Theater programma DRIES 99 3?9 125 11» 94 79 169 5P 6?s O 445 CO •co [86 [98 398 189 1090 8?8 9?8 2?s 248 1?8 98 53° Deze week Conimex ketjap manis 40 jaar kerkkoor Kethel Diepvries Vleeswaren Zuivel Kaasboetiek Broodboetiek Vers vlees Groente en fruit Vefkade San Francisco Unox Italiaanse sauzen 3 soorten Van Nelle theezakjes Kellogs cornflakes Robijn fleur en fijn Silan wasverzachter Verse hele kip Hollandse bloemkool Koopcentrum Koningshoek, Maassluis Kethelstraat24, Schiedam Eigen entree voor museum restaurant Fré Meis spreekt in Schiedam passen we* een Onzichtbare autoschade? KiefDries'.Da's Oktober wijnmaand ORANJE Kim van Heest is niet vies van pissebedden Gebit stuk? VERINGMEIER Bon Serva Snijworst fijn Iglo thuismenu's Gebraden kalfsgehakt Bordeaux Chateau Volland AC A 95 Mora bitterballen nnr of kroketten kiiobaai Era halvarine Blue Band margarine Gebraden 1 QQ fricandeau ioogramJ[ Huzarenslaatje Melkunie halfvolle dagmelk |iterpak Kjkj Melkunie vanillevla herpak Goudse kaas belegen 500 gram Leerdammer Bordeaux BlancAC •O O Cötes du Rhone Chateaux Languedoc V.D.Q.S. ^98- t AftO Zeiler Grafschaft 00 Wit- of bruinbrood Volkoren vloerbrood Puntbroodjes fx q Eyssen slankie Q Q smeerkaas cup 100 gr J/J/ Roombrie 60% Niersteiner Gutes Domtal Goudse kaas licht belegen kilo q D Liebfraumilch Magere kilo varkensrollade Rheinhessen Oppenheimer Krötenbrunnen 498 Kellergeister Zwitsers rozijnenbrood Bananen le kwaliteit Moes kilo goudreinetten Winnerschappen E.E.G. wijn C95 Martini vermouth wit of rood Pinelli vermouth o A fl rood of wit fles 500 ml Affó Maar daar is wel een trucje voor nodig HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 10 OKTOBER 1984 PAGINA 17' SCHIEDAM De traditionele Jeugdland-toegift, dit jaar tussen 15 en 20 oktober, staat geheel en al in het, teken van de herfst. De kreativiteit, een niet weg te cijferen onderdeel van het kinderprogramma, staat vooral stil bij de vallende bladeren, de denne-appels en de kastanjes. Kindervriend Hans Borg hardt presenteert het slot feest van Herfstjeugdland. Reparatie kiaar terwijl u wacht. TANDTECHNIEK In de Teerstoof: Lenny Kuhr en H. P. de Boer. Bij schade aan uw auto spoort Dries met de modernste meet- en richtapparatuur elke - soms onzichtbare - vervormingen op. Da's niet alleen mooi maar ook veilig! SPAANSEPOLDER Spinazie 600gram 150 gram alle soorten -SJftT 100 gram fles 0,7 liter kuipje 250 gram pakje 250 gram klein 150 gram per stuk f kaas 500 gram fles 0,7 liter 3 voor J fles 0,7 liter -4t95~ fles 0,7 liter 1 1 |l/U 3 voor -L. fles 0,7 liter A-,95' knip of plaat 800 gram 800 gram Jj verpakt per 6 stuks 100 gram fles 0,7 liter 4j2fr fles 0,7 liter 3 voor vacuüm verpakt Magere kiloverpakking varkenslappen literfles fles 0,7 liter 650 gram kilo fles 0,7 liter 3 voor tJ fles 3/4 liter fles 0,7 liter per rol blikje 415 gram ZJ&r Engelse melange duopak pak 375 gram pak 1100 gram flakon V2 liter kilo per stuk Jeugdland in teken van herfst Van dergelijk natuurlijk mate riaal zijn soms leuke kunst werkjes te vervaardigen en daartoe zal de Jeugdland-lei ding haar volgelingen dan ook aansporen. Tijd voor ontspanning is er ge woontegetrouw eveneens.' Film- en theatervoorstellingen zullen ook deze herfstvakantie ongetwijfeld weer veel toe- schouwertjes trekken in de wijkaccommodaties. Jeugdland contracteerde voor deze vakantieweek o.a. Henk Driessen en Hans Borghardt, twee rasartiesten met een gro te reputatie op het gebied van jeugdamusement. Henk Driessen, vele malen goochelkampioen van Neder land, is woensdag (17 oktober) present in de Blauwe Brug aan het Bachplein, waar hij op treedt als buikspreker, ballon- nengoochelaar en poppenkast- direkteur. Een gezellige en spannende kindermusical verzorgt het Theater Amsterdam donder dag in de Vier Molens aan de Nw. Damlaan, een show waar bij de kinderen niet dadenloos op hun stoel hoeven te zitten. Herfstjeugdland '84 wordt be sloten met een kindermiddag in het Passagetheater. De van de tv bekende presentator Hans Borghardt voert dan een show op waar de stukken van afvliegen. Andere onderdelen uit het Jeugdlandprogramma: het spelcircuit met weer een af wisselend parcours en speelse behendigheidsproeven en een wandelspeurtocht door het park (op vrijdagmorgen) met leuke opdrachten en aardige prijzen. Voor de deelnemers worden na afloop pannekoeken en chocomel geserveerd. De in wendige mens wordt trouwens ook op de andere dagen niet vergeten. Met uitzondering van maandag is de poffertjes kraam dagelijks in één wijk te vinden. Jeugdland doet ook deze herfst alle stadsdelen aan. De toegangsprijzen zijn als ge woonlijk laag: één gulden voor de (film) voorstellingen Het spelcircuit en de kreativiteit zijn gratis. Jeugdland begint maandag 15 oktober in het Zuider kwartier aan de Dwars straat in Zuid, om tien uur precies, en eindigt op vrij dag 19 oktober in het Passa ge theater. Dagelijks van 9.00- 16.00 uur en na telefo nische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur SCHIEDAM Al veertig jaar zing het Kerkkoor Ke thel de sterren van de he mel. Daarom is er vrijdag 12 oktober vanaf acht uur 's a - vonds een feestelijk concert in de Nederlands Hervorm de kerk in Kethel. Het uit 38 mannen en vrou wen bestaande koor zal daar onder de bezielende leiding van mevrouw F. Dekker de mooiste nummers van haar repertoire ten gehore bren gen. Het geheel wordt muzi kaal omlijst door W. Vel- thuizen op het kerkorgel. Na afloop is er een receptie in het gebouw achter de kerk. Een lid van de bond van koren zal daar het hele koor, maar vooral de dames Jongste en Lancester in het zonnetje zetten. Die hebben namelijk vanaf het begin af aan, 40 jaar geleden, hun stem aan het koor verbon den. SCHIEDAM Het program ma in de Schiedamse theaters ziet er voor komend weekein de als volgt uit. In het Passage Theater don derdag 11 oktober weer een theatercafé avond met het Rotterdams Jazz Kwintet, aan vang negen uur, toegang gra tis. In de grote zaal van het thea ter treedt zaterdag 13 oktober Nooys Volkstheater op. Ge speeld wordt „Had je me maar". Aanvang kwart over acht, toegangsprijzen 12,50, f 16,- en 20 gulden. In theater De Teerstoof (Nieuwstraat) op vrijdag 12 ok tober een optreden van Lenny Kuhr en schrijver Herman Pieter de Boer. De voorstelling begint om negen uur. Kaartjes kosten vijftien gulden. De kindervoorstelling in de Teerstoof wordt zaterdag 13 oktober verzorgd door Henk Waleters met zijn „Alice in het wondercircus". Aanvang half drie, toegang 3,50. De voor stelling is bedoeld voor kinde- Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540. Codl houdt kwaliteit voor u betaalbaar 179 198 2?8 199 3?8 169 468 249 Aanbiedingen geldig t/m 13 oktober 1984. ren tussen 5 en 12 jaar. Het programma voor volgende week vermeldt twee concerten van Boudewijn de Groot (Teerstoof) en één van Free- fair (theatercafé). SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen Oranjestraat 8-10-12-14 Tel. 265997-264140 Jonge Locomotief 35% per liter.. 15.95 Jonge Pief van Gent per liter1 5.85 Bij doos van 12 fleesen per liter.... 19.90 SCHIEDAM Jenever is Schiedams bekendste produkt. Minder bekend is, dat de bruine kelder van het Stedelijk Mu seum een belangrijk stukje Schiedamse histo rie hierover bevat. De ta nende belangstelling voor dit „Nationaal Ge distilleerd Museum" moet weer wat nieuw le ven ingeblazen worden. Daarom gaat het Stede lijk Museum de grotere witte kelder hiervoor in richten. Wethouder Posthoorn en de VVV spannen zich al lang in voor een goede horeca gelegenheid in het museum. De droom van Peter en Sylvia Son- neveld, rasechte Schie dammers en horecamen- sen, is een restaurant te openen op een voor Schiedam historische plek. De nu leeggeko men bruine kelder met haar mooie gewelven lijkt dé ruimte om dit al les te verwezenlijken. Hoewel het een en ander nog afhangt van ver schillende vergunningen die verleend moeten worden, lijkt het vrijwel zeker, dat Schiedam over ongeveer een half jaar een behoorlijke museum foyer én een horecagele genheid rijker zal zijn. Naast een ingang vanuit het museum zelf, moet Monumentenzorg toe stemming verlenen voor een entree vanaf het Mu seumplein. Tijdens de openingstijden van het museum maar ook daar na willen Peter en Syl via Sonneveld gerechten en drankjes gaan server en, die een beetje passen bij de verschillende ten toonstellingen. Tijdens de verbouwing blijft het Nationaal Ge distilleerd Museum ge sloten voor het publiek. BEZOEK ONZE MINIMARKT Vrijdags tijdens de weekmarkt Lentefeest, Broersvest 101 SCHIEDAM Op vrijdag 12 oktober houdt de CPN afde ling Schiedam in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wi- bautplein een openbare discus sieavond mét als gastspreker Fré Meis. Thema van deze avond is de troonrede en de daarin aangekondigde rege- ringspolitiek ten aanzien van de „minima". Andere onderwerpen: de Cen trumpartij, de RSV-enquette en de superwinsten van Shell, Unilver en Philips. Ook ter sprake komt het door CPN- raadslid Ulfed Bruseker gelan ceerde plan voor kwijtschel ding van bepaalde belastingen aan mensen met de laagste in komens. De avond begint om acht uur, toegang één gulden. Overleden: P. Ligthart, man, 65 jr.; C. Martijnse, man, 76 jr.; E. J. van der Starre, vr. geh. met J. F. Netten, 79 jr.; H. van Bracht, man, 75 jr.; G. A. H. de Kramer, vr. geh. gew. met A. C. de Bruin, 79 jr.; I. van der Tuijn, man, 69 jr.; A. Soeters, vr. geh. gew. met J. Jonge- breur, 79 jr.; M. J. Doedens, vr. 89 jr.; J. Troost, man, 75 jr.; H. M. Den Hartigh, man, 82 jr.; J. van den Bosch, man, 73 jr.; C. J. Boekee, vr. 49 jr.; L. Hoog stad, man, 80 jr.; A. Plooij, man, 74 jr.; G. H. Schijvens, vr. geh. met W. P. L. Niese, 76 jr.; J. A. Silvius, man, 89 jr. Kim van Heest draait voor een demonstratie met de insecten stofzuiger de tong niet om. Kim van Heest uit Schie dam is niet vies van pis sebedden. Maar ze zo op pakken, het kan wel, maar het kan ook makke lijker. Geïnspireerd door het nieuwe boek van Midas Dekkers en Angela de Vrede „Kijken met je handen", maakte deze leerling van de kunstklas van het Ste delijk Museum in Schie dam een insecten-oppak- systeem. In de wijde kurk worden twee gaatjes gemaakt, waardoor twee slangetjes gaan. Een daarvan krijgt van onderen een nylon kous. De kurk gaat op de pot en de andere slang wordt boven het insect gehouden. Vervolgens zuig je aan de mondslang (die aan de andere kant de nylonkous heeft, en floep, het insect is bin nen. Geld opnemen van je giro op het postkantoor? Pasje alstublieft. Betalen met een Euroche que? Pasje laten zien. Sjiek dineren en/of juwe len kopen? Credit Card tonen en de wereld gaat voor je open. Sinds een tijdje kun je nu ook kleren passen met een pasje. Waarbij er door de ondernemer, die dit uit vond, wel voorzichtig op gehoopt wordt, dat je na dat passen ook nog iets koopt. Modepas op de plaats In België en andere Euro pese landen liggen ze ons vele straatlengten voor met dit systeem. Limburg blijkt op dit punt toch ook geen achtergebleven ge bied. Nu is de Randstad aan de beurt. In Rotterdam open de Super Confex (want dit bedrijf werkt op deze ma nier) onlangs zo'n mode warenhuis. Binnenkort krijgt Rotter dam er nog een, Den Haag ook, drie andere staan el ders in ons land op stapel. In grote, er correct uitzien de zaken met als verplicht nummer veel parkeerruim te er om heen, hangt voor alle leeftijden de kollektie pasklaar. Je geeft je naam en adres op, ontvangt zo'n hard ge plastificeerd pasje, waar die naam en dat adres bin nen de kortste keren op staan, en dan kun je gaan struinen in zo'n modewa renhuis. Met de opmars van Super- Confex naar de Randstad wilde de direktie van dit bedrijf de modepers toch eens laten zien, wat men de pashouders(sters) aan mode te bieden heeft. Dus ook Randstad-Edities zat er bij en keek er naar. De waarheid mag gezegd: zeer acceptabele, velen aansprekende rnode doet je in zo'n zaak menigmaal pas op de plaats maken. Ook niet onbelangrijk zijn de prijskaartjes. Die lopen namelijk al even min uit de pas. RANDSTAD-EDITIES 'TOPPERS' TELEFOON 070 19 02 24 Postb. 5825, 2280 HV Rijswijk

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 17