Fietsgraveren succes Schiedams Vrouwenkoor eert dirigente met concert bondsspaarbank Bekeken jon**"' rijden hogeschool Vereniging Alternatief Onderzoek GEZOND EN GEGARANDEERD AFSLANKEN DOOR DE TFM WÊHKÊ Prachtkalender gratis^ Plus een pakket kinderspeelgoed. Plus de Jeugdkalender. Plus 't boekje kinderspelen. Plus extra hoge rente op de Toprekening! it HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 12 OKTOBER 1984~ PAGINA 17 SCHIEDAM In één week tijd hebben ongeveer 2300 Schiedammers de postcode in hun fiets laten graveren. Hier en daar heeft dit door politie en werklozenprojekt De Trechter uitgevoerde anti-diefstal plan voor lange rijen wachtenden gezorgd. Vijf plaatselijke rijwielhan delaren die aan het projekt meewerken melden een re delijke tot grote drukte en ook op graveeradressen als de Blauwe Brug in Groenoord en het Ontmoetingscen trum in de Overschiesestraat heeft men de handen vol. aszo-'j KNIPT1P Ongemerkt fotograferen, daar heb je eigenlijk wel een telelens voor nodig. Er zijn ook handige pocketcamera's met een beschei den telelens. Nu ook in Delft: fg« voor slankheid en figuurkorrektie langs natuurlijke weg. SCHIEDAM Op vrijdag 19 oktober geeft het Schie dams Vrouwenkoor o.l.v. Ria Borgmeijer een concert in kerkgebouw „De Ark". Met dit concert herdenkt het koor, dt Ria Borgmeijer 35 jaar geleden de direktie kreeg. Daarmee begon een periode waarin zowel koor als dirigente steeds grotere bekendheid verwierven in stad en land. Squash Accommodatie iili ledereen die nog geen spaarrekening heeft bij de bank met de S, kan nu na het openen van een nieuwe spaarrekening, zijn/haar portret laten tekenen of in silhouet laten knippen. De tekenaar komt op de volgende kantoren: Lange Nieuwstraat 195 van 9.00-11.00 en van 16.15-18.00 uur. Mgr. Nolenslaan 412 van 11.15-13.00 uur. Rembrandtlaan 41 van 14.00-16.00 uur. De silhouetknipper komt op de kantoren: Lange Nieuwstraat 195 van 14.00-16.00 uur. Van 't Hoffplein 8 van 9.00-11.00 uur. Mgr. Nolenslaan 412 van 16.15-18.00 uur. Louis Zimmermannplein, hoek Peter van Anrooylaan van 11.15-13.00 uur. Ons Wereldspaardag- geschenk ligt weer voor u klaar: de populaire Spaarbank-1! kalender. De 1985-kalender is mooier dan ooit. Hij toont 13 bekende kinderspelen. Schitterend getekend, in kleur, door Rolf de Bruin. Vrolijke en toch ook vertederende platen, om in te lijsten zo mooi. U kunt de kalender afhalen in de week van 15 t/m 19 oktober a.s. zolang de voorraad strekt. Kom dus gauw naar de bank met de S. «p Nog een Wereldspaardag- verrassing, voor iedereen die nog geen spaarrekening bij de bank met de S heeft. Een pakket met allerlei attributen voor kinderspelen: tol zweep, springtouw, kleppers, knikkers en krijtjes. Kom gauw kijken naar dat pakket vol speelplezier. Als u tijdens deze week een spaarrekening opent met een minimum inleg van f 25- ontvangt u eenmalig (zolang de voor raad strekt) dit pakket. Prima discokalender op posterformaat. Doet 't goed in je kamer als notitie- en verjaardagkalender. Gratis voor de jongeren zolang de voorraad strekt. Haal 'm tijdens de Wereldspaarweek. Bij de bank met de S. Een leuk boekje waarin 20 bekende en minder bekende kinderspelen worden beschreven. Alweer gratis voor iedereen, (zolang de voorraad strekt) tijdens de Wereld spaarweek. Bij de bank met de S. Een heel jaar lang 7% rente op elke f 500 - die u inlegt op de Top rekening. Omdat het Wereldspaardag is. En alleen maar zo lang de Wereld spaarweek duurt. Daarna is dit aan bod onherroepelijk voorbij. Rond Wereldspaardag 1985 komt het be drag met rente weer tot uw beschik king. U merkt wel, extra voordeel bij uw spaarbank. U loopt geen enkel risico, u heeft geen kosten. Op tijd langskomen is dus de boodschap. Schiedam spaarbank RANDSTAD-EDITIES TOPPERS TELEFOON 070 - 19 02 24 Postb. 5825, 2280 NV Rijswijk ti l Wil de aktie succes hebben, dan moet volgens de politie zo'n 60 tot 65 procent van alle Schiedamse rijwielen worden behandeld. In aantallen zijn dat naar schatting tussen de 30.000 en 35.000 fietsen. Het graveren van de postcode in het frame garandeert uiter aard niet dat de fiets nooit ge stolen zal worden. Wel is het aan de hand van een „omge keerd" postcodeboek voor de politie gemakkelijk, een terug gevonden fiets aan de eigenaar te retourneren. Voor alle zekerheid liggen op veel graveeradressen registra- tiekaarten klaar waarop de ei genaar enkele gegevens over zijn fiets kan invullen, zoals kleur, merk en framenummer. De politie moedigt het gebruik van deze kaarten aan omdat de praktijk uitwijst dat veel fietsers nauwelijks bijzonder heden kunnen verstrekken in geval van diefstal. Werklozenprojekt De Trech ter, overtuigd van het succes van de aktie, wil het 'graveer- team uitbreiden met een mo biele ploeg, om „witte vlek ken" in de stad te kunnen be werken. Voor dit rijdende team worden nog vrijwilligers gezocht. Het graveren wordt op de meeste adressen door vrijwilli gers gedaan. Het karweitje neemt niet meer dan drie mi nuten in beslag en is gratis. De adressen waar fietseigena- ren terecht kunnen om hun karretje te laten kenmerken: De Blauwe Brug, Bachplein 590, op dinsdag- en woensdag middag van 13.30 tot 15.30 uur. Rijwielhandel „De Favoriet" Mgr. Nolenslaan 686, op maan dag van 13.00 tot 17.30 uur, dinsdag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur. Motorhandel Nieuwland, Dr. Wibautplein 49 op maandag van 13.30 tot 18.00 uur, dins dag t/m vrijdag van 08.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur en zaterdag van 08.30 tot 13.00 uur. Rijwielhandel „Hoppstein" Dam 16, op maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag t/m vrij dag van 09.00 tot 18.00 uur en zaterdag van U9.UU tot 17.00 uur. Rijwielhandel A. J. Schrau- wers, Broersveld 165 op don derdag van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur, vrij dag van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Tweewielerpaleis van Riet schoten, Professor Kamerlingh Onneslaan 82, op dinsdag t/m vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur. Het Ontmoetingscentrum, Overschiesestraat 44, op maan dag-, dinsdag- en woensdag middag van 13.30 tot 16.00 uur. SCHIEDAM „Vroeger was alles, wat alternatief was, kwakzalverij. Nu zie je dat uit onvrede met de medische we tenschap, steeds meer mensen naar een andere manier om beter te worden, zoeken", zegt Cea Bogaard. Daarom besloot ze ongeveer een half jaar gele den een aantal therapeuten te zoeken, om in een vereniging de patient beter en sneller van dienst te kunnen zijn. In de Boerhavelaan 118a zit nu sinds kort de Vereniging voor Alternatief Onderzoek. Men probeert daar de patiënten te helpen vanuit enkele vaste grondgedachten: lichaam en geest zijn één, alles op aarde wordt kosmisch beïnvloed en ieder mens heeft een eigen karma (lot). Na een intake-gesprek met Cea, het invullen van een vra genlijst en het maken van een kosmogram, worden de pa- tienten dan verwezen naar die therapeut, die de klachten het beste kan behandelen. Acupressuur, magnetisme, voetzoolreflexmassage en hyp nose zijn enkele van de behan delmethoden, die door de drie therapeuten, waaronder een homeopaath worden toegepast. Artsen zijn niet aan het cen trum verbonden al hoopt men wel op een betere samenwer king in de toekomst. Om alles zo veel mogelijk vol gens eigen idee uit te kunnen voeren, heeft de vereniging ook zelf een laboratorium, waar voedselaanvullingen en medicijnen op aanwijzing van de homeopaath kunnen wor den gemaakt. „Niet om rijk te worden, maar uit ideeele over wegingen doe ik dit werk", zegt Miep Bedeker, die onder meer de hypnosetherapie toe past. „Het is geweldig om te zien hoe iemand die bijvoor beeld inzicht krijgt in zijn vo rig leven, kan opknappen. Zieke maar ook gezonde men sen, die nog gezonder willen worden, kunnen voor vrijblij vende informatie terecht op de Boerhavelaan. Afslanken kan op veel manieren. Meestal kost het overmatig veel inspanning en leidt het tot lusteloosheid. Weinig methoden zijn bovendien blijvend effektief, en als het al lukt, is dat zichtbaar in uw gezicht en blijft de huid op de afgeslankte plaatsen slap en gerimpeld, bij de Thermo-Fysische-Methode treedt juist verbetering van konditie op, terwijl de zichtbare resul taten voor zichzelf spreken. Bovendien wordt met de vermindering bereikt De TFM gedeelte bestaat uit een bewegingstherapie in speciale natuurlijke TFM-therapie een blijvende gewichts- rmindering bereikt De TFM-therapie bestaat uit een aktief gedeelte en een passief gedeelte. Het aktieve gedeelte bestaat uit een bewe_ kabines, met een konstante temperatuur van circa 37°. Door deze warmte in kombinatie met een persoonlijk samengesteld bewegingsschema, worden water- en vetcellen op natuurlijke wijze afgebouwd tot ze volledig verdwijnen. Het passieve gedeelte bestaat uit heilzame ozon-baden, die niet alleen de bloedsomloop stimuleren en de stofwisseling verbeteren, maar ook uitmuntend voorbereiden op de bewegingstherapie. Door de aktivering van het spierweefsel wordt de huid weer strak en soepel en verdwijnt de zgn. sinaasappelhuid. De TFM-therapie vindt plaats onder deskundige leiding in een gezellige, ontspannen sfeer. De afslankresultaten worden u schriftelijk gegarandeerd. Uniek ekstra bij de TFM-therapie is dat naast gegarandeerde, blijvende gewichtsvermindering, ook uw figuur naar eigen wens wordt gekorrigeerd bij taille, heupen, dijen en andere plaatsen, waarover u niet tevreden bent Wat zijn een goed figuur, gezondheid en geluk u waard? In onze TFM-studio's geven wij u gratis vertrouwelijk advies, via een figuuranalyse. Maak daar gerust gebruik van, gun uzelf dat plezier. Maak vandaag nog een afspraak voor een gratis figuuranalyse bij de dichtsbijzijnde studio voor slankheids- en figuurkorrektie. U kunt bellen van ma. t/m do. 1 ff 11 V*01 I O van 10.00 -20.00 uur en vrij. van 10.00 -16.00 uur. Figurella Delft Martinus Nijhofflaan 2b 2624 ES Delft Tel. 015 - 620068 Hoogtepunten waren ongetwij feld de diverse concertreizen naar het buitenland en de deelname aan international concoursen. Zo werd men tweede op de International Eistedfodd in Wales bij de vrouwenkoren en vierde in de algemene rangschikking in Innsbruck, met het predikaat „zeer goed". Ria Borgmeijer startte 45 jaar geleden haar muzikale carriè re als pianiste. Ze was leerlin ge en Jaap Callenbach, Geza Frid en Sem Dresden. Het was vooral de bekende Jos Vran- ken die haar liefde voor de koordirektie deed opvatten. Componisten als Henk Ba- dings, Geza Frid, Marius Mon- nikkendam, Kors Monster, Joh. Bordewijk-Roepman, schreven werken voor haar en haar koren. Bohuslav Martinu vetrouwde haar de eerste uit voering van zijn Cantate voor Vrouwenkoor toe. Aan het concert werken haar drie vrouwenkoren mee: Het Schiedams, het Rijswijks en het Shell Vrouwenkoor, en de Met vier teams is Klaverstede deze squash-competitie begon nen. Door een nieuwe regel van de bond, die voorschrijft dat per 25 bondsleden èèn team in de competitie mag spelen, is het aantal teams dus teruggebracht van acht naar vier. Het eerste damesteam, dat uit Schiedam afkomstige so praan Nelly van der Spek. In strumentale medewerking verlenen Peter Beijersbergen van Henegouwen en Dick Ze venbergen, piano en Dieks Visser, fluit. Op het programma staan wer ken van J. H. Stein, Th. Mor- ley, M. Castelnuovo Tedesco, J. Suk, E. Chabrier, H. Strate gies J. Geraerdts en Oscar van Hemel. De Ark ligt aan het Harg- plein 101 en het concert be gint om 20.15 uur. De toe gangsprijs inclusief pro grammaboekje is 7,50. verleden jaar naar de tweede divisie promoveerde, doet het verrassend goed. Met twee overwinningen en een gelijk spel staan ze aan de kop van hun poule. Het eerste herenteam, ook tweede divisie startte slecht te gen Alphen en verloor met 31. Herstelde zich goed en won daarna twee keer achter elkaar. Sedert vele jaren heeft de Rennersclub Schiedam/Harga- Frans van Thienen zich inge zet voor het verkrijgen van een eenvoudige accommodatie in de nabijheid van het club- parcours in de 's Gravelandse- polder. Van april tot en met septem ber worden hier elke dinsdag avond en doorgaans ook op zondagochtend wielerwedstrij den gehouden. Aan deze wed strijden wordt door vertegen woordigers van alle wielren- verenigingen uit de regio deel genomen. Een accommodatie ten behoeve van het ontvan gen van de gastverenigingen, het uitreiken van de rugnum mers, het verkleden en na af loop het wassen is derhalve onmisbaar. In het verleden heeft het be stuur hieromtrent meerdere malen kontakt gehad met de gemeente. Tot voor kort ech ter met weinig vruchtbaar re sultaat. Het opbouwen van een gezonde rennersvereniging vereist eenmaal minimale voorzieningen. Thans zoeken veel Schiedamse wieleraan- hangers hun heil buiten de stad. Secretaris Ton Steens: „vorige week hebben wij een gesprek gehad met wethouder Haf kamp. Door Hafkamp is alle medewerking toegezegd voor het op korte termijn in ge bruik geven van de door ons bedoelde accommodatie. Ver der hebben wij uitvoerig van gedachten gewisseld over de toekomst van de wielersport in Schiedam. Het streven van het gemeentebestuur daarbij tot een betere samenwerking te komen is van onze zijde van harte onderschreven. Wij heb ben het voornemen binnen af zienbare tijd zinvolle kontak ten te leggen met besturen van de beide andere organisaties op wielersportgebied in Schie dam, Stichting Wielerbaan en de Toerclub Rijnmond." sparen en kinderspel bij de bank met de Jean-Paul Belterman ui, Rotterdam, student gra- fisch-ontwerpen aan de Academie in Den Haag zet kennelijk zijn com merciële plannen al vanat het begin goed op een rij tje. Zijn docent kreeg im mers als reactie op de vraag welk soort ontwer pen Jean Paul het meest boeide, als antwoord: 'dure ontwerpen'. Negen jaar is-ie en regio naal staat hij in zijn klas se op de eerste plaats. Na de landelijke TRIAL,- wedstrijden van afgelo pen zondag in Hoogvliet is hij - naar verwachting - in de landelijke ranglijst een plaatsje omhoog ge gaan naar nummertje vier. Vanzelfsprekend gaat hij naar school en doet hij daarnaast aan al lerlei activiteiten actief mee. Maar zijn grootste passie is sinds een jaar: TRIAL, een tak van mo torsport waarbij een uit gezet parcours (non stop geheten) vol lastige ter reinhindernissen vooral via behendigheid en ma- chinebeheersing geno men dient te worden. Stan van den Bosch heet de jongeman die in zijn woonplaats Pijnacker zijn trial-passie deelt met plaatsgenoot Martijn J an tschik (11 jaar). Sa men zijn ze aangesloten bij de Off the road en Tri- alclub The Wheelie uit Schiedam, de enige vere niging in deze sporttak in Zuid Holland. Het tweede herenteam ging in de derde divisie wat minder goed van start en verloor tweemaal op rij maar won de derde wedstrijd tegen Hofstede met 31. Het derde herenteam, dat vierde divisie speelt, won de eerste wedstrijd en speelde de tweede gelijk. De derde wed strijd tegen Westvliet ging met 31 verloren. i Stan van den Bosch en Martijn IJantschik (I): toppers van nu en straks 'Stan was helemaal beze ten van crossfietsen,ver telt vader Van den Bosch, zelf ook al behoorlijk aangestoken door het motorsportbacil. 'Een keer kijken bij trialwed- strijden en een keertje rij den op zo'n motor maak ten hem dot-enthousiast voor trial. Da's nou een jaar geleden en je ziet waar die geestedrift toe heeft geleid. Tot een gat in vaders portefeuille 'Welnee. Dat Trial een dure sport zou zijn is een veelge hoorde misvatting. Twee dehands is er heel veel goed spul te koop. Zowel m motoren als in kleding en accessoires. De hobby is net zo duur of net zo goedkoop als andere hobbies. Dat heb je zelf in de hand. Moeder en vader Van den Bosch hebben ook geen klamme handen als Stan rijdt 'Als dat zo zou zijn, dan alleen van de wedstrijdspanning. Niet omdat de sport ge vaarlijk is. Je moet be denken dat het bij trial om de behendigheid gaat. Niet om de snel heid. Je kunt natuurlijk vallen, maar met een goede helm en een paar stevige laarzen zit je goed beveiligd op zo'n motor. Dat blijkt ook wel: ernstige blessures zijn bij mijn weten nog nimmer voorgekomen,vindt va der Van den Bosch. Die uiteraard trots is op de prestaties van zijn zoon en oprecht van mening is dat Stan voor een mooie sport warm loopt. 'Trial kweekt discipline en ka rakter. De rijders leren de grenzen van hun moge lijkheden kennen en eventueel erkennen maar tegelijk de manier om die grens gedisciplineerd te verleggen. Discipline in het gebruik van zijn 60 cc Yamaha valt Stan, gezien zijn prestaties, niet te ontzeg gen. Terwijl hij daardoor ook geen moeite heeft met de strikte regel van zijn vader dat hij alleen op het verenigingsterrein of tijdens wedstrijden de motor op mag. Een eind je rijden in de buurt is er niet bij, heeft vader ge boden. De motor staat in de garage en komt daar alleen uit als er geoefend of sportief gestreden dient te worden. ItÉlRAÉI

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 17