Ursus krijgt FCN'66 pas in de slotfase op de knieën bouyïï Daan 't Hart ziet wisselbeker WSportief bekekenj Derby ontspoort net niet ORANJE Bevolking min 64 Jaarlijkse kerstboom op Koemarkt „atron®5 Kunststukje Pakjesavond Excelsior De Put Schaken 87 lentes Duiven Kansloos Opstellingen Stand in 4F NIEUWE AÜTOg •BnUSM-AW ^HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 12 DECEMBER 1984 PAGINA 13 SCHIEDAM Afgelopen zaterdag is in zalencen trum „Irene" aan de Nieu we Haven het inmiddels vertrouwde Irene-schaak- toernooi gehouden. Het was de zesde maal dat die samenwerkingsverband tussen het zalencentrum en schaakvereniging „Schiedam" plaatsvond. Een record aantal deelne mers, 94 had zich aange meld, een teken dat het toernooi zich in een stij gende populariteit mag verheugen. Te Praam 5, Schiedam, tel. 010- 701215. Burgemeester Scheeres opende het Irene-schaaktoernooi. Dit toernooi werd voor de zesde maal georganiseerd. BEZOEK ONZE MINIMARKT Lentefeest, Broersvest 101 De duels bij Ursus—FCN'66 werden op het scherpst van de snede uitgevochten <flT Oio - 260199 RANDSTAD-EDITIES 'TOPPERS' TELEFOON 070 19 02 24 Postb. 5825, 2280 HV Rijswijk RANDSTAD EDITIES Gert Timmerman wint Irene- schaaktoernooi Om kwart over tien, een kwartier later dan was ge pland, opende burgemeester Scheeres van Schiedam het toernooi. Hij schetste voor de aanwezigen de ontstaansge schiedenis van dit toernooi, yoorheen werd namelijk door schaakvereniging „Schiedam" het zgn. „Drierondentoernooi" georganiseerd, dat eerst in zaal Arcade en daarna in „De Rank" werd gehouden. Enkele j£ren geleden kwam men in kontakt met Rob Lutz, toen beheerder van zalencentrum „Irene", die er wel belangstel ling voor had het toernooi naar de Nieuwe Haven te ha len. Aldus geschiedde en men ging verder onder een nieuwe naam, het Irene-schaaktoer- nooi. Sindsdien is de animo voor het toernooi langzaam maar zeker toegenomen. Een bewijs daar van ligt ook in het feit dat meer dan 60% van de deelne mers van vorig jaar dit jaar opnieuw meespeelde; de for mule slaat dus kennelijk aan. Scheeres eindigde zijn ope ningswoord dan ook door niet alleen de deelnemers, maar ook de organisatie nog veel succes toe te wensen. Daarna brak de strijd in alle hevigheid los. Bij de senioren streden 13 groepen van 6 en één groep van 8 spelers om de prijzen. In alle groepen speel de men een halve competitie (vijf partijen) met een bedenk tijd van 30, resp. 20 minuten per persoon per partij, de zgn. Rapid vorm. De jeugd, die zoals altijd onder leiding stond van Frans Groe- neweg, kende dit jaar slechts één groep van 8 spelers. De ge ringere deelname van de jeugd kan echter gedeeltelijk wor den toegeschreven aan door stroming van jeugdspelers naar seniorgroepen. De meeste belangstelling ging natuurlijk uit naar de hoofd groep, temeer daar Daan 't Hart, al tweemaal achtereen winnaar van het toernooi, de door zaal Irene beschikbaar gestelde wisselbeker mee zou mogen nemen als hij dit kunststukje voor de derde maal kon uithalen. In de eer ste ronde echter ging het al mis. 't Hart verloor op tijd (overigens in verloren stand) van outsider Klaas de Ruyter, een kleine sensatie. Toen 't Hart in de derde ronde ook nog ten onder ging tegen C. Landsbergen waren zijn kan sen definitief verkeken. Rob Lutz kon derhalve opgelucht ademhalen: de wisselbeker blijft nog minimaal twee jaar in „Irene". Toernooiwinnaar werd ten slotte overtuigend Gert Tim merman, die na eerdere mis lukte pogingen dit jaar einde lijk succes had. Hij speelde het hele toernooi op zeker: remise tegen de sterksten en winst te gen de „zwakkeren". Tweede werd C. Landsbergen, die 3 punten behaalde en derde toch nog Daan 't Hart met 2,5 punt. Ook in de andere groepen werd natuurlijk een harde strijd gestreden. Sommige spe lers hadden tot hun eigen ver driet de pakjesavond nog te veel in gedachten en speelden nog even voor Sinterklaas, wiens geschenken door de di verse tegenstanders natuurlijk dankbaar en gretig werden ge accepteerd. Ondanks alle dramatiek werd ook verlies sportief geaccep teerd zodat wedstrijdleiders Mario van Kleef en Frans Maas een rustig dagje hadden. Bij de jeugd ging David Mul- Het heren handbalteam van Valerius wist in de strijd tegen Meeuwen om de bovenste plaats prima overeind te blij ven. Met 19-16 trokken de Schiedammers aan het langste eind. In het begin van de wed strijd werd er door beide ploe gen zenuwachtig gespeeld. Er werd te snel geschoten zon- dér veel overtuiging. De Meeuwen namen een voor sprong van 2-0, maar daarna kwam Valerius sterk terug. Het werd 5-2 door enkele fraaie treffers. De rust brak aan bij een stand van 9-7 in het voordeel van de Schie dammers. Na de pauze was er sprake van hetzelfde wedstrijdbeeld. De Meeuwen hielden constant de aansluiting met de thuisploeg, maar wisten geen moment echt door te drukken. De eindstand werd bepaald op 19-16 in het voordeel van Va lerius. De doelpunten werden gescoord door Guus Storm (7), Peter Kerkhof (5), Ruud Bras (3), Fred le Pair (2) en Hans Kooy (2). Het bestuur van de R.K. Sportvereniging Excelsior'20 te Schiedam deelt mede, dat met ingang van 9 december mevr. Y.M. Griffijn de werk zaamheden op het secretariaat van de heer A. van Son zal overnemen. Het secretariaat is vanaf deze datum gevestigd. Mevr. Y.M. Griffijn, Gimber- pad 19, 3123 AH Schiedam, te lefoon 010-700775. Dp vrijdagavond 14 december i| er een groot klaverjastoer- pooi in buurthuis De Put. Er zijn mooie prijzen te winnen. Ook mensen die van jokeren houden zijn van harte wel kom. De kosten zijn ƒ3,50 per persoon. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De start van het toernooi is om 20.00 uur. Op vrijdag 21 december is er een grote kerstbingo in buurt huis De Put. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. En tree is gratis. Zaal is open om 19.00 uur. Aanvang bingo om 20.00 uur. Einde om plm. 23.30 uur. Buurthuis De Put is te vinden aan de Pinkstraat. Maandag 17 december organi seert de schaakvereniging Schiedam het Kerst snel schaak-toernooi. Hieraan kun nen ook huisschakers mee doen, zowel senioren als jeugd. Zij worden naar speelsterkte ingedeeld. Bij dit snelschaak-toernooi heeft ieder slechts vijf minu ten bedenktijd voor de hele partij. Dat betekent dat er steeds in enkele seconden ge zet moet worden. Iedereen zal daarom zeker blunders ma ken, maar dat doen de tegen standers gelukkig ook, zodat iedereen na afloop wel een paar mooie verhalen te vertel len heeft. Daarnaast wint ie dereen een prijs. Senioren beginnen om acht uur, zij spelen ongeveer 14 partijen. De jeugd kan uit twee toernooien kiezen: de „jonge" jeugd begint om zeven uur en is ongeveer kwart over acht klaar; de „oudere" jeugd mag bij de senioren meespelen. Er wordt gespeeld in het club gebouw op de werf Wilton Fij- enoord, ingang Rubenslaan, Schiedam. Voor senioren kost deelname een rijksdaalder, voor jeugd een gulden. Aan melden bij Frans Groeneweg, der met de eer strijken. Hij won al zijn partijen en bleef daarvoor ver voor op zijn ach tervolgers Ivo Lucas en Anne- mart Mastenbroek. Zij maak ten in een beslissingswedstrijd, die door Ivo werd gewonnen, uit wie er tweede en derde werd. Dat eigenaar van „Irene", Rob Lutz, de prijzen uitreikt is in middels ook een traditie ge worden. Hij bedankte aller eerst de medewerkers van schaakvereniging „Schiedam" voor de rimpelloze organisatie en bood vervolgens Mevr. Roodzant, oud dameskampioe ne van Nederland en erelid van de Rotterdamse Schaak bond, een boeket bloemen aan. Met haar 87 lentes speelt mevr. Roodzant nog steeds ak- tief wedstrijdschaak op hoog niveau! Daarna mocht toer nooiwinnaar Timmerman de wisselbeker ontvangen. Hij kon ook als eerste een greep uit de prijzenvoorraad doen, gevolgd door de andere prijs winnaars. Aan de eerste prijs winnaars met de hoogste score werd bovendien nog een beker uitgereikt. Rob Lutz beëindigde de prijs uitreiking door alle deelne mers alvast vor het volgend jaar te houden Irenetoernooi uit te nodigen. De prijswinnaars: Groep 1: 1. G. Timmerman, 2 C. Landsbergen, 3. D. 't Hart. Groep 2: 1. C. de Groot, 2. P. Neve, 3. P. Schotman. Groep 3: 1. R. Leemans, 2. Th. van Zessen, 3. R. Hopman. Groep 4: 1. R. Trimp, 2. J. de Zeeuw, 3. H. Ouwens. Groep 5: 1. J. v.d. Berg, 2. C. Troost, 3. C. Schoolenberg. Groep 6: 1. M. Verolme, 2 mevr. I. Mesman, 3. C. Wil- lemse. Groep 7: 1. W. de Kuyper, 2. A. van Gijsel, 3. R. van Dijk. Groep 8: 1. D. Kruyf, 2. B. Fa- ber, 3. P. de Boer. Groep 9: 1. A. van Hasselt, 2. R. Schreutelkamp, 3. R. La- ban. Groep 10: 1. A. den Kinderen, 2. R. Gelpke, 3. R. van Vuur- en. Groep 11: 1. F. Rosinga, 2. H. Molenaar, 3. A. den Bakker. Groep 12: 1. P. Schilten, 2. J. Hoekstra, 3. E. de Jong. Groep 13: 1. J. Vonk, 2. H. Ha- venkort, 3. K. Ketting. Groep 14: 1. H. Muller, 2. M van Zeventer, 3. G. de Zwart. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen Oranjestraat 8-10-12-14 Tel. 265997-264140 Jonge Locomotief 35% per liter.. 15.95 Jonge Piet van Gent per liter15.95 Bij doos van 12 flessen per liter.... 15.50 W Bar Ha GdTOUSSBl De tentoonstelling van de dui ven van de P.V. de Vrijheid en de P.V. het Westen werd dit weekend voortgezet in het clublokaal in Overschie, met het tentoonstellen van de oude duiven. De organisatie was in goede handen en de tentoon stelling is door heel veel men sen bezocht. De eerste 3 prijs winnaars per klas waren. Klasse 1 (onbevlogen): 1. J. v. Vliet; 2. M. Broekhuizen en 3. J. v. Vliet. Klasse 2 (gevlogen tot 200 km) 1. Com. J. J. v.d. Vijver; 2. Gebr. Voets en 3. C. Zantboer. Klasse 3 (gevlogen tot 300 km): 1. C. Zantboer; 2. M. Broekhuizen en 3. C. Baan- vinger. Klasse 4 (gevlogen tot 1000 km): 1. Com. J. J. v.d. Vijver; 2. S. Smit en Zn. en 3. Comm. J. J. v.d. Vijver. Winnaar van de klas eerste prijswinnaars van het afgelo pen vliegseizoen is geworden: M. Broekhuizen. De aller schoonste van de tentoonstel ling was van C. Zantboer. Ko mend weekend zijn de leden van beide verenigingen met hun oude doffers in het lokaal van P.V. de Vrijheid, Nieuwe Haven 29. Ieder is van harte welkom op zaterdag en zondag na 14.00 uur. De grote kuststrooktentoon stelling in de Sporthal de Hoekstee te Hoek van Holland werd voor twee leden van de Vrijheid een groot succes. Van de 120 viertallen (Oude Dof fer, Oude Duvin, Jonge Doffer en Jonge Duivin) had de com. v. Diest/Heinsbroek de tweede prijs en C. Zantboer de derde. Een knappe prestatie die de Schiedamse duivensport goed heeft gedaan. IEDERE DAG v.a. 16.00 uur LANGE HAVEN 113 SCHIEDAM In oktober is de Schiedamse bevolking op nieuw gedecimeerd. In die maand liep het inwonertal met 64 terug. Op de eerste dag van november stonden bij de burgelijke stand wel geteld 69.226 inwoners gere gistreerd. De daling werd veroorzaakt door een groot aantal stad- verlaters (247) waar een kleiner aantal vestigers (213) tegenover stond. Ook overleden in oktober aan merkelijk meer mensen (83) dan er geboren werden (53). Op het secretarie werden in oktober 29 huwelijken inge schreven. Twintig echtparen lieten scheiding uitspreken. In de vierde klasse F van de KNVB heeft Ursus zich na de 21 overwinning op FCN'66 vaster in de middenmoot ge nesteld. FCN daarentegen komt door deze nederlaag steeds dichter bij de gevaren zone. Op de strijd tussen de Schiedamse opponenten waren ruim 300 toeschouwers afgeko men. Zij kregen vooral in de tweede helft enkele taferelen voorgeschoteld die hun gang naar de Langen Boogert meer dan rechtvaardigden. Ursus trad aan zonder Anton van Oers terwijl Henk van Loenen de eerste van zijn drie wedstrijden schorsing uitzat. Beide ploegen startten zeer be houdend en het leek alsof ze zich al bij voorbaat bij een ge lijkspel neerlegden, (de eerste ontmoeting eindigde op Harga in 22). Het aantal kansen was dan ook op de vingers van één hand te tellen. Na tien minuten nam Michel Bol, die Henk van Loenen uit stekend verving, de bal uit een afgeslagen hoekschop ineens op de slof, maar zijn schot vloog hoog over het doel van Bert Groen. Vijf minuten later kreeg Bert Ramaker een idea le kans om Ursus op voor sprong te brengen. Hij schoof een strakke voorzet van Bert Bekelaar echter tegen de paal. Na een half uur kreeg Cees Dontje de tweede mogelijkheid om voor Ursus de score te ope nen. Hij glipte door de verde diging, maar lobte de bal van ruim 25 meter over het FCN- doel. Pas vijf minuten voor de rust stichtte FCN het eerste gevaar voor het doel van Rob Hoppe. Een hoge voorzet werd door Ben Floridas achterwaarts in gekopt en verdween via de bo venarm van de uitstekend spe lende John Segaar naast het doel. Evenals het merendeel van de spelers had scheids rechter Lobbe deze onopzette lijke handsbal niet gezien. Daardoor leverde deze aktie slechts een hoekschop op. Na de rust koos Ursus meteen de aanval. In de eerste minuut wist Bert Groen nog een schot van Cees Dontje te pareren maar twee minuten later was hij wel kansloos. Bert Bekelaar bracht de bal hoog bij de twee de paal waar Bert Ramaker de bal met de borst voor de voe ten van Hans Vorstenbos de poneerde. Deze aarzelde geen moment en scoorde 10. Enkele minuten later kreeg Marti Schoenmakers een uit stekende mogelijkheid om de voorsprong te vergroten. Aan voerder Cock van der Tuyn ontweek de buitenspelval en ging alleen op Bert Groen af. Het schot kwam via de doel man voor de voeten van Schoenmakers die, geschrok ken door dit buitenkansje, te gehaast inschoot. Zijn poging verdween daarom in de rich ting van de hoekvlag. Ondanks de strakke leiding van de heer Lobbe dreigde het duel na een kwartier toch uit de hand te lopen. Een zware overtreding van Kees van der Velden leidde tot een opstootje waarbij zelfs de trainers en re serves betrokken raakten. Toen de gemoederen gekal meerd waren, bleek dat FCN- verdediger Jan Pasztjerik uit het veld was gestuurd wegens het slaan naar een tegenstan der. Nadien noteerde de arbi- Vrijdags tijdens de weekmarkt ter nog Hans Vorstenbos en Kees van de Velden wegens aanmerkingen op de leiding. Voor de scheidsrechter was dit incident aanleiding om nog maar weinig toe te laten, het geen resulteerde in een rom melig laatste half uur, waarin sommige beslissingen van hem moeilijk te begrijpen waren. Het gemis van een speler ont moedigde FCN allerminst. Centrale verdediger Ruud Kapteijn werd naar voren ge stuurd in de jacht op de gelijk maker. De gelijkmaker hing in de lucht en die er kwam dan ook tien minuten voor het einde. Vanaf twintig meter plaatste Peet Feelders, die enkele mi nuten eerder achter de rug van scheidsrechter Lobbe Bert Bekelaar in het gezicht had gespuugd, met een effectvolle „Krul" uit een direkte vrije trap de bal over de Ursus muur. Rob Hoppe was kans loos: 11. Hoewel beide ploegen vrede leken te hebben met deze stand was het toch de onbere kenbare Bert Ramaker die de droom van FCN in de blessu retijd verstoorde. Marti Schoenmakers gaf de bal op maat mee waarna Ramaker zijn tegenstander met een kap- beweging passeerde en be heerst inschoot: 21. Ursus: Rob Hoppe, Hans Kok, John Segaar, Michel Bol, Jim Kalabogias, Cock van der Tuyn, Hans Vorstenbos, Marti Schoenmakers, Bert Bekelaar, Cees Dontje, Bert Ramaker. FCN'66: Bert Groen, Oscar Molenaar, Ruud Kapteijn, An- dré Blanker, Jan Pasztjerik, Ben Floridas, Cor Heeze, Peet Feelders, Arie van der Windt, Rob Hoogstad, Kees van der Velden (Martin van de Lely viel in voor Ben Floridas). Hekelingen Zwarte Pijl Flakkee OVV WCR Fios Ursus SCO'63 FCN'66 SVDP TDC Portugues 11—16 11—14 11—13 11—12 11—12 12—12 12—12 11—11 9— 9 9— 9 12— 5 10— 4 <3872 SCHIEDAM Ook dit jaar biedt de direktie Sandvik-Ne- derland B.V. in Schiedam de gemeente weer een, op de ter reinen van het concern in Zweden gekapte, „kerstboom" aan. De boom wordt binnenkort op de Koemarkt geplaatst en van lichtjes voorzien. Op donder dag 13 december te 19.30 uur zullen de burgemeester Scheeres en de heer Nellen, direkteur van Sandvik, de verlichting ontsteken. Burgemeester Scheeres en de heer Nellen zullen daartoe in een arreslee, voorafgegaan door de Harmonie „Harpe Da vids" en door kindren met lampions worden opgehaald vanaf het Stadhuis aan de Grote Markt. Daar zal de optocht om 19.00 uur vertrekken en via de Hoogstraat naar de Koemarkt gaan. Aldaar aangekomen zal het kinderkoor „Jong Begin" en de Harmonievereniging „Har pe Davids" de feestelijke han deling muzikaal omlijsten. 'Een kleinschalig ate- liertje waar ik couture kan maken voor men sen die dat waarderen, dat zie ik in mijn dro men over de toekomst- 'bekent Eveline van Driel uit Capelle aan den IJssel. Omdaaraan onmiddellijk toe te voe gen: 'Maar zover is het nog lang niet, hoor. De kleding die ik maak is voor mezelf en de enige binding met een even tuele toekomst als pro fessioneel modemaak ster zijn reacties van mensen die zeggen: leuk, joh, in dat vak moet je doorgaan.' Een 1ste prijs haalde Eveline met dit assymetrisch-ontworpen mantelpak op een modeshow in het Rotterdamse Hilton. Het pakje is geheel wit evenals de bijbehorende, futuristisch-ogen- de 'hoed' die kennelijk alleen van de rand weet. De charmante 26-jarige Capelse beoefent haar hobby, die uitmondt in zeer professioneel-ogende creaties al een kleine vier jaar. Sinds ze haar kan toorbaan gedwongen diende op te geven en on danks vele sollicitaties niet meer aan de slag kwam, gooide ze haar ac tiviteiten over een andere boeg: een modieuze boeg die een koers aanwijst ge richt op een toekomst als zelfstandig ontwerpster en modemaakster. Cursus sen moeten haar helpen. Niet alleen die aan de Rotterdamse Snijschool of de opleiding voor het be nodigde textielbrevet, maar ook een mannequin cursus. 'Het is handig als je weet hoe je kleding moet showen en als je een en ander weet over make up en dergelijk,'verklaart ze.' De ideeën voor Eveline's creaties wellen spontaan in haar op. Ze schrikt 's nachts zelfs wel eens wak ker door een inval. Kop- ieëren van mode in bladen of winkels, vindt ze maar niks. De moderne mode is bovendien kwalitatief vaak van slechte kwaliteit, ter wijl Eveline ook bij de ex clusiviteit van de geboden 'pret-a-porter' dikke vraagtekens zet. Na 'n WCC-beurt he&ent u uw eigen auto niet meer terug, laat staan de buurman. Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, 4TT TA Schiedam m A 1^*9 ILID-FOCWA Voor de bruiloft van haar broer die de 24ste van deze maand trouwt, maakte Eveline dit klas sieke mantelpak uit een blauw grijze Engelse Prince De Galles ruit. 'Zelf mode maken scheelt bovendien veel geld, 't is leuk om te doen en je ideeën kun je precies zo uitvoeren als je zelf in je hoofd hebt,' meldt de jonge dame uit Capelle. En wie bijgaande voor beelden van Eveline's werk bekijkt, zal moe ten beamen dat 't met de ideeën van Eveline wel snor zit. Terwijl voor de uitvoering er van hetzelfde geldt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 13