Succesformule blijft volop werken SCHNEIDER interieurverzorging Help een verborgen kind in de Derde Wereld Stichting Liliane Fonds 'Grenzeloos' festival om culinair de wereld te leren kennen T electrisch verwarmd voetenbankjè\ Lekkerbekken opgelet PAGINA 10 Y/ HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 26 OKTOBER 1984 ll||||iiHll|>' Groenelaan 4S -49 Schiedam Tel 010 269862 Shangri-La ROTTERDAM De succesformule van Holi day on Ice is in principe simpel. De ijsshow, die binnenkort Nederland en Ahoy' weer aandoet, is gebaseerd op twee uitgangspunten: 'n voortdurend streven naar perfectie en het telkens presenteren van even oogverblinden de als verbazingwekkende surprises op de gladde ijzers. Onder dit motto heeft Holiday on Ice, een geesteskind van de Amerikanen Morris Chalfen en Emerly Gilbert, in de loop van bijna veertig jaar een jaarlijks bezoekers aantal opgebouwd van een dikke zes miljoen verdeeld over een dertigtal landen. Deze ach terban wordt ieder seizoen weer verrast met vijf verschillende ijsshows, die per stuk vele miljoenen aan produktiekosten vergen. Superproduktie Bolero van Kavel Fascinerende finale [bon Enkhuizer ALmanak: voor ve len een onmisbare vraagbaak Naast de Bijbel behoort de almanak daarmee tot de oudste nog regelmatig ver schijnende gedrukte boe ken ter wereld. Het oudste exemplaar dat zich in het archief van de uitgeverij in Apeldoorn be vindt, heeft betrekking op het jaar 1686. Het bevat onder andere een Extract van het Privilegie", waarin de Staten van Holland ende West-Vriesland de geoctroyeerde toestaan de Enkhuizer Almanak gedu rende vijftien achtereen volgende jaren te drukken en uit te geven. Omdat de almanak bedoeld is voor dagelijks gebruik in weer en wind, verscheen de „Enkhuizer" al in de 17e eeuw met een perkamen ten omslag en een flap die werd dichtgebonden met flesseband. Dat band werd in de Gouden Eeuw vooral gebruikt om stapeltjes nieuw linnengoed bijeen te houden. De Enkhuizer Al manak (288 pag.) kost in standaarduitvoering f 4,75 en met omslag en flesse band f7,75. Lekkerbekken uit de pro vincie kunnen binnenkort hun hart ophalen. In Sche veningen om precies te zijn, waar dit jaar van don derdag 1 tot en met zon dag 11 november het eer ste lustrum wordt gevierd van het Internationaal Culi nair Festival. Internationaal, jawel, want de twintig deelnemende restaurants (vijf jaar gele den waren dat er nog maar veertien) vertegenwoordi gen de culinaire hoogte punten uit maar liefst der tien tanden. Frankrijk scoort daarbij natuurlijk hoog, maar ook Indonesië, Beieren, ja zelfs Amerika. Het is mr Patijn, de kers verse commissaris van de koningin, die het festival officieel opent. RANDSTAD-EDITIES TOPPERS TELEFOON 070 19 02 24 Postb. 5825, 2280 HV Rijswijk Vandaag kunnen we u al vast melden, dat Boskoop van 26 tot 29 juni kermis houdt en dat er op 24 juni een luilakvoetbaltoernooi wordt gehouden. Maar ook, dat men in Dordrecht in de tweede helft van sep tember een kermis wordt gehouden met een brade rie. Rotterdam? Op 28 mei een Bloemenmarkt. Katwijk? Op 1 juni een nationaal majorettenconcours. We kunnen u dit allemaal nu al melden, omdat deze week de nieuwe Enkhuizer Alma nak is verschenen. Voor de 390e maal en dat is wel even iets bijzonders. De in Apeldoorn gevestig de uitgeefster van de Enk huizer Almanak, besloot de heruitgave van de authen tieke schipperseditie voort te zetten. Vorig jaar voor het eerst werd het jaarlijks geheel geactuali seerde boekwerkje voor zien van een „weerbesten- dig" met rood flesseband dichtgestrikt omslag, zoals dat vroeger ook door schippers, vissers en jut ters werd gebruikt. Daar naast bleef de eenvoudiger uitvoering normaal ge handhaafd. Traditiegetrouw wijst de Enkhuizer Almanak de weg naar actuele informatie over het weer, de stand van de hemellichamen, de watergetijden, de markten, kermissen en folkloristi sche evenementen in dor pen en steden. Tips voor huis, tuin en keuken, raad gevingen en wetenswaar digheden op velerlei ge bied, maken deze oudste nog regelmatig verschij nende almanak ter wereld tot een populaire, dikwijls betrouwbare en voor zeer velen onmisbare vraag baak. Holiday on Ice- spektakel komt weer in Ahoy' op slechts een pauze kan vol gen. Dit produktienummer met zijn voortdurende tempo wisselingen is inmiddels door experts geroemd als een van de allerbeste uit de imposante Holiday on Ice-geschiedenis. Nauwelijks bekomen van dit sprankelende schouwspel wor- Als afsluiting van de eerste showhelft dient Ravels Bolero. Het klassieke werk van Mau rice Ravel, dat gebaseerd is op herhalingen van steeds het zelfde thema en langzaam voert naar een climax, heeft choreograaf Ted Shuffle geïn spireerd tot een ijsdansnum- mer van uitzonderlijke klasse. De steeds toenemende intensi teit van de bewegingen van de dansers leiden in een adembe nemende ambiance tot een dramatisch hoogtepunt, waar- Adres Postcode I Li m Plaats S.v.p. aankruisen, invullen met bloklet- ters en in open enveloppe sturen aan Stichting Liliane Fonds, Antwoordnum mer 12505,5240 WD Vlijmen. (Postzegel hoeft niet, maar mag wel). De beginselen van Holiday on Ice mogen eenvoudig zijn, de praktische uitvoe ring is uiterst gecompli ceerd. Hoe slaag je er im mers in om je publiek steeds opnieuw het beste van het beste voor te schotelen? Hoe wordt het vervallen in her halingen vermeden? Shangri-La/Bolero, de splin ternieuwe show voor Neder land, is het afdoende antwoord op dergelijke vragen. Wie deze meer dan twee uur durende lust voor het oog ziet, begrijpt meteen waarom Holiday On Ice steeds weer zo'n geweldig succes heeft. Shangri-La/Bole ro, een superproduktie met meer dan zeventig medewer kers die samen ongeveer 750 kostuums op het ijs etaleren, is genoemd naar de twee meest uitgebreide nummers uit het gevarieerde programma. Het spektakel begint met „The Marines, aankomst van de vloot", dat zich afspeelt op en rond een zojuist afgemeerd schip. De matrozen gaan aan land, waar ze plotseling hele maal niet meer zo stoer en mannelijk blijken te zijn als aan boord. „Muizen in de keu ken" is de titel van het tweede uitstapje naar het rijk der fan tasie, waar Holiday on Ice zijn publiek naar meevoert. De schaatsers brengen hierbij een sprookjeswereld op ver nuftige en komische wijze tot leven. De bonte scène speelt zich af rond het middernach telijk uur, wanneer een klein meisje naar de keuken gaat. Daar aangekomen ontdekt ze de familie Muis die zich te goed doet aan allerlei lekker nijen. In plaats van de snoe pers weg te jagen sluit het meisje vriendschap met ze en samen beleven ze een dolle nacht. den de bezoekers direct na de korte onderbreking meegeno men naar het koninkrijk Shangri-La, dat zich bevindt op een verre planeet en wordt geregeerd door een wonder schone, maar wel kwaadaardi ge koningin. Haar tweeling zuster wordt door haar gevan gen gehouden in een onder aardse kerker, omdat ook zij het geheim van de eeuwige jeugd kent. De komst van een jonge, knappe god, die het ko ninkrijk binnenvliegt, brengt veel consternatie teweeg. De koningin wil hem voor zich winnen, maar de god ontdekt al snel dat er met haar iets niet pluis is. Hij bevrijdt de tweelingzuster en dit tweetal wordt verliefd op elkaar. Het spreekt voor zich dat de ko ningin zich dit niet laat welge vallen. Verblind door wraak zucht neemt ze de beide vluch telingen gevangen. Haar zus ter veroordeelt ze tot de brandstapel. De jonge god krijgt van haar nog een kans. Als ze begint hem te verleiden wordt ze zelf gestraft. Shangri- La verandert in een grote vlammenzee, de jaloerse vor stin verliest haar jeugd, terwijl haar zuster tot leven komt en Een op de 10 kinderen in de Derde Wereld is verlamd, blind, doof of anderszins gehandicapt. Van de 100 kinderen worden slechts 1 of 2 kinderen geholpen. De 98 anderen komen niet aan bod. Ze blijven verborgen in de hutten en sloppen van de allerarmsten der wereld. 120.000.000 verborgen kinderen. Het is een grote verborgen ramp. Gelukkig zijn er liefdevolle vrij willigers die deze verborgen kinderen opzoeken in hun naaste omgeving in de slums van de grote steden of op het platteland. Zij brengen hulp in de vorm van krukken, beugels, schoeisel, revali datie, scholing, naaimachines, rolstoelen, winkeltje. Op deze manier komt er weer hoop in hun levens, zoals bij dit jongetje op de foto. De Stichting Liliane Fonds werkt met die vrijwilligers en haalt, dankzij de giften van duizenden Nederlanders, honderden kinderen uit hun verborgen leven en lijden. Heidijk 53,5251 KM Vlijmen, Telefoon 04108 - 45 60 GIRO: 66.77.67 - BANK: ABN 52.40.12.520 de koninginnetroon van haar overneemt. Met haar geliefde leeft de nieuwe vorstin nog lang en gelukkig. Kreeg vorig jaar Hollywood een eerbetoon vol glamour en glitter, dit keer valt New York een dergelijke lofdans te beurt. Eerst keert Holiday on Ice te rug naar New York uit de ne gentiende eeuw vol romanti sche charme. Op de tocht door die stad zien we talloze inte ressante persoonlijkheden, die hun liefde voor New York op de meest fantastische manie ren tot uitdrukking brengen. optimaal beveiligd energiezuinig massief eiken Wilt u een van die verborgen kinderen helpen, het uit de vergeten hoek halen en een plaats geven in uw eigen leven? Dat kan. U hoeft het kind niet van daar naar hier te halen. Daar helpt u het niet mee. Maar plaats een gèhandicapt kind in de warme belang stelling van uw eigen kring en gezin. En praat over hem. Vul de bon in en vraag onze folder aan "Plaats een gehandicapt kind in eigen kring". U kunt dan rustig overwegen of u onze aktie met een periodieke bijdrage wilt steunen. U kunt ook helpen met een een malige gift op giro 66.77.67 t.n.v. Stichting Liliane Fonds, Vlijmen. Ja, ik overweeg een gehandicapt kind in eigen kring te plaatsen. Stuur mij informatie. Ik heb een gift overgemaakt op uw giro. DhrLMevr. Voorletters Vanzelfsprekend omvat deze excursie ook een bezoek aan Harlem. De daarop aansluiten de finale is een eerbetoon aan het hedendaagse New York, ook wel „The Big Apple" ge naamd. Deze apotheose vol prachtige lichteffecten, die ook nog wordt verfraaid met een adembenemend vuurwerk, speelt zich af tegen de achter grond van een fraai wolken krabber-décor. De Shangri-La/Bolero show is ontsproten aan het brein van Ted Shuffle. Kenners zegt dat genoeg. Dezelfde Ted Shuffle vierde al in de jaren dertig triomfen op het ijs aan de zijde van ijskoningin Sonja Henie. Andermaal is deze grootmees ter van het ijsballet er in ge slaagd een show te creëren, die boordevol flitsende hoogstand jes en variatie zit en die jong en oud van begin tot eind zal boeien.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 10