenflat aan de Westhavenkade, hoofdingang Columbusstraat, een gedeelte Van de nieuwe route worden gereden. Vervolgens zal om ca. 10.30 uur wethouder F. R. Quast op de voetgangersoversteekplaats kruising Schiedamseweg-Hof- laan rateltikkers ten behoeve van de blinden in werking stellen. Eén en ander zal in aanwezigheid van o.a. verte genwoordigers van de Neder landse Vereniging voor Blin den geschieden, vanwaar het verzoek om rateltikkers af komstig is. Het plaatsen van rateltikkers op genoemde oversteekplaats alsmede die op de Blokma kersplaats vormt een experi ment; nadat enige ervaring hiermee is opgedaan zal wor den bezien of ook andere krui singen van dit systeem dienen te worden voorzien. De veranderingen komen op het volgende neer: buslijn 59 wordt in Vlaardingen ingekort tot Achter het Veerplein (het huidige eind/beginpunt van buslijn 52) en in Rotterdam tot het Marconiplein. Op het tra ject Liesveldviaduct-Marconi- plein v.v. wordt buslijn 59 vol ledig samengebundeld met de autobuslijnen 125 en 126 van het streekvervoer West Neder land. De lijnen 59, 125 en 126 rijden om en om precies de zelfde route en stoppen aan dezelfde halten. Hierdoor on- staat op het traject Vlaardin- Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 3 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis Telefoon: (01899) 190J9 Veranderingen ook in Vlaar dingen waar autobuslijn 52, komend uit Schiedam, gaat doorrijden via Liesveldviaduct en Station Vlaardingen Cen trum naar een nieuw begi n/eindpunt op het Deltaplein (Westerhoofd). De route wijzigt als volgt: rich ting Vlaardingen normale rou te tot Holysingel, dan Burg. Verkadesingel-Anthony Knot tenbeltsingel-Plein 1940-Schie- damsedijk-Hoflaan-Oude Ha- verbrug-Liesveldviaduct- Markgraaflaan-Van der Drift straat-Burg. Pruissingel-Van Beethovensingel-Parallelweg- Westhavenkade-Galgkade- Deltaweg-Deltaplein. Richting Schiedam dezelfde route. Een nieuwe buslijn 44 gaat de bestaande buslijn 38 verster ken op het trajekt Crooswijk- Aelbrechtskade v.v. Buslijn 44 rijdt maandag t/m vrijdag tot zes uur 's avonds en stopt op bovengenoemd trajekt aan de zelfde halten als buslijn 38. Ook op het trajekt in Rotter dam van de RET zijn er ver anderingen. Buslijn 33 krijgt een eind/beginpunt bij de luchthaven Zestienhoven. Dit houdt in dat voortaan alle bus sen doorrijden naar de lucht haven. Buslijn 34 gaat in de richting Capelle a/d IJssel via Burge meester Oudlaan rijden, waar de passagiers de mogelijkheid krijgen om over te stappen op de tramlijnen 7 en 9. Vanaf station Alexander bestaande route tot Kralingse Zoom me tro, vervolgens 's-Gravenweg- Burg. Oudlaan-Abr. van Rijc- kevorselweg-Ijsselmondselaan (indien via de Nesserdijk wordt gereden: Abr. van Rijc- kevorselweg-Nesserdijk). Deze route is verder ongewijzigd. De buslijnen 41 (Centraal Sta tion-Van Noortwijckstraat v.v.) en 45 (Sint Franciscus- Centraal Station v.v.) worden gecombineerd tot één buslijn, rijdend onder nummer 45. Op het trajekt Centraal Station- Van Noortwijckstraat v.v. blij ven dezelfde beperkingen be staan als die welke nu voor lijn 41 gelden. Er wordt dus niet 's avonds, op zaterdagmid dag en op zon- en feestdagen gereden. De route wordt niet gewijzigd. Buslijn 42 gaat rijden op het trajekt Hudsonplein-Spangen- Hudsonplein. De route is als volgt: Hudsonplein-Hudson- straat-Schippersstraat-Grote Visserijstraat-Mathenesserdijk- P. C. Hooftplein-Huygens- straat-Spartastraat-Nic. Beets- straat-Da Costastraat-Grote V isserijstraat-Schippersstraat- Hudsonstraat-Hudsonplein. Deze lijn vervangt buslijn 59 die komend uit Vlaardin gen wordt ingekort tot het Marconiplein. Randstad-Edities heeft deze week voor de lezers van Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen en De Maaskoerier een extraatje in petto. Vrijdag 24 augustus rolt er namelijk een speciale SVV-bijlage van de pers, die nog dezelfde avond in uw bus ligt. Deze zeer exclusieve uitgave bevat al lerlei wetenswaardigheden over de eerste divisie club. Een kleurenfoto van de voltallige selectie op de voorpagina, ge sprekken met spelers, trainers en bestuursleden en nog veel meer over het betaalde voetbal in Schiedam. Zorg ervoor dat u deze SVV-krant niet mist! Voor wat betreft Maasluis en Maasland gaat de nieuwe dienstregeling alleen in voor de buslijnen 60 tot en met 63 en 121 tot en met 136. Tot deze categorie behoren alle lijnen die in Maassluis rijden of het Schiedam St Liduinastraat 1. tel 010-2» 78 «9 Schiedam. Kethel Hot van Spaland 5. lel OlO-TO.t? 30 Wij helpen direktlll Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting Maasland-viadukt aandoen. Voor de meeste overige WN- lijnen gaan de wijzigingen in op zondag 16 septembner a.s. De lijnen 38 tot en met 49 en 65 tot en met 67 zullen op een nog nader te bepalen datum wijzigen. Deze datum is afhan kelijk van het gereedkomen van de busbanen bij de Van Brienenoordbrug in Rotter dam. Frankeland gaat meer werken met vrijwilligers Dat verzorgingstehuizen zich meer gaan richten op ouderen in de wijk is overigens iets, dat ook minister Brinkman van WVC nastreeft. Zijn ministerie heeft Frankeland zelfs subsi die toegekend om met vrijwil ligers in de wijk een experi ment op te gaan zetten. Aan de invulling van dat experiment wordt in overleg met de Schie damse stichting „Raad voor het Bejaardenwerk" op dit moment hard gewerkt. Om de zaak werkbaar te hou den moet men in Frankeland op aan kunnen van de inzet van de vrijwillige dienstverle ning. Onbezoldigde medewer kers vervullen hun taken vrij willig, maar niet vrijblijvend want er wordt op hen gere kend, ook op feestdagen en in de weekends. Ze doen dit niet in opdracht, wel op afspraak. Daar staat dan tegenover dat ze recht hebben op voldoening van hun inbreng. Dit moet te vredenstellend zijn. Voor welke taken kan men op dit moment bij Frankeland te recht voor onbezoldigde dienstverlening? Voor bijna alles, vertelt Roel Schoffelen. Voor begeleiding van de bewoners bij de aktivi teiten, maar ook een klusjes man binnen de onderhouds dienst is welkom. „In het ka der van de bezuinigingen is ons onderhoudsbudget dit jaar door de overheid gehalveerd". En ook het sekretariaat kan ondersteuning gebruiken. Ver der zijn er de soosdiensten en er is een drukkerij. Een uit puttend overzicht is eigenlijk niet te geven, iedereen met ideeën is welkom! De „Ronde van Maassluis" wordt dit jaar gehouden op za terdag 25 augustus a.s. Het evenement bestaat evenals voorgaande jaren uit de jaar lijkse Wielerronde en een Ha venloop. De Wielerronde wordt, zoals steeds, georgani seerd door de Vlaardingse Rennersclub De Coureur. De organisatie van de Havenloop is in handen van de atletiek vereniging „Waterweg". De dag begint om 09.45 uur mei de Havenloop, waaraan ieder een kan deelnemen. Men kan kiezen uit verschillende af standen: 09.45 uur één ronde voor de jeugd t/m 12 jaar 10.00 uur vier of acht ronden voor de senioren (deze beide afstanden starten tegelijk). Het parcours is als volgt: Go- vert van Wijnkade Koe- paardbrug Haven Hoog straat Marnixkade An kerstraat Hellingkade Govert van Wijnkade. De start en finish is aan de Govert van Wijnkade ter hoogte van Housestyle. Deel nemerskaarten zijn verkrijg baar op zaterdag 25 augustus 1984 vanaf 09.00 uur in café De Kroon, Haven 44. Kleedge legenheid is aanwezig in het bij het parcours gelegen gym nastieklokaal achter de Minis ter de Visserschool (Fenacoli- usplein). Het programma voor de Wielerronde luidt als volgt: 12.00 uur Rekreantenrace 13.00 uur Liefhebbers/Vetera nen 40 km; 14.15 uur Nieuwelingen (da mes) 30 km; 15.30 uur Amateurs 80 km. De wedstrijden worden verre den volgens de reglementen van de Koninklijke Neder landse Wielren Unie. Het par cours van de Wielerronde is hetzelfde als dat van de pres tatieloop. Het startschot voor de amateurs, die om 15.30 uur van start gaan, zal worden ge lost door de burgemeester, de heer J. van Es. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1