Nieuwe In 't kort Alle aoeie djngen bestaan jn drieën... VOLGENDE WEEK Staccato bommen vuurwerk vanaf stadskantoor' NOC 1 WEEK In memoriam Mieke ZOS-jubileum mogelijk op (radio) kabelnet neem vaker een bloemetje mee! in deze krant SPRANKELEND FEEST IN HOF VAN Modehuis Sinke in Spaland Stadsblad een dtjk van een spel-kwls t kolommen vol Toppers' het verjongde gezicht van dto thutskrant óók na zessen en tijdens zon-enfe DIJKSHOORN BRILLEN z*zz Kindermiddag Va Dahliabommen liï,n La. QarouSSel Randstad-Editie een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren SCHIEDAM Schiedam bruist van het le ven. En, om dat iedereen nog eens duidelijk te laten merken gingen de gemeente, Winke liersvereniging Broersveld en Winkeliersver eniging Hoogstraat gezamenlijk aan het werk. Nu iedereen zijn vakantie achter de rug heeft, presenteren zij vol trots het programma van een groots opgezette feestweek in september. Van zaterdag 22 tot en met zondag 30 september is het de bedoeling dat heel de stad uitloopt voor deze manifestatie, die de Schiedamse tegenhanger moet worden van het Vlaardingse Haring- en Bierfeest. De burgemees ter en alle wethouders ge ven het goede voorbeeld. Al op de openingsdag la ten zij zich vanaf de Koe markt, waar burgemeester Scheeres het startsein geeft, het hele centrum doorvoeren. WEES ORIGINEEL geef eens een oude prent als geschenk. SCHIEDAMS PRENTENKABINET T.V. DEFEKT? RADIO ABA WINKELCENTRUM HOFVAN SPALAND De winkeliers hebben een echt Spa-land van het winkelcentrum gemaakt. Winkel in Hof van Spaland en maak kans op een van de 1000 prijzen. ALTIJD IETS APARTS Het feestcomité van gemeente en winkeliers: Coppens, Zeeman, Schram, Pillard en Van 't Hof, dat Schiedam een tegenhanger van het Vlaardingse haring- en bierfeest willen bezorgen. H00RAPPARAA 'AUE (- "Audi lens' Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1984 - NR. 74 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG SCHIEDAM Zaterdag 15 september is vanaf tien uur 's morgens iedereen van harte welkom in het Stedelijk Mu- seum aan de Hoogstraat, waar de Enschedese kunstenaar Uwe Poth ter plaatse een aan tal tijdstekeningen en schilde ringen zal maken. Poth gaat daarbij uit van zijn intuïtie: al lopende, noteert hij de indruk ken van de confrontatie met zijn omgeving. Dit beeldend gebeuren wordt de volgende dag afgerond door museumdi- rekteur Hans Paalman, die zondag om half vier het werk van Poth zal toelichten. In galerie 't Koetshuijs (Lange Haven 78) is tussen 15 september en 14 oktober werk te zien van Pauline Wiertz, Heieen van Nieuwland en An ton Reijnders. De tentoonstel ling bestaat geheel uit kerami sche werken. De expositie wordt zaterdag middag om vier uur geopend door Tilly Neutelings van het Stedelijk Museum. De galerie is geopend op koopavond, vrij dag van twaalf tot zes, zater dag van elf tot vijf, zondag van één tot vier en volgens af spraak. Ondanks tijdelijke sluiting van het Stedelijk Museum in ver band met interne verbouwing gaan de orgel- en lunchcon certen in de Aula normaal door. De eerstvolgende orgelbespe ling vindt plaats op zaterdag, 15 september. Dit concert zal worden verzorgd door Jet Dubbeldam, hoofdlerares voor orgel aan het Conservatorium en stadsorganiste van Rotter dam. Haar programma ver meldt weinig gespeelde orgel werk, o.a. van Bach, Tele- mann, Haydn, Mozart en Guil- mant. Deze composities zullen op het 18e eeuwse orgel uitste kend tot hun recht komen. Het concert op zaterdag 15 september begint om 15.00 uur en duurt ongeveer drie kwar tier. De toegang is vrij. Op 19 september begint in dc Woudhoek (Heijermansplein) een cursus stijldansen (kosten: 5,50 per maand). De lessen worden gegeven door Annie Molendijk en Arie Visser. In het dienstencentrum wordt ook wekelijks geklaverjast, men kan zich er bekwamen in het bloemschikken en wie wil biljarten kan één avond per week aan het Heijermansplein terecht. Inlichtingen over alle aktiviteiten van dc Woudhoek: tel. 709555. Op zaterdag 15 september or ganiseren de padvinders van de Burgemeester van Haar- engroep op de Maasboulevard in Schiedam het zg. overvlie gen. Het overvliegen is een jaarlijks terugkerend gebeuren waarbij bevers, welpen, ver kenners, rowans, pivo's, wilde- vaart en loodsen via een spel- programma overgaan naar een volgende speltak. Het is voor belangstellenden en nieuwe leden en goede mo gelijkheid om van 14.00 uur tot 16.30 uur kennis te maken met de Burgmeester van Haaren- groep waarbij 80 jongens en meisjes het spel van scouting spelen. Uiteraard zijn nieuwe leden ook welkom op het groepshuis ,,'t Raadhuis" Schiedamseweg 200 of op het motorschip Ale- wijn de Groot, Tuinlaan 80. De slechte trouwens ook. Wij houden het op't eerste. We stellen vandaag een leuke leeskrantin het vooruitzicht. Let volgende week dus extra op onze 40 Randstad-Edities met: Vanaf dat moment speelt u namelijk mee met bekende tévé-persoonlijkheden. Met die kwis vol doordenkertjes voor het hele gezin speelt u zich zelfs de tv-studio's in. Dick Passchier komt u vandaag al, ter introductie daarvan, tegen. En volgende week pakken we ook uit met pagina 's voorzien van een Toppers-kolom: met wetenswaardige dingen, ook zomaar ditjes-en-datjes, uit ons hele verspreidingsgebied. Met klein geselecteerd en geserveerd nieuws uit het grote geheel van Zuid-Holland, dat we ook journalistiek bestrijken. Toppers. Lees mee, kijk mee, doe mee. Het zit er allemaal in. Dan zetten we ook nog even een nieuwe 'kopboven die 40 thuiskranten, waarvan deze er eentje is. Het oogt nieuw, in elk geval net even anders. Zogezegd het derde element van Randstad-Edities' andere aanpak. We blijven overigens wie we zijn. U wilt niet anders. We voegen er alleen nog het nodige aan toe, aan wat u graag leest en ziet. Met 40 kranten sterk In Zuid-Holland verruimen we ook graag de horizon in een miljoen kranten per week. Opz'n minst iets om naar uit te kijken. P.J. Hovingh hoofdredacteur Grootse feestweek van gemeente en winkeliers Via de Grote Kerk (wethou der Posthoorn opent daar een tentoonstelling), en de Broersveld (wethouder Haf kamp deelt daar prijzen voor het straattekenen uit) gaan ze naar het Emmaplein om de kermis te openen. Als zij bijkomen in de poffer tjeskraam kan de bevolking gaan genieten van tal van aktiviteiten, waaronder voor het eerst in twee jaar weer een Welzijnsmarkt. Een vaste attraktie de hele week is de kermis. Dit jaar iets later, maar omvangrijker dan ooit. Het Emmaplein en de Huis te Riviereweg worden er door in beslag genomen. „Dankzij de grootse opzet van het feest schreven er dit jaar zelfs teveel exploitanten in. We konden dus kiezen", aldus de heer J. A. van het Hof van de gemeente. Met name van de „Bounty", een op en neer wiegend kermisschip, heeft hij grote verwachtingen. De schoolvrije woensdagmid dag is geheel voor de kinderen gereserveerd. Naast onder an dere film in het Passage-thea ter, een brandweerdemonstra tie en clown Ricki, komt er ook een kindermarkt. Daar kunnen de kinderen zelf ei gengemaakte spullen verhan delen. Tijdens de twee koopavonden, want ook op vrijdagavond 28 grote collectie gravures, etsen etc. Tevens voor al uw inlijstwerk Hoogstraat 126, Schiedam. Telefoon 010-367807. Geopend: dagelijks na 16.00 uur. Koopavonden en zaterdags de hele dag. Wij helpen direktlll Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting Mieke Woerdenbagch is niet meer. Die naam staat niet op de rouwkaart, waarmee ik dezer dagen verslagen in handen zat. Maar zo hebben velen uwer haar wél gekend. Mieke Woer denbagch, redaktrice van Het Nieuwe Stadsblad. Jaar in jaar uit de krant vol schrijvend. Overal bij zijn. Dag en nacht werkend. In en voor de stad die haar lief was. Aan de krant die haar hart had. Mieke Sens, zoals haar meis jesnaam luidt, is vandaag ge cremeerd. Dat gebeurde op verzoek van de familie in kleine kring, met centraal daarin de man die de laatste jaren als echtgenoot haar leven deelde, de heer A. Aardoom, en haar kinderen en kleinkinderen. De laatste jaren moet voor hen een moeilijke tijd zijn geweest. De altijd snellopende, immer bezigzijnde en zich moeilijk echt kunnen neergevende vrouw en moeder, was immers van de ene dag op de ander van een levenslustig mens ver anderd in een patiënt. Een ataque trof een paar jaar geleden mevrouw Aardoom en sindsdien is zij een patiënte gebleven. Iemand die voortdu rend zorg en verpleging nodig had, die ook met liefde en aan dacht heeft gekregen, doch kommuniceren met Mieke was er niet meer bij. En dat terwijl kommunikatie zoveel jaren haar vak is ge weest, haar lust en haar leven. Zo wil ik me Mieke Woerden bagch, vele jaren schrijvend onder de naam van haar eer ste, vroeg overleden man, blij ven herinneren. Veel wel en wee hebben we sa men meegemaakt. Journaliste Mieke was een vrouw met een groot en voor velen warm kloppend hart. Zij trok zich juist door die in stelling de dingen vaak zó aan, dat ik, jonger in jaren, soms het gevoel had vaderlijk haar hand te moeten vasthouden. Ook wist je, op Mieke kon je bouwen. Op Mieke kon je blindvaren. Eigenlijk, zo heb ik weieens gedacht, eiste ze Schiedam voor zich op, zoals de Schiedamse gemeenschap haar voor zich opeiste. Het Nieuwe Stadsblad vormde de schrijftafel waarop Mieke zich elke week weer als in één gro te open brief rechtstreeks tot al die duizenden lezers en leze ressen richtte. Haar eigen rubrieken, zoals „Huisvrouwelijke overpeinzin gen", getuigden daarvan. Ook de nauwe banden die zij als welhaast geen ander aanhaal de en onderhield met alle mo gelijke instanties, verenigingen, clubs en noem maar op, waren er evenzovele bewijzen van. Toen Mieke 65 jaar werd, nu zo'n vijf jaar geleden, hebben wij van Randstad-Edities er een feest van gemaakt. Met z'n allen, want dat had ze op z'n minst verdiend. Afscheid ne men viel haar zwaar, dat bleek toen al. Het liefst bleef ze doorhollen en doorschrijven, zoals ze dat een flink deel van haar leven gewend was. Vroeger voor de Schiedamsche Courant, kop blad van de toenmalige Maas bode, later voor ons. Als 65- plusster schreef ze nog voor een blad op het gebied van bejaardenzorc Zo bleef ze aktief tot het niet meer kon, wél door haar twee de huwelijk lerend dat een stuk gezelligheid ook een belangrijk deel kan uitmaken van een mensenleven. Iets dat ook haar twee dochters, met wie zij een goede band had, altijd hebben kunnen ondervinden. Want wie zoals Mieke Sens haar jeugd in het oude Neder- landsch-lndiën heeft doorge bracht, weet wat een goede en onderling zo trouwe band kan betekenen. Die Mieke Sens is maandag 10 september overleden. Vandaag hebben wij definitief afscheid van haar genomen, tijdens de uitvaartplechtigheid in het cre matorium Hofwijk te Rotter- dam-Overschie. Direktie en re- daktie van Randstad-Edities in het algemeen en de medewer kers van Het Nieuwe Stads blad in het bijzonder, zullen zich Mieke Woerdenbagch blij ven herinneren als een fijne vrouw en goed kollega. Wij zul len niet de enigen zijn. Piet J. Hovingh hoofdredakteur Randstad-Edities w*~.. september zijn alle winkels tot negen uur open, zullen de West-Coastjazzband en de Gin-Townjazzband, het win kelen opvrolijken. Het optreden van de Star-Sis ters legde vorig jaar het hele verkeer op de Broersveld lam. Met Vulcano op vrijdag, Va nessa op zaterdag en de Guys and Dolls op zondag, zal er nu wel helemaal geen doorkomen meer aan zijn. Alle optredens vinden plaats op een groot po dium op de hoek Koemarkt- Broersveld. Veel andere verenigingen dra gen hun steentje aan het feest- gebeuren bij. Een uitgebreid programma zal huis aan huis bezorgd worden. Met een gigantisch vuurwerk, bovenop het stadskantoor, wordt het feest dat de gemeen te en de gezamenlijke winke liersverenigingen ongeveer 25.000 gulden kost, besloten. De winnaar van het interna tionale vuurwerktoernooi in Scheveningen Coolen, belooft voor die avond onder andere: „groene waterkometen, Spaan se dahliabommen en zware magnesiumraketten, die in een razend staccato naar de hemel stijgen" Want, zo zegt de heer Schram, gemeentechef bu reau algemene zaken, vast beraden: „Zelfs Den Haag moet weten dat Schiedam feest viert." SCHIEDAM Bij het mi nisterie van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur is een vergunning aangevraagd om de jubi leumuitzending van de Ziekenomroep Schiedam (ZOS) op 22 september via het Schiedamse kabelnet te mogen uitzenden. De ZOS wil op die manier het 25-jarig bestaan herden ken. Zowel het college van burge meester en wethouders van Schiedam als het ministerie van WVC hebben alle mede werking toegezegd om de kabeluitzending te realise ren, deelde de Ziekenomroep deze week mee. In haar vergadering van 10 september sprak de gemeente raad zich positief uit over het zogenaamde „representativi- teitsprobleem" (voor de wet moet een omroep sociaal-cul turele wortels in de samenle ving hebben), waarna het ge meentebestuur de aanvraag voor een zendvergunning op de post kon doen. De programmamakers van de ZOS maakt het wat betreft de voorbereiding van het pro gramma niets uit of het nu op de gebruikelijke manier via PTT-kabels wordt uitgezonden of dat het in elke Schiedamse huiskamer te horen zal zijn. „Het is natuurlijk veel leuker als we een groot aantal luiste raars kunnen bereiken, maar of het programma nu op de kabel gaat of niet, we moeten toch zorgen voor een goede kwaliteit en dat kost gewoon erg veel tijd," aldus de zie kenomroep. Het is nog niet bekend wat de programmaindeling van de dag gaat worden, maar de ZOS gaf de garantie dat er veel va riatie en luistergenot in zou zitten. Er zal in ieder geval een rij dende karavaan reportages vanuit diverse punten in de stad gaan verzorgen en de vas te ZOS-luisteraars zal een ver rassing worden gebracht. Vast staat ook dat de ZOS-stu- dio aan de Korte Haven op 22 september haar deuren voor het publiek zal openzetten, zo dat een indruk kan worden verkregen van de aktiviteiten van de omroep. SCHIEDAM Modehuis Sin ke in Winkelcentrum Hof van Spaland is weer open. Na een ingrijpende verbouwing kan de nieuwe wintercollectie, in lever-, grijs- en pasteltinten uitgevoerd, nog ruimer gepre senteerd worden. De oude etalage werd namelijk omgebouwd tot een nieuwe af deling. De inrichting hiervan sluit aan bij die van het al be staande winkelgedeelte. Om het binnenlopen makkelijker te maken is deze nieuwe afde ling ook nog voorzien van een eigen ingang. De geheel vernieuwde vloer heeft lichtgrijze vloerbedek king gekregen en past daar door goed bij de in lichte tin ten uitgevoerde aankleding van de rest van het interieur. Door de extra ruimte is het mogelijk de totale collectie, waarin alle grote merken ver tegenwoordigd zijn, te splitsen. Het wat jeugdiger deel heeft nu een eigen, duidelijke plaats op de nieuwe afdeling gevon den. Bovendien is het assorti ment accessoires aanzienlijk uitgebreid. Cheffin mevrouw Van Pelt of een van haar ver koopsters is altijd bereid des kundig advies te geven. Voor alle klanten is het op deze ma nier zo eenvoudig mogelijk ge maakt om een verantwoorde keus te doen. SCHIEDAM Een voorbij ganger heeft woensdagmiddag langs de Harreweg een 77-jari- ge man het leven gered door hem tijdig uit de sloot te trek ken. De bejaarde was met fiets en al in het water beland, doordat hij plotseling onwel werd. Na deze redding bracht een ambulance de fietser, die uit Vlaardingen afkomstig was, naar het Holyziekenhuis. Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. ELKE DAG v.a. 16.00 uur LANGE HAVEN 113 Technisch volmaakt en daardoor onopvallend. Dijkshoorn vertelt u er alles over. Schiedam St liduinastraat i tel 010-2$ 76 49 Schiedam Kethel Hof van Spaland 5 tel OIO 70 17 30 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1