wWvt« ifti K Gerrit Pronk wint Henk Breur-prijs i VOORDELIGER DAN RH FNfïFI FN - A axi: mm lüNGIÜIJüN 1. Noordelijke wijken zijn ongerust over rijksweg Recreanten Vanessa "fst* f Sprinten Qebit stuk? VERINGMEIER keukens tegels - sanitair SCHIEDAM A sportief bekeken SCHIEDAM De rennersclub Schiedam/Harga/Frans van Thienen had gehoor gegeven aan het verzoek van de gemeente Schiedam om de 26e wielerronde te laten plaatsvinden in de Schiedamse feestweek. De organisa tie verliep voortreffelijk maar de publieke belangstel ling viel erg tegen. De oorzaak hiervan was ongetwij feld dat er elders in de stad veel evenementen waren georganiseerd, die op het publiek meer aantrekkings kracht hadden dan de rond de Plantage rijdende wiel renners. Toernooi Honkbalcoach N ederlaagserie J aarvergadering Karate Rob Jacobs UVG wint derby SCHIEDAM Bewoners van Schiedam Noord en Vlaardingen Holy zijn on gerust over de gevolgen die de eventuele aanleg van rijksweg 19 op hun woonomgeving zal heb ben. Reparatie klaar terwijl u wacht. TANDTECHNIEK Massief eiken landhuiskeuken... een bereikbaar ideaal! 'n Massief eiken keuken zoals er geen tweede is Wit wint. Als 't modern moet zijn De kans van uw leven op 'n eiken hoekkeuken in landhuisstijl Pure klasse met een eigentijds gezicht HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 3 OKTOBER 1984 PAGINA 13 RANDSTAD EDITIES A v Wielerronde trekt weinig publiek Voor de coureurs was het één van de laatste mogelijkheden een sportieve greep te doen in de meer dan aantrekkelijke prijzenpot, aangezien dit het laatste nationale wielerspekta kel van het wegseizoen voor de niet-beroepsrenners was. Niet minder dan 27 sponsors hebben enthousiast hun mede werking verleend door het uit delen van de diverse premies. Ook de opkomst van de cou reurs was goed te noemen en de organisatoren Steens en Vorstenbos waren er dan ook best over te spreken dat ruim 200 wielrenners naar Schie dam waren gekomen. Dezen waren verdeeld in 60 recrean ten, 80 liefhebbers/veteranen en 64 bij de amateurs. De KNWU-jury bestond uit Ed Wittekoek, Lou Moelker, Aad Hoogwerf, Rook van Santen, Ton Schilperoord, Cor Bruin- strook, Meeuws Letterman en Jan de Ridder. Voor het jurylid Aad Hoog werf was dit zijn laatste wed strijd als jurylid. De 65-jarige Vlaardinger heeft de leeftijd bereikt dat hij volgens de re glementen van de KNWU niet meer in de jury mag plaatsne men. Aad Hoogwerf is 23 jaar lang jurylid geweest bij talrij ke wielerronden. Voor deze prestatie werd hij zaterdag ge huldigd door de Rennersclub Schiedam/Harga. Zaterdagmiddag om half twee gingen de 60 recreanten, waar van de helft Schiedammers, van start voor een rit over 40 kilometer. Frans van de Ende uit Wateringen werd winnaar in een tijd van 54 minuten en 33 seconden. Tweede werd Cor Trommels uit Poortugaal, 3. Aad van der Horst uit Stol wijk, 4. Good old Manus Brinkman uit Rotterdam en 5. Martin Breure uit Ridderkerk. Bij de liefhebbers/veteranen was de animo erg groot. Niet minder dan 80 renners werden weggeschoten voor een rit over 50 kilometer. Na een spannende strijd werd Arie de Jager uit Lekkerkerk winnaar in de tijd van l uur en 32 se conden. Tweede werd Ruud Pols uit De Lier, 3. Danny Or- gens uit Rotterdam, 4. Jan Zwaan uit Voorschoten en 5. Ruud Willems uit Uden. Precies op de vastgestelde tijd van kwart voor vier was de zangeres Vanessa naar de Lan ge Nieuwstraat gekomen om het startschot te lossen voor de amateurs. Voor de rit van 100 kilometer, 84 ronden rond de Plantage, gingen 64 renners van start! Dat er uiteindelijk maar twaalf de finish zouden halen is een teken dat er in een hoog tempo werd gereden. Na zes ronden waren al vier renners uit het peloton ontsnapt, te weten H. Dorgelo uit Nijver dal, R. Lange uit IJsselmui- den, A. Houtbraker uit Schie dam en de Vlaardinger René de Boer. Na 21 ronden had dit viertal een voorsprong van 35 seconden, wat zelfs uitliep naar bijna een minuut na 30 ronden. Het peloton bleef jagen en hal verwege koers hadden tien renners zich losgemaakt op jacht naar de koplopers. Met nog 33 ronden te gaan was het werk van de vier gedaan en ontstond er een kopgroep van 13 man, van wie René de Boer zich moest laten terugvallen. Deze twaalf coureurs bouwden een voorsprong op van bijna één minuut. Door goede sa menwerking kon met nog 17 ronden te gaan het peloton op één ronde achterstand gezet worden. De gedubbelden moesten de strijd staken en met zeven renners die de ach tervolging hadden ingezet bleef het tussen 20 renners een boeiende strijd. Met nog elf ronden te rijden ontsnapten Gerrit Pronk en Arie Louwerse uit de groep. Zij namen een voorsprong van 15 seconden. Vrijdagavond puilde clubhuis De Toekomst van sportvereni ging Excelsior'20 uit in ver band met het voor het tweede jaar gehouden familie-klaver- jas-toernooi. Liefst 22 Excelsior-families hadden voor dit evenement ingeschreven en aan 34 tafels werd fanatiek maar in een ge zellige sfeer gekaart. Uiteinde lijk bleek de familie Collignon over de beste kaarters te be schikken, zodat zij de wissel bokaal overnamen van de fa milie Kuiters die zich vorig jaar het sterkste toonde. Tijdens dit toernooi werd aan getoond hoe belangrijk de goe de verstandhouding tussen een groot aantal families binnen een vereniging kan zijn. Aanstaande vrijdagavond zijn de klaverjassers van Bedrijfs- gemeenschap Schiemond te gast in clubhuis De Toekomst. Dit is dan de eerste tegenstan der voor de nederlaagserie om de Jan Mieloo-bokaal. Op zaterdag 13 oktober organi seert de handbalvereniging UVG een zaalhandbaltoernooi in de sporthal Margriet ter voorbereiding op het nieuwe zaalseizoen. Deelnemende ver enigingen zijn: Westlandia uit Naaldwijk, AHC'28 uit Den Haag, Indus'67 uit Rozenburg, VELO uit Wateringen, WIK uit Vlaardingen, Groene Ster uit Zevenbergen, Slotervaart uit Amsterdam, UVG uit Schiedam en een scheidsrech- tersteam uit Zuid Holland. Bij de SV HV Schiedam volgt Wiebe Pannekoek de vertrekkende Wout van der Have op als honkbalcoach. Pannekoek is een oud-lid van Schiedam en heeft vele funk- ties bekleed in de zomersport- commissie en het hoofdbe stuur. Jarenlang is hij speler geweest van het eerste honk balteam. Pannekoek is in het bezit van alle diploma's op honkbalgebied en werd het af gelopen weekend gekozen uit vier kandidaten. us regen in het eten, waardoor de scheidsrechters de dames topper afkeurden. De scheidsrechters bij de he ren vonden dit niet nodig en onder erbarmelijke weersom standigheden werd de wed strijd in sportpark Thurlede gespeeld. Vanaf de eerste minuut was UVG heer en meester zowel in de aanval als in de verdedi ging. DWS kon in de eerste helft slechts één velddoelpunt maken, de andere vier kwa men uit strafworpen tot stand. UVG daarentegen stelde er ondanks het slechte weer een snel en sprankelend spel te genover, waarin vooral Berry Rens een hoofdrol vertolkte. De rust kwam met en 510 stand in het voordeel van UVG. Ook in de tweede helft was het al UVG wat de klok sloeg. DWS probeerde de aan valsgolven op te vangen met een open verdediging, maar door slechte organisatie kon UVG gemakkelijk doorbre ken. Wel stuitte UVG regel matig op doelman Peter van Haasteren, die daarmee een grotere nederlaag van DWS voorkwam. De eindstand in deze toch wel sportieve wedstrijd was 1124 in het voordeel van UVG. Grote uitblinkers bij UVG wa ren Berry Rens (tien doelpun ten) en Koos de Vette die door zijn tomeloze inzet UVG over enkele dode punten in de wed strijd heen hielp. Biljartclub De Kromme Keu, onderdeel van ouderensocië- teit St. Jozef, organiseert even als vorig jaar weer een neder laagserie biljarten. Evenals vorig jaar worden er 16 verenigingen verwacht die elk met 12 spelers deelnemen. Iedere speler speelt één wed strijd voor en één na de mid dag, telkens tegen een andere speler van De Kromme Keu. De wedstrijden beginnen tel kens 's morgens om tien uur en duren tot ongeveer vier uur. De eerste speeldag is woensdag 10 oktober. De deelnemende verenigingen zijn: 't Mazzeltje uit 's Gra- venzande, De Vliet uit Maas sluis, Gouden Regen uit Krim pen aan de IJssel, De Vloot uit Maassluis, ANBÓ uit Schie dam, Woudhoek uit Schiedam, Oud maakt Jong uit Zwijn- drecht, De 4 Molens uit Schie dam, Emma uit Vlaardingen, Kortland uit Krimpen aan de IJssel, Westwijk uit Vlaardin gen, Krijt op Tijd uit Schie dam, DC Rozenburg, De Pijl uit Naaldwijk, De Lier en De Sluis uit Hoogvliet. De nederlaagserie wordt ge houden in het gebouw aan de Lange Nieuwstraat 181 in Schiedam. De voetbalvereniging Schie damse Boys houdt op woens dag 10 oktober de jaarlijkse al gemene ledenvergadering. Na de opening, notulen en jaar verslagen staat als punt zes op de agenda, samengaan in stichtingsvorm Schiedamse Boys—GTB. Na de pauze is de bestuursver kiezing. Nico Storm stelt zich niet meer beschikbaar als voorzitter wegens drukke werkzaamheden. Voor deze funktie is een oproep gedaan bij de leden om een gegadigde naar voren te brengen. Ook niet herkiesbaar is 2e wed strijdsecretaris Joop van Hen ten. In zijn plaats wordt voor gedragen J. de Bus. De overige bestuursleden stellen zich her kiesbaar. Tijdens de zondag gehouden Zuid Hollandse kampioen schappen karate voor junioren tot en met 20 jaar, vielen maar liefst vier van de zes deelne mers van Budo Instituut Wee land in de prijzen. In het zwaargewicht werd René Ver meulen derde, hij verloor de halve finale van Peter Lussen- burg met 43. Lussenburg werd tweede doordat hij in de finale zijn meerdere moest erkennen in een leerling van De Mooy uit Gouda. In het halfzwaar (7075 kg) werd Arthur de Snoo derde. Na drie partijen te hebben gewonnen verloor hij van Eric Grant. In het mid dengewicht (6570 kg.) werd Frank van Tienen eerste door al zijn vijf partijen in winst om te zetten. De wedstrijden wer den in sporthal De Meent in I Schoonhoven gehouden. De ware verkoper van kinder postzegels gaat geen zee te hoog en is geen bel te ver. Toen er nog zes ronden moest worden afgelegd moesten de laatste vijf gedubbelden sprin ten voor de 16e tot en met de 20e plaats en daarna uit de strijd genomen. Met nog vijf ronden voor de wielen waren er dus nog maar 15 renners over. Hiervan vielen er weer drie af, zodat twaalf renners de meet haalden. Pijnlijk was het dat Chris Koppert met nog één ronde te gaan een mankement aan zijn fiets kreeg en van rijwiel moest veranderen. Dit kostte hem zoveel tijd dat hij niet verder reikte dan een zevende plaats in de eindklassering. De sprint tussen Gerrit Pronk en Arie Louwerse werd uiteinde lijk gewonnen door Pronk die daarmee de wielerronde van Schiedam 1984 op zijn naam bracht. De door Frans van Thienen geschonken Henk Breur bo kaal kwam daarmee in zijn be zit. Rondemiss Esther Posno zette daarna de gelukkige win naar in de bloemen. De eindrangschikking bij de amateurs was: 1. Gerrit Pronk uit Den Haag in een tijd van 2 uur, 22 minuten en 44 seconden, 2. Arie Louwer se uit Beek, 3. Arie Versluis uit Anheide, 4. H. Dorgelo uit Nijverdal, 5. P. Bosch uit Gorinchem, 6. E. Danse uit Vlijmen, 7. Chris Koppert uit Poeldijk, 8. A. van Put ten uit Oudenhoorn, 9. R. Lange uit IJsselmuiden, 10. P. Kuys uit Vlijmen, 11. Jan Sint Nicolaas uit Dordrecht en 12. Arie Houtbraken uit Schiedam. Op de wekelijkse clubavond van de Schiedamse Scheids rechters Vereniging houdt Ex- celsior-trainer Rob Jacobs donderdagavond een spreek beurt in het clubhuis SV HV Schiedam in sportpark Harga. Deze avond is toegan kelijk voor iedereen, zowel scheidsrechter als niet scheids rechter. De avond begint om half negen. Zondag stonden zowel voor de dames als de heren van de handbalverenigingen UVG en DWS een derby op het pro gramma. Helaas gooide pluvi- Hoogs.,aal 125 3.1, HD ScO.adao, ,el 0,0 26 7982 Leerlingen van meer dan achtduizend scholen in heel Nederland zwermen deze week uit om de kin derpostzegels aan de man te brengen. Dus zorg snel, dat u er een paar bestelt om dat felbegeerde zegel tje van 'Ik heb al besteld' op uw deurpost te kunnen plakken. Dat bespaart een boel ge bet. De kinderpostzegels verto nen dit jaar kleine stripver haaltjes van tekenaar Joost Swarte. I Behalve postzegels zijn er ook de wenskaarten, waar Anton Pieck letterlijk en fi guurlijk voor tekende. Vanaf 14 november wor den de bestellingen afgele verd. Zoals bekend wordt de op brengst van dit alles be steed om verbetering te brengen in het leven van kinderen in binnen- en bui tenland. De Werkgroep Ruimtelijke Ordening en Milieuzaken uit Schiedam Noord wil van Rijkswaterstaat precies weten in welke mate zich lawaai en stank zullen voordoen. De Werkgroep eist ook harde garanties voor maatregelen die de overlast tot een minimum moeten beperken, zoals een geluidsscherm langs de weg en isolatie van flats die het meest van het verkeerslawaai te lij den krijgen. Rijkswaterstaat moet ook maar eens uitreke nen, wat dergelijke voorzie ningen kosten, vindt de Werk groep. Holy en Schiedam Noord vin den het niet in de haak dat het gemeentebestuur van Schip luiden door Rijkswaterstaat middels videobeelden en een maquette is ingelicht over de gevolgen van de rijksweg voor het landschap met zich mee brengt, terwijl in Vlaardingen noch Schiedam enige vorm van voorlichting is gegeven. En juist in die dichtbevolkte gebieden is voorlichting op zijn plaats, aldus de Werk groep. Dagelijks van 9.00- 16.00 uur en na telefo nische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur JWrgWAHMJuw3 Xnergens, Verrassend betaalbaar En toch topkwaliteit, met zware massieve deuren. Bovendien kompleet met Philips inbouwapparatuur: oven, gaskookplaat af zuigkap en jioelkast. Blad naar keuze 270 cm lengte, ook in andere lengtes leverbaar Bovendien behoort een hoekopstelling ook tot de mogelijkheden Uit voorraad leverbaar. Toonbeeld van ambachtelijk vakmanschap. Tot in de kleinste details - o. arubberen randjes in de deurposten-* weergaloos afgewerkt. Supercomfortabel met Philips elektro-oven en gaskookplaat, geïntegreerde afzuigkap, mm* ingebouwde Philips aTTT.f»r. 280 liter koel- en 1111. diepvrieskast ^mmm Als Engelen-klant haalt u kwaliteit in huis. Dat blijkt uit de 5 jaar garantie op aanbouwkeukens. Zag u ooit zo n pracht keuken in kunststof? Wit met blauw- grijze bies Echt 'n droom. En zo kompleet als 't maar kan met Philips koelkast, gaskookplaat en afzuig - kap, korven kast en blad spoelbak naar keuze. Lengte 270 cm Niet-te- geloven-prijs Hoekopstelling 280x270cm. Inkl. blad met 2 spoelbakken Waar vindt u zó'n kapitale keuken voor zo n prijs?! Front uit geselecteerd massief eiken. Pure klasse. Net als de Philips inbouwapparatuur trouwens. Blad naar keuze. Hoekopstelling 230x210 cm Ook in andere lengtes leverbaar. NU OP DE KOOP TOE De absolute top in kunststof. Wit of beige Ideaal: extra hoge wandkastjes (64 cm) met 2 verstelbare legplanken. Philips inbouwapparatuur geïntegreerde koelkast, afzuigkap, elektro-oven/ gaskookplaat. Kompleet met blad en spoelbak Lengte 320 cm 11 Ook in andere lengtes leverbaar HTLIJST EN IZ KAD0! Merkwaardige eieren zijn er altijd geweest. Zelfs wordt er hier en daar wei- eens gefluisterd over kromme eieren. Die zijn trouwens open en bloot in de Diergaarde Blijdorp te zien in soorten en maten van slangen en krokodil len. Struisvogels zorgen voor een ferm produkt, maar een eenvoudige kip kan er ook wat. Getuige de ont dekking van de heer W. de Winter, uit de Wilgenhof 2 in Sliedrecht. Hij heeft een koppel beste kippen, krui singen tussen Barnevelder en Witte Leghorn. De kip pen deden hun bazen al vaker versteld staan van eieren rond de negentig gram, maar enige tijd gele den bracht één kip het op om een gaaf gevormd ei van maar liefst 155 gram voor zijn baas in het hok te leggen. Normaal weegt zo'n kip- peëi ongeveer zeventig gram (gemiddeld). De eige naar deed mee met een wedstrijd bij Ikea en won met zijn ei de eerste prijs. Feest, bloemen. Maar nu, enkele maanden later wil de hij eigenlijk het ding maar weggooien. Gedreven door nieuwsgie righeid echter maakte hij het ovaal open en hij riep: „Ei, ei"! Want wat hij zag was een compleet-met- dop-ei in het reuzeëi. Blijft echter de vraag: Is dit nou een één-eiïge tweeling of een tweeeiïge eenling? GORINCHEM: Schelluinsestraat 36, tel.01830-36422. Behalve dinsdag de gehele week geopend. Donderdag koopavond ROTTERDAM: Bergweg 283, tel. 010-673044. Geopend maandag v a. 13 00 uurt/m zaterdag Vrijdagavond koopavond. RANDSTAD-EDITIES 'TOPPERS TELEFOON 070 - 19 02 24 Post». 5825, 2280 HV Rijswijk

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 13