Nieuwe F In 't kort i RANDSTAD EDITIES IN DEZE KRANT Kop Parkweg lag plotseling in niemandsland Eenmalige uitkering tijdig aanvragen Evelien kant en klaar voor huwelijk gooide bal op bij PTT Stadsblad DIJKSHOORN BRILLEN OBK jeugd blaast uit Anton Geesink als judoleraar Klazina tikt razend snel Concurrentie tennispark Woudhoek nu al moordenü—i— Up Dieptepunt Directeur Sateetje VOOR ALLE SOORTEN KONTAKTLENZEN OPENINGSTIJDEN10 -17 UUR EN19-22.30UUR; 23NDAGS10 -17 UUR. Dubbelfunctie Politienieuws 50.000,- winnen??? VRIJDAG 5 OKTOBER 1984 - NR. 80 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Door Peter de Lange I SCHIEDAM Drie van de zes vaste per soneelsleden in sport hal Margriet hebben woensdagmiddag hun ontslag aangezegd ge kregen. De opgetrom melde werknemers kregen van Theo Jan- se, voorzitter van de Stichting Sporthal Margriet te horen dat reorganisatie noodza kelijk is en dat die operatie niet mogelijk is zonder „bezuinigin gen in de personele sector". T Sporthal Margriet moet bezuinigen. Omdat zo'n 60 procent van het budget opgaat aan personeel, hebben drie werknemers hun ontslag aangezegd gekregen. De ontslagen krachten zijn al vele jaren werk zaam in de sporthal. On der hen bevindt zich een echtpaar, waarvan de vrouw sinds 1967 aan de sporthal is verbonden. Voor de getroffen werk nemers kwam de medede ling als een harde klap. SCHIEDAM Zo'n 30 a 35 telefoontjes moesten Hans Kornet en Peter van Harmeien plegen voordat zij een behulpzame ambtenaar aan de lijn kregen. „Te gek voor woorden", aldus de verontwaardigde ei genaren van petit-restaurant Thurlede, dat begin deze week onaangekondigd in een totaal isolement kwam te liggen. T.V. DEFEKT? Wij helpen direktlll RADIO ABA Videospecialisten Telefoon 260778-733961 Of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting Wees de winter voor!!! FAMILIEBEURS Parkweg winkeliers in de wildernis: „We laten ons niet wegcijferen" Femina wijst u de weg... Kom kijken, vergelijken, proeven en genieten. Bloemenshow van beroemdheden modeplein appeltest hou van Hollands-quiz estafette breien stofzuiger jubileert wonen voeding. LIDA.N.V.C. Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 DIJKSHOORN, VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE! of één van de andere 2573 prijzen? Speel dan mee in de Blijdorp Dieren Bingo) Kijk snel in de brievenbus of u een Dieren Bingo kaart hebt gekregen en lees de advertentie met de spelregels verderop in deze krant. Uw deelname betekent niet alleen een grote kans op een grote geldprijs. Maar u vergroot ook de kans dat uw kinderen of kleinkinderen kunnen spelen in de Jeugd- jungle van Diergaarde Blijdorp. Speel mee met de grote Blijdorp Dieren Bingo! EEN KOMBINATIE VAN 40 LOKALE HUIS-AAN- HUISBLADEN IN ZUID HOLLAND MET EEN WEKELIJKSE TOTAAL OPLAGE VAN RUIM 1,2 MILJOEN EXEMPLAREN s Sporthal ontslaat helft personeel „Een verdomd vervelende zaak, maar we konden als bestuur niet anders", aldus Theo Janse. „De gemeente die jaarlijks 650.000 gulden in de sporthal pompt had ons te verstaan gegeven dat we 15 procent moesten bezui nigen, zeg maar één ton. Op de vaste kosten konden we nooit zoveel besparen, dus moest er personeel uit. We hebben nog even gedacht aan arbeidstijdverkorting, maar dat zet nauwelijks zo den aan de dijk". Aan sanering van de sporthal is volgens Janse niet te ontko men omdat het bedrijfsresul taat te wensen overlaat en er op korte termijn een grote leegloop te verwachten is. Veel gebruikers wijken nu al uit naar sportaccommodaties elders, in de stoel. De eersten die de sporthal de rug toekeer den waren de volleyballers, en Janse verwacht dat andere sporten spoedig zullen volgen. Met name in de zaalverhuur aan tennisspelers vallen bin nenkort grote klappen te ver wachten. Zodra in december het splinternieuwe tenniscen- trum in Woudhoek gereed is en daar 12 buiten- en 6 bin nenbanen in gebruik worden genomen, zal het aantal ten nissers dat in de sporthal een balletje komt slaan, naar een dieptepunt zakken. Janse wil „geen onmiskenbaar richting gemeentebestuur als de vraag naar de eerstverant woordelijke wordt gesteld: „De gemeente heeft de tennisba nen in Woudhoek geaccep teerd maar kennelijk vergeten dat de sporthal daar de dupe van wordt". Janse ziet nog meer onvolko menheden in het gemeentelijk SCHIEDAM Op zondag 7 oktober is er weer vrij entree in dc De Vier Molens. Nieu we Damlaan. Een volksdans groep geeft demonstraties, waarna bezoekers een dansje mogen wagen. Verzamelaars van munten en postzegels kunnen in zaal drie terecht voor een ruilbeurs. Aanvang half twee. Op dinsdag 9 oktober verga dert (openbaar) de Schiedamse Vrouwenraad in de Vier Mo lens, aanvang half tien. Een Turkse vrouw vertelt over haar leven in Nederland. Op 1 november is op hetzelfde adres een lezing over Bewust Consu ment Zijn en op 8 november wordt het thema Uitkomen met uw Inkomen behandeld. Iedereen is welkom. Na een ingrijpende verbou wing die twee maanden heeft §eduurd, houdt apotheek chravensande in de Engelse straat (Oud-Mathenesse) open huis op zaterdag 6 oktober tus sen half elf en één uur. Bij de verbouwing werd het accent gelegd op doelmatigheid in de werkruimten. Met haar nieu we uiterlijk en innerlijk hoopt de al 45 jaar op dit adres ge huisveste apotheek weer jaren ten dienste te staan van de zie ke en de gezonde mens. Buurthuis Nieuwland houdt op 11 oktober van negen tot één uur een winterkledingbeurs. Maximaal in te leveren: twin tig stuks, geprijsd van een kwartje tot vijfentwintig gul den. Van de verkochte kleding wordt 20 procent ingehouden voor de organisatie. Adres: Al- bardastraat 65 (naast de Mag- nalia Deikerk). De F.N.V. w.a.o. groep en de Trechter organiseren een dis cussie thema middag in de 4 Molens., Nieuwe Damlaan. Dinsdag 9 oktober 14 uur. Het thema dat besproken wordt is de veranderingen in de zie kenfondsen per 1-1-85. In wijkgebouw De Blauwe Brug (Bachplein) vindt zater dagavond een (bingo) dansa vond plaats, met medewerking van een orkest. Aanvang acht uur. Vergeten winkeliers boos op gemeente Niet alleen „Thurlede" on derging dat lot, ook de zeven andere winkels aan de kop van de Parkweg lagen plot seling in niemandsland. Bij alle voorbereidingen voor de werkzaamheden aan de trambaan, bleek de ge meente vergeten, de midden stand aan dit stukje Park- Want nu hebben we volop steengoele winterjacks en truien (en niet van diegenen waar iedereen mee loopt! I) bij Bijvoorbeeld WILLSRIUS SPORTS Een dubbel jack en bodywarmer 199.- Jacke, type, „Killy" met uitritsmouw 139.- Echte donzen jecki 279.- Echte O'Neill jecki 295.- Alein jeckt 149.- Truien ven File, Lecoete Lecoq etc. vanaf 109.- Atomk ekitruien vanaf 64.50 Ski-overalli vanaf 199.- enz. enz. enz Kaarten voor onza wintersport-mocteshow op 24 oktobar vanaf nu ta koop bij: Broerevetd 127, Schiedam, tel. 733316 weg te waarschuwen. Van de ene dag op de andere werd de toegang tot de Burg. van Haarenlaan opge broken. De winkeliers begre pen pas wat er aan de hand was, toen hun klanten- stroom abrupt opdroogde. Kornet en Van Harmeien in formeerden op het stadskan toor waarom zij niet tijdig op de hoogte waren gebracht. „Maar we werden van het kastje naar de muur gestuurd. Uiteindelijk kwamen we bij wethouder Zijdeveld terecht en die heeft ons doorverwezen naar de juiste persoon. Toen we eenmaal zover wa ren, werd alles snel en uitste kend geregeld. Er staan nu omleidingsborden, zodat nie mand hoeft te verdwalen als hij de Parkweg zoekt. Maar dertig telefoontjes om zoiets eenvoudigs te bereiken, dat is wel een beetje veel van het goede." Kornet en Van Harmeien had den graag tevoren hun cliente le van de opbreking op de hoogte gebracht. Want het personeel van bedrijven uit de 's Gravelandsepolder dat an ders tussen de middag in „Thurlede" een broodje of een sateetje komt eten, is nu tijde lijk uitgeweken naar een an der lunchadres. Dat betekent hoe dan ook omzetverlies. Door dit incident is de winke liers aan het boveneinde van de Parkweg eens te meer dui delijk geworden, hoe geïso leerd hun positie eigenlijk is. Eén ambtelijke vergeetachtig heid en acht winkeliers zien zich eensklaps weggecijferd. Van Harmeien: „Juist omdat we aan zo'n moeilijk punt lig gen, hebben we besloten een eigen winkeliersvereniging op te richten. Je moet als onder nemer wel aktief zijn, anders word je vergeten. Dat zie je nu maar weer". De afsluiting van de Park weg tussen Beatrixpark en Burg. Van Haarenlaan zal ongeveer een maand duren. Verkeer met als bestemming de hier gelegen winkels, moeten omrijden via de Al- lard Piersonstraat en de Louis Raemakersstraat. K vi h* M U M v ff sportbeleid. Zo is het nog altijd eeji open vraag hoe de opvol ging van sporthal directeur Van der Kraan, die per 1 de cember met pensioen gaat, ge regeld moet worden. Voorlopig wordt gedacht aan een beheerder die zich per soonlijk met de administratie belast, en wie een contract voor slechts één jaar wordt aangeboden. De vraag blijf echter of er een vakbekwame kracht gevonden kan worden die op deze voor waarden aan de slag wil. De bedrijfvoering wordt door een dergelijk procedure niet be vorderd. Janse is overigens van mening dat de sporthal „organisato risch overtrokken in elkaar zit". Volgens hem kan de be drijfsvoering veel simpeler ge regeld. En veel goedkoper. Want mogelijk blijft het niet bij drie ontslagen, omdat straks ook de kantine verpacht wordt, en maar afgewacht moet worden of de toekomsti ge pachter het bedienend per soneel (part-time krachten) in de huidige sterkte wil handha- De ontslagen werknemers hebben hun eigen opvatting over de oorzaak van de leeg loop. Zij vinden het vreemd dat Janse niet alleen voorzitter is van de Stichting Sporthal Margriet, maar ook van de Stichting Tennispark Schie dam Noord, feitelijk treedt hij dus tevens op als de grootste concurrent van de sporthal. Janse: „Ik weet dat me dat zeer kwalijk wordt genomen. Maar die dubbelfunctie speelt Schiedam. SI. liduinastraat 1. tel. 010-26 76 49 Schiedam Kethel. Nol van Spaland 5. tel 010-70.17 30 in dit verhaal geen rol. Ik ben achttien jaar voor de sporthal in touw geweest, en hoewel ik de moeilijkheden al lang zag aankomen, ben ik niet opge stapt. Dat had ik niet netjes gevonden". Eén van de ontslagen perso neelsleden blijft het „een vies zootje" vinden. „De tennissers zijn bewust naar de nieuwe hal overgeheveld. In juni la gen overal in de sporthal fol ders voor het tennispark in Woudhoek. Wij moeten de klappen opvangen, terwijl we jaren achtereen hard hebben gewerkt. Tachtig tot negentig overuren per maand waren geen uitzondering". Geen van de drie ontslage nen zegt, veel vertrouwen te hebben in het zoeken naar een nieuwe baan. Een schra le troost kan zijn dat sport wethouder Luub Hafkamp woensdagavond in een ver gadering van de Sportbe- raad aankondigde, dat er wellicht ergens in het ge meentelijk apparaat een plaatsje voor de drie gedu peerde werknemers wordt ingeruimd. SCHIEDAM Ook dit jaar is er een eenmalige uitke ring voor mensen die rond moeten komen van een minimuminkomen. In Schie dam, zoals elders in het land, is de uitvoering van de wet in handen gelegd van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Om zo snel mogelijk de vele aanvragen en ambtelijke toe wijzingen te kunnen verwer ken is een speciale afdeling in gesteld, die zich uitsluitend be zighoudt met de afhandeling van de ca. 6.000 onderzoeken. Deze afdeling is voor het Schiedamse publiek te berei ken op een speciaal telefoon nummer, namelijk 265704. Cliënten van de Gemeentelij ke Sociale Dienst Schiedam ontvangen in de eerste week van oktober een brief waarin staat of zij wel, dan wel niet naar het postkantoor behoeven om de aanvraag zelf in te die nen. De cliënten die vallen onder de zgn. ambtshalve toekenning ontvangen naast een brief waar de regeling in wordt uit gelegd ook een inlichtingen formulier aangezien gegevens moeten worden verzameld die niet of slechts voor een deel bekend zijn bij de Dienst. Alle overige burgers van Schiedam die denken dat zij voor de uitkering in aanmer king komen, kunnen een for mulier halen bij de postkanto ren. Dit geldt ook voor cliën ten van de Gemeentelijke So ciale Dienst die op 8 oktober nog geen bericht hebben ge had. De aanvraagformulieren en de toegestuurde inlichtin genformulieren moeten voor 15 november bij de Dienst bin nen zijn. Iedere aanvraag die later komt, wordt niet meer in behandeling genomen. SCHIEDAM Een 18-jarig meisje uit Schiedam is woens dagmorgen in het ziekenhuis opgenomen nadat zij bij een aanrijding onbekend letsel had opgelopen. Het meisje botste met haar bromfiets op de brommer van een 17-jarige stadgenoot die op het fietspad bij het Heijermansplein geen voorrang verleende. De jongen liep geen ernstige verwondin gen op. In de Van Kleefstraat heeft de politie donderdagnacht een 28- jarige Schiedammer gearres teerd op verdenking van dief stal. De arrestant behoorde tot een groepje van drie mannen die uit hun auto vluchtten toen zij door een politieauto werden achtervolgd. In de auto troffen de agenten een grote hoeveelheid apparatuur als videorecorders en televisies aan. De spullen waren ver moedelijk kort te voren gesto len uit een in Schiedam-Zuid geparkeerde vrachtwagen. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1