.iWUUWWW Wan f Schiedamse standwerkers concours Schiedam viert 10O jaar stroom Aangevraagde bouwvergunningen Proef uitschakelen verkeerslichten Verleende bouwvergunningen Richtlijnen Individuele omstandigheden Roeien in Voorhaven Scheepvaart ge stremd i' mm Programma Open Huis Demonstraties Leeshoek bibliotheek Informatie Energiebesparingstrofee 1 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1984 PAGINA 16 i furum Kwijtschelding van onroerend- goedbelasting Met het oog op de binnenkort te ver wachten aanslagen onroerend-goedbe- lastingen 1983 brengen wij het volgen de onder uw aandacht. Via de publiciteitsmedia wordt her haaldelijk gewezen op de mogelijkheid tot kwijtschelding van de onroerend- goedbelastingen. In een aantal geval len is dit namelijk mogelijk. Kwijt schelding van belasting kan worden verleend als de belasting niet, of slechts met buitengewoon veel moeite betaald kan worden. Er bestaat geen recht op kwijtschelding. De kwijt schelding moet altijd schriftelijk ge vraagd worden bij de Directeur der Rijksbelastingen, postbus 70011, 3000 KN Rotterdam. Tegelijkertijd kan uit stel van betaling worden gevraagd bij de ontvanger der Rijksbelastingen, Lange Nieuwstraat 193, 3111 AJ Schiedam. Om u duideljk inzicht te geven of u wellicht voor kwijtschel ding in aanmerking komt, geven wij hieronder een samenvatting van de tekst weer van een brochure van het ministerie van Financiën. Nadat u schriftelijk aan de Directeur der Rijksbelastingen heeft gevraagd om kwijtschelding van de onroerend- goedbelasting ontvangt u een formu lier met allerlei vragen over uw fi nanciële situatie. Elk verzoek om kwijtschelding wordt apart bekeken aan de hand van een aantal richtlij nen. Gekeken wordt wat uw beta lingscapaciteit is, anders gezegd: hoe hoog is uw inkomen in verhouding met uitgaven als huur, bijzondere kos ten, hypotheekrente en premies. Het bedrag wat u overhoudt, is het netto besteedbaar (gezins)inkomen. U kunt in beginsel in aanmerking komen voor kwijtschelding als dit netto-inko men per maand lager is dan: echtpaar of samenwonenden ƒ1.320,- éénoudergezin 1.165,- alleenstaande met eigen huishouding 860,- Deze bedragen worden voor kinderen die volledig worden onderhouden ver hoogd met: kinderen tot en met 5 jaar ƒ100,- per kind kinderen van 6 tot en met 12 jaar ƒ150,- per kind kinderen van 13 tot en met 15 jaar ƒ200,- per kind kinderen van 16 jaar en ouder ƒ250,- per kind Deze bedragen worden periodiek aan gepast. In bijzondere omstandigheden kan van deze richtlijnen worden afge weken. Dit doet zich onder meer voor bij sterk wisselende inkomens, bij het vermoeden van onjuiste opgaven en bij verwijtbaarheid van de betalings moeilijkheden. Als u vermogen heeft, wordt geen kwijtschelding verleend. Daartoe wordt ook de overwaarde van uw eigen huis gerekend (dat is de waarde van het huis verminderd met de hypotheekschuld). Voor mensen die 65 jaar en ouder zijn, kan echter een bescheiden vermogen buiten be schouwing blijven: echtparen ƒ9.200,- alleenstaanden ƒ4.600,- Zoals uit het bovenstaande blijkt wordt een verzoek om kwijtschelding niet uitsluitend cijfermatig bekeken. Bijzondere persoonlijke omstandighe den kunnen evenzeer van invloed zijn. Aan de hand van de genoemde richtlijnen kunt u zien of het zinvol is een verzoek tot kwijtschelding aan de Directeur der Rijksbelastingen te rich ten. Vrijdag 14 september staat de warenmarkt in het centrum van de stad van 09.00 uur tot 16.00 uur extra in de belangstelling. Standwerkers uit alle windstreken van het land gaan in de Lange Kerkstraat tij dens de weekmarkt strijden om de tram baan-wisseltrofee die de directie van de RABO-bank Schiedam/Vlaardingen vorig jaar voor dit evenement beschikbaar stel de. De heer J. Roodenburg uit Lelystad zal met zijn artikel pannen de strijd aan binden met 15 bekende en welbespraakte standwerkers uit Nederland. Voor de jury is een moeilijke taak weggelegd om uit eindelijk aan het eind van de dag de win naars aan te wijzen. De jury die dit jaar samengesteld is uit: de heer ir. C. Zijdeveld, wethouder marktbedrijf ONS; mevrouw C. van Adrichem, bewoners commissie Kethel-Noord; de heer P.C. Prins, raadslid; mevrouw M. Wagenaar, Gezamenlijke Commissie Ouderbelangen; mevrouw C. Eggink, directeur Stich ting Passage Theater; de heer B. van Leeuwen, journalist zal onder voorzitterschap van de heer J. Wagenaar, vice-voorzitter Landelijke Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel de standwerkers beoordelen op welsprekendheid, overtuigingskracht en originaliteit. De winnaars van de prijzen ontvangen om 15.45 uur op het zg. „HEMA-plein" uit handen van Wethou der ir. C. Zijdeveld de wisselbeker en de bekers voor de le, 2e en 3e prijs. De jury kent eveneens een aanmoedigingsprijs toe, die de Schiedamse V.V.V. beschikbaar heeft gesteld. In verband, met het te houden standwer kersconcours en de te verwachten drukte is de Lange Kerkstraat op vrijdag 14 sep tember voor alle verkeer afgesloten. In 1984 is het precies honderd jaar gele den dat in ons land de grondslag werd gelegd voor de openbare electriciteits- voorziening. De eerste stroom werd in Rotterdam geleverd. Schiedam kreeg in 1913 stroom. Nu, ruim 70 jaar later, is de Maasstad nog steeds zowel produ cent als leverancier aan Schiedam. iVmiViv.v:-'-:-' De openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) distribueren anno 1984 ca. 200 mil joen kWh electriciteit. Als stroomprodu- cent telt Schiedam eerst sinds de laatste jaren mee. Plaatsing van windturbines en warmtekrachtinstallaties tonen aan dat Schiedam het in de energiebesparende sfeer blijft zoeken. Schiedam grijpt het eeuwfeest aan om zijn reputatie als alternatieve energiestad eens te meer te bevestigen. Sport en stroom hebben de ONS, de Fietstoerclub Rijn mond, de Wandelsportvereniging De Schiedamse Tippelaars, de atletiekvereni ging Fortuna en de Schiedamse Sportraad op een bijzondere wijze samengebracht. Drie zaterdagen (6-13-20) oktober zijn hiervoor gereserveerd. Zaterdag 13 oktober houden de ONS te vens open huis aan de Van Heekstraat (10.00-16.00 uur). Alle facetten die betrek king hebben op de stroomvoorziening: ge schiedenis, produktie, transport, distribu tie, gebruik, besparing, nieuwe toepassin gen en veiligheid komen die dag ruim schoots in expositie-, demonstratie-, infor matievorm aan bod. Naast de betrokken sportverenigingen hebben de Bondsspaarbank Schiedam, Het Roode Kruis afd. Schiedam, de Stichting Schiedamse Molens, Stork FDO, Philips Nederland, Leonard Lang, Hogenboom B.V., Spijkenisse, Stichting Energie An ders, Vereniging van Exploitanten van Electriciteitsbedrijven in Nederland (VEEN), Het Nieuwe Stadsblad medewer king aan de evenementen toegezegd. Sportverenigingen, scholen en instellin gen worden geïnformeerd. Zaterdag 6 oktober Fietstoertocht van 30 en 60 km. De tocht van 30 km gaat via Schipluiden, Delft weer richting Schie dam. De tocht van 60 km gaat naar Hoek van Holland v.v. De Deelnemers kunnen in Hoek van Holland bij de Stichting Energie Anders gratis de tentoonstelling bezoeken. Start vanaf 10.00-13.00 uur bij het gebouw van de Openbare Nutsbedrijven aan de Van Heekstraat 15. ('s-Gravelandsepol- der). Sluiting 17.00 uur. Zaterdag 13 oktober wandeltocht van 5, 10 en 15 km. De tochten gaan via energie- aantrekkelijke punten in Schiedam. Start vanaf 10.00 uur eveneens bij de ONS aan de Van Heekstraat 15. Sluiting 16.00 Zaterdag 20 oktober prestatieloop van 1,5, 7, 10 en 16 km. Parcours: deel van de 's- Gravelandsepolder en het Beatrixpark. Start: 13.30 uur 1,5 km in het bijzonder voor de kleintjes, 14.00 uur ouderen 7, 10, 16 km., op het terrein van de Openbare Nutsbedrijven bij de windmolen. Sluiting om 16.00 uur. De voorverkoop start op maandag 17 september a.s. De inschrijfadressen zijn: alle filialen Bondsspaarbank Schie dam; het kantoor Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125; V.V.V. Buitenhavenweg, Schiedam; Maltha Sport, Broersveld 145; Rijwielhandel H. Damme, Borodin- laan; F. N. Bogerd, van Hogendorpstraat 90, Schiedam A. Krommenhoek, Sem. Dresden- plein 98; Openbare Nutsbedrijven Schiedam, van Heekstraat 15 en aan de start op de drie zaterdagen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50, voor kinderen tot en met 12 jaar 1,50. Deel nemers ontvangen voor deze gelegen heid een speciale herinneringsmedail le. Zaterdag 13 oktober wordt bij de Openba re Nutsbedrijven Schiedam aan de Van Heekstraat 15 open huis gehouden. Be langstellenden kunnen deze dag van 10.00 tot 16.00 uur kennis nemen van alle facet ten die passen bij de elctriciteitsvoorzie- ning: geschiedenis, produktie, transport, distributie, gebruik, besparing, nieuwe toepassingen, veiligheid. De VEEN uit Arnhem stelt 12 panelen be schikbaar waarin vooral de electriciteits- produktie tot uitdrukking komt. De ONS museumcommissie stelt historische ge- bruikstoestellen beschikbaar zoals strijkij zers, stofzuigers, kachels, kooktoestellen, koffergrammofoons, schrijfmachines, schemerlampje en filmtoestellen. De Stichting Schiedamse Molens brengt tot uitdrukking de wijze waarop medio 1953 molen De Walvis trachtte electrici teit op te wekken. F.D.O. Stork toont op welke wijze dit anno 1984 gaat. Zichtbaar in de expositie is de verdere toepassing van windenergie. De bouw van de nieuwe windturbine aan de Nieuwe Waterweg krijgt eveneens de nodige aandacht. Een dia-film onder steunt deze presentatie. De Stichting Energie Anders gaat nader in op de toepassingen van alternatieve energievormen bijv. zonnecellen. Tijdens het OPEN HUIS wordt in de al ternatieve hoek uitleg gegeven over de werking en toepassing van warmtekrach tinstallaties en windturbines. Op het ONS terrein wordt uitgelegd de wijze waarop kabels de grond in gaan. De hoogwerker is er speciaal voor de jeugd. Veiligheidsas pecten die met levering van electriciteit samenhangen krijgen uiteraard ruim schoots de aandacht. Als gebruiker van electriciteit demon streert het CAI-bedrijf de toepassing van nieuwe ontwikkelingen bijv. satelliet TV. Verder kunnen belangstellenden informa tie krijgen over de werking van verkeers regelinstallaties en de Openbare Verlich ting in Schiedam. Deels zijn alle onder werpen die met het fenomeen electriciteit te maken hebben terug te vinden in de exposities, films en dia-series die non-stop gedraaid worden in de filmzaal op de der de etage in het hoofdgebouw. In de maand oktober richt de Gemeente lijke Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven en de Jeugdbibliotheek aan de Korte Haven leeshoekjes in. Boeken over electriciteit en alles wat daarmee samen hangt en boeken over sporten zoals atle tiek, trimmen, wandelen en fietsen ne men hier een aparte plaats in. Tijdens de OPENHUISDAG zijn stickers, sleutelhangers, buttons en jubileumboek jes, zolang de voorraad strekt verkrijg baar. Informatie over besparing op het electriciteitsverbruik en de verbruikska- lender liggen voor belangstellenden ge reed in het voorlichtingscentrum. Het Schiedamse alom bekende energiebe leid, waarin de opwekking van electrici teit d.m.v. windturbines en warmtekrachtinstallaties een rol speelt, heeft in 1983 tot landelijke erkenning ge leid. De energiebesparingstrofee is hier van de symboliek. Deze trofee is tesamen met de diafilm die in het kader van de toekenning vervaardigd is te bewonderen tijdens de OPENHUISDAG bij de ONS aan de Van Heekstraat. Een kleine expo sitie over onze energieke stand is hieraan toegevoegd. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaande aanvragen voor een bouwvergunning binnengekomen. Be langhebbenden kunnen nadere infor matie krijgen bij Bouw- en Woningtoe zicht, in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30-10.00 uur bij de heer M.W. van der Loo, telefoon 260500, toestel 188. Pensioenfonds P.G.G.M. voor De Brauw- weg 80; parkeer- en kantoorruimte ge deeltelijk inwendig herindelen Gemeentelijk Woningbeheer voor Hoog straat 76b t/m 76k en Lange Achterweg 2a t/m 6b; 11 woningen en 5 winkelruim ten renoveren Gemeentelijk Woningbeheer voor Lorentzlaan 10 a, b, c, d t/m 28 a, b, c, d t/m 36 a, b, c, d t/m 62 a, b, c d; 80 wonin gen renoveren Gemeentelijk Woningbeheer voor Hogen- banweg 17 a, b, c, d t/m 23 a, b, c, d Corn. Drebbelstraat la, b, c, d/Hogenban- weg 27 a, b, c, d t/m 87 a, b, c, d/van 's Gravesandestraat 6-8; 140 woningen re noveren Gemeentelijk Woningbeheer voor Dalton straat 50 t/m 60 Morsestraat 20 t/m 32 Fahrenheitstraat 5 t/m 7; 47 woningen re noveren Gemeentelijk Woningbeheer voor Oude Kerkhof 5; V.m. gemeente-archief ver bouwen tot 7 HVAT-woningwetwoningen Gemeentelijk Woningbeheer voor Groen- oord-Midden (9 woningblokken); 18 HVAT-woningen oprichten in de onder doorgangen van 9 flats Gemeentelijk Woningbeheer voor St. Li- duinastraat 84 a-b t/m 102 a-b; 21 wonin gen en 6 winkels renoveren W.D.M. Hartendorp voor Buys Ballotsin gel 85a; woning inwendig verbouwen J. Mak aannemingsbedrijf b.v. voor Nieuwstraat 12; zolderraam wijzigen tot een deurkozijn t.b.v. een hijsinstallatie Stichting Zwembaden Schiedam voor Westfrankelandsedijk 3; overdekt zwem bad vergroten en vernieuwen van Dijk-Brussé voor Groenelaan 58; win kelpand in- en uitwendig verbouwen Bouwfonds Woningbouw N.V. voor Woudhoek-Noord Deelplan 3C; 98 eenge zinswoningen bouwen B.V. Sperwer onroerend goed voor Woud hoek-Noord Deelplan 2BI; supermarkt af bouwen J.G. Verboom voor Stadhouderslaan 52; woning inwendig verbouwen alsmede schuur plaatsen aan de noordgevel Directeur Gemeentewerken voor Molen singel; het maken van een voetbrug F.A.J. Eenhuizen voor Da Costastraat 56; het vergroten van de woning gelegen bo ven een bakkerij Directeur Gemeentewerken voor Jan van Avennestraat; het oprichten van een wijk centrum Bureau Drake voor Rubensplein 8b; het inwendig verbouwen van een v.m. winkel met bovenwoning tot kantoor met boven woning F. Spijkers voor Frans Rietveldpad 1-3; afbouwen van een winkel t.b.v. bloemen verkoop H.E.M. Strik voor Schiedamseweg 89; het vergroten van de woning door net aan brengen van een toegangsportaal R. v.d. Windt voor Hoogstraat 11; het in wendig verbouwen en ged. vergroten van de winkel A. Hardeman b.v. voor Algerastraat hoek van Heekstraat; het oprichten van een be drijfspand P.L. Roodenrijs voor Edisonplein 14a-b; het wijzigen c.q. vernieuwen van de raamkozijnen in de voorgevel J.B. Heijster voor Pieter de Hooghstraat 19a; het plaatsen van een berging in de tuin Brabants Schoenenhuis voor Hoogstraat 93-95; winkelpui wijzigen K.F. Rotmeijer voor Buys Ballotsingel 33b; Indeling van 2 raamkozijnen wijzigen F. Tibbe voor Middelharnissestraat 14; voor- en achtergevel wijzigen c.q. vergro ten Alg. Psychiatrisch Instituut „Sint Joris Gasthuis" voor Stadhouderslaan 117; Pand verbouwen en inrichten tot polikliniek en dagbehandelingscentrum Ciolina b.v. voor Borodinlaan 70 en 74; het inwendig en gedeeltelijk uitwendig verbouwen van de supermarkt J. Dolk voor Hargplein 43; het plaatsen van een schuur achter de woning W.A. Ouwerkerk, voorz. korfbalver. s.s.c. Harga voor Sportpark Harga; het oprich ten van een kleedaccommodatie M. Stok voor Geuzenplein; het afbouwen van een winkel t.b.v. een slagerij L. Nieuwstraten voor Geuzenplein 1; het afbouwen van een winkel t.b.v. een bak kerij Hollandse Contructie Groep voor West frankelandsedijk 9; het plaatsen van een straal- conserveerhal De Erven Spits voor Groenelaan 16; Het wijzigen van de voorgevel en het dak van de opslagruimte. Op maandag 1 oktober aanstaande zal een proef worden genomen met het uitschake len van een aantal verkeerslichten. Dit betreft de verkeerslichten op de kruispun ten Nieuwe Damlaan/Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan, Laan van Bol'Es/Vale- riusstraat en Laan van Bol'Es/Eduard van Beinumlaan. De proef is bedoeld om na te gaan of de verkeerslichten definitief uitgeschakeld kunnen worden. Ze leveren nu vaak onnodige hinder op voor het (auto)verkeer. Bovendien wordt bespaard op stroom- en onderhoudskos ten. In de proefperiode wordt nagegaan wat de effecten zijn op de verkeersintensiteit, vertragingen voor het openbaar vervoer en overig verkeer, de snelheid van het au toverkeer en de verkeersveiligheid, met name voor het overstekende langzaam verkeer. De proef zal tot ongeveer juni volgend jaar duren, daarna zal er een de finitief besluit worden genomen. Zaterdag 15 september a.s. organiseert het Zeekadetkorps Jacob van Heemskerk Schiedam, in de Voorhaven roeiwedstrij- den, waar naar verwachting zo'n 20 Schiedamse ploegen w.o. het Schieland- ziekenhuis, de Dienst Gemeentewerken, de O.N.S., de Holland Constructie Groep zullen deelnemen. In verband met deze wedstrijden (aan vang 13.00 uur) is de Voorhaven die dag voor het scheepvaartverkeer niet toegan kelijk. De start is ook dit jaar nabij de Nieuwe Waterweg. De finish is nabij de Spica, het schip van de Zeekadetten, dat dit jaar af gemeerd is aan de overzijde van de Hoofdstraat, aan de kade van het z.g. Gus- to-terrein. Dit in verband met de werk zaamheden aan de Deltadijkkering. De winnaar van vorig jaar De Schiedamse Zeilers verdedigt de wisselbeker. Rond 16.00 uur reikt Wethouder H. Posthoorn aan boord van de Spica, die de gehele dag gratis te bezichtigen is, de prijzen uit aan de winnaars van deze unieke roeiwedstrij- den. Informatie over de toegankelijkheid van de Voorhaven is te verkrijgen bij de Ha vendienst, telefoon 622222, toestel 168. Informatie over de roeiwedstrijden is te verkrijgen bij de heer F. J. Bergvelt, tele foon 702840 of de heer J. F. van Roon, te lefoon 706862. Door de gemeente Schiedam zijn de on derstaande bouwvergunningen ver leend. Belanghebbenden die nadere in formatie willen hebben over een bouw plan, kunnen hierover een afspraak maken met het bouw- en woningtoe zicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30-10.00 uur met de heer M. W. van der Loo, telefoon 260500 toestel 188. J. T. Bekkers, voor het wijzigen van de voorgevel van het pand Hoofdstraat 123a en b B. van Doorn, voor het maken van een opbouw boven de woning Broersveld 156 Bottelo b.v., voor het plaatsen van een portiersloge (verplaatsbaar) aan de Van Heekstraat -Aannemersbedrijf J. v.d. Tempel en Zn. b.v., voor het inwendig verbouwen van het pand Schoolstraat 15, het ge deeltelijk wijzigen van de achtergevel en het plaatsen van een fietsenberging J. M. van der Velden/C. M. Wouters, voor het inwendig verbouwen van de woning J.A. Alb. Thijmstraat 47a Gemeente Schiedam (directeur ge meentewerken) voor het gedeeltelijk verbouwen van het schoolgebouw aan de Thorbeckesingel 2 M. Kluisman, J. Klink en P. J. Din gier, voor het vergroten van de 3 dak kapellen aan de voorzijde van de wo ningen Beierlandsestraat 45, 47 en 49 G. Toth, voor het verbouwen van de bedrijfsruimte met de erboven gelegen woning aan de Vlaardingerstraat 39 Van Velzen La Feber, voor het in- en uitwendig verbouwen van het bedrijfs pand aan de Boterstraat 40-44 J. M. v.d. Boor, voor het inwendig ver bouwen en samenvoegen van de wo ningen Westfrankelandsestraat 160a en 160b Ir. J. A. M. Poolman, voor het in- en uitwendig verbouwen van de winkel met de erboven gelegen woning aan de Lange Kerkstraat 44 a/b A. M. M. van Soest, voor het wijzigen van de winkelpui van het pand Broersvest 27b Machinefabriek A. Avezaat b.v., voor het verbouwen van de woning aan de De Gheijnstraat 2 tot kantoor Gemeente Schiedam (Direkteur Ge meentewerken), voor het gedeeltelijk verbouwen van het schoolgebouw aan de Burgemeester van Haarenlaan 952 F. S. G. M. dè Vries, voor het vergro ten van de dakkapel aan de voorzijde van de woning Nieuwe Maasstraat 81a S. S. N. bouw b.v., voor een kantoor met bedrijfsruimte op een terrein tus sen de Nieuw Mathenesserstraat en de Gustoweg R. W. Melis, voor het gedeeltelijk in wendig verbouwen van het pand Bur gemeester Knappertlaan 219a SHCC Spirit, voor het uitbreiden van de sportaccommodatie aan de Harga- laan C. W. Nelis, voor het plaatsen van een dakkapel op het pand Bosrand 19 P. Toneato, voor het samenvoegen van de beneden- en bovenwoning en het inwending verbouwen van het pand Willem Brouwerstraat 12 A. F. G. de Vette, voor het maken van een voorportaal aan de woning Groe- neweg 2 Aannemersbedrijf J. v.d. Tempel, voor het inwendig verbouwen van het pand Burgemeester Knappertlaan 33 E. A. Richters, voor het plaatsen van een pergola achter de woning Leer looierpad 1 W. J. Ooms, voor het plaatsen van een schutting langs de tuin van de woning Schrijnwerkerstraat 103 Romax b.v. voor het in- en uitwendig verbouwen van de magazijnen en het kantoorpand aan de Bokelweg 70-82. I

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 16