T -* v Nieuwe aktiviteit: overlevingszwemmen part Qsmpj 'portie bekeken londe' veel Boemelen met zorgden de Shorts vooreen nieuwe drummer Jf Okï*- Kansen Stand 4e klasse D 1% HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 10 OKTOBER 1984 PAGINA 13 Voetbalvoorzitter Nico van Huët (I) in de dug-out naast Schiedam trainer Cor Habermehl. SCHIEDAM Het voetbalelftal van de SV HV Schiedam heeft zich door een 32 overwinning los gemaakt uit de onder ste regionen van de ranglijst en hoewel deze ranglijst een ver tekend beeld geeft, vanwege de vele af keuringen van de laatste weken, staat de ploeg van trainer Cor Habermehl in theorie gelijk met de leider, DSO. Zondag boekte Schiedam een 32 overwinning op het Delftse BEC. Toch was er na afloop geen op timale stemming in de Schiedamse kleedkamer. Voorsprong Huldiging mw'ï Karei van de Berg (r) wilde het te mooi doen en schoof de bal in de handen van de vallende BEC doelman. Softbalselectie Uitnodiging Spreker Holland toernooi Uitslagen Tafeltennis WIONSucces 93 Handbal 4 <1 my SCHIEDAM In zwem bad Zuid aan de West- frankelandsedijk is voor de eerste keer een exa men afgenomen van het brevetzwemmen voor vol wassenen. Dit diploma is één van de nieuwe aktivi- teiten van het zwembad. i De exameneisen van het diploma zijn zwaar. i k De ploeg bijeen die het eerste brevet overlevingszwemmen behaalde. J aarvergadering Tussen twee BEC verdedigers in weet Ton Verweij toch nog het tweede doelpunt in te koppen. RANDSTAD EDITIES Schiedam op winst dankzij inzet en karakter Aanvoerder Sjaak van Huët: „Dat komt door die twee te gendoelpunten. Beide waren niet nodig geweest. Een pluspunt is wel dat ze weten dat er fouten gemaakt zijn. Ga er vanaf heden weke lijks maar twee punten bij tellen, want verliezen komt nu niet meer voor", zegt de aanvoerder lakoniek. Ook Schiedam trainer Cor Ha bermehl had hogere verwach tingen bij de start van de com petitie: „we hebben een goede voorbereiding gehad en toch kom je uit de eerste twee wed strijden pas aan één punt. Ik hoop dat de onrust met deze overwinning nu weg is en we de opgaande lijn te pakken hebben. De verdediging speelde van middag erg slordig. Die twee doelpunten hadden nooit mo gen vallen. Dat ik Sjaak van Huët als laatste man heb ge posteerd is een goed experi ment te noemen en daar ga ik ook zeker mee door. In de eer ste helft was hij wat onzeker maar in de tweede helft had hij het vertrouwen terug en speelde erg sterk. De winst is behaald door inzet en karakter. Over de tegen stander van zondag zegt Ha bermehl: „DEC is een goede ploeg. Ze scoren alleen erg moeilijk, en daar was ik uiter aard blij mee". Op een goed bespeelbaar maar zwaar terrein startte Schiedam erg sterk en had het geluk dat het al in de zesde minuut op een 10 voorsprong kwam. Een hoekschop op links van Ton Verweij werd hard inge kopt door de goed opgestelde Nico van Huët. Deze snelle treffer bracht wat rust in de Schiedam-ploeg. Met snelle aanvallen werd ge tracht de voorsprong uit de breiden. In de 28-ste minuut Hoogstraat 125 3111 HD Schiedam - tel 010-267982 Vrijdag houdt het bestuur van de Algemene Bedrijfsvoetbal Competitie alweer een verga dering voor het volgende be drijfsvoetbal seizoen. De ver gadering wordt gehouden in het clubhuis van Schiedamse Boys in sportpark Harga en begint om acht uur. De reeds deelnemende vereni gingen hebben voor deze ver gadering een uitnodiging ont vangen maar nieuwe vereni gingen zijn ook van harte wel kom. Ook dit jaar zal er weer een huldiging plaatsvinden van kampioensteams van Schie damse verenigingen en van Schiedammers die in een be paalde tak van sport indivi dueel kampioen zijn gewor den. De huldigingsavond wordt gehouden op vrijdag 30 november in de recreatiezaal van het Stadskantoor aan de Emmastraat. Voor de huldigingsavond ko men in aanmerking: A. Stan daardteams van zowel dames Ji Matja van Teeffelen en San dra v.d. Poel hebben aange kondigd de softbalselectie van Schiedam te verlaten. Zij spe len volgend seizoen bij het Rotterdamse DOS'32. Dit ver lies wordt gecompenseerd door de komst van de talentvolle werpster Marjolein Berkhout WA als heren van Schiedamse sportverenigingen welke in en onder auspiciën van een er- kepde sportorganisatie kompe titiekampioen zijn geworden in plaatselijke-, districts- dan wel landelijke wedstrijden. B. Voor de categorie indivi duele kampioenen komen in aanmerking. Schiedamse se nioren die in een door erkende sportorganisatie op plaatselijk-, districts- of landelijk niveau te organiseren wedstrijden op enig onderdeel kampioen zijn geworden. Schiedamse junio ren die in een seniorenklasse uitkomen of op landelijk ni veau kampioen zijn geworden. C. Voor de categorie open plaatselijke kampioenen ko men in aanmerking Schiedam se senioren die kampioen zijn geworden in de hoogste cate gorie van open Schiedamse kampioenschappen, waarvan de organisatie in handen is van een door de Sportraad er kende sportvereniging. Voorwaarde daarbij is dat deelname aan wedstrijden voor een ieder toegankelijk moet zijn, dus ongeacht of hij- zij lid is van de organiserende instantie. De Sportraad behoudt zich het recht voor het niveau etc. te toetsen aan landelijke normen en tot eventuele afwijzing over te gaan. De opgaven moeten voor 31 oktober binnen zijn bij de Sportraad voor de gemeen te Schiedam. (Vlaardingen Holy) en Saskia Koeleman (Blue Birds/Delft). Op 3 november starten de werpsters en achtervangsters reeds met de zaaltraining als voorbereiding op het seizoen 1985. In januari volgt de gehe le selectie met een wekelijkse zaaltraining en conditietrai ning op het strand. Het debuut in de Ie klasse lan delijk krijgt een extra fleurig kleurtje door het nieuwe te nue, dat kan worden aange schaft door de sponsoring van het Scheepsreparatiebedrijf LGR. Nicole Posno, werpster van het eerste softbalteam van de SV HV Schiedam, is door de bondscoaches uitgenodigd om de wintertrainingen op de werpstersschool te Zwanen burg te volgen. Uit deze selectiegroep pitchers worden de werpsters gekozen voor Jong Oranje. Op de wekelijkse clubavond van de Schiedamse Scheids rechters Vereniging was Ex celsior trainer Rob Jacobs don derdag aanwezig om een spreekbeurt te houden. In het clubhuis van de SV HV Schiedam zei de Excelsior trai ner dat hij gaarne de uitnodi ging had aanvaard. „Ik kom graag in Schiedam en zeker bij de scheidsrechters, want ik vind scheidsrechters moedig, vooral in deze tijd". Op interessante wijze gaf Rob Jacobs zijn eerlijke mening over de scheidsrechters vooral in het betaalde voetbal. „Wij staan er wat arbiters betreft helemaal niet zo slecht voor", liet hij weten. Na de pauze voerden de scheidsrechters een interessan te discussie met de vakman die in zijn werk erg afhankelijk is van de man in het zwarte pak. Buiten de scheidsrechters was ook aanwezig Jan Rotgers de trainer van SFC. Andere col lega's schitterden door afwe zigheid op deze toch wel leer zame avond. Het programma voor de maand oktober van de SSV is: donderdag 11 oktober de on derlinge spelregelwedstrijd on der supervisie van Harry Lak- wijk. Óp donderdag 18 oktober wordt het 35-jarig bestaan van de SSV gevierd met een bin go-speciaal. Het Holland zaalhandbaltoer- nooi voor heren, waaraan vier landen deelnemen, zal op don derdag 25 oktober ook zijn twee wedstrijden in Schiedam krijgen. In de sporthal Mar griet wordt gespeeld de wed strijden HongarijeFrankrijk en NederlandItalië. De eerste wedstrijd begint om zeven uur en de tweede om half negen. De toegangsprijzen voor de twee interlands zijn voor volwassenen vijftien gul den en voor de jeugd tot en met 15 jaar zeven gulden en vijftig cent. Het Hollandtoernooi wordt ge opend op dinsdag 23 oktober in de sporthal Harenkaspel in Tuitjenhorn. Woensdag 24 ok tober spelend de vier landen teams in Den Haag in de sporthal Duyvestein. Vrijdag 26 oktober in sporthal Bever wijk. Zaterdag 27 oktober in sporthal Lisse en het toernooi wordt afgesloten in de sporthal Zuid in Amsterdam. De uitslagen van de maandag avond in de sporthal Margriet gespeelde wedstrijden in de zaalvoetbalcompetitie zijn: Ur- susNedlloyd 45, Hermes DVSXerxes 60, WKVlaardingen 51, SPSV—HBSS 4—6, DCMRZuidland 62, SFCJugoslavya 32 en SVDPW—GAS 3—1. Zaterdag had het eerste jeugd- team van de tafeltennisvereni ging De Korenbeurs bezoek van TCS uit Steenbergen. Na een strijd van 2V4 uur wonnen de gasten met 91. Het enig ste tegenpunt van de Schie dammers kwam op naam van Robert Riemens. Het jeugdteam van De Koren beurs is nog steeds puntloos. Zaterdagavond speelde het eerste seniorenteam tegen Ta- feltennishuis. Na een aantrek kelijke wedstrijd werd met 73 verloren. Het tweede won met 73 van Middelburg en het derde wist een 64 over winning te behalen op Rapidi ty 2. In de korfbalcompetitie was Succes niet opgewassen tegen WION. In de eerste helft kon den de Schiedammers nog wel goed volgen, maar na rust moest Succes het onderspit delven. WION kon na het mis sen van een strafworp van Succes de stand snel uitbou wen naar 93. De doelpunten voor Succes kwamen op naam van Paula de Geus, Katy Pos- thorn en Leo Kruining. Zondag kwamen in de hand balcompetitie alleen de heren van UVG in aktie, daar de da mes een trainingsweekend in het Brabantse Hoeve afwerkte. was het weer raak. Uit een goede aanval zette Karei van de Berg goed voor en toen was het voor Ton Verweij niet moeilijk om de bal achter BEC-doelman Jan Smits te koppen. Nadat Sjaak van Huët in de vierde minuut van de wed strijd al een foutje had ge maakt herhaalde hij dit kort voor rust. Harry Voorwald kon echter erger voorkomen door met opzet hands te ma ken. De toegekende vrije schop, ge geven door de uitstekend lei dende scheidsrechter Johan Koree uit Hoog Made, werd echter keurig uit doel gewerkt door de goed op dreef zijnde Schiedam-doelman Rob Kor- pel. Karei van de Berg kreeg kort voor rust de gelegenheid om de score op te voeren maar zijn schot belandde in het zij net. Ook in de tweede helft kreeg Schiedam de beste kansen. Zo kwam Ton Verweij in vrije positie voor het BEC doel, maar zijn schot ging langs de verkeerde kant van de staan der. Ook Karei van de Berg wilde het een keer te mooi doen en schoot de bal in de handen van de BEC-doelman. Na 32 minuten kreeg BEC de gelegenheid om een tegendoel punt te scoren. Na een verde- digingsfout kon Johan Rooy- akkers de bal achter doelman Korpel werken en dat bete kende 21. Direkt hierna wisselde Schie dam Peter Verweij in voor Al fred van Pelt. Dat de voorhoe de van de Delftse ploeg niet op scherp stond bofte Schiedam y*« r <*-*'- **Tm' mee. In de 40-ste minuut kwam aan alle onrust een ein de. Weer was het Karei van de Berg die een goede pass losliet. De snelle Marco Weeda sprint te er in en met een beheerste lob bracht hij de stand op 31. Direkt hierna werd Weeda, die zijn werk had gedaan, ge wisseld voor Dennis Broeren. In blessuretijd was het John van Berkum die kon profite ren van een verdedigingsfout en de eindstand op 32 be paalde. Schiedam speelde in de vol gende opstelling: Rob Korpel, Ed Karrebelt, Sjaak van Huët, Harry Voorwald, Michel Hak ker, Hans Meijer, Nico van Huët, Peter Verweij (Alfred van pelt), Marco Weeda (Den nis Broeren), Karei van de Berg en Ton Verweij. DSO 5—7 Voorburg 46 TOGB 3—5 Alexandria'66 45 Steeds Volharden 34 SIOD 44 Schiedam 33 Flamingo's 22 Schipluiden 32 BEC 4—2 Spoorwijk 31 DZB 3—1 Een ander woord voor bre vetzwemmen is survival- swimming, wat overlevings- zwemmen betekent. De kan didaten moeten diverse proeven afleggen, die er op gericht zijn de overlevings kansen van hen (en van an deren) bij het te water gera ken verhogen. De eisen voor dit brevet zijn niet eenvoudig en bestaan uit: 1. Gekleed onder water zwem men, gevolgd door drie minu ten op de borst zwemmen en één minuut op de rug zwem men; 2. Met reddingssprong in het water gaan gevolgd door twee minuten watertrappen; 3 Kaplaarzen uittrekken en op laarzen drijven; 4. Drijven op de rug; 5. Ónder een omgesla- gen boot vandaan zwemmen; 6. Uit het water komen zonder de trap te gebruiken; 7. Met vuilniszak gekleed in het wa ter vallen en drijven; 8. Kle dingstuk uittrekken in het wa ter en op de kant gooien; 9. Met geblindeerde duikbril koprol maken, naar de bodem gaan en weer boven komen. Tien kandidaten hebben dit eerste brevet behaald. Zij heb ben een cursus gevolgd van dertien weken onder leiding van Tineke van de Pas en Paula Kooper, die ook de exa mens hebben afgenomen. De geslaagden zijn: Lenie Sterken, Ria Stolk, Gerda Stolk, Ineke Balvers, Lenie Vredenbregt, Ada Vollebregt, Bianca van de Plaat, Marry van 't Hart, Frank Baron en André Bohemen. f i UVG kwam uit tegen het in de hoogste klasse debuterende Rijnstreek. Vanwege de regen was het niet mogelijk om nor maal handbal te spelen. Beide ploegen leden veel balverlies en daardoor verliep de wed strijd wat chaotisch. In het begin had Rijnstreek het beste van het spel en kwam al snel op een 30 voorsprong. UVG kwam langszij en bij de rust was het 67. In de tweede helft toon de UVG een grotere inzet en wisten uiteindelijk met een 1612 overwinning de winst toch naar zich toe te trekken. Op vrijdag 12 oktober houdt de handbalvereniging UVG de jaarlijkse algemene ledenver gadering. In het bestuur zijn enige mutaties. Frits Bos, voorzitter van de jeugdcom missie, moest aan het begin van het seizoen afhaken en zijn tijdelijke opvolger Leen Rodenberg wordt voor deze funktie door het bestuur voor gedragen. René Bos is ook niet herkiesbaar wegens het aan nemen van een andere funk tie. Als voorzitter van de kantine commissie wordt nu voorge dragen Jos Loch. De rest van het zittende bestuur stelt zich weer herkiesbaar. «Me Roy de Casembroot trommel- I de voor de foto de andere Shortsleden even op rond zijn drumstel. De vanuit Leiden ope rerende popgroep The Shorts (Comment pa va - Je suis tu es) nam, na een samenwer- king van acht jaar re centelijk af scheid van drummer Peter We zenbeek en zocht ver vanging. Uit een groot aantal kan didaten kwam uitein delijk Hille- gommer Roy de Casem broot 19) als meest geschikte naar voren en werd blij ingelijfd. Roy greep de kans om van zijn liefheb berij zijn vak te maken met beide handen aan en geniet met volle teugen van het vele werk dat op hem, als lid van een po pulaire pop groep, af komt. Dat werk omvat nu voorat de voorberei ding van een toernee naar Polen en Roemenië plus de op name van een nieuwe Shorts single: hebt maar ieend'. plaat behan delt een aanzienlijk serieuzer achtergrond dan de be kende luch tige Shorts hits. 'Je het In Gouda staat zaterdag 13 oktober iets schoons te gebeuren. Minister Nelie Smit Kroes opent dan het nieuwe station. Een fraai bouwwerkje met cirkelvormige koepels die de sky-line bepalen. Omdat Gouda één van de drukste stations in den lande is, zag men het graag tot intercity-station verheven, maar na jarenlang touwtrekken is dat er nog steeds niet van gekomen. Een gelukkige bijkomstigheid is, dat het lijntje Alphen-Gouda, een traject van zeventien hele kilometers, dan ook vijftig jaar bestaat. Als er toch feest gevierd moet worden dan maar in combinatie. Die gouden spoorlijn heeft echter goud gekost en werd de duurste uit de geschiedenis van de spoorwegen. Werd bovendien een aantal malen met opheffing bedreigd en zelfs is de aanleg een paar jaar stilgelegd omdat Waddinxveen dwars lag. Dat alles mag de pret niet drukken en in Gouda, Waddinxveen, Boskoop en Alphen wordt nu feest gevierd. Een speciaal gerestaureerde lokomotief zal een boemeltje voorttrekken langs het trajekt. In iedere plaats, die aangedaan wordt, valt er best wat te boemelen - er zijn diverse aktiviteiten- en derhalve verwacht men een massa mensen. Een kaartje voor het boemeltje kan men ondermeer bemachtigen bij én van onze 40 Randstad-Edities, in dit geval uiteraard bij de Goudse Post, telefoon 01820-21111, gewoon 2 4x1 dus! De 65018 kan als pronkstuk van de Stoomstichting Neder land worden gezien. Als primeur rijdt deze loc het traject Gouda - Alphen RANDSTAD-EDITIES TOPPERS TELEFOON 070 - 19 02 24 Postb. 5825, 2280 HV Rijswijk

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 13