HBSS kijkt weer naar boven Informatielijn Hartstichting 80.000 minuten „aan de lijn" h H 1 Typerend MW'27 verliest met 30 Audi.Voorsprong door techniek Het is zover! Na zes jaar en ruim twee miljoen vorige exemplaren presenteert Audi u nu de nieuwe Audi 80. Vernieuwd en verbeterd op louter essentiële punten. Punten die naar voren kwamen dankzij Audi's non-stop onderzoek en de meest uiteenlopende tests. Aërody namica en duurzaamheid stonden hierbij voorop. Het resultaat mag er zijn. De nieuwe Audi 80 is een feit. Een feit waar wij in alle bescheiden heid, trots op zijn. De nieuwe Audi 80. Technisch verfijnd en optisch verfraaid. Neemt u die inmiddels terecht vermaarde aërodynamische vormgeving van Audi. Deze is aan zienlijk verbeterd dankzij een glad dere carrosserie, licht achteroverhel- lende grille en koplampunits. Een effectieve frontspoiler, vanaf de CC, windtunnel beproefde integraal bumpers, alsmede speciale gesloten wielkappen. Zijn ranke taillelijn wordt nog eens geaccentueerd door stoere beschermlijsten langs de flanken. Belangrijk vernieuwd is ook de kofferruimte van de nieuwe Audi 80. Vergroot en beter toegan kelijk doordat het kofferdeksel nu tot net boven de bumper doorloopt. Ook het interieur is waar nodig ver- nieuwd. We noemen u hier zijn spor tieve vierspakige veiligheidsstuur wiel en de ergonomisch gevormde bedieningstoetsen. In benzine-uit- voering kunt u kiezen uit een viertal beproefde, zuinige motoren. Voor ware kilometerverslinders is er de fluisterstille diesel of de dynamische turbo-diesel. Wilt u meer informatie over deze vernieuwde, verbeterde en verruimde Audi 80, of hem zelf eens duchtig aan de tand voelen tijdens een proefrit, belt u dan 020-867651Voor het adres van uw dichtstbijzijnde Audi dealer. De nieuwe Audi 80 zal u verbazen. Audi 80-4deurs 1,6 I. 55 kW/75 pk, v.a. f 27.695,-. Afleveringskosten f 4^0,-. Prijzen incl. BTW.Vrijblijvend af Leusden. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 5 DECEMBER 1984 PAGINA 15 SCHIEDAM Na een zwakke periode, waarin zelfs de onderste plaats angstwekkend dicht in de buurt kwam, lijkt HBSS het lek weer boven te hebben. Trainer Ger Hoogerwerf sneed enkele „rotte" plekken uit zijn elftal, gooide de opstelling door elkaar en kwam met een nieuw elftal op de proppen, dat tot veel in staat moet worden geacht. MVV'27 moest dat zater dag in sportpark Harga aan den lijve ondervinden en verloor terecht met 3—0. Op de fiets in strijd tegen luchtvervuiling Richard Slavenburg (midden) komt bij deze aktie nog niet tot scoren. Later zou de talentvolle vleugelspits tweemaal doeltreffend uithalen. Steeds meer (ex)hartpatiënten of mensen uit hun om geving bellen de Informatielijn van de Nederlandse Hartstichting, 070-614614. In de eerste 8 maanden van dit jaar waren dat er zo'n 4.000 tegen 3.500 in 1983. Ge middeld duren die gesprekken ruim 20 minuten en ei genlijk geeft dat al aan waarom mensen bellen: ze wil len hun verhaal kwijt en ze willen dat vertellen aan iemand die echt wil luisteren en daar ook alle tijd voor heeft. Vragen Terugbellen Adviseren Nieuwe fietsband Manddrager voor fiets RANDSTAD-EDITIES TOPPERS' TELEFOON 070 19 02 24 Postb. 5825, 2280 HV Rijswijk Al in de eerste minuten van de best wel aardige partij kwam HBSS op voorsprong. Een slecht weggewerkte vrije trap kwam voor de voeten van Ger Zeistra, die geen moment aarzelde en de verre hoek uit koos: 10. Nog in dezelfde mi nuut kregen de gasten een le vensgrote kans om direkt al de gelijkmaker binnen te schie ten, maar de lob van Gilbert Remeeus miste de juiste rich ting. Na die wervelende openings fase nam de thuisploeg het ini tiatief stevig in handen en be stookte de zwakke MVV'27- doelman Johan Verboon kon- stant met snelle aanvallen. Vooral Richard Slavenburg bleek een ware plaag voor de trage verdediging van de for matie van trainer Gerard We ber. Met veel kunst- en vliegwerk bleef MVV'27 echter in eerste instantie nog enigszins over eind. Tien minuten voor de rust was het dan toch Slaven burg, die attent reageerde op een misverstand tussen doel man Verboon en Wim van Aalst, 20. In de tweede helft kwam de overwinning van HBSS nau welijks nog in gevaar. Na en kele minuten wierp de sterke laatste man Roel den Hartog de bal uit een ingooi voor de voeten van Slavenburg, die in de draai de korte hoek vond: 30. Na deze beslissende tref fer bloedde de wedstrijd een beetje dood. In de slotminuten werd spits Faust van der Meer (overigens nog niet in ouderwetse doen) binnen de beruchte lijnen ge haakt, maar de prima spelende invaller-doelman Nico van Berkel (Verboon was in de rust geblesseerd in de kleedka mer achtergebleven) stopte de te zacht ingeschoten bal van Robert de Jong fraai. Na afloop was HBSS-trainer Hoogerwerff uiteraard zeer goed te spreken over het spel van zijn formatie. ,,Ik denk, dat we onze vormcrisis nu wel overwonnen hebben," ver klaarde hij. „Zonder al te opti mistisch te zijn, durf ik nu weer naar boven te kijken op de ranglijst. Het elftal maakte vandaag een evenwichtige in druk. Ik heb geen zwakke plekken kunnen ontdekken. Nu is het zaak om de boel goed „scherp" te houden. Lukt dat, dan gaan we nog een leuke tweede helft van het seizoen tegemoet". De opstelling van HBSS was als volgt: Cees Verdam, Rob Meeldijk, Roel den Hartog, André van der Berg, Ron Ros- man, Rob van der Meer, Leen Rademaker, Robert de Jong, Ger Zeilstra, Faust van der Meer en Richard Slavenburg. De luchtvervuiling in Athene was deze zomer zo groot dat aan de vier miljoen inwoners van de Griekse hoofdstad werd gevraagd voor verplaat singen binnen de stad bij voor keur van de fiets gebruik te maken, omdat de onmdragelij- ke geworden luchtvervuiling voor een belangrijk deel door de uitlaatgassen van auto's werd veroorzaakt. 10 1 9 Uit de talloze gesprekken die 1 Verrdeuwdverbeteixiverruimd. De nieuwe Audi 80. y/ zijn gevoerd blijkt dat men vaak te weinig weet over de eigen ziekte. Vragen over hoge bloeddruk, hartritmestoornis sen, open-hartoperaties, angi na pectoris en het hartinfarct worden dan ook dikwijls ge steld. Deze meer feitelijke vra gen gaan in vele gevallen sa men met grote emotionele pro blemen en angstgevoelens. Een groot aantal bellers zou graag met lotgenoten willen praten, maar dat lijkt lang niet altijd te lukken, zeker niet dichtbij huis of in de eigen re gio. De landelijke spreiding van de patiëntenverenigingen laat hier wat te wensen over. Bij de Informatielijn kwamen opvallend weinig telefoontjes binnen van mensen die een beroerte hebben gehad (een aandoening aan de hersenva- ten). Ook van hun partners of familieleden, die misschien meer in de gelegenheid zijn om te bellen, kwamen weinig reacties. Wat de afgelopen halfjaar dui delijk is geworden is dat uit de noordelijke provincies en uit Limburg en Zeeland minder wordt gebeld dan uit de rest van Nederland. De oorzaken hiervan zijn niet exact bekend, maar zeker is dat een lagere bevolkingsdichtheid hierin meespeelt. Daarnaast is het mogelijk dat de Informatielijn in die regio's minder bekend is dan in het westen van het land en mis schien zullen de kosten een re den zijn om minder snel de te lefoon te pakken. Dit hoeft geen belemmering te zijn, want de medewerkers van de Informatielijn zullen graag te rugbellen. Alle medewerkers van de In formatielijn zijn vrijwilligers, dus geen professionele hulp verleners. Vanzelfsprekend hebben ze allemaal een goede training gehad, waardoor ze soms direct al een goed advies kunnen geven of een vraag weten te beantwoorden. Hier voor kan uiteraard altijd ge bruik worden gemaakt van de deskundigheid en kennis die binnen de Hartstichting be schikbaar is. Dikwijls worden nog aanvul lend brochures of folders kos teloos toegezonden. Wat de medewerkers van de Informa tielijn beslist niet doen en dat spreekt eigenlijk wel vanzelf, is advies geven over behande lingen of over het gebruik van medicijnen. Dat blijft een zaak van de behandelend arts. Een enkele keer wordt, zonder hierbij partij te kiezen, bemid delend opgetreden bijvoor beeld als de relatie arts-patiënt verstoord is. Vredestein heeft een nieuwe fietsband „snow rain" geïn troduceerd, voorzien van een speciaal noppenprofiel, waar door een goede grip op alle soorten wegen en fietspaden onder alle weersomstandighe den ontstaat. Deze van reflek- terende zijstrips voorziene zwarte fietsband is afgeleid van de zogenaamde „snow rain" autoband-, waarmee Vre destein reeds eerder succes had. Verder komt deze onder neming met een nieuwe lichte sprintband met een iets ver hoogde centrale rib, waardoor de rolweerstand uiterst laag wordt. Meten is weten is denken is doen! Dat hebben we ooit eens ergens gehoord en wij van Toppers moesten er dan ook meteen aan terugdenken toen we tegen het volgende aanliepen. het. Voel u 'em? Het is een apparaat waarmee je bijvoorbeeld kunt meten of er inderdaad 220 volt uit uw stopcontact komt. Of zoveel ampère als er wordt beweerd. Dat is natuurlijk nuttig voor installateurs of consumen tenmannen. En de folder beweert, zoals gezegd, dat het apparaat bestendig is Het was in het Delftse, waar een handelaar in elektrische en elektro nische apparaten de proef op de som nam. Een meetappara tuur, waarvan de importeur beweert, dat I het tegen allerlei narigheid bestand is, liet hij onder barre omstandig heden testen. tegen ruwe behandeling, overbelas ting, enzovoorts Bij de ECD, de bewuste winkel wilde men dat wel eens zeker weten en zo kon het gebeuren, dat de proef op de som werd genomen. Dus hup, dat ding op straat en er overheen met een auto. Tot grote hilariteit van, het publiek Zo reed er op een drukke zaterdag morgen onder het toeziend oog van het verbijsterd publiek een automobiel over een meetappa raat (dus ook een weetappa- raat). Dat wil ik zeker weten, dacht de winkelier en hij deed natuurlijk, want welke gevaarlijke gek gaat er nu met een auto over zo'n duur (duurzaam, zeggen ze bij ECD) stukje vernuftig elektronica kachelen. Nou, zij dus zelf. En wat bleek? Het apparaat bleef heel en doet het nog steeds. Metaalwarenfabriek Steco in het Veluwse Stroe heeft een drager in produktie genomen, die geschikt is om boodschap penmanden van riet of metaal aan het stuur van de fietste vervoeren. Door een clipslui ting om de stuurpen, behoeft er voor het bevestigen of afha len van de drager niet ge schroefd te worden, terwijl ka bels van remmen en versnel ling niet klem raken. De praktijktest in uitvoering. Met als resultaat een blije on dernemer die de folder-specifi caties letterlijk bevestigd zag.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 15