Woongenot in Woudhoek Rijnmondband maakt „Een zee van muziek" Derde wereld documentatie VLOS centrum Grote vogelshow in zaal De Rank Rijnmond vecht voor voortbestaan „Bergbeklimmen" in de kunstgeschiedenis noten letters c'estbon Ouderen biljarttoernooi gestart in de Griffioen P Kleine meid; grote 3de i i J. P. Timmer (73) nu drs. ^notenletter! Orgelconcert Deuken voor eigen rekening juroerlijke E3tand f iUNMONDBAND SCHIEDAM Afstoot SCHIEDAM In het eer ste of tweede kwartaal v!an 1985 wordt een deel van Woudhoek opge hoogd. Niet alleen straten en stoepen zijn verzakt, ook de tuinen liggen sinds enige tijd op een onaan vaardbaar laag niveau. Eén Woudhoekbewoner windt zich al bij voorbaat op over de gevolgen van deze ophoging, die ver moedelijk kosten met zich mee zal brengen. SCHIEDAM Na de suc cesvolle langspeelplaat „Een wereld van muziek" heeft het tamboer- en trompetterkorps Rijn mondband uit Schiedam onlangs een nieuwe langs- peler uitgebracht. Drukte van belang bij de opening van de documentatiecentrum in het VLOS-ge- bouw. SCHIEDAM Gewoontegetrouw houdt de afdeling Schiedam van de Ned. Bond van vogelliefhebbers ook dit jaar weer een tentoonstelling in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg. De show op 16 en 17 november staat in het teken van het 35-jarig bestaan van de afde ling, die in 1949 werd opgericht door wijlen Jan Mont- foort. SCHIEDAM Een „geze gende leeftijd" bereiken is tegenwoordig vaak zo leuk niet meer. Maar al te vaak wordt gedacht dat het verstand sneller af neemt, dan de jaren toe nemen. Hebben velen bij hun pensionering het ge voel, dat het enige wat hun na gedane arbeid overblijft, zoet rusten is, zo niet de heer J. P. Tim mer uit Schiedam. VLAARDINGEN Dinsdagmiddag is voor het zesde jaar het Ouderen biljart-toernooi weer gestart. Dit is een jaarlijks terugkerend vervolg van het eerste toer nooi dat de biljartvereniging 't Oosten de ouderen aan bood in het 50-jarig jubileumprogramma 19791980 en daarna door de ouderen niet meer gemist kon worden. Burgemeester Fred van Lier verricht de afstoot van het ouderen-biljarttoernooi v.l.n.r. Rinus Oostveen, Aad Stouthandel en Cees Eigenraam kijken glunderend toe. Giteken en dansen zil*> èdft. mei veel handgeklap «ff hoppa ais aanmoediging. En dan zién de er vaak ook nog op hun awn- RANDSTAD-EDITIES 'TOPPERS' TELEFOON 070 - 19 02 24 Postb. 5825, 2280 HV Rijswijk HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 14 NOVEMBER 1984 PAGINA 15 Men schrijft ons: ,,Zo ongeveer tien jaar geleden bleken de eensgezinswoningen Woudhoek voor velen een grote aantrekkingskracht te bezitten. Geen wonder. Een huis met een tuintje trekt als men al jaren op een flatje heeft gebivakkeerd of in een inwoninkje heeft zitten ver kommeren. Er was toen nog woningnood. Sterker nog, die is er nog steeds en toch... In een klein straatje van de Woudhoek staan op een gege ven ogenblik vijf woningen leeg waarvoor met moeite huurders gevonden kunnen worden. Er is een duidelijke tendens, dat nog meer mensen de wijk Woudhoek-Noord de rug gaan toekeren. Anders dan vroeger, blijkt er nu weinig animo te bestaan voor de leeg komende woningen. Je vraagt je af, wat hiervan de reden kan zijn. Is het vanwege het predikaat „woonerf", een be grip dat rust suggereert, maar tevens inhoudt, dat overtre ding hiervan niet als laakbaar feit kan worden aangemerkt en daartegen niet bestraffend kan worden opgetreden. Het is al meermalen gebleken, hoe moeilijk het is om geschillen naar behoren onderling te re gelen. Ligt het misschien aan de stadsreinigingsdienst? Een straatveger is in Woudhoek immers een bezienswaardig heid. Komt het wellicht door de ontbrekende bloembakken. Die zijn toendertijd wegge haald door de plantsoenen dienst, omdat de bewoners niet bij machte bleken om de plaats van surveillerende politie agenten in te nemen. Ook de diepliggende tuintjes vormen vaak een weinig fraaie aan blik. De meermalen zelf opge hoogde tuinterrasjes geven vaak, ondanks de toch forse investeringen in zand en biel zen, direkt weer een rommelig aanzien als gevolg van de aan houdende verzakking. Hiermede zijn we dan aan een nieuw punt van ergenis aange land: de Gemeente is van zins de gehele wijk, inclusief de tuinen op te hogen! Op zich zelf genomen een loffelijk streven. Maar, blijkens een mededeling van de bewoners vereniging Woudhoek is het nog niet eens zeker of de Ge meente de kosten van de op- vulaarde wel voor haar reke ning zal nemen, laat staan de rest! Toen ik dit had vernomen, heb ik zitten bedenken, wat me behalve dat verder staat te gebeuren. Mijn tuinhekje kan nog jaren mee, wanneer het ongemoeid wordt gelaten en kost me dan dus geen cent meer. Laat de bulldozer het toch maar om- verduwen, immers zoals het er nu staat, kan ik het zelf onmo gelijk zonder stukken verwij deren. De bielzen sla ik wel op in mijn keukentje. De bomen leg ik voorlopig op het dak van mijn schuurtje. In het schuurtje bewaar ik mijn te gels van het terras en de keit jes, waarmede ik destijds het niveauverschil tussen straat en tuin een vriendelijker aanzicht heb willen geven. Voor de fietsen is er dan geen plaats meer in de schuur. Die zetten we gewoon buiten. Van de vorig jaar met zorg aangelegde nieuwe grasmat steek ik rollen, die ik tezamen met de vaste planten in het halletje zal bewaren. Te zijner tijd zien we wel verder... Nu hoorde ik onlangs iemand zeggen, dat volgens het pri vaatrecht huur een zogenaam de benoemde overeenkomst is. Dit houdt voor de Woudhoe kers ondermeer in, dat men een (forse) huur betaalt en -zo als overal elders- kleine repa raties zelf voor eigen rekening moet verrichten. Als tegenprestatie moet de verhuurder, in dit geval dus de Gemeente, een „rustig ge not van het gehuurde waar borgen" en grote herstelwerk zaamheden voor eigen reke ning nemen. Ik ben geen jurist, maar ik ge loof toch, dat er geen sprake is van de waarborg van een rus tig genot van het in de Woud hoek-Noord verhuurde wo ningbestand. Bijgevolg ga ik er van uit, dat de bewering van de bewoners vereniging met betrekking tot de vergoeding van de kosten te voorbarig is geweest. N. G. Mulder, Laseurpad 33, 3123 NS Schiedam. De titel is hoe kan het ei genlijk anders „Een zee van muziek". Bewust werd deze ti tel meegegeven, in verband met de nauwe, relatie tussen Rijnmond en de zee, maar bo venal vanwege het maritieme aspect, dat de Rijnmondband door haar muziek, show en uniformen ten tonele brengt. Op deze langspeelplaat is een aantal meer of minder beken de stukken uit net Kijnmond- band-repertoire opgenomen. Op kant A een aantal opna men van nummers uit de hui dige maritieme show, zoals ,,a life on the Ocean Wave", „Sussex by the Sea" en een achttal voornamelijk Engel se zeemansliederen. De B- kant van de plaat bevat een gevarieerd programma, van een strakke Tsjechische mars, de Defileermars, tot een swin gende Rag Time. De plaat is te koop bij de firma Hakkert aan de Hoogstraat en te bestellen via het sekretari- aat van de Rijnmondband. De prijs voor een exemplaar is f 18,-. Moet de plaat via de post verzonden worden, dan wordt 5,- aan porto bere kend. VLAARDINGEN De Stich ting Vlaardingen voor Ont wikkelingssamenwerking, be ter bekend als de VLOS in het gebouw aan de Corn. Hout manstraat 2a, heeft sinds afge lopen vrijdag de beschikking over een derde wereldocu- mentatiecentrum. In dit gebouw wordt Vlaardin gen attent gemaakt op diverse aktiviteiten die in dit derde wereldcentrum plaats vinden. Het centrum werd vrijdagmid dag geopend door burgemees ter Fred van Lier, terwijl de aanwezigen ook kennis kon den nemen van een diaklank beeld „Vlaardingen en de der de wereld". BEZOEK ONZE MINIMARKT Vrijdags tijdens de weekmarkt Lentefeest, Broersvest 101 RIJNMOND Het dagelijks bestuur van Rijnmond heeft de leden van de Rijnmondraad schriftelijk verslag uitgebracht van de opvattingen die tijdens de hoorzitting van de Vaste Kamercommissie voor Bin nenlandse Zakt-n op 6 novem ber jl. te berde werden ge bracht over de bestuurlijke toekomst van de Rijnmond-re gio. Het dagelijks bestuur komt in dit verslag tot de slotsom, dat de „cliënten" van Rijnmond variërend van gemeenten tot tal van maatschappelijke in stellingen het nut én de noodzaak van de splitsing van Zuid-Holland duidelijk naar voren hebben gebracht. De leden van de Vaste Kamer commissie hebben bovendien een goed beeld gekregen van het grote aantal provinciale en niet-provinciale taken dat Rijnmond verricht: de meer waarde van Rijnmond's werk is goed naar voren gekomen. Provinciaal perspectief weer oppakken. Niet alleen Rijn mond drong er bij de Vaste Kamercommissie op aan, om de draad van het provinciaal perspectief die minister Rit- kerk eind april 1984 abrupt doorknipte opnieuw op te pakken. Alle partners, die zich voor de hoorzitting hadden ge meld, drongen aan op het doorhakken van de knoop, waarbij de meesten er geen twijfel over lieten bestaan, dat het splitsen van Zuid-Holland de meest voor de hand liggen de oplossing is. De noodzaak en het bestaans recht van een eigen bestuur voor dit deel van Zuidwest- Nederland werd door de mees te sprekers niet alleen erkend, maar ook gemotiveerd toege licht. En dat leidde tot het verzoek van velen aan de Kamerleden: pak het provinciaal perspectief dat de minister liet liggen zo snel mogelijk weer op. De circa honderd leden heb ben ook dit jaar weer een bij zondere collectie vogels bijeen gebracht. Keurmeesters zullen tijdens de show beslissen wel ke dieren voor een kampioen stitel in aanmerking komen. Te zien zijn er: Kleurkanaries in vele tientallen kleuren, Pos tuurkanaries in 13 soorten, Eu- De Sint geeft gevuld met heerlijke noten, 4.95 bij c' est bon. Geef eens wat anders; geef een ropese vogels, Bastaarden, Ze- bravinken, Japanse meeuwen, Tropische vogels, Agaporniden en Grote Parkieten. De grote variatie van de vo gels maakt dat een bezoek aan „De Rank" zeker de moeite waard is. De tentoonstelling is geopend op vrijdag 16 november van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag 17 november van 10.00 tot 16.00 uur. Voor nadere infor matie telefoon no. 010269652. De toegang tot de tentoonstelling is gratis. Hoogstraat 180, Hoogstraat 163, Schiedam Vlaardingen. SCHIEDAM Het maande lijks orgelconcert in de Aula van het Stedelijk Museum Hoogstraat 112 zal plaatsvin den op zaterdag 17 november en worden verzorgd door Tijn van Eijk uit Breda. Deze organist concerteert re gelmatig in Nederland en vele andere landen van Europa. Tevens geniet hij bekendheid door zijn radio- en grammo foonopnamen. Voorts is hij een veel gevraagd continuo-speler bij passie- en oratoriumuitvoe ringen en speelde als zodanig bij alle Nederlandse orkesten. Zijn progrmma vermeldt wer ken van Sweelinck, Pachelbel, Mozart, C. Ph. E. Bach en Mi- cheelsen. Deze bespeling begint om 15.00 uur en zal ongeveer drie kwartier duren. De toegang is vrij. Wat in huis klungelen, zich in een hobby verdiepen en wat namijmeren over zijn oude vak was voor hem niet genoeg. „Het leven moet zijn als bergbeklimmen. Dat is niet altijd leuk, maar als je de top bereikt hebt, komt er een gevoel van voldoening over je. Daarna ga je toch weer op zoek naar nieuwe hoogten. Het is de uitdaging, die spanning aan je leven geeft", zegt hij. Op zijn lauweren gaan rusten na zijn pensionering was dan ook niets voor hem. Hij liet de techniek, zijn oude vak, voor was het was en begon aan de universiteit van Leiden kunst geschiedenis te studeren. Als een van de eersten van zijn jaar is hij nu 7 jaar later afge studeerd, met een scriptie over drie Napolitaanse geschriften uit de 15e eeuw. En ook daarmee koos hij niet iets voor de hand liggends, want zo zegt hij: „Jaren lang zijn de middeleeuwen zo'n beetje het stiefkind van de ge schiedenis geweest. Nu pas komt de belangstelling ervoor ineens opzetten. Bij toeval ont dekte ik, dat de Universiteits bibliotheek van Leiden drie geschriften had, die naar mijn idee van dezelfde scriptor (schrijver) en illuminator (ie mand die de geschriften met tekening verluchtte) waren. Dat bleek te kloppen. Ook de conservator van het museum vond het leuk dat er nu eens iets over deze zo kost bare boeken werd onder zocht". Hij kreeg bij zijn on derzoek alle hulp om met spe ciale vergunningen zelfs in het Vaticaan en in Oxfordboeken te bestuderen die altijd achter slot en grendel liggen. De Middeleeuwse geschriften zijn alleen al zo kostbaar, om dat ze niet van papier, maar van schapehuiden zijn ge maakt. Voor een boek werden soms 150 of meer schapen ge slacht. Haar- en vleeszijde zijn nog steeds te onderscheiden. Ook in hun eigen tijd werden deze werken met ontzag be handeld. Over Jeroen Bosch en andere kunstenaars uit de middeleeu wen zijn stapels boeken volge schreven. Het leuke van de scriptie van de Heer Timmer is, dat nu eens aandacht wordt gevestigd op het grote belang van de scriptoren die met de hand de boeken schreven -zó dat ze haast niet van druk werk te onderscheiden zijn- en van de illuminatoren, die vaak met kostbare goud- en purper kleurstoffen die boeken met juweeltjes van tekeningen ver sierden. Veel behoefte om stil te staan bij zijn toch wel bijzondere po sitie als oudere tussen zoveel jongere studenten of ander van „dit soort bijzaken" heeft mijnheer Timmer niet. Ook een groots feest zit er niet in. Terwijl zijn omge ving van alles en nog wat op adem moet komen heeft hij al een „nieuwe top" gevon den: Spaans leren. Als hij binnenkort zijn zoon en schoondochter, die in Peru een ontwikkelings- en al- phabetiseringsprojekt bege leiden, gaat opzoeken, moet de taal toch op zijn minst geen probleem meer zijn. ceil cent Van SCHIEDAM Twee automo bilisten, die zondag om mid dernacht op de hoek van de Van Deventerstraat en de Rot- terdamsedijk op elkaar bot sten, zullen de schade zelf moeten betalen. Volgens de politie speelde het toeval bij deze aanr ijding zo'n geringe rol, dat geen verzeke ring ook maar zal overwegen, CiC obüaUv. VL ver- goeden. Uit de sporen op het wegdek maakte de politie op, dat de botsing niet helemaal per on geluk tot stand was gekomen. De weggebruikers, een 30-jari- ge man uit Dronten en een 21- jarige inwoner van Lelystad, gaven op het politiebureau toe, dat zij de verzekering hadden willen oplichten. Geboren: Ilona P. d.v. van der Meer- Dröge. Damien, z.v. Collignon-Jung. Ernst M. z.v. Cremer-Winkel- man. Gerwin P. z.v. van Winger den-van der Ree. Jorn, z.v. Bakker-Heetkamp. Robbert J. z.v. van der Pijl- Hössen. Vincent T. z.v. Lee Piang- Herfst. Elise, d.v. de Bont-Siegers. z.v. van Velzen-Nij- Michel, huis. Marvin F. z.v. van der Bilt- Schaap. Wendy, d.v. Lieven-Boeren. Judith, d.v. Meerman-Kou- wenhoven. Mathieu S. N. z.v. van Roon- Sebastian. Adriana M. d.v. van Eijsden- de Bruin. Güzin, d.v. Beker-Topuz. Adem, z.v. Yavuz-Oztürk. Mark S. z.v. Verhoeckx-Hoef- nagel. Jeroen G. z.v. Kleijheeg-van Dijk. Christiaan C. z.v. Malschaert- van 't Hoff. Marie-Claire, d.v. Clausing- Pelgrim. Kocus van Opstal, Bram Ho- gendijk en Rinus Oostveen. Er wordt elke dinsdagmiddag ge speeld vanaf half twee. Dat ouderenclubs uit Vlaar dingen, Schiedam en Maassluis meedoen heeft te maken met het KNBB district Nieuwe Waterweg Noord, waaronder deze gemeenten behoren. In het eerste toernooi waren acht teams van acht ouderen. Nu bij het zesde toernooi staan 16 teams klaar voor de afstoot, wel een bewijs voor de ge groeide animo van de ouderen voor dit toernooi. Het toernooi wordt gehouden in het clublokaal van 't Oos ten, De Griffioen aan de le Van Leyden Gaelstraat in Vlaardingen. De deelnemende teams zijn: De 4 Molens (2 teams), de Kromme Keu (2 teams), Stricklede en Woud hoek, allen uit Schiedam. Emma (2 teams) Marnix en 't Oosten uit Vlaardingen. De Vliet en De Vloot, beiden met 2 teams, uit Maassluis en Ro zenburg en 's Gravenzande beiden met één team. De ouderentoernooi-commissie bestaat uit: Cees Eigenraa*n, Dinsdagmiddag verrichtte de burgemeester van Vlaardingen Fred van Lier de afstoot en wenste alle deelnemende teams veel succes. Aad Stout- handel, als voorzitter van BV 't Oosten en district Nieuwe Waterweg, heette de aanwezi gen welkom en bedankte bur gemeester Van Lier dat hij zich ook dit jaar weer had vrij kunnen maken voor de ope ning van dit toernooi. De teams van De Kromme Keu B tegen Stricklede en De Vliet A tegen Emma B beten de spits af van het toernooi. De twee Schiedamse teams, DKK-B en Stricklede, speel den een spannende wedstrijd die uiteindelijk in een 88 ge lijkspel eindigde. De Kromme Keu wint de wedstrijd op per- centage. De uitslag was: Col- lignonHamakers 02, Van de BergVan de Steen 02, JansenGrijs 02, Kuik- Vogel 20, De JongVan Eyk 20, BentsBroere 2f—0, CollignonDe Bie 02, en LandsbergenGovaert 20. Emma-B won met 124 van De Vliet A. Hier was de uit slag: WitzenburgQualm 02, Smoot-Zoest 02, Van EykHofman 20, Warbout- Leushuis 02, Strijbos- Heindijn 02, De Bruin- Haddeman 20, Van Roon- Bergwerf 02 en KapHel- lenberg 02. Hoppa, zo zei de ,,Zeus, _van Rotterdam" en daar gingen ze. Ruud de Leeuwe, 1 van de 32.725 ontvangers van onze Alexander Post in het Rotterdamsg. Jolanda Lunenborg met Merwesteyn, uit hét Dordtse, in de brievenbus. Els van Duyvenbode, in Katwijk (aan Zee) fan van het Weekblad voor de Bollenstreek. Alieke Barmentloo, die de Goudse Post op de balie krijgt. Fea Prost, verknocht aan de Hellevoetse Post. Marjoleine Damme, zeg maar „Groot Voorburg". Madeleine Leerdam met de Westland Post als haar thuiskrant. Allemaal Randstad- Edities, die bladen. Allemaal reisburo- mensen, die lezers.' Hoppa (een door het ietwat schuin werkende tweetak van het tévé- programma Pisa tikkie misbruikt, origineel Grieks woord) met Transavia de tucht in. Op naas Kos, Rhodos, Kreta, Lindos en Padmos, met meer dan honderd kollega's uit het reiswezen. Studiereis, heet dat. En of we mee wilden studeren, gelezen de uitnodiging van voornoemnde Zeus, in de Griekse mythologie een oppergod; in het gewone Rotterdamse leven gewoon John Boer, direkteur van de dags tut reisorganisatie Bei-Air. Aanbeden wordt hij daar op die eilanden niet, hogelijk gewaardeerd wel. Van de 110.000 vakanties naar Griekenland vorig ja3r> nam hij er een flink aantal voor zijn rekening. En dan willen ze daar best wel even efcharistó voor zeggen. Dank u wel is ook goed. Over de he]e linie pakt John Boer, trouwens de zaken op Rotterdamse wijze aam Breed dus Een Boeing 737 vbl (reis)mensen, 50 hotels id en nog zo 'n aantgl appartementen uit, met de Juffertjes In Hèt Groen van Transavia eiland op en af gevlogebr dat is pas werkenl En al die reismensen Hit het ganse nederlarrd, werkten en zwoegden mee, zodat ze straks tegen vakantietijd achter hun balie kunnen zeggehl „dat hebben we zélf gezien, we zijn gr geweest, begir\ november Randstad-Edities zag het ook en nog een beetje meer, misschien zelfs een tikkie anders. Dat gaat'jj', dan een tijdje lezen, als we uitgebreider op die eilanden (be)landen als de zin naar de zon je nj de thuiskrant de uij~ kriebels geeft. En wij lichtelijk zijn bijgekomdp van al dat ge-hoppa) Anderhalf jaar jong was VercJ-- nique Ouweneel uit Schiedam toen deze foto in februari werd gemaakt. Tijdens het kindercar naval van de Rietzeilers om pre- cies te zijn. In deze schattige dik- monstering bleek Veronique goed voor de derde prijs. Eep' grootse prestatie voor zo'n uit kepuk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 15