3 Daling werklozen in Waterweg Noord karnen Vérder Gijs Hendriks, Martine Bijl, Hans Liberg en Mamadeus Meer dynamiek op de arbeidsmarkt Audi.Voorsprong door techniek Politienieuws Wie wordt bruid van de maand? Lager Teerstoof Audi 80-4deurs 1,6 I. 55 kW/75 pk, v.a. 27.695- Afleveringskosten ƒ420,-. Prijzen incl. BTW.Vrijblijvend af Leusden. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 OKTOBER 1984 PAGINA Voorgedragen voor een Edison: Mamadeus. SCHIEDAM De Schie- damse theaters bieden dit weekeinde een gevarieerd programma aan: muziek, toneel en poppenspel. Als „voorafje" kunnen jazz liefhebbers hun hart op halen in het theatercafé aanstaande donderdag (25 oktober) in de Passage, waar het Gijs Hendriks Kwartet een gratis concert geeft (aanvang negen uur). Cabaretier Hans Liberg. Na 6 succesvolle jaren Audi 80, is er dan nu de nieuwe Audi 80. Een concept van een merk dat de reputatie heeft, geavan ceerde automobielen te bouwen. Zowel technisch als optisch. Het zal u dan ook allerminst verbazen dat de nieuwe Audi 80 louter op essentiële punten vernieuwd is. Zijn exclusieve koetswerk is nu in aërody namisch opzicht verbeterd. Licht achter over hellende grille en koplampen en een kofferdeksel dat iets naar boven toe op loopt. De fraaie, brandstof besparende wig- vorm komt nu aanmerkelijk beter uit. Daar naast beschikt de nieuwe 80 vanaf de CC over een effectieve frontspoiler en zijn alle typen voorzien van windtunnel beproefde integraal bumpers en gesloten wielkap- pen. Zijn ranke taillelijn krijgt een extra ac cent door stoere beschermlijsten langs de flanken. Een belangrijk practisch punt is de vergrote en beter toegankelijke koffer ruimte. Het interieur is ook beduidend in- clusiever. En exclusiever. Zo zijn de 4 mo gelijke bekledingsstoffen qua kleurstelling in smaakvolle harmonie met die van de lak. Het uitstekend overzichtelijke dashboard is nu voorzien van ergonomisch gevormde bedieningstoetsen. Bovendien is de nieu we Audi 80 uitgerust met een sportief vier- spakig stuurwiel. Ach natuurlijk, er is meer. Maar dat ziet u in de showroom en onder gaat u tijdens een uitgebreide proefrit.Voor het boeken van zo'n proefrit of voor nadere informatie belt u 020 - 867651Dan weet u waar u uw dichtstbijzijnde Audi dealer kunt vinden. De nieuwe Audi 80. Essentieel verbeterd.In benzine, diesel en turbodiesel. Aanstaande bruidsparen Het Nieuwe Stadsblad Gevarieerd programma in S'damse theaters WATERWEG-NOORD In de maand september is het aantal werklozen in het ge west Nieuwe Waterweg Noord gedaald met 514 personen. Deze daling betrof zowel man nen (-396) als vrouwen (-118). Totaal bedraagt het aantal werklozen nu eind september 10.699. Er werden in deze pe riode 344 personen als werk loos ingeschreven, terwijl het aantal uitschrijvingen 858 be droeg. De openstaande vraag van werkgevers steeg van 206 naar 209. Er werden 144 vaka- tures gemeld en in 141 vakatu- res werd voorzien. De werkloosheid als percenta ge van de afhankelijke be roepsbevolking bedraagt nu voor mannen 12,8 (was 13,5) en voor vrouwen 15,6 (was 16,1). Voor de daling van het aantal werklozen in de afgelopen maand zijn een drietal rede nen aan te voeren. In de eerste plaats het kabinetsbesluit voor afschaffing van de registratie plicht van 57'/2-jarigen en ou der. Daarnaast is uit een be- standskontrole (schoning) ge bleken dat een flink aantal mensen kon worden uitge schreven. Voorts had de uit stroom van schoolverlaters, die deze maand beduidend ho ger was dan de instroom, een belangrijk aandeel in de afna me van de totale werkloos heid. Uit het positieve verloop van de vakatures blijkt deze maand wederom dat het be drijfsleven steeds vaker een beroep doet op de diensten van het arbeidsbureau bij het vervullen van vakatures. Voor het eerst sinds maanden een daling in de werkloosheid onder jeugdigen jonger dan 23 jaar. T.o.v. september '83 bete kent dit eveneens een daling met 69 jeugdigen (1,8%). Wa» vorig jaar 35,5% van het totale aantal werklozen jonger dan 23 jaar, ultimo september 1984 ligt dit percentage iets lager te weten, 35,3%. De werkloosheid in de bouw nijverheid daalde opnieuw. Vorige maand 655 personen die werkloos stonden inge schreven, deze maand 626. Het aantal gemelde vakatures be droeg deze verslagperiode 19. T.o.v. vorige maand betekent dit een stijging met 7 vakatu res. Metaal: t.o.v. vorige maand een daling van 154 personen tot een niveau van 1.588 in deze beroepsgroep. Relatief ge zien is dit een afname van bij na 9%. Positief is de toename van het aantal gemelde vaka tures te noemen: vorige maand 29, deze maand 41. Handel: voor het eerst sinds een half jaar valt er een daling van het aantal werklozen in deze beroepsgroep te konstate ren. Vorige maand 1.493 perso nen, deze maand 1.351. Het aantal gemelde vakatures be droeg 13 (vorige maand 7). Kantoor: eveneens een lichte positieve ontwikkeling in deze beroepsgroep. September: 2.177 werkloos ingeschreven, augustus 2.300. Het aantal ge melde vakatures steeg in ver gelijking met augustus flink: van 16 naar 23. In het Passagetheater volgt vrijdagavond een optreden van Toneelgroep '71 uit Schie dam die „Ik lach er om" op de planken zet. Kaartjes voor deze voorstelling die om acht uur begint, kosten acht gulden. Zaterdag 27 oktober is Martine Bijl in de grote zaal met haar eigen show die om kwart over acht begint (toegang 12,50, 16 gulden en 20 gulden). Voor de jeugd brengt het Pas sage Theater op woensdag 31 oktober „Flip met de groene vingers" van Mies Bouhuys, een verhaal over een man die „de tovenaar" genoemd wordt en die op een van de laatste groene eilandjes woont tussen veel beton en staal. Deze kin dervoorstelling kost vijf gul den en begint om drie uur. Voor alle programma's kun nen telefonisch kaarten gere serveerd worden bij het Passa getheater, telefoon 262987, en bij de VVV, telefoon 733000. Theater Teerstoof opent haar weekeindprogramma met „Mamadeus", een muzikaal ge zelschap dat onlangs werd voorgedragen voor een Edison. Het optreden wordt geken merkt door een frisse aanpak van verrassende muziek, ge speeld op soms ongewone in strumenten. Aanvang acht uur, toegang 12,50., op vrijdag 26 oktober. Zaterdag treedt de cabaretier Hans Liberg op in De Teer stoof met zijn show „Dada", een „onconventioneel expres sief concert" dat door zijn ori ginele vorm niet met enig be staand programma te vergelij ken zou zijn. Liberg wordt overigens getypeerd als een man „met een niet alledaags hoof dat gein uitstraalt". Zijn show begint om negen uur en de toegang bedraagt tien gul den. In het kinderprogramma van De Teerstoof zaterdagmiddag het poppentheater van Pieter Baalbergen met „De Kraaie- man", voor de jeugd van 6 tot 12 jaar. Kaartjes voor deze voorstelling kosten 3,50. Aan vang half drie. De Teerstoof is te vinden in de Nieuwstraat. SCHIEDAM Een personen auto raakte vrijdagavond op rijksweg 20 beschadigd toen de bestuurder een Belgische truck met oplegger uit veiligheidso verwegingen tot stoppen trachtte te bewegen. De bestuurder van de luxe auto, een Rotterdammer, maakte de Belgische chauffeur middels lichtsignalen attent op een defekt aan een der wielen. De Belgische truck stopte on tijdig en botste achterop de personenauto.'Een wiel van de truck raakte los en kwam 600 meter verder tegen de vang rail tot stilstand. Bij het onge luk raakte niemand gewond. De politie heeft vrijdagavond een 53-jarige Schiedammer aangehouden nadat hij na een aanrijding te hebben veroor zaakt, was doorgereden. De man reed op de Nieuwe Haven een 32-jarige vrouw onderste boven die met de fiets aan de hand op het trottoir wachtte tot zij kon oversteken. De vrouw liep geen letsel op. Vol gens de politie had de bestuur der gedronken. De 12-jarige Rotger N. is zater dag in het ziekenhuis beland omdat hij op de Broersvest on der de tram was geraakt. De jongen werd met een been wond naar het ziekenhuis ge bracht. De ontwikkelingen van de werkloosheid in de afgelopen drie kwartalen mogen in ver gelijking met 1983, op z'n minst opmerkelijk genoemd worden. Lag het werkloosheidsniveau in september 1983 ruim 17% hoger dan in januari van dat jaar, in september 1984 is het aantal werklozen t.o.v. januari 1984 met ruim 4% afgenomen. De werkloosheidscijfers van de afgelopen twee maanden zijn dan ook lager dan die van een jaar geleden. Wanneer het aantal gemelde vakatures in de eerste drie kwartalen van 1983 en 1984 vergeleken wordt, valt er een stijging van bijna 5% waar te nemen (1983: Exclusiever exterieur.Inclusiever interieur. De nieuwe Audi 80. (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen kunnen hun trouwkaart opsturen naar „Samen Verder" Postbus 257 3100 AG Schiedam Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en wat belangrijker is, u ont vangt dan ook 150,- aan waardebonnen, te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in Het Nieuwe Stads blad.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 14