Inwoners Schiedam Keihei en Vlaardingen Holy blij met nieuwe Bas v.d. Heijden BAS VAN DER HEIJDE m rt 5 .IttBEmilHhi teiiË SCHIEDAM- De bewoners van Schiedam Kethel, en daarmee ook alle inwoners van de wijk Vlaardingen Holy, zijn sinds dinsdag 4 september een multimarkt van Bas v.d. Heijden rijker. Klokslag 9 uur opende de directeur van Bas v.d. Heijden, de heer P. J. Stuyts, de deuren van de nieuwe multi-markt. éN&I Bezetting Wijkfunctie Toekomst Aktiviteiten Al heel vroeg wachtend op negen uur. Hij deed dat in het bijzijn van de heer A. Bijl, de eige naar van de voormalige supermarkt in het winkelcen trum de Kethel, de supermarkt die dus door Bas v.d. Heijden is overgenomen. Dat het één en ander in goede harmonie verlopen is, werd juist door de komst van de hele familie Bijl bevestigd. De heer en mevrouw Bijl waren dan ook de eerste klanten van de nieuwe Bas v.d. Heijden multimarkt en zij mochten gratis hun boodschappen doen. wild ei mutTimoR Gelukwensen van de heer Bijl (links) voor directeur P. J. Stuyts. File-vorming bij Bas... De eerste klant wordt begroet door de bedrijfsleider, Anne Middelkoop. De bakker, kaasboer, poelier, groenteman en sigaretten-shop. De laatste hand wordt gelegd aan het op poten zetten van de kassa-stffel. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1984 PAGINA 17 Duizenden bezochten al Bas v.d. Heijden in Kethel De supermarkt tenslotte is een all-round supermarkt met het totale supermarkt-assortiment, het merendeel food-produk- ten, maar ook een groot pak ket non-food. Tevens krijgt deze Bas v.d. Heijden super markt de bekende Bas v.d. Heijden ins and outs. Ja, de su permarktwereld zit nu een maal vol Engelse, meer Ame rikaanse termen, immers het geheel is uit Amerika overge waaid. Spreek je met een su permarktman in hart en nie ren dan vliegen de Ameri kaanse termen zoals display, discount, samplings, items e.d. je om de oren. Wat is dus ins and outs, letterlijk vertaald het komt maar even binnen, het moet er zo snel mogelijk weer uit. Het zijn dus eenmalige partijgoederen, ze zijn als grote partij enorm voordelig inge kocht, ze kunnen enorm voor delig weg, maar dan moet het snel gaan en dus niet te lang veel plaats innemen. Voor beelden van ins and outs zijn uit het verleden originele Nike schoenen voor minder dan de helft van de officiële prijs, jog- ging-trimpakken van Adidas, overhemden, rackets, cam ping-artikelen e.d. De supermarkt van Bas v.d. Heijden in Kethel heeft een goede bezetting. Service en Bas v.d. Heijden heeft zich nooit met het cash-and-carry systeem beziggehouden, ze zijn van bedieningszaken via zelf bedieningszaken naar multisu- permarkten gegaan met altijd voorop staand, gezellig am bachtelijk winkelen. De gast heer van de multimarkt in Kethel is de heer Anne Mid delkoop. Een prima vent, een man met ervaring, zo spreekt zijn baas de heer Stuyts over hem. De heer Middelkoop is al menig jaartje bedrijfsleider bij Bas v.d. Heijden, o.a. in zaken in Rotterdam en in Poortu- gaal. i in ji; 114 j s <*3 Het totale personeel van de "oude" Bijl supermarkt is ook overgenomen door Bas v.d. Heijden en in de diverse Bas v.d. Heijden supermark ten geplaatst, de zoon van de heer Bijl bekleed zelfs een middenkaderfunctie bij Bas v.d. Heijden. De heer en me vrouw Bijl waren aange naam verrast door de totale verbouwing en nieuwe aan kleding van wat eens hun supermarkt was geweest. Maar dat gold ook voor de vele klanten die vanaf dins dagmorgen 9 uur de deuren van de nieuwe Bas v.d. Heij den multi-supermarkt pas seerden. "Dit overtreft alle verwachtin gen", zo deelde directeur Peter Stuyts mee. "We zijn natuur lijk al heel wat gewend, dit is al onze 23e Bas v.d. Heijden supermarkt en dan heb je al heel wat openingen en her openingen na verbouwingen achter de rug, maar het lijkt wel of het bij iedere nieuwe opening steeds weer drukker wordt. Ver voor openingstijd stonden hier in het winkelcen trum Schiedam Kethel al hele rijen te wachten. We konden de toeloop in feite weer niet aan, maar gelukkig begrijpt ie dereen dat wel, je kan nu een maal niet allemaal tegelijk naar binnen. Ik begrijp best dat iedereen graag wil profite ren van de openingsgeschenk jes, we zijn daarmee dan ook heel soepel geweest, de eerste 500 klanten kregen een ge schenk, een levensmiddelen pakket ter waarde van zo'n f 50,-, we hebben echter een oogje dichtgeknepen en er zijn heel wat meer pakketjes dan 500 weggegeven, maar er komt natuurlijk een moment van op is op. Dat heeft de ervaring in de loop der jaren geleerd, daarom houden wij niet alléén op de openingsdag een feest met aktiviteiten, attracties en aanbiedingen, maar doen dat veel langer, hier in Kethel zelfs zes weken lang. Iedereen kan dus nog volop aan zijn trekken komen. Wie dus niet bij de eerste grote groep nieuwe klanten van de Bas v.d. Heijden multimarkt van Kethel behoorde, kan de komende zes weken nog volop profiteren en mogelijk in de prijzen vallen, er is iedere dag wel iets te doen, wekelijks ma ken we dat ook in de Rand- stad-Edities hier bekend", al dus de heer Stuyts van Bas v.d. Heijden. Heel duidelijk beaamt de heer Stuyts dat deze nieuwe super markt in Schiedam Kethel een wijkfunctie heeft. Hij behoort ook zeker niet tot de grootste supermarkten van het Dirk v.d. Broek-Bas v.d. Heijden Concern. De Kethelse super markt heeft een totale opper vlakte van 700 m terwijl er supermarkten zijn van 2500 en 5000 m2. De supermarkt in Schiedam Centrum aan het Broersveld is bijvoorbeeld al 2500 m2, daar zitten dan ook 15 zgn. concessionaire in, dat zijn 15 ambachtelijke winkeltjes. In de wijksupermarkt in win kelcentrum de Kethel huizen 4 ambachtelijke winkeltjes. Vandaar dus de naam multi markt, die dus de lading van de Bas v.d. Heijden super markt en de 4 ambachtelijke winkeltjes dekt. Die winkeltjes zijn de warme bakker Kloot wijk met vele brood- en ge baksoorten, de versmarkt met aardappelen, groente en fruit van de gebr. v.d. Staay, de Kaas en notenbar van de fa. Berkhout, alsmede Berhouts Poeliers en vleeswaren afde ling. Tevens is er dan sigaren, sigaretten lectuurshop van Bas v.d. Heijden zelf. kwaliteit staan bij Bas v.d. Heijden hoog in het vaandel. Bas v.d. Heijden wil de voor deligste discounter van Neder land zijn, maar dat mag niet gaan ten koste van de kwali teit en service. En vooral Ser vice moet met een hoofdletter geschreven worden. Ten eerste moeten er dus vol doende mensen zijn in de su permarkt die de service naar buiten kunnen dragen. Zo werken in de supermarkt te Kethel toch 55 mensen. Zij zorgen voor orde en netheid in de supermarkt, gevulde rek ken, alles geprijsd, goede be zetting van de vele kassa's en natuurlijk behulpzaamheid aan de klanten, waar nodig een advies e.d. Maar het zal aan de andere kant ook duide lijk zijn dat Bas v.d. Heijden zo'n brok werkgelegenheid biedt en dat wordt nogal eens vergeten als door sommigen negatief over grote super markten wordt gesproken. Bas v.d. Heijden is er trots op zo veel mensen aan het werk te kunnen houden en de klanten dubbel tevreden te kunnen stellen door eerstens lage prij zen, de laagste van Nederland, zo zegt Bas v.d. Heijden, en ten tweede een goede kwaliteit en service. Tot slot hoort bij die service ook de gehele entoura ge, zoveel mogelijk ruime pa den, alle artikelen overzichte lijk opgesteld, alles duidelijk te zien en geen verkoop uit do zen, vieze rekken e.d. De heer Stuyts van Bas v.d. Heijden vertelt dat er nog gro te plannen zijn voor de hele Randstad met Schiedam en Vlaardingen in het bijzonder. "We zijn in het winkelcen trum Schiedam Kethel nog wel het één en ander van plan. We zullen trachten het win kelcentrum nieuw leven in te blazen, en als je naar de afge lopen dagen met die enorme drukte kijkt zou je zeggen dat het al aardig geslaagd is, maar het moet natuurlijk wel zo blij ven. Eigenlijk was dit winkel centrum een beetje verlopen, vooral door de komst van het nieuwe winkelcentrum Spa- land verderop. Dat is natuur lijk planologisch niet juist ge weest, maar dat draai je niet meer terug. Voor ons als grote supermarkt-keten maakt het niets uit, maar als je hier als kleine middenstander zit is het natuurlijk een probleem. Wij gaan er flink tegenaan, de zaak is hier volledig ver bouwd, moderner dus dan het hele Spaland, we bieden gezel lig winkelen met service en kwaliteit en de laagste prijs zo als dat van Bas v.d. Heijden gewoon is. Dat is wat de men sen willen, we zijn dus niet bang geen klanten te krijgen. Integendeel, we gaan nog meer doen hier. Begin volgend jaar hopen we hier ook te star ten met een uitgebreide slijte rij Dirk III en een enorme drogisterij-parfumerie Dirkx. De Dirk III slijterijen zijn na genoeg bekend, er zijn er in Nederland al 56 van, een uit gebreid kwaliteits-assortiment tegen de laagste prijzen. Het fenomeen Dirkx, de drogiste rij-keten is iets nieuws, bin nenkort openen er 3 Dirkx drogisterijen in de regio Am sterdam, de regio Rotterdam krijgt er dus volgend jaar een aantal met de primeur in Schiedam, hier in Kethel. Zo zal het winkelcentrum Kethel weer een compleet aanzien krijgen, waar van alles tegen de laagste prijzen te krijgen is. Verder zullen we ook Vlaar dingen niet vergeten. De supermarkt in Vlaardingen wordt verplaatst, de nieuwe multimarkt wordt ruim 1500 m2 groot en krijgt een eigen parkeergarage voor meer dan 400 auto's. Het één en ander zal in de 2e helft van 1985 ge reed komen, tot zolang blijft de oude supermarkt in het centrum van Vlaardingen draaien. Tevens komt er een nieuwe multimarkt van Bas v.d. Heijden in Vlaardingen bij en wel in Vlaardingen West in de van Baerlestraat waar nu de Kijkshop is, die geheel nieuwe wijkmultimarkt wordt 800 m2 groot en zal in februari 1985 met veel feestvertoon en attracties geopend worden", aldus directeur Stuyts. Maar voorlopig zijn die attrac ties voor Schiedam Kethel nog lang niet voorbij. Het begint eigenlijk net. Dinsdag hebben alle 500 eerste klanten een doos levensmiddelen gehad ter kennismaking met Bas v.d. Heijden. In het verleden gaf men de eerste 500 klanten al eens een bloemetje of een taart, in deze tijd vond men bij Bas v.d. Heijden dat de klant meer aan een kennismakings levensmiddelen-pakket had. Voor de eerste 500 kinderen was er een echte Bas trailer. Woensdag waren er ook tal van attracties en weggevertjes, zo kreeg elke 50e klant een gratis mooie doos bonbons. Donderdag, voor diverse lezers van de Randstad-Edities bla den in de Rijnmond, dus van daag, krijgen alle eerste 1000 klanten een fraai Dallasspel, maar liefst 1000 Dallasspelen van de geliefde of verguisde televisiehelden lagen klaar. De eerste 10 vrouwelijke tweelin gen kregen/krijgen elk een gratis reis-haarkrultang, 20 dure tangen als weggevertje, zo maar. Vrijdag, vandaag voor weer een aantal andere lezers, was er voor het grootste gezin een jaar lang elke dag twee pakken melk en nu zelfs voor elke 25e klant bij de kas sa een geschenk, een heerlijke omacake. Hetéén en ander heeft U uiteraard ook de afge lopen weken op de adverten tiepagina's kunnen lezen. Houdt deze pagina's ook de komende weken in de gaten, want het openingsfeest met de vele attracties duurt 6 weken. Morgen bijvoorbeeld is ieder met zijn poes en hond welkom bij Bas v.d. Heijden in Kethel. Voor de mooiste poes en hond wacht er een half jaar gratis fifne town mm wlm» katte- of hondevoer, toch mooi meegenomen. Voor de vader, die zich zater dag het eerste meldt met de geboorte die dag/nacht van zijn zoon of dochter (bewijsje, kaartje o.i.d. meebrengen) wacht er een half jaar lang gratis Libero luiers, 26 koffers, helemaal mooi meegenomen met zo'n kleine spruit. De eer ste 10 mannen, die zich op klompen melden, dat wordt weer vroeg in de rij staan, ligt er een gratis hobbylamp klaar. En zo gaat het eigenlijk alle dagen door, dan weer de eer ste 100 moeders met baby, gra tis luiers, dan weer alle babys geboren in het weekend een Zwitsal babymand, dan weer vaders die zich met een scheerapparaat scheren, dan weer de eerste 1500 kinderen gratis ijs, dan weer verkiezing vieste jongen en meisje voor gratis crossfiets en vele troost prijzen, dan weer iets voor de beste rijmers, grote spaarders en zo blijft het maar doorgaan. Let op wekelijks wordt dit be kend gemaakt op de adverten tiepagina's. Door alle feestwe- ken heen lopen dan nog tal van exclusieve wedstrijden voor Kethel van grote fabri kanten van produkten in de Bas v.d. Heijden supermarkt. Het zijn de boterfabrikant Zeeuws Meisje met aanbiedin gen en waardebonnen, de li monadefabrikant Riedel met een kansspel met vele prijzen, tandpastafabrikant Colgate met een kleurwedstrijd met vele prijzen, o.a. een fiets, cho coladefabriek Cote d'Or met wikkels verzamelen met als hoofdprijs zelfs een kleurente levisie. De wasmiddelen laten zich niet onbetuigd, Fleuril, All, Robijn en Dobbelman doen mee met prijzen als een Gazelle fiets, een jaar lang wasmiddelen voor 5 gezinnen, textielpakketten, handdoeken en vele pakken wasmiddel. En last but not least heeft Bas v.d. Heijden zelf natuurlijk 6 we ken lang ongekende aanbie dingen, wat denkt U voor za terdag van aardappelverkoop vanuit de vrachtwagen, alle maal verpakt in balen van 20 kilo voor slechts 19 cent per kilo. Of misschien liever liters Riedel limonade, de echte, per krat van 12 liters slechts 5,- excl. uiteraard statiegeld, neemt niet weg, een liter si naasappellimonade voor 42 cent, waar krijg je dat nog? We dachten dat het voorlopig dus wel even druk bleef bij Bas v.d. Heijden in Kethel. Donderdag is het koopavond in Kethel, er is parkeerruimte voldoende. LEO DE RUITER

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 17