10 t/m 20 OKTOBER '84 KINDERBOEKENWEEK ALS IK LATER fa* BEN fes I V L Aanleg trambaan: verkeer omgeleid Prinses Margriet reikte griffels en penselen uit i £Kiep kantel, kiep tkantel Als ik later groot ben... en Kindertheater in de Grozen Van Heelsbergen in Spaland een pracht assortiment wand en vloertegels alle merken open haarden plus houtkachels het mooiste op sanitair- gebied GEGARAN DEERDE LEVERING EN KWALITEIT DANKZIJ DE HIBIN GARANTIE REGELINGEN! HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 12 OKTOBER 1984 PAGINA 22 r* Jm |P ik Liefdesverdriet Aap en beer Heksen Dierenverhalen Poes speelt Spin Het grote Waaromboek Het begon op 13 juli Geschenk voor een miniprijsje WSÊÊBÊÊSm A. de Boo Delft BV Rotterdamseweg 274, Delft, Postbus 114, 2600 AC Delft, tel. 015-569292 Geopend: maandag t/m vrijdag van 09.00 - 17.00 uur, zaterdag van 09.00 - 13.00 uur. SCHIEDAM Door de aanleg van de trambaan naar Schiedam Noord wordt op sommige plaat sen in de stad de ver keersafwikkeling ge stremd en omgeleid. KW A JÊJJLm M I J8L I In een klein taalgebied als het Nederlandse, is het telkens weer verwonderlijk, dat er op allerlei gebied zoveel titels jaarlijks uit komen. Ook voor kinderen, vooral de kleinere, is er een grote keus in de boekhandel. Elk jaar is er voor de jonge lezers een speciale kinderboekenweek, in navolging van die voor volwas senen. De kinderboekenweek wordt ingeluid, door het uitreiken van griffels en penselen door H.K.H. Prinses Margriet aan de onderscheiden winnaars. De gouden griffel gaat naar die schrijver van kinderboe ken, die door een jury is geko zen uit het rijke aanbod, als de beste uitgave dit jaar. Veronica Hazelhof kreeg deze onderscheiding gisteren uit handen van de Prinses vanwe ge „Auww!", een uitgave van Sjaloom en geïllustreerd door Joep Bertrams. In het juryrap port staat onder meer: „Kinde ren zullen zich zeker kunnen identificeren met de hoofdfi guur. Naar het oordeel van de jury weet de schrijfster de lezer te overtuigen zonder modieus en al te dramatisch te worden". Het verhaal gaat over Maartje, die na een ongeluk in het zie kenhuis terecht komt, waar volstrekt eigen regels gelden, die tot humoristische, maar ook dramatische situaties lei den. van haar vriendje, het verloop van de relatie tot en met de breuk, waarna toch weer vriendschap groeit zodanig te verwoorden, dat hij nergens sentimenteel wordt. De mensen worden levensecht neergezet. De inhoud is licht voetig, snel en niet geforceerd, zo meldt de jury. De eerste verwierf hij tien jaar geleden met Koning Wikke- pokluk de merkwaardige zoekt een rijk. Een boek met een totaal ander karakter. Aap en Beer is een ABC boek met illustraties in zwart wit met een opvallend gebruik van de kleur rood. Voor jonge kinderen een heel geestig boek, grafisch prachtig verzorgd, waarbij verhaal en illustratisch volstrekt bij el kaar horen. Jury: „zijn schijnbaar naïeve stijl raakt de kijker". Dit is, vinden wij, een boekje, uitstekend geschikt om samen, lekker knus met je kind in te bladeren, uit te lezen en over te babbelen. GROOT "L. J* ♦De Collectieve propaganda ♦van het Nederlandse Boek, ♦kortweg CPNB, heeft ind- ♦achtig het succes van vorig *jaar voor de kleutertjes Karei Eykman schreef Lief desverdriet, geïllustreerd door Sylvia Weve. Eykman verwierf daarvoor een gouden griffel, terwijl de illustraties met een zilveren penseel werden beloond. Lief desverdriet is voor kinderen van 12 jaar en ouder en is een uitgave van Harmonie. Liefdesverdriet is voor kinde ren in die leeftijd een gevoelig onderwerp. Monika is de hoofdpersoon, die Eykman voor zijn verhaal koos. Hij slaagt erin om de verhou ding van Monika ten opzichte De korte hoofdstukken en de beknopte stijl zijn uitstekend op elkaar afgestemd. Wij willen er nog over zeggen, dat we het gewoon een erg leuk en goed geschreven boek vinden. Met illustraties, die uitstekend passen bij de sfeer van het verhaal. Een dubbel topper! Van de hand van Wim Hof man verscheen Aap en Beer voor kinderen van vijf jaar en ouder. Een eenmansklus, die door de jury hoog werd gewaardeerd. Met zowel een zilveren griffel als een gouden penseel. Voor Hofman is dat een tweede gou den penseel. De hoogbejaarde schrijver van horror, suspence en griezelver halen met een humoristisch trekje Roald Dahl heeft zich de laatste jaren volledig toege legd op het schrijven van kin derverhalen. Dat doet hij op volstrekt originele wijze. De boeken van Dahl haal je er (met blinde kast) onmiddellijk uit. Met een glimlach en een knip oog kiest hij voor de kinderen tegen de volwassenen. De volwassen mensen in zijn boeken willen nog weieens ri dicuul gemaakt. In de heksen worden He vrou wen breeduit lekker in de ma ling genomen. Die heksen hebben zowel merkwaardige toverkracht als zeer menselijke eigenschap pen. Zeer herkenbaar. Uiteindelijk loopt ook behoorlijk Dahl-ach- tig met de ladies af: ze veran deren in... Maar dat verklap ik niet. Dat zou de spanning wegnemen. Een enig boek, waar ik zelf ook met groot plezier in heb gelezen. Een cartonnen cassette met dierenverhalen, hoe kan het anders, van Thieme uit Zut- phen, is vers van de pers in de boekhandel te koop. Een schitterend geïllustreerd viertal uitvouwkaart-verhalen behandelen lief, leuk en ver antwoord De eend, Het konijn. De bever en de Dwergmuis. Je blijft ernaar kijken. Nicola Bayley maakte een se rie schattige kijk- en leesboek jes voor de allerkleinsten. Een van de werkjes heet Poes speelt spin en is een simpele fantasie van poes zelf, die rus tig naar een web zit te knipo gen en ondertussen zich van alles inbeeldt. Een veilige manier om avon turen te beleven. Zoals kleuters dat zelf ook durven. Niet echt, maar erover praten en vertellen alsof het bijna echt is. Uitg. Holland Haarlem. een sprookjesachtig kijk- '^doosje laten ontwerpen ^voor de kinderboeken- ■fcweek. ♦Het heet Kiep kantel, kiep ♦kantel. Loek Koopmans il lustreerde dit vouwboekje, ♦dat uitgevouwen een kijk- Trdoosje lijkt. ^Het gaat over een dikke ■It'pannekoek, die het vertikt -fczich te laten opeten. ♦Die pannekoek komt over val terecht en het is eerlijk ♦gezegd de vraag, wie die ♦koek eigenlijk nog blieft, *maar dat hindert niks, het i^is een leuk kijkspel-doos- (boekje. «Tijdens de kinderboeken- ♦week voor slechts 1,50 ♦verkrijgbaar bij aankoop ♦van een kinder- of jeugd- ♦boek in de boekhandel. In dit boek staan leuke en in teressante proefjes om zelf thuis te doen.Er staan ook leu ke zoekplaten bij. Het hele boek gaat over waar om dingen gebeuren,en ook vooral hoe.Dit boek is vooral geschreven voor kinderen van 8 tot 10 jaar maar oudere en jongere kinderen zullen er toch ook plezier aan hebben- .De proefjes die er instaan zijn niet gevaarlijk,maar wel leuk. Kahte Recheis schreef Het be gon op 13 juli. Een jong meisje Noreen leert een Ierse jongen kennen in het Londen van 1939. Ongemerkt raakt zij ver strikt en betrokken bij de Ier se vrijheidsstrijd. Het valt niet mee voor kinde ren vanaf dertien jaar voor die leeftijd is het geschreven precies door te hebben als er in het verhaal uitgebreid over politiek wordt gesproken. Toch is het voor de jeugd van vandaag een herkenbaar boek geworden, vandaar dat wij dit toch willen melden. Uitgeverij West-Friesland. Als ik later groot ben, dat is het the ma van deze kin derboekenweek. Een thema waarop kinderen eindeloos kunnen fantaseren. Paul Biegel en Willem Wilmink maakten samen de speciale kinderboe- kenweekuitgave „Een tijdje later", dat inspeelt op die kinderfantasieën. Ruud Bruijn en Fred de Heij zorg den voor kleurige illustraties. De inhoud: Drie jongens en drie meisjes maken een fietstocht en over nachten in een jeugdherberg, hen wordt door de „herbergvader" echter verboden het schuurtje in te gaan. Ze kunnen natuur lijk de verleiding niet weerstaan en komen even in de wereld van de vol wassenen. Zij zien zichzelf Groot. Allemaal worden zij gecon fronteerd met hun latere ik. Dat is spannend, verwar rend, maar soms ok teleurstellend. Als ze in de werke lijkheid zijn weer gekeerd blijkt de jeugdherbergvader een klein joch ge worden te zijn. Tijdens de kinder boekenweek kost deze uitzonderlijke uitgave slechts 3,50 bij aankoop van een kinder- of jeugdboek in de er kende boekhandel. In het kader van de aanpas sing van de Sportparkbrug zal er afhankelijk van de weers omstandigheden vanaf 10 ok tober tijdelijk geen voetgan gers- en bromfietsverkeer over de brug mogelijk zijn. Dit verkeer zal via de Hargalaan en de Sportlaan benedenlangs worden omgeleid. Een en an der zal met borden worden aangegeven. De bestaande wegversmalling en de omlei ding zullen waarschijnlijk tot medio december duren. Maandag 8 oktober is begon nen met het leggen van de rails voor de trambaan tussen de Proveniersbrug en de reeds in gebruik zijnde trambaan op de Broersvest. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden zal de aan sluiting van de Boterstraat op de Broersvest door middel van draglineschotten worden opengehouden. Het verkeer zal van deze maatregel hinder ondervinden. Tijdens het aanbrengen van de rails zal het kruispunt Boter- straat/Broersvest van de defi nitieve bestrating worden voorzien. Na voltooiing van de bestra ting van de trambaan wordt de nog resterende asfaltver- harding tussen de keerlus langs het Proveniershuis en de brug, aangebracht. Tijdens de uitvoering van deze werk zaamheden wordt het rijver- keer in twee richtingen op de Proveniersbrug over de toe komstige trambaan geleid. In verband met de aanleg van de trambaan en daarmee ver band houdende werkzaamhe den aan de Proveniersbrug zal deze brug niet eerder dan 1 december voor het scheep vaartverkeer geopend kunnen worden. Vaartuigen met granen be stemd voor Hollandia Mout- wijnfabriek B.V. aan de Schie, zullen uitsluitend via de Park sluizen en de Delfhavense Schie moeten varen om deze fabriek te kunnen bereiken. Het vaarwater is ter plaatse slechts plusminus 25 meter breed, zodat ongeveer 1000 meter achteruit moet worden gevaren door verscheidene bruggen alvorens het vaarwa ter voldoende breed is om te zwaaien (plusminus 45 m.) Ook pleziervaartuigen moeten rekening houden met een om- vaarroute. In verband met de herstel werkzaamheden aan de Korte Havenbrug is deze maandag 8 oktober voor al het verkeer afgesloten. Deze afsluiting zal afhankelijk van de weersom standigheden 14 dagen duren. Verkeer vanaf de Dam in de richting Lange Haven wordt omgeleid via de Korte Haven N.Z. en Korte Haven Z.Z. Deze route zal met borden worden aangegeven. SCHIEDAM Op dinsdag middag 16 oktober is kinder theater Pieleke Poep in club huis Zuid. De groep speelt voor kinderen van 4 tot 12 jaar het stuk „Kunstenmakers met een kloddertje verf". Alie en Relinde ruziën in hun atelier over de schilderijen die zij maken. De schilderijen aan de wand kijken dat wat mee- warrig aan, maar amuseren zich er kostelijk mee. Op hun geheel eigen wijze laat Pieleke Poep zien dat je op verschillende manieren kunt schilderen. Daarbij speelt het geen rol of iedereen het ook echt mooi moet vinden. Als je maar plezier hebt in het ma ken van je „kunstwerken". In het stuk wordt op het to neel volop gewerkt met verf, kwasten, grote vellen papier en allerlei andere dingen die de kunstenaar gebruikt. Zo af en toe wordt de hulp van de kinderen in de zaal ingeroe pen. Kaartjes voor deze voorstelling zijn verkrijgbaar in Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42. Een kaartje kost één gulden. Er zijn maar 150 kaartjes, dus je moet er vlug bij zijn. Telefo nisch bestellen kan ook. Het telefoonnummer van Klubhuis Zuid is 267297. SCHIEDAM Hans Textiel staat er in grote letters boven het nieuwe filiaal van Hans van Heelsbergen in Winkel centrum Hof van Spaland. Is de naam van het bedrijf in de loop der jaren wat veranderd, al naar gelang de wensen van de klant, de kollektie ook. Naast huishoudtextiel is er da mes- en herenmode, maar nu vooral ook kindermode. De winkel is net als de onge veer 40 andere filialen ruim, licht, overzichtelijk en een voudig wat inrichting betreft. Daardoor kan men voor de aangeboden artikelen een bo demprijs vragen. „Bovendien heeft mijn man een goede eigenschap", zegt mevrouw Van Heelsbergen, „bij zijn zakenpartners het on derste uit de kan halen. Dat komt ook in de prijs tot uit drukking". Zes jaar terug wilde Hans van Heelsbergen zich al vestigen in Winkelcentrum Hof van Spa land. Door branchebeperking ging dat toen niet door. Die beperking is nu opgeheven. Ook hier kan men nu dus voor Hans Textiel terecht. 'v f Jf ,<ÉL J

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 22