Wordt oversteken in Nieuwland gevaarlijk? In't kort C^eis ii I Kleptomaan heeft hulp nodig" Scheeres' team verslaat winkeliers 'c'estbon viert feest! RANDSTAD EDITIES IN KRANT f4W/// Voor het perfekte slapen naar Proef uitschakelen verkeerslichten c'estbon opent de 40e en 41e winket in Rotterdam en Vlaardingen Bevolking afgenomen Elzas eert Schiedamse wijnkenner Bowlingtop schittert in Walvis Thuiskrant Sterrenkwis Poelier SLUIS mini-thee gesneden gember hawaii- Koud begin Feestweek Begrijp me goed „3 voor 't plezier 4 voor een dagje vertier" slaapcomfort J Justitie wil autoradiodief niet opsluiten 2.50 bloemen- honing mix ananas- banaan- abrikozen m/ijnen en noten 25ögramiai^495 voor muesli RADIO ABA WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1984 - NR. 77 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Een in SCHIEDAM aantal scholen Nieuwland is ernstig verontrust over het voornemen van het gemeentebestuur, de verkeerslichten op het kruispunt Burg. Honnerlage Grete- laan en Nieuwe Dam- laan per 1 oktober bij wijze van proef tijde lijk uit te schakelen. In een brief aan burge meester en wethouders vragen de Prof. R. Casi- mirschool, De Wegwijzer, de Augustinusschool, de Rijnmondschool, de Thor- beckeschool, de Prins Clausschool en scholenge meenschap Schieland van het experiment af te zien. Als reden voor dit verzoek geven de scholen op dat zich ter hoogte van de Burg. Honnerlage Gretelaan de enige veilige oversteek plaats over de Nieuwe Dam- Uw slaapadviseur Via dit bericht op de voorlichtingspagina kondigde de gemeente de proef met de verkeerslichten op de Nieu we Damlaan aan. Burgemeester Scheeres (links) kwam niet tot scoren. Wel leverde hij een belangrijke bijdrage in de sportieve wedstrijd tegen de plaatselijke middenstanders. Soeppakket Gemarineerde kipstickjes 2 kilo 9.90 Mooie verse jonge wilde eendjes SCHIEDAM Tijdens het onlangs gehouden Chapitre de la Chasse van het wijnbroedergenootschap Confré rie Saint Etienne in de Elzas (Frankrijk) is de heer R. Figee uit Schiedam benoemd tot lid van deze Confré rie. De heer Figee is in het dagelijkse leven publici- tietsmedewerker bij Dura Bouwbedrijven in Rotter dam. Hij kreeg deze onderscheiding toegekend naar aanleiding van zijn bijzondere kennis van de Elzasser- wijn. Vervolg op pagina 3 -Hoogstraat 180, Schiedam T.V DEFEKT? Verse Braad- Griïlkuikens v'eeskrabbetj Greeves EEN KOMBINATIE VAN 40 LOKALE HUIS-AAN- HUISBLADEN IN ZUID HOLLAND MET EEN WEKELIJKSE TOTAAL OPLAGE VAN RUIM 1,2 MILJOEN EXEMPLAREN Nieuwe r ij» >r' xi Scholen: stoplicht moet blijven SCHIEDAM Grete Weif- fenbach is 25 jaar werkzaam in het openbaar onderwijs, 't Stokpaardje en de Jan Ligh- thartschool aan het Frans lalsplein houden daarom op 'rijdag 28 september een re- eptie, en wel van vier tot zes uur. Oud-kollega's en oud leerlingen van mevrouw Weif- fenbach worden verzocht sou- veniers mee te brengen zoals schoolfoto's of poezie-albums met versjes van „juf" Weiffen- bach. In de week van 4 oktober (Dierendag) houdt de afde ling Schiedam van de Dieren bescherming haar jaarlijkse collecte. De dierenbescher ming heeft echter niet alleen financiële, steun nodig, maar ook een aantal collectanten. Wie zich voor dit werk wil op geven kan bellen met 714151 (asiel Hargahoeve) of 705889 (mevrouw kreber). De op brengst van de collecte is be stemd voor een dierenambu lance en voor aanpak van het zwerf kattenprobleem V rijdagavond 28 september opent dc Woudhoek (Heijer- mansplein) het aktiviteitensei- zoen met een dansavond. Tus sen acht en half twaalf bespe len de heer en mevrouw Hoogland hun allernieuwste elektronische accordeon. Toe gang 2.50. Deze maand start een nieuwe VOS-cursus (vrouwen oriën teren zich op de samenleving), volgens de organisatie „een ge zellige, niet schoolse manier om met elkaar te praten over onderwerpen waarmee vrou wen in de maatschappij te ma ken krijgen". Een cursus duurt 12 weken en kost 25 gulden. Kinderopvang aanwezig. Plaats: Barrika, Lange Kerk straat. Tijd: elke woensdag avond. Inlichtingen: 264112 (Leida) en 707884 (Elly). Donderdag 27 september start in dc Woudhoek (Heijermans- plein) een cursus voor vrou wen van 55 jaar en ouder. Tij dens een twaalftal bijeenkom sten komen praktische zaken aan de orde zoals het invullen van allerlei lastige formulie ren. Aanmelding vooraf is noodzakelijk. Kosten: 25 gul den. Inlichtingen: 709555. De Filmclub Schiedam (ge bouw De Teerstoof, Nieuw- straat) draait op vrijdag 28 sep tember „Lianna" van John Sayles. Het verhaal gaat over een vrouw van begin dertig, die met een professor trouwt maar van hem geen kans krijgt, zichzelf te ontwikkelen. Aanvang half tien. Lidmaat schap vijf gulden per seizoen, toegang 3.50. Gezien de grote belangstelling vorig jaar, zal er ook dit jaar weer een nieuwe cursus over „de symbolische betekenissen van De Hebreeuwse letters, woorden en geschiedenissen" starten. Hierdoor leert men het Oude Testament in het oorspronkelijk lezen en beter begrijpen, terwijl ook het Nieuwe Testament een diepere belichting krijgt. Een hogere vooropleiding is beslist niet noodzakelijk. De cursus begint op dinsdagmor gen 9 oktober om 10 uur, ein digt om 11.45 en is om de 14 dagen in de Voorhof van de Grote Kerk, ingang door het kerkplantsoen, Lange Kerk straat. De kosten bedragen 10.- per maand. Inlichtingen en opgave bij ds J. D. Wuister, Lange Nieuwstraat 141, Schie dam, tel. 735244. Op donderdagavond 27 sep tember zijn de CDA-gemeen- teraadsleden Els Hellwig-Kui- pers en Piet Roosen te gast bij het CDJA-Schiedam Er zal dan worden gesproken over wat jongeren in de politiek te zoeken hebben en wat de poli tiek voor jongeren kan doen. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in de CDA- fractiekamer aan de Grote Markt. In oktober zal het CDJA- Schiedam een bezoek brengen aan het Binnenhof in Den Haag. Onderdeel van dit be zoek is een gesprek met één van de Tweede Kamerleden van het CDA. Voor inlichtin gen Wijnand Meyboom (701018) of Ton Seis (705939). Beddenspeciaalzaak Slaapkamers Slaapsystemen Linnenshop Hoogstraat 46-48 3111 HJ Schiedam tel 010-2687 17 laan bevindt, de overgang bij het Nieuwlandplein niet meegerekend. Volgens de protesterende on derwijsinstellingen steken daar dagelijks veel scholieren over. Daaronder zijn ook leer lingen van scholen voor moei lijk lerende kinderen. Juist deze kinderen, zo schrijven de schoolhoofden aan het ge meentebestuur, hebben weinig verkeersinzicht. Zij lopen daardoor een groter risico in het drukke verkeer. De scholen laten in verband hiermee weten, niet zo geluk kig te zijn met bepaalde bezui nigingen, waardoor veel kin deren die vroeger per taxi naar school werden gebracht, tegenwoordig genoodzaakt zijn zelfstandig naar school te ko men, dat wil zeggen te voet of met de bus. Daar komt nog bij dat groepen leerlingen van De Wegwijzer voor het volgen van lessen in f. Op maa^-""" 1 oktober -".taa een ander gebouw meermaals per week de betreffende krui sing moeten oversteken. Eén school heeft becijferd dat dagelijks meer dan 20.000 au to's het kruispunt passeren. Doordat de Nieuwe Damlaan onlangs opnieuw werd geasfal teerd, heeft deze doorgangs route nog sterker dan voor heen een (snel) verkeerska- rakter gekregen. Juist daar door is volgens de scholen een beveiligde oversteek plaats hard nodig. Overigens zijn niet alleen in onderwijskringen bezwaren gerezen tegen het gemeente lijk experiment. Ook een be jaardentehuis in Nieuwland voelt niets voor de proefne ming. Dienstencentrum De Vier Molens en buurthuis Nieuwland hebben eveneens per brief protest aangetekend tegen het buiten werking stel len van de verkeerslichtenin stallatie. De gemeente kondigde dit ex periment half spetember aan op haar voorlichtingspagina in deze krant. Middels deze proef zou bekeken worden of de verkeerslichten permanent uitgeschakeld kunnen worden. De gemeente geeft als reden op dat stoplichten veel hin der veroorzaken voor het au toverkeer. Bovendien kan op deze wijze geld worden bespaard op stroom- en on derhoudskosten. De proef zal tot juni 1985 duren. SCHIEDAM De Schie- damse politie weet zich geen raad met een 50-ja- rige kleptomaan die we kelijks drie tot vier maal wordt opgebracht wegens het stelen van autoradio's en -cassette- recorders. Alle pogingen om de man, die op het hoofdbu reau bekend staat als „Willie" over te leveren aan de justitie, hebben tot nu toe gefaald. De of ficier vindt Willie's ver grijp niet ernstig genoeg om hem snel te berech.- ten. „Wij bijten onze tanden er op stuk", aldus hoofd inspecteur Jan van Hof. „Aangezien justitie zegt, te weinig houvast aan deze zaak te hebben, heb ben we geprobeerd de man over te dragen aan de medische zorg. Maar ook artsen vinden het geval niet bijzonder ge noeg om aan opsluiting te denken". Door deze weigering van zowel justitie als artsen, is de Schiedamse politie genoodzaakt „Willie" na iedere aanhouding weer in vrijheid te stellen. „En je kunt er vergif op innemen dat hij dan twee dagen later weer te rug is". Van Hof heeft geen flau we notie, wat „Willie" tot het stelen van auto radio's drijft. „De man heeft hulp nodig. Er schort mentaal iets aan hem. Telkens als we een melding krijgen dat er op grove wijze een auto radio is gestolen, komt hij er voor in aanmer king. En het is niet eens duidelijk of hij nu wel of niet aangehouden wil worden". „Willie's aktiviteiten ba ren de politie nu al zo'n anderhalve maand zor gen. Temeer daar het aantal gedupeerde auto- eigenaren blijft toene men. Want de gestolen radio's blijven meestal zoek. „Willie" verkoopt ze in café's. SCHIEDAM Tijdens een sportieve wedstrijd, dinsdag avond ingelast als inermezzo in het bedrijfszaalvoetbaltoer- nooi, heeft een gemeentelijk team de Schiedamse winke liers overtuigd verslagen met 4-2. De middenstanders van Broersvest en Hoogstraat leg den het af tegen de equipe van het stadskantoor die in Ferdi nand van Helden een absolute topscorer hadden. Van Helden werkte de bal driemaal in het net. Overtuigend speelde ook bur gemeester Reinier Scheeres. Hoewel de magistraat niet tot scoren kwam, leverde hij en belangrijke bijdrage aan de wedstrijd die door een talrijk publiek werd bijgewoond. De match werd geleid door poli- tieinspecteur Cees van Don gen. Het zaalvoetbaltoernooi voor bedrijven, dat dinsdagavond zijn finale beleefde, werd uit eindelijk gewonnen door de ABN. Het bankpersoneel liet in de beslissingswedstrijd het team van Hoekloos ver achter zich. De einduitslag was 7-0. Schiedamse wijnkenner kilo slechts per stuk 12.50 de vakman die weet er toch het meeste van St. Liduina- straat 50, Schiedam tel. 269884 in Elzas onderscheiden proefd. Was 1981 al een goed wijnjaar voor de Elzasserwijn- boeren, volgens wijndeskundi- ge en kenner bij uitstek, de heer Frans Kuil hebben de laatste twee jaren eveneens uitstekende wijnen voortge bracht. Al eerder had hij blijk gege ven veel van wijn en wijn cultuur af te weten. Bij de prijsvraag „Reizen als prij zen", uitgeschreven ter gele genheid van hét twaalfen- half jarig bestaan van het in Rotterdam-Vlaardingen ge vestigde partyservicebedrijf TOD13.3.r Frans Kuil B.V., bleek hij als enige van de ruim 400 deelnemers alle vragen goed beantwoord te hebben. ge winnaars werd daarom de reis naar Frankrijk onderno men om nader kennis te ma ken met de „Alsacer Route du Vin", bijzondere eethuizen en vanzelfsprekend de diverse wijnkelders. Samen met de andere gelukki- Bij de diverse wijnhuizen o.a. Preiss-Henny en Trimbach 1983, en werden de wijnen van 1982 en oudere jaargangen ge kilopot van 895 voor blikjes met 21) gram inhoud keu/ruit 49 soorten| 2stuksvan390 voor van 695 voor met veel noten en /uids nichten per kilo van 895 voor SCHIEDAM Het inwoner tal van Schiedam is in juli met 38 personen gedaald. Begin au gustus telde Schiedam 69.418 inwoners. Volgens opgaven van de burgerlijke stand is in de eerste zeven maanden van 1984 het aantal inwoners te ruggelopen met 431. De bevol king bestond bij de laatste tel ling uit 33.852 mannen en 35.566 vrouwen. In juli werden in Schiedam 61 kinderen geboren. 64 inwoners overleden diezelfde maand. De trouwlust van de Schiedam mer bleek in juli niet bijster groot. Slechts 25 paren lieten zich in de echt verbinden (in juni gaven 46 echtparen elkaar het ja-woord). Ook het aantal echtscheidin gen was in deze vakantie maand niet opvallend, name lijk 14 (in maart bereikte het aantal echtscheidingen voor dit jaar de piek van 30). Wij helpen direkt! Videospecialisten Tel. 260778-733961 of 01899-15874 Gi oenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting 2 stuks voor 8.95 Kipspecialisl P. Groeneveld cn 'Za\. burg- Ilonn. .rctclaan 91 SchicöünT Dick Passchier:„Geweldig zoals u gereageerd heeft op de eerste spelronde van de Thuiskrant Ster renkwis. Ik ben bedolven onder de inzendingen. Maar let even goed op. Pas de inzendingen van de vierde ronde dingen mee naar de prijs, het bij wonen van een opname van één van mijn pro gramma's. Hel Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1