TUSSEN, ZATERDAG 19.30 UUR Warnaar, Buitelaar en De Vries hebben paardemiddel voor zieke „Alleen wedstrijd- agressiviteit kan SVV weer op de been helpen" K\A/éRI< ED®T ÜffiDRÜ JE MgÜsfof" „Ik geloof heilig in dit regio-elftal" Wel en wee van SVV pE VOOR SVV-DS'79 HANS TEXTIEL -r ï- deltadiuk c# Tien-jarige Frank had er de meeste kijk op door Dick Buitelaar i prijsvraag Frans Körver over zijn nieuwe DS'79: Ruststand Eindstand &^EN «rif'; Frans Körver ,,Die Peter van Velzen had ik graag naar DS'79 gehaald". Inleveren de finalen van gebeuren op Schiedam: Koemarkt 1 Datg[dag U27 okto^®rora^°uw Vlaardingen: Dr. Wiardi Beckmansingel 67 V7 oo uur Ve^e!l|efoonnum- Maassluis: Winkelcentrum „Koningshoek" i Deltadruk is een unieke com binatie, waarin alle disci plines van het grafische vak verenigd zijn. Want naast een goede drukkerij beschikt Delta- druk o.a. over een razend- knappe fotozetterij en uit- werkstudio. Neem daarom de proef op de som wanneer u staat op kwaliteit, snel heid en optimale service. Elgarhof 21, 3055 CB Rotterdam. 3005 GA Rotterdam. Tel. 010 - 22 30 33. SCHIEDAM Het is zaterdag 20 oktober 1984. We bevinden ons in het Zuiderpark waar de Haagse FC zich zojuist ten koste van SVV voor de volgen de ronde van de K.N.V.B.-be- ker heeft geplaatst. Aanvoer der Leen Warnaar strompelt na het verloren bekerduel van de kleedkamer naar de spe lersbus. Met een spierscheu- ring heeft de „nestor" al na 41 minuten het strijdtoneel moe ten verlaten. Nog voor hij zijn trainingspak aan heeft om op de reservebank plaats te ne men, ligt de bal als gevolg van een grove organisatiefout in het garen. SVV slaagt er tij- dens het tweede bedrijf niet in die achterstand onschadelijk te maken en is daarmee uitge schakeld voor de K.N.V.B.-be ker. „Weer verliezen, en dan van zo'n tegenstander", mokt Warnaar, „het is om moe van te worden". Trainer Buitelaar is eveneens een teleurgesteld man. „Een ezel stoot zich doorgaans niet tweemaal aan dezelfde steen, wij staan tegen Den Haag voor de derde keer met lege handen en we waren zo dicht bij een return", wan hoopt de oefenmeester. SVV- praeses Cor de Vries, de oud ste en meest openhartige club voorzitter uit het hele betaalde voetbal, kan de uitschakeling ook niet bevatten. „Vooral de manier waarop we hier zijn af getroefd, dat is zo onbevredi gend. Zo vergaat het SVV week in, week uit". Ze waren er vorige week zater dag alle drie „doodziek" van. De uitschakeling deed SVV pijn. Tot op heden verliep het ook in de competitie niet naar wens. Met dit trio maken we de balans na tien wedstrijden op. Slechts één ronde K.N.V.B.-beker en vier punten uit negen wedstrijden is be paald geen batig saldo. Aan de vooravond van de competitie heette het nog „Nu of nooit". We spreken aanvoerder, trai ner en voorzitter afzonderlijk van elkaar. Opmerkelijk is dat én Warnaar én Buitelaar én De Vries bijna letterlijk hetzelfde verhaal afsteken. Op Harga weet men dus waar de schoen wringt. Mentaliteit „Vier punten is te mager voor SVV", zegt Leen Warnaar. „We hebben wel zware ploe gen in het begin getroffen, maar een excuus is dat niet. Ik loop met mijn 36 jaar al iang mee in de voetballerij, er is veel veranderd in de loop van de jaren. De mentaliteit van de Nederlandse voetballer is er niet beter op geworden. Vroe ger was die vechtersmentaliteit nog aanwezig, stond je een keer buiten de basis, dan werkte je je kapot om weer een plaats te bemachtigen. Die tendens, die veranderde hou ding is ook bij SVV duidelijk waarneembaar. Ik zeg niet dat de wil niet aanwezig is, maar de mentaliteit die nodig is om een wedstrijd te winnen, ont breekt bij sommigen. Door de slechte resultaten verdwijnt vervolgens ook het laatste beetje zelfvertrouwen. Als verklaring voor de tegen vallende prestaties zou je kun nen aanvoeren dat we met vier vijf nieuwe jongens nog niet helemaal op elkaar zijn inge speeld. Toch heb ik vertrou wen in dit elftal. SVV doet nog van zich spreken. Het kan en het moet. Er wacht ons niet zo'n zwaar programma de ko mende vijf wedstrijden. Ik zeg dat het mogelijk is om daar ze ven punten uit te halen. Maar dan verwacht ik van de jon gens meer werklust. Met agressie dwing je met dit elftal heus overwinningen af. Het mag niet te lang duren, want de mensen die SVV een warm hart toedragen, verwachten re sultaten van ons. Als we een maal twee, drie wedstrijden op rij winnen, dan komen de pres taties vanzelf". Wie goed naar Dick Buitelaar luistert, kan horen dat de oe fenmeester de instelling van zijn elftal laakt. In zijn colomn pleit hij niet voor niets voor in zet, agressiviteit en onderlinge steun. „Het komt voor SVV maar op één zaak aan: wed- strijdagressiviteit. We moeten van het imago af een lief klup- pie te zijn. Mijn spelers moeten zich verder realiseren dat er punten te verdienen zijn. Voor de beker tegen Den Haag valt er voor SVV iets te halen. We hadden er dan ook moeten staan. Weliswaar ontbrak het ons aan geluk, maar ook geluk kan je afdwingen. Ik mis wed strijdmentaliteit. Het vertrou wen blijf ik behouden, ik weet dat ik materiaal in mijn ploeg heb lopen om beter te preste ren". Meer woorden maakt Buitelaar aan de tegenvallende prestaties niet vuil. Al dertig jaar loopt SVV-voor- zitter Cor de Vries in het be taalde voetbal rond. Als geen ander heeft hij een duidelijke mening over de gang van za ken bij zijn club. „Laten we eerlijk zijn, in wezen is er bij SVV niets veranderd. De pres taties zijn minimaal. Dat is ont zettend spijtig voor een elftal met zoveel kwaliteit. Waren de spelers zich daar maar van be wust. Op papier heb je een ij- zersterk middenveld, maar het 'komt er niet uit. Ja, en als het eenmaal niet naar behoren functioneert, dan nemen ner vositeit en angst alleen maar toe. Winnen we twee wedstrij den dan moet je eens opletten. Maar daar is wel een stuk agressie voor nodig. Niet één helft moet die instelling aanwe zig zijn, nee twee keer 45 mi nuten is er voor nodig. Ik neem regelmatig een kijkje op de training, dan zie ik dat het alle maal wel kan. Dan denk je die jongens rollen in de competitie alles op. Daarom blijf ik erop vertrouwen dat het dit seizoen nog gaat lukken. De spelers moeten alleen wel beseffen dat ze het helemaal zelf moeten doen". Eén paardemiddel kan de pa tiënt weer op de been helpen: wedstrijdagressiviteit. Zater dagavond om 21.15 uur weten we of SVV het „doktersadvies" heeft opgevolgd. De 10-jarige Frank Bouwman is win naar geworden van de eerste SVV- prijsvraag. Hij wist vantevoren al dat SVV op zondag 30 september met 3- 0 van Vitesse zou winnen. Knap hoor! Met die correcte voorspelling verdiende Frank een prachtig trai ningspak, dat door shirtsponsor Hans Textiel' beschikbaar is gesteld. Op de foto neemt Frank zijn prijs, uit handen van de adjunct-directeur van Hans van Heelsbergen Textiel, in ontvangst. Hij kan dat trainingspak vast goed gebruiken, want Frank komt zelf ook op sportpark Harga uit. Voorlopig nog bij Excelsior '20, maar wie weet ligt een toekomstige carrière bij SVV wel in het ver schiet... DORDRECHT „Waarom zul ke paniekaankopen? SVV was op de goede weg. Het stond weer in de schijnwerpers. Goed dan vallen de resultaten tegen, maar is dat reden voor ongerustheid. Hoe kun je van een Giles en zo'n afgeteisde Delamere verwachten dat ze de boel komen redden? Geef die nieuwe lichting vertrouwen en kijk dan eens wat er op lan ge termijn valt uit te halen. Met zo'n investering schiet je niets op. Stop dat geld in je jeugdo pleiding. En wil je je ploeg ver sterken, kijk dan in deze regio eens om je heen. Het spelers materiaal ligt zo voor het grij pen". Aan het eind van ons inter- vieuw met Frans Körver (47), de trainer van DS'79, spreekt de oefenmeester zijn onbegrip uit over de Britse „geschiede nis". Die kritische kanttekening maakt de Limburgse Dordte- naar, omdat zulke „paniekaan kopen", zoals hij het noemt, haaks staan op zijn beleid. Körver's selectie bestaat uit louter jonge spelers uit Dor drecht en omgeving. „Al geef je me een half miljoen, dan nog kan ik mijn elftal er niet mee versterken", dikt hij nog eens aan. „Een elftal moet je nauwkeurig bij elkaar zoeken, zeker in deze regio waar het bulkt van het talent. Een win nend team kun je echt niet ko pen. Mijn keeper Van Bergen heb ik bij Spijkenisse wegge plukt. Koudstaal komt van Nieuw-Lekkerland en Stout is van De Zwerver afkomstig. Met de spelers waarover DS al be schikt heb ik een regio-elftal onder mijn hoede. Ik geloof daar heilig in. Dat geeft de club een eigen gezicht, terwijl ook het publiek zich in zo'n elf tal herkent". DS'79 is Frans Körver's vijfde club. Van '56 tot '60 keepte hij in Sittardia, om vervolgens over te stappen naar het grote MVV waar hij dertien jaar onaf gebroken onder de lat stond. Op 36-jarige leeftijd beëindig de hij zijn aktieve carrière, maar bleef voor de voetballerij behouden. In 1974 trad Körver als trainer in loondienst bij het Belgische Tongeren. Wagenin- gen was zijn volgende werkge ver. In drie jaar tijd loodste hij de provincieclub naar de eredi visie. In 1980 belandde Körver bij zijn eerste club, inmiddels Fortuna Sittard geheten. Hij blies de bescheiden Limburgse eerste divisieclub nieuw leven in, lokte met opportunistisch voetbal de toeschouwers naar de Baandert en maakte van die thuishaven een onneemba re vesting. Zo werd Feyenoord in het seizoen '82/'83 door de „Körver-brigade" definitief uit geschakeld voor de landstitel. Het afgelopen jaar bereikte Körver's manschappen zelfs de bekerfinale, die en passant ook nog eens het recht gaf op Europees voetbal. De Limburger was vorig sei zoen een serieuze gegadigde voor de trainersvacature bij Volendam, maar Lukkien dé sterke man in Volendam druk te zijn persoonlijke voorkeur (Leo Beenhakker) erdoor. Frans Körver vond bij DS on derdak. „Zo werkt de voetbal lerij. Ik maak het Europese avontuur van Fortuna ook niet mee, maar trots ben ik er nog steeds op. Ik ben daar met niets begonnen, ik heb daar iets opgebouwd. Bij Volendam was ik inderdaad en serieuze gegadigde, met Utrecht, Vo lendam, Den Bosch heb ik rond de tafel gezeten. Dat het tenslotte DS werd, is vrij een voudig te verklaren. Het be stuur gaf me te kennen dat het me graag wilde hebben, het bood me een goed contract aan en handelde ook bijzonder slagvaardig. Ik moet wel zeg gen dat ik bestuurlijk gezien van de hemel in de hel ben ge komen. Dat wil niet zeggen dat dat niet kan veranderen. Fortu na heeft hele bekwame be stuursleden, die tesamen een eenheid vormen. Sittard staat in het voetbalwereldje bekend om zijn voortreffelijk beleid. Die eenheid die heb ik bij DS'79 niet aangetroffen. En juist eenheid staat garant voor een 100 procent gezonde be taald voetbalorganisatie. Het gaat hier om kleinigheidjes, waarover ik niet naar buiten zal treden. Toch zal ik mijn in vloed als trainer van DS'79 ge bruiken om sommige zaken te veranderen. Dat is geeh be moeizucht, dat doe ik alleen omdat ik weet dat een gezon de organisatie automatisch een gezond elftal betekent. En een elftal wat draait, boekt successen. Leegloop Sinds vorig seizoen is er aan de Dordtse Krommedijk veel veranderd. Bloem, Braham, Gorter, Lees, Van der Linden, Linford, Meyer, Muhren, Not- ten, Overweg en Vlot vertrok ken. Die leegloop werd met de komst van een handvol ama teurs nauwelijks ondervangen. Met negen punten uit even zo veel wedstrijden is DS'79 niet meer dan een middenmoter. Körver ligt er niet wakker van. „We komen uit de eredivisie, maar wat zegt dat. Dat bete kent zeker niet dat je het in eerste divisie makkelijker ÉS* Tot nu toe vergaarden we uit negen wedstrijden vier puntjes. Die score geeft aan dat het met SVV nog niet goed gaat. Spektakel bieden we wei, maar voor lopig staan we na negentig minuten spelen te vaak met lege handen. Het voet bal weekblad V.l. hono reerde onze laatste twee thuiswedstrijden tegen Vi tesse en FC VVV met een negen voor amusements waarde. Dat zegt tocht wel wat. Ik ben ervan over tuigd dat kwaliteit bij SVV ruimschoots voorhanden is. Maar in de voetballerij is het een gegeven dat je er daar alleen niet mee komt. Inzet, agressiviteit en onderlinge steun zijn vaak doorslaggevend voor het behalen van resultaat. Aanstaande zaterdag komt DS'79 op visite. DS heeft de beschikking over handi ge, snelle spelers, die intel ligent in de opbouw en re soluut in de afwerking zijn. Toch moet „ons SVV" met de steun van het publiek de kracht vinden om met goed en constructief voet- bal DS te verslaan. Ik ver wacht dat er weer veel' mensen op deze streek derby afkomen. Die twee ëneenhalf duizend suppor-', ters tijdens onze laatste thuiswedstrijd tegen FC VVV liggen mij en mijn spelers nog vers in het ge heugen. Wat een fantasti sche ambiance, ik hoop dat we die mensen weer zo'n lekkere pot kunnen voorschotelen. Als we na het laatste fluitsignaal ook nog twee punten in de knip hebben, dan ben ik een gelukkig man. Tot zater dagavond op Harga. krijgt. En wat stelde DS'79 vo rig jaar nou voor. Het was de puntenleverancier van de ere divisie, meer niet. Het kon vo rig jaar het spel niet maken, met deze nieuwe spelersgroep werk ik eraan het initiatief te nemen. Twee weken geleden heb ik mijn ploeg tegen Vites se 45 minuten uitstekend zien voetballen. Die nemen ze ons niet meer af. Mijn taak is het om die ene helft uit te bouwen naar negentig minuten. Daar is wel tijd voor bodig. „Waar ik in Dordrecht teleur gesteld in ben, is de opkomst bij onze thuiswedstrijden. Bij Fortuna begon Ik ook met ge middeld 1500 man op de tribu ne, dat werden er wel acht-ne- genduizend. Daar gaan we hier ook aan werken. Je moet het publiek iets bieden, als de mensen weten dat op de Krommedijk weer wat gebeurt dan komen ze wel weer. Die negen uit negen is trouwens zo slecht niet. We hebben clubs als Cambuur, Den Haag en Vi tesse onder ons of heel dicht in de buurt staan. DS zit in de lift en daaruit vloeit aan het einde van de rit vanzelf een goede positie op de ranglijst voort. Van de eerste divisie heb ik een goed beeld, volgens mij kan DS bij de eerste zes eindigen. Als we eenmaal zijn ingespeeld, we kennen onze ei gen mogelijkheden en we gaan van onze eigen middelen uit, dan is zo'n klassering voor DS haalbaar". Voor de wedstrijd van aan staande zaterdag heeft Körver zijn huiswerk goed gedaan. De oefenmeester zag SVV dit sei zoen al drie maal aan het werk en kent de Harga-ploeg van haver tot gort. „SVV staat laag geklasseerd, toch heb ik een hoge hoed van het elftal op. Tegen Sparta viel me de kracht van het collectief op. Het middenveld acteerde die wedstrijd sterk. Het verbaast mij eigenlijk dat SVV het daar na heeft laten afweten. Tegen VVV en Den Haag voor de be ker heb ik SVV zien verliezen. In de thuiswedstrijd tegen VVV kreeg SVV beslist te weinig. Die 0-4 was erg geflatteerd. Wie ik al drie keer goed heb zien voetballen is Peter van Velzen. Ik heb hem in zijn ama teurperiode zien spelen. Het is dat ik te laat werd getipt, SVV was al met hem rond, anders had ik hem zeker naar DS'79 gehaald". Als we in vogelvlucht Körver's vermoedelijk basiself voor de streekderby langslopen, dan springen vier namen in het oog. Die van laatste man Van der Steene (ex-Feyenoord en ex-Den Bosch), voorstopper Wijnberg (ex-Ajax), middenvel der Lems (ex-Ipswich Town) en aanvaller Melis (ex-Feyenoord). Daaromheen heeft Körver een stel jeugdige voetballers gefor meerd. De Benjamin van die jonge garde is de 18-jarige Van Bergen, die een betrouw baar sluitstuk is gebleken in de afgelopen wedstrijden. Shirtsponsor ''Ht^ede - - - neeft voor de een kwah- prijsvraag wedero beschikbaar teitstraimngspa^ en eind- I gesteld. Wie _treekderby tus- i stand van d g,79 goed voor- sen SVV en g 7* g spelt, ma9 f^ortieve kleding- rnen van het sporhev der op moet uw voor- Textiel" SVV- mm spellinQ ,n een gesloten antwoord moe ebaan en enveloppe worden g ..p van I ingeleverd «orde bij Hans.l Postbus 34029,

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 8