Het In 't kort VANDAAG ;in deze krant Ook woningbouwplannen voor Edisonplein en Stationstraat y&iBOUW/Hcrs I OPZWMfNCr ffffil °Pen ϧJ 89.- 35.- Beslissing niet unaniem BIJ BRABANTS SCHOENENHUIS y Stadsblad 9.90 Aanrijding met gewonde Inbraak Vers van de groothandel Zakkenrollers aangehouden Schaalmeester" Van Wijk met VUT Edisonplein Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse Kuikenpoten 6 grote q qa slechts9a9U Gemarineerde pootjes ■2 kilo slechts POELIER SLUIS Schiedam kent 5424 uitkeringsgerechtigden Weuwe route buslijn 52 feestelijk in gebruik Crickethappening bij 100-jarige Hermes DVS rca 1.2 miljoen exemplaren SCHIEDAM Bin nen het gemeentelijke woningbedrijf zijn plannen gerealiseerd om zeven wooneen heden te realiseren op het Oude Kerkhof, op de plaats waar altijd het gemeente archief gevestigd is geweest. Het pand dateert van 1757 en staat inmid dels al zeven jaar lang leeg. De wooneenheden zijn ui teraard allemaal binnen door zelfstandig bereik baar maar zes van hen hebben een gezamenlijke hoofdingang aan de voor zijde en één aan de ach terzijde. Het worden woningen voor de groep alleenstaan den en twee persoonshuis houdens waarin, overi gens niet alleen in Schie dam een reusachtige vraag naar is. De totstandkoming van deze zeven wooneenheden wordt dan ook door wo- ningbouwwethouder Chris Zijdeveld een drup pel op een gloeiende plaat genoemd. V rijdags tan 12.00 tot 18.00 uur IJc/v weck extra voordelig: P. Groeneveld en Zn. »urg. Ilonn. <;relclaan 91 Schiedam. In verband met modernisering van onze zaak grandioze prijzenslag! Rockport schoenen nu alle typen voor Kinderschoenen met origineel voetbed ^53 damesschoenen Hoogstraat 93 Schiedam Hoogstraat 125 Vlaardingen Zo komt de voorgevel van de zeven wooneenheden op het Oude Kerkhof eruit te zien. SCHIEDAM De Adviescommissie Au tovervoer Personen heeft maandagmor gen bij meerderheid van stemmen het col lege van burgemees ter en wethouders van Schiedam geadvi seerd geen vergun ning te verlenen aan VOF Rijnmondtax tot het beginnen van een 48 uur taxibedrijf in Schiedam. Dit verzoek was ingediend door de heren J. B. van Heuvel, W. F. Nooteboom en J. Kap. Binnen de commissie wa ren de twee vertegen woordigers van het Schie damse taxibedrijf Eurotax J. v.d. Meer en A. Huijzer uiteraard tegen. Ook de twee vertegen woordigers van buiten, namelijk de heren R. Arts en J. Perdok stemden te gen de aanvrage. Beide heren vertegenwoordig den resp. de werkgevers organisatie en de rijksver- keersinspektie. De drie vertegenwoordi gers van de gemeente Schiedam namelijk politie inspekteur Rob Besseling, gemeenteambtenaar J. Broeren en voorzitter- wethouder Chris Zijde veld, onthielden zich van stemming. T.V DEFEKT? RADIO ABA Vervolg op pagina 3 Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Nieuwe WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1984 - NR. 69 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG SCHIEDAM Zaterdag 1 september is er van tien tot vijf uur een rommelmarkt in het bejaardencentrum De Harg Hargplein. Deze rom melmarkt is de eerste aktivi- teit van het ontspanningssei zoen 19841985 van dit be jaardencentrum. Zaterdag 1 september is er een fietsexcursie door de polders van Midden Delfland die uit gaat van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie afd. Rotterdam eo. Start 10 uur bij het station Schiedam/Rot terdam West. Bij dit station kan men ook een fiets huren. Men kan zich telefonisch mel den via 010262703. De fiet sexcursie staat onder leiding van een IVN natuurgids en de deelname is gratis. Woensdag 29 augustus om 19.30 uur vindt er in het hoofdbureau van politie, Lan ge Nieuwstraat 5355 een voorlichtingsbijeenkomst plaats in het kader van het fietsgraveerprojekt. Ieder een, die geïnteresseerd is om mee te werken in het projekt is dan van harte welkom. Naast algemene informatie over het projekt zal gedemon streerd/uitgelegd worden wel ke werkzaamheden er ver richt moeten worden. Voor nadere informatie over het fietsgraveerprojekt of voor aanmeldingen: De Trechter, Broersvest 107, Schiedam, tel. 265255. bij DE VAKMAN DIE WEET ER TOCH HET MEESTE VAN St. Liduinastr. 50 Schiedam telefoon 269884 VLAARDINGEN In de nacht van vrijdag op zaterdag raakte op de Van Hogendor- plaan de 19-jarige R.v.d.S., wo nende te Apeldoorn de contro le over zijn personenauto kwijt. Via een lichtmast, ver keersbord kwam de auto tegen een boom tot stilstand. Een inzittende van de auto, de 20-jarige A.M.S. uit Maasland werd uit de auto geslingerd en liep een ernstige verwonding aan zijn arm op en is per am bulance naar het Holyzieken- huis vervoerd. De 19-jarige be stuurder bleek onder invloed van alcoholhoudende drank. mmSBSt&i Zeven wooneenheden voor alleenstaanden op Oude Kerkhof Het worden overigens geen „piepkleine" huisjes, zo is er gemiddeld 21 m2 woonruimte, terwijl daarnaast nog eens een VLAARDINGEN Tussen donderdag en vrijdag is inge broken in een supermarkt op de Loper. Door het forceren van het slot van de toegangs deur kon men het pand betre den. Ontvreemd werd een gro te hoeveelheid sigaretten, als mede ondergoed en kauwgom. De waarde bedraagt ongeveer 20.000,-. K'PSaté heer lijk gemarineerd Magere Klpspccialist slaapruimte zal worden ge bouwd die 12 m2 groot zal zijn. Uiteraard is er een douche en toiletgelegenheid. De huurprijs van de woningen bedraagt zo'n 260 per maand. De tota le investeringskosten van dit projekt bedraagt 708.000. Met de twee subsidiegevers van dit woonprojekt, het mi nisterie van VROM en WVC zijn de onderhandelingen vrij wel afgerond. De voorgevel van de woon eenheden komt er overigens precies uit te zien als die van het uit 1757 daterende ge meentearchief. Dat is dan ook de reden dat het ministerie van WVC eraan te pas is ge weest. Men hoopt eind van dit jaar met de bouw te beginnen, eind 1985 zal één en ander worden opgeleverd. Het is niet het enige projekt voor alleenstaanden en twee persoonshuishoudens dat mo menteel in Schiedam op het punt staat om gerealiseerd te worden. Voor 1984 is aan Schiedam een extra contingent toegekend van 25 eenheden in de catego rie „Verbouw van panden tot H.V.A.T.-eenheden In eigen beheer is een plan ontwikkeld voor de verbouw van de vm. Theo Thijssen- school aan het Edisonplein tot 14 wooneenheden. Het plan bestaat uit vrijwel identieke wooneenheden met eigen keu ken, badruimte en een grote zit-, eet- en slaapruimte. Het vloergedeelte boven de natte ruimte kan door de bewoner zelf, indien dat wordt gewenst, worden ingericht als gebruiks ruimte. Het plan voorziet voorts in individuele en fiets- bergingen. Tesamen met de plannen voor de verbouw van het pand Oude Kerkhof 5 en een op slagruimte boven een winkel aan de Laan van Bol'Es komt men tot een totaal van 25 een heden. De met de uitvoering van het bouwplan Theo Thijssenschool gemoeide kosten worden ge raamd op 880.750. Door een werkgroep bestaande uit bewoners, architect, Vrou wen Adviescommissie en amb tenaren is voor de Station straat een plan ontwikkeld voor de bouw van in totaal 178 woningen, door het gemeente lijk woningbeheer te realise ren in twee fasen. De eerste fase omvat 82 wo ningen bestaande uit 66 por tiekwoningen in drie bouwla gen en 16 portiekwoningen in vier bouwlagen. De tweede fase van 96 wonin gen zal in verband met contin gentsoverwegingen in een la ter stadium worden gebouwd. De aanvangshuren van de wo ningen in de eerste fase zullen bij oplevering gemiddeld ca f 445,per maand bedragen. In het programma van eisen voor dit bouwplan is uitgegaan van energie-arme woningen. Hiertoe zullen de woningen goed worden geïsoleerd en worden voorzien van een ge balanceerd ventilatie-systeem met naverwarming en warm- teterugwinning. Onderzocht wordt nog of het financieel haalbaar is om de centrale verwarming te voorzien van een Total Energy (T.E.)-instal- latie. VLAARDINGEN Reeds enige weken werd de recher che geconfronteerd met een aantal diefstallen van porte monnees gepleegd ten nadele van bezoekers aan de week markt aan de Broekweg. In verband daarmede werden op woensdag 22 augustus op de weekmarkt op heterdaad aan gehouden, twee vrouwen af komstig uit Schiedam, nl. de 66-jarige A.W. en de 41-jarige R. de W. Beide vrouwen zijn in bewaring gesteld. In dit verband is de recherche op zoek naar de benadeelde. Volgens de verdachten betreft het een oudere vrouw in een zwart/wit gekleurde spikkel tjes jurk. Zij droeg een rieten mandje waaruit de portemon nee is weggenomen. Het be treft een zwarte beurs/knip- portemonnee. D^ inhoud daar van was ongeveer 7,- alsme de een huissleutel. Deze vrouw wordt verzocht zich te melden bij de recherche in Vlaardin gen, tel. 342355. Adviescommissie: geen vergunning aan Rijnmondtax SCHIEDAM Op woensdag 5 september neemt Willem van Wijk vanaf 15.45 uur tot 17.00 uur afscheid van direktie, chefs, collega's en overige be langstellenden in de kantine van de Openbare Nutsbedrij ven aan de Van Heekstraat 15. Willem van Wijk heeft er bij het Reinigingsbedrijf van de Openbare Nutsbedrijven 12 jaar opzitten. De langste tijd daarvan is hij werkzaam ge weest als „schaalmeester" in het weeggebouw bij het VAM overlaadstation aan de Paral lelweg, het eindstation waar het Schiedamse huisvuil, be- drijfsvuil, marktvuil, grofvuil wordt verzameld. In totaal 37.000 ton per jaar. De enorme hoeveelheden vrachten vuil werden voordat deze in de bunker verdwenen en afgevoerd werden naar Wijster in Drente door hem gewogen. Ook de vrachten die particulieren doordeweeks en zaterdags leverden werden door hem behandeld. Wegen, registreren vormden onder meer de basis voor de uiteindelijke afrekening met de Vuil Afvoer Maatschappij te Amsterdam. Deze afvoer kosten vormden weer een on derdeel van de reinigingsrech ten, die aan bedrijven en huis houdingen in rekening wer den gebracht. De beslissing ligt nu bij het college van burgemeester en wethouders. Deze kan overi gens het advies van de com missie naast zich neer leggen, maar hoe deze beslissing ook uitvalt, of VOF Rijnmondtax in oprichting of Eurotax zullen ongetwijfeld tegen een positie- lil!!:;? Wij helpen dlrektl Videospecialisten Tel. 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting Garantieplan Rijnmond in beslissend stadium RIJNMOND De derde ver sie van het Garantieplan Rijn mond is dinsdag door het da gelijks bestuur van het open baar lichaam Rijnmond tijdens zijn wekelijkse vergadering aan de orde gesteld, waarna aan de Rijnmondraad in zijn vergadering van 24 september zal worden gevraagd, in te stemmen met de definitieve versie van het Garantieplan. Het streven is, om op 1 no vember 1984 van start te gaan met de uitvoering van de eer ste fase van het Garantieplan. Op 14 november 1983 bracht Rijnmond de titel „Werk voor alle jongeren" een plan in de openbaarheid, dat beoogt werk te scheppen voor alle jongeren van 17 tot 23 jaar in het Rijn mondgebied. Op basis van dit plan hebben in de afgelopen periode gesprekken plaatsge vonden met alle betrokkenen in het Rijnmondgebied en de Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Mede aan de hand van deze gesprekken is het Garantieplan Rijnmond nader uitgewerkt tot een defi nitieve versie. Kern van het Garantieplan is, dat de Rijnmondgemeenten en het openbaar lichaam Rijn mond de groep werkloze jon geren van 17-23 jaar, die lan ger dan één jaar werkloos is, een tijdelijke arbeidsplaats aanbieden voor 20 uur per week. Het gaat hierbij om ad ditionele arbeidsplaatsen, die anders beslist niet zouden kunnen worden bezet. Elk projekt moet zorgvuldig wor den getoetst door in te stellen toetsingskommissies, onder meer om verdringingseffekten en konkurrentie met het parti- kuliere bedrijfsleven te voor komen. Aanvankelijk is uitgegaan van werken met behoud van uit kering: de uitkeringsvariant, omdat het financieel niet haal baar leek, om de jongeren het gebruikelijke loon uit te beta len. Tijdens het overleg over het Garantieplan hebben de regionale vertegenwoordigers van de vakbeweging een voor stel gedaan, dat het alsnog mo gelijk maakt om tot loonbeta- ling over te gaan. Dit voorstel komt er op neer, dat de lonen worden gefinancierd met be hulp van de uitkeringen plus de gelden die beschikbaar ko men uit de door de ambtena ren ingeleverde prijskompen- satie voor herbezetting van ar beidsplaatsen, de zogenaamde loonvariant. De wijze van be steden van deze herbezettings- gelden zal in overleg tussen de overheden en de vakbeweging moeten geschieden. ve of negatieve beslissing van het college van burgemeester en wethouders in beroep gaan. „Voordat er door het college een besluit is genomen, zijn we zeker drie maanden verder", aldus voorzitter wethouder Zijdeveld. „Ik vind de materie te gecompliceerd om alleen met het college hier een be sluit over te laten nemen. Eerst wil ik de raadscommissie voor verkeer en vervoer ho ren. Daarbij ben ik", aldus de heer Zijdeveld, „tegen wat voor monopoliepositie van wie dan ook en bij Eurotax is spra ke van een monopoliepositie in Schiedam." De beroepsprocedure tegen het wel of niet verlenen van een taxivergunning is overigens eindeloos. Eerst kan men naar de gemeenteraad van Schie dam die de zaak doorverwijst naar de beroepscommissie die overigens bestaat uit gemeen teraadsleden. Vervolgens kan men weer naar de provincie Zuid Hol land, terwijl ook een zgn. AROB procedure bij de Raad van State tot de moge lijkheden behoort. Voordt er definitief duide lijkheid over deze zaak is zijn we zeker een jaar ver der. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1