het automobielbedrijf dataltijd nét 'n stukje méér doet vóórhaar klanten. van Di ik Happy with Honda is bij van Dijk wei héél èra happy with Honda trbeejl7 PSp orti el b ekeken campj 3è| Biljarten Klaverjassen Fietsen Bridge Duiven 111 Kampioenen Midden-Delfland akkoord met inpassing Rijksweg 19 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 5 DECEMBER 1984 PAGINA 13 Het onderscheiden team bekijkt de sportprijs. De damessoftballers die de hoogste onderscheiding haalden, met hun (mannelijke) Degeieiaers. Dansdemonstratie door leerlingen van Tosca Balm, ter onderbreking van het felicitatieprogramma. mm SCHIEDAM „Het is noodzakelijk, dat kleine sportvereni gingen gaan fuseren. Als ze dat niet zelf doen, moeten wij ze daartoe verplichten. Eerst treffen wij el kaar natuurlijk nog in een discussie". Dat stelde wethouder Luub Hafkamp in zijn toespraak, bij de jaar lijkse huldiging van de sportkampioenen, vrijdagavond in een feestelijk versierde kantine van het Stadskantoor. Veel aandacht werd er door de top van de Schie- damse sportwereld niet aan zijn woorden geschon ken. In angstige spanning immers werd afgewacht, wie sportman, -vrouw, of - vereniging van het jaar zou worden. Damkampioen van Schiedam: Ron Heusdens. Leon van IJzerloo, lid Vlaardingse Zwemclub, krina- kampioen. SCHIEDAM Deze week wordt in de stad huis-aan- huis verspreid de Stads- gids Schiedam '85. Het boekje dat adressen en te lefoonnummers geeft van instellingen en verenigin gen heeft ten opzichte van vorig jaar een aantal klei ne wijzigingen ondergaan. WÊÏA'i RANDSTAD EDITIES Het herenteam van handbal vereniging Valerius had in Achilles zeker geen slechte te genstander, maar door aanval- spatronen kon toch een ruime overwinning in de wacht wor den gesleept: 1122. In het begin van de wedstrijd was het van beide kanten erg rommelig. Zowel Valerius als Achilles leden veel balverlies en dat kwam het spelpeil ze ker niet ten goede. Na een kwartier wisten de Schiedammers het initiatief meer naar zich toe te trekken, waardoor de rust aanbrak bij stand van 69 in het voordeel van Valerius. Na de pauze gingen de gasten op dezelfde voet verder en scoorden door tal van break outs en goed opgezette aanval len. Omdat ook de verdediging goed sloot, met doelman Ed Marcus in een hoofdrol, kon den de gastheren Valerius nauwelijks nog bijhouden. Na het laatste fluitsignaal stond de stand van 1122 op het scorebord. Een fraaie over winning derhalve voor Valeri us, dat in Guus Storm (7) en Peter Kerkhof (6) zijn topsco rers had. Adri Schippers was na een lange afwezigheid weer van de partij bij de Schiedam mers en scoorde een mooi doelpunt. De ouderen biljartvereniging De Woudhoek doet de laatste weken weer eens van zich spreken door een aantal klin kende overwinningen. De Vliet uit Maassluis werd met 186 verslagen, terwijl een paar dagen daarvoor al met 74 was gewonnen. Voorwaar een goede prestatie van De Woudhoek, die in de Rijn mondbokaal zeker nog niet kansloos zijn voor een fraaie klassering. Op 7, 8 en 9 december worden in biljartcentrum De Griffioen in Vlaardingen de finalewed strijden zesde klas libre van het district Waterweg-Noord verspeeld. De deelnemers zijn: Diegelman, Gundlach, Ver- maat, Fictorie, Droog, Vergoe- zen, Van de Bie, Bornebroek (le reserve) en Stip (tweede reserve). De klaverjasvereniging „Ons Genoegen West" houdt op vrijdag 14 december as. weder om een Kerstklaverjascon- cours. Dit concours wordt dit jaar gehouden in het gebouw Chr. Soc. Belangen, Lange Ha ven 73 te Schiedam. Aanvang 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur. Het inschrijfgeld be draagt 3,50 per persoon. In deze koppelconcours zijn mooie prijzen te winnen, te vens, wordt een tombola geor ganiseerd waarin prachtige prijzen verloot worden. Opge ven bij aanvang in de zaal, of u kunt bellen Mevr. Holleman, tel 701154 of de heer v.d. Berg, tel. 708203. Zondag 9 december organi seert fietstoerclub Rijnmond een veldtoertocht vanaf de kantine van de Wielerbaan Sportpark Harga Schiedam. Inschrijven en vertrekken kan plaatsvinden tussen 10 en 11 uur. De tocht, die een lengte heeft van plusminus 30 km., is uitgezet in de omgeving van Schiedam-Noord. Voor het rijden van een veld toertocht behoeft men echt geen Hennie Stamsnijder te heten. Een ieder die over een beetje doorzettingsvermogen beschikt, moet in staat zijn zo'n rit te rijden. Veldrijden is bovendien genieten van de na tuur zonder verkeerslichten en gevaarlijk verkeer. De rit is gemarkeerd, dus een routebe schrijving is niet nodig. De immer aktieve Bridge- school Vlaardingen organi seert op vrijdag 21 december in het Novotel (Hargalaan 2 in Schiedam) een grootse kerst drive. Er wordt gespeeld in groepen van 14 paren. In elke lijn zijn er twee winnaars, ter wijl er voor de nummeiji vijf en zeven eveneens prijzen zijn gereserveerd. De prijzenpot is zoals altijd goed gevuld en zal voor deze gelegenheid onder meer be staan uit kalkoenen, konijnen, poulardes, speenvarken en rol lades. De aanvang is 20.00 uur. Inschrijfgeld tien gulden aan de zaal te voldoen (per per soon). De prijsuitreiking zal ongeveer om 23.30 uur plaatsvinden. Meesterpunten zijn er te ver dienen volgens de geldende schaal. Voor verdere inlichtin gen en/of inschrijving kunt u terecht bij het bestuur van de bridgeschool, dat bestaat uit Sjaak van Gelderen (voorzitter 705811) en Aad de Wilt (secre taris 745357). De Pv. de Vrijheid, in samen werking met de Pv. Het Wes ten uit Overschie, organiseer de dit weekend in het clublo kaal van de Vrijheid een ten toonstelling van jonge duivin- nen. Het werd een druk be zochte tentoonstelling met veel sfeer. De 3 eerste prijswin naars per klas waren: Klasse 1 (onbevlogen): 1. J. v. Vliet, 2. J. v. Vliet, 3. C. Zant- boer. Klasse 2 (gevlogen tot 200 km.) 1. A. Westerholt, 2. J. Voets, 3. C. Baanvinger. Klasse Dames. sport Hoogstraat 125 - 3111 HO Schiedam tel 010-26 7982 Bovendien lachten een grote hoeveelheid vaantjes en pla quettes als troostprijzen, de aanwezigen toe. Zelfs de brui sende muziek van Arjo de Ko ning slaagde er aanvankelijk niet in de spanning te breken. Pas nadat het Schiedamse da- messoftbalteam tot sportploeg van het jaar was uitgeroepen en het eerste vat bier werd aangeslagen, kwam de stem ming erin. Het optreden van wat jonge breakdancers voor deze speciale gelegenheid ge adviseerd door Tosca Balm, droeg hier niet weinig toe bij. Zelfs wethouder Hafkamp liet zich door deze, volgens Tosca soms levensgevaarlijke sport, tot wat krassere taal insr ren. Hij bedankte de jeugdige artiesten „hardstikke" voor hun bijdrage, maar verbeterde zichzelf gelukkig meteen. De damessoftbalclub Schiedam werd sportploeg van het jaar, omdat de jury, bestaande uit verslaggevers van plaatselijke dag- en weekbladen, vond dat deze ploeg door haar prestaties pure propaganda voor de stad Schiedam had gedreven. Onder de deskundige leiding van trainer-coach Kees Bol werd de ploeg kampioen in de landelijke tweede klasse. Pro motie naar de landelijke eerste klasse is daarvan het gevolg. Nadat ook de individuele kampioenen en teamsporters gehuldigd waren, mocht wet houder Hafkamp het bal na openen. Samen met Connie Jonkman, aanvoerster van het softbalteam. Schiedam mag dan in inwoneraantal achter uit gaan, op sportief gebied spreekt ze best een woordje mee. Dat bewijst alleen al deze geslaagde feestavond. De gehuldigde kampioenen waren bij de individuelen: W. Gouweleeuw (tennis The Smashing Fellows), Astrid van Irsen (Vlaardingse Zwemclub), Leon van IJzerloo (Vlaarding se Zwemclub), Ron Heusdens (Damclub Schiedam), J. H. Heeze (biljartvereniging Wils kracht), K. v.d. Bijl (biljartver eniging De Sluis), J. den Har- tog (biljartver. Apollo), Willem Noorduin (Invalidensportver. De Ooievaars), F. Unnik (Auto Cross Club Schiedam), R. de Vries (gymnastiekver. Arma). I. Weekhout (gymnastiekver. Arma), B. Vervoort (karate- ver. Fuji Yama), D. Samuels (Fuji Yama) en Th. Broeren en H. van Velzen (Bridgeclub Schiedam). In de categorie kleinere team sporten werden gehuldigd: De Schiedamse Reddingsbrigade, Schaakver. Het Zwarte Paard, L'Esprit, petanque afd. van Spirit, The Smashing Fellows (herenteam) en Gymnastiek ver. Arma. Een aparte plaats namen in de teams van het zaalvoetbal. Handdrukken van de wethou der waren er voor Hermes DVS, Voetbalver. Kethel, de Schiedamse Ver, PPSC. Scheidsrechters De laatste groep betreft de grotere teamsporten. Korf bal: het standaardteam van ODI en het le team van Suc ces. Handbal: Handbalver. UVG. Cricket: Excelsior'20, eerste damesteam.. Tenslotte voetbal: Ursus eerste team, Ex celsior eerste team' en PTT, kampioen in de ABC-competi- tie. w Bar Ca Gawussel IEDERE DAG v.a. 16.00 uur LANGE HAVEN 113 3 (gevlogen tot 400 km.) 1. A. Westerholt, 2. S. v. Pelt, 3. J. Littel. Klasse 4 (gevlogen bo ven de 400 km.) 1. v. Diest- /Heinsbroek, 2. C. Robart, 3. Joh. Bakker. Winnaar van de klas eerste prijswinnaars van het afgelo pen vliegseizoen is geworden: Gebr. Voets. De allerschoonste van de ten toonstelling was van A. Wes terholt. Komend weekend zijn de leden van beide verenigin gen met hun oude duiven in Overschie in de Dorpstraat 65. Een ieder is welkom op zater dag en zondag na 14 uur. En kele leden van de Pv. de Vrij heid gaan met hun duiven naar Hoek v. Holland om daar deel te nemen aan de grote Kuststrooktentoonstelling, het bestuur wenst hun veel succes. van Dijk W Rotterd Rotterdam: Schuttevaerweg 116, Spaanse polder, lel 010 -620088 Zo is niet langer opgenomen de stadsplattegrond, die in de vorige editie zeer verkleind over een aantal pagina's was verspreid. Bij de samenstellers van de stadsgids, op bureau Voorlich ting van de gemeente, kwa men over die onbruikbare plattegrond veel klachten bin nen. Alleen nieuwe inwoners van Schiedam krijgen bij hun aan melding op het secretarie gra tis een groot en handig stads plan. Voor alle anderen is een nieuwe plattegrond, vervaar digd door bureau voorlichting en de VVV, te koop voor 4 gulden vijftig. Nieuw in de Stadsgids voor 1985 is een aantal informatie pagina's in het Turks en Ara bisch, met daarop de belang rijkste adressen en telefoon nummers. Zoals iedere gids, is ook deze al bij verschijnen enigszins verouderd, wat zich laat ver klaren door de telkens wisse lende bestuurssamenstellingen (en de daarmee samenhangen de adreswijzigingen) van bij voorbeeld verenigingen. Zo staat op één van de eerste pagina's nog vrolijk vermeld het comité Schiedam Zingt, terwijl dit onlangs werd opge heven. Wat pijnlijker is het schoon heidsfoutje op pagina drie, naast het portet van Reinier Scheeres, die het voorwoord schreef. Scheeres wordt daar aangemerkt als loko-burge- meester. Een vergissing van de druk- Gemaakt voor een bruiloft, maar even leuk voor de feestdagen: Als wij Janny Suyker-Vrij- enhoek waren zouden we dit zonder meer „ons trot se trio" noemen. Met Jessica links, (2 jaar), 8-jarige broer Laurence er naast de 6-jarige Thérèse vrolijk aan de telefoon, is het een eigentijds, nostal gisch plaatje. In Krimpen aan den IJssel werd het achter de naai machine allemaal via een grondpatroon, maar met een flink stuk eigen in breng en fantasie door moeder Janny Suyker in elkaar gezet. „Goedkoop was het uit keer niet. Meestal maak je kleren van couponnetjes of niet al te dure lapjes, maar deze stof voor de jurkjes en het overhemd voor Lau rence is origineel Spaken- burgse klederdracht-mate riaal. Zelf meegebracht. Voor een bruiloft wil je wel eens uit je slof schieten". Tot en met twee tasjes voor „de meiden" toe, plus voor hem nog een geinige pet en al even ori ginele Spakenburgse elas tieken bretels, vastgezet aan een blauwe terlenka broek met punten aan de verhoogte taille. De schor tjes met ruches zijn van wit schuimend broderie. Maakt u veel zelf Bijna alles. Op m'n twaalfde moest ik thuis, overigens in goede harmo nie, al leren naaien, zo goed en zo kwaad als het ging. Later ben ik voor de grotere stukken, zoals jas sen nog wel naar naailes geweest". Nu is kleding maken zelfs een van dé hobbies geworden van Janny Suyker en dat kun je via zo'n foto duidelijk zien. Eerst voor een bruiloft, nu voor de feestdagen: eigentijdse nos talgie gemaakt do or Jenny Suy ker uit Krimpen aan den IJssel. 't Liefst maak ik nog nieuw van oud. Niet voor de financiën, maar de sport. Van een grote meis- jesrok een broekrok ma ken voor Jessica bijvoor beeld. Of een mantel keren en kijken wat je er mee kunt doen". Daar komt, lijkt ons ook een stuk kreativiteitW. bij om de hoek kijken, net als bij de lappen Wi poppen, die Janny Suy ker tegen Sint onder handen had. En nu maar hopen, dat de Sin- |p terse chocolademelk of de krans met kerst geen al te hevige aanslagen gaan plegen op het Ot en Sien-broderie... ker, die gemakshalve het foto onderschrift uit de vorige edi tie gebruikte, toen Scheeres nog (net) geen burgemeester was. Kennelijk is het lastig, een volmaakte stadsgids te ver vaardigen. Twee jaar geleden moest het PvdA gemeente raadslid Wim Oomen tot zijn verbazing vaststellen dat hij door het boekje tot wethouder was gebombardeerd. Het rondje dat in het lijstje wethoudere van raadsleden onderscheidde, was per onge luk voor Oomens naam te recht gekomen. MIDDEN—DELFLAND De Reconstructiecommissie Midden-Delfland is pas na lan ge discussie akkoord gegaan met een aquaduct in de Gaag ten behoeve van rijksweg 19, en met de inpassing van deze omstreden weg door het groe ne Midden-Delfland. De com missie heeft wel een aantal voorwaarden gesteld, zoals een fietstunnel, een landbouwtun- nel en aarden wallen bij het aquaduct. Op de commissievergadering van 28 november voelde men zich door het ministerie van Verkeer Waterstaat lelijk voor het blok gezet. Op tafel lag een ministerieel schijven over rijksweg 19, die niet op de agenda stond, maar die wel antwoord eiste binnen zeven dagen. Op 10 december name lijk vindt de behandeling van het inpassingsvoorstel plaats in de vaste kamercommissie voor Verkeer Waterstaat. Eerst na veel getouwtrek be sloot een kleine meerderheid van de commissie, de brief in behandeling te nemen. Vermomd als Zwarte Piet sloe gen deze knapen hun weinig ver heffende slag. De buit is welis waar klein, de mentaliteit daar om niet minder wars. Snoep verstandig, eet een appel, denk je al gauw als je bijgaand plaatje ziet. Toepasselijk ook, in deze sinterklaastijd waar menig (kinderjgebit een stevige tik krijgt via snoepgoed. Dat niet alleen in d'een of andere hoek wordt gestrooid, maar veelal kamerbreed door het huis ligt. Goed voorbeeld, derhalve van dit ploegje Zwarte Pieten, ware het niet dat dezen hun snoepgoed ongevraagd en onbetaald bij een Rotterdamse groenteman weghaalden die, juist door de schminck en de Pietenpakken geen van de knapen kon herkennen. Voor de betrokken ondernemer natuurlijk een heel zure appel om doorheen te bijten. En van de betrokken knapen een buitengewoon misselijke streek. RANDSTAD-EDITIES TOPPERS TELEFOON 070 19 02 24 Postb. 5825, 2280 HV Rijswijk

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 13