Jongerensociëteit zoekt kandidaten Gratis dagje Blijdorp Problemen blijven bij pont Vlaardingen-Pernis Open podium in Quibus „Kabeltelevisie discrimineert" m karnen vérder lover eten Landvreugd |i tóch ingeslikt PvdA eet boerenkool Kort geding Inf o-avond in „Barrika" NCVB Woudhoek Metimg Wie wordt bruid van de maand? Toppers over t.v. in Afhaken Kantoor 732877* SCHIEDAM Het be stuur van jongerensocië teit QT legt na vijf jaar zijn functie neer. Vanaf drie uur houdt QT op za terdag 5 januari open huis om nieuwe bestuursleden te werven. Onlangs nog bij Sonja op de buis, 5 januari in Schie dam: „Noodweer". WATERWEG-NOORD De exploitatie van de fiets- pont tussen Vlaardingen en Pernis zal over de eerste twaalf maanden vermoedelijk kostendekkend zijn. De veerdienst, onderhouden door het motorschip de Kaag en geëxploiteerd door Stichting De Nieuwe Maas, heeft sinds zij in april 984 werd ingesteld, dagelijks een groot aantal passagiers vervoerd, en daarmee bewezen in een behoefte te voorzien. Vooral in de zomermaanden vervoert de veerdienst veel fietsers. Maar ondanks het succes van de pont zit het de exploitanten niet mee. MEDEDELING TELEFOONNUMMERS HET NIEUWE STADSBLAD De KGB heeft al op diverse plaatsen in Nederland van zich laten horen. Zondaq speelt het gezelschap voor het eerst in Schiedam. Aanstaande bruidsparen Het Nieuwe Stadsblad RANDSTAD-EDITIES 'TOPPERS' TELEFOON 070 19 02 24 Postb. 5825, 2280 HV Rijswijk HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 4 JANUARI 1985 PAGINA 11 QT bestuur stapt op Volgens Thom Borsboom, één van de zeven drijvende krach ten achter QT, heeft het huidi ge bestuur „het nu echt wel gezien": „Meer werk, minder mensen, daar komt het in het kort op neer. Het bestuur raakt steeds krapper bemand, want behal ve de wekelijkse avond pro grammeren en organiseren, moet een handjevol mensen ook de gewone dingen doen, als het baliewerk en de bar dienst. Dat is niet meer op te brengen." Vandaar dat het bestuur heeft aangekondigd, en bloc te zul len opstappen. „Niet uit drei gement, maar om ruimte te scheppen voor meteen een hele verse groep", aldus Thom Borsboom. Het aftredende bestuur heeft vijf jaar lang de touwtjes van de sociëteit in handen gehad, het laatste half jaar op een soort tijdelijke basis. Al maan- den kijkt QT uit naar de leden die men aan het jasje kan trek ken met de vraag: „joh, wil jij 't nou 's een poosje doen?" Doordat Borsboom en de zij nen de bestuurstafel verlaten, is het karakter van QT opeens onzeker geworden. Tot en met zaterdag 5 januari was er elke zaterdagavond een live-optreden in de sociëtei truimte in gebouw De Teer- stoof, maar of die traditie wordt voortgezet, is een open vraag. Borsboom: „Op de oude voet voortgaan is geen absoluut moeten. Zolang het nieuwe be stuur niet van plan is een we kelijkse bingo-avond te orga niseren, gaan wij met veel ak koord. Er is nog geld en er is een inboedel. Wij eisen niet meer dan een beetje inspraak. Iets wat een beetje in onze stijl ligt is goed, maar iets anders is ook prima." Het huidige bestuur organi seert zalerdagavond 5 januari het laalste live-optreden. In QT speelt die avond de Neder landse 'ormatie „Noodweer". Voorafgaand aan dit popwerk een optreden van het trio Cor Witjens. De avond begint een uur vroe ger dan voor QT gebruikelijk, namelijk rond half tien. Leden Krijgen bij inlevering van hur kaart twee consump ties gratis. Niet-leden betalen als gewoonlijk vijf gulden en tree. In die prijs zijn twee con sumpties inbegrepen. QT is g?vestigd in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat. CCITTTTl T-\ An* T-. SCHIEDAM De Partij van de Arbeid afdeling Schiedam houdt haar jaarlijkse boeren koolmaaltijd op zondag 6 janu ari in boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel. Om half vier gaat de zaal open waarna rond vier uur afde lingsvoorzitter Ruurd van der Veer de bijeenkomst opent met een welkomstwoord. ,Als speciale gastspreker is uit genodigd Kees van der Windt van de PvdA gemeenteraads fractie uit Vlaardingen. Om half zes scharen de socialisti sche broeders en zusters zich rond de tafel voor het oer-Hol- landse avondmaal. Vanaf acht uur wordt het samenzijn wat informeler. Voor informatie en opgave belle men Mar Olijslager, tele foon 266269. SCHIEDAM „Speel mee en win... een dagje Blijdorp voor het hele gezin". Onder het motto hield de Bondsspaar bank Schiedam in oktober een gezellige familiepuzzel. Per kerende post ontving de bank een lawine ingevulde deelna meformulieren. Zo'n 2000 Schiedammers hadden hun kennis van 's werelds fauna willen testen mee de fotopuz zel in de spaarbankkrant. Het spel bestond uit het raden van dieren en vrijwel alle (vooral jeugdige) inzenders konden moeiteloos een ooie vaar van een flamingo onder scheiden, of een okapi van een zebra. Een jury trok tenslotte tien prijswinnaars die op 2 januari de toegangskaartjes voor de Rotterdamse diergaarde kon den afhalen op het hoofdkan- Veerdienst bewijst bestaansrecht Via deze verbinding voor het langzame verkeer tussen de noordelijke en de zuide lijke waterwegoever de enige verbinding tussen Rot terdam en Maassluis sta ken per dag tussen de 208 en 540 (brom)fietsers en voet gangers over. Toch is De Nieuwe Maas nog niet gerust op een onbezorgde toekomst. Tal van zaken be dreigen de jonge, door vrijwil ligers geleide onderneming. Financieel maakt de stichting zich zorgen omdat een aantal toegezegde subsidies nog niet binnen is. Verder is de veer dienst tamelijk kwestbaar om dat De Nieuwe Maas slechts over één schip beschikt. Wordt de Kaag voor bijvoorbeeld re paraties uit de vaart genomen, dan kunnen tijdelijk geen pas sagiers worden overgezet. Het lastigste probleem is ech ter de onzekere positie van de kapiteins, die evenals de be manning met behoud van een uitkering werken. De kapiteins zien hun dienst verband bij de stichting als een investering in de toekomst en willen in hun WWV-perio- de bewijzen dat de veerdienst alle bestaansrecht heeft. Maar zien de kapiteins te zij ner tijd hun uitkering terug vallen tot het bijstandsniveau, en is er op dat moment nog geen concreet uitzicht dat zij in loondienst kunnen komen, dan zullen zij vermoedelijk af haken. Terwijl de Kaag niet zonder kapitein de Nieuwe Waterweg mag oversteken: de aanwezig heid van een nautisch ge schoolde gezagvoerder is ver plicht. 15 oktober 1985 is de ui terlijke datum waarop dit pro bleem moet zijn opgelost. Ondertussen heeft voor andere bemanningsleden hun arbeids ervaring op de Kaag een posi tieve rol gespeeld bij sollicita ties. In het verslag over 1984 schrijft Nieuwe Maassecretaris Rob Wark dat verschillende ex-werknemers van de stich ting door hun dienstverband op de pont gemakkelijk elders een baan hebben kunnen vin den. Klachten over geluidshinder door bewoners van de Maas boulevard in Vlaardingen worden niet meer gehoord sinds aan de Kaag enkele voorzieningen zijn aange bracht. Geluidsmetingen door de gemeente Vlaardingen moet uitwijzen of deze voor zieningen afdoende zijn. Op korte termijn hoopt de stichting tenminste één be- langrijk probleem uit de we reld te kunnen helpen. Dat is het gebrek van een kantoortje aan de Vlaardingse haven. Door het niet kunnen beschik ken over een dergelijk kan toor, was het veer alleen tele fonisch bereikbaar via de voorzitter (Jos Steinmann) in Spijkenisse, of via de secretaris (Rob Wark) op zijn werkadres. Een grote handicap, waardoor veel heen en weer gereden moest worden tussen Vlaar dingen, Spijkenisse en Schie dam. De stichting hoopt dan ook dat het Koningin Julianafonds snel over der brug komt met een beloofde bijdrage, zodat van dit geld een eenvoudige houten kantoor kan worden aangeschaft. SCHIEDAM De Schiedam- se Kunststichting organiseert zondag 6 januari in café De Quibus aan de Lange Haven een open podium. Presentator van deze avond is Peter Bodhi. Als belangrijkste programma punt wordt genoemd het op treden van de Kielen and Gleiss Band, alias de Nieuwe Muzikale Stoomwals, met hea vy swing uit Schiedam zelve. De KGB werd precies één jaar geleden opgericht door de zan ger Ben Gleiss en Pim Giel. Het repertoire is een combina tie van oude jazz en rock en roll, met een vleugje rythm and blues. Toegang tot het open podium: één gulden. Om twee uur zondag is er in De Quibus een kindermiddag. Toegang gratis. onze telefoonnummers 267368 en 263939 zijn vervallen! Wij zijn uitsluitend bereikbaar onder nr. SCHIEDAM 14 januari or ganiseert de Schiedamse Vrou wenemancipatie Organisatie (S.V.O.) een informatie-avond in Barrika, de ontmoetings ruimte aan de Lange Kerk straat. Doel van deze avond is om vrouwen uit Schiedam in formatie te geven over en kennis te laten maken met de werkzaamheden van de S.V.O. Deze avond is bestemd voor vrouwen die aktief willen worden in een bestaande taak groep of die nieuwe ideeën hebben waaraan zij gezamen lijk willen werken. Bestaande taakgroepen zijn: aktiviteiten, trainingen, dokumentatie, pand, krant en vrouw en ar beid. Tijdens deze avond is er een vertegenwoordigster aan wezig van iedere taakgroep om over de werkzaamheden van de groep te vertellen. De avond begint om 20.00 uur. Nadere informatie bij Adriën- ne Hazenberg, telefoon 734545 op dinsdag en donderdag. toor van de bank aan de Lan ge Nieuwstraat. De prijswinnaars waren: R. Vollebregt, S. Slijt, S. Suzic, S. Vink, J. Verdugt, A. Viveen, M. van Boxtel, P. van Har- tingsveldt, N. van Hartings- veldt en L. Wuisman. SCHIEDAM De Neder- land's Christen Vrouwenbond startte een jaar geleden haar nieuwe afdeling Woudhoek. Zij kon zich verheugen op een goede opkomst. Zij stelt zich tot doel informatie te ver schaffen op: maatschappelijk, cultureel en staatskundig ge bied. Vooral voor hen die pas in Ke- thel zijn of wonen, is dit een goede plaats contacten te leg gen met gelijk gestemden. De eerstvolgende bijeenkomst vindt plaats op 17 januari aan vang 8 uur, in de Openbare la gere school Woudhoek, Faas- senplein 199. Geboren: Leonie, d.v. van Driel-Krijger. Chantal, d.v. van Dorst-Ver- venne. Stefan, z.v. van Dis-van Gent. Wendy, d.v. Jamin-Lansber- gen. Mirella, d.v. Schouten-Veldho ven. Merel M. P. d.v. Roos-Egbers. Erik, z.v van Rijswijk-Staal. Patricia M. C. d.v. van Groot- veld-Schuitemaker. Simone, d.v. Schaap-Koreneef. Joost, z.v. de Kok-Gerritsen. Remco, z.v. Troost-de Kaper. Bart, z.v. Brakenhoff-van der Knaap. Patrick M. z.v. Hayes-Wiets- ma. Daniëlle, d.v. Bennink-van den Heuvel. Rutger, z.v. de Ridder-Sjolle- ma. Kimberley, de Bruin. d.v. Lansbergen- Men schrijft ons: „Wat jammer, dat de enige franse zender van het Schie damse net verdwenen is. Had den de heren Gemeenteraads leden niet eerste de mening van de kijkers kunnen vragen, alvorens dit besluit te nemen? Ook van de kijkers, die de franse taal niet, of niet zo goed beheersen, zijn er genoeg mooie en interessante pro gramma's te zien en te horen. Bovendien zijn de films vaak in het Frans en het Neder lands ondertiteld. Waarom zijn er drie duitse zenders, waarvan het derde meestal niet om aan te zien is, en geen franse zender meer? In dit opzicht lopen we in Schiedam wel achter, Neder lands, Duits, Vlaams, Engels, maar geen Frans meer. Jawel, op T.V. 5, maar dit wilt u toch niet met België-Frans vergelij ken? Kom heren Gemeente raadsleden, ga nog eens om de tafel zitten en bekijk dit onza lige plan nog eens. Of kunt u een stok houdend argument aanvoeren voor deze handels wijze? Ik ben benieuwd." A. Schaap, Schiedam „Waarom? De heren van de gemeenteraad hebben, zonder de kijkers te vragen, besloten de Franstalige-Belgische zen der op te heffen, de enige zen der in de Franse taal. Wij zijn in de EEG met twee Neder landse, twee Vlaams, drie Duitse en één Engelse zender, maar geen Franse meer. Schiedam is nu de enige stad in de omgeving, die geen Franstalige zender meer heeft. In onze tijd, waarin we steeds over integratie spreken, noem ik dit discirminatie. We moeten voor alle zenders betalen; waarom kan het der de Duitse net, waarvan de beeldkwaliteit dikwijls heel slecht is, niet worden vervan gen door België-Frans, die zeer goede en gevarieerde pro gramma's biedt! Op deze ma nier zouden er nog twee goede Duitse zenders zijn. Dat er meer moet worden be taald is nog tot daaraan toe, maar dan wel voor de zenders die men wil zien. Gaarne zou ik de werkelijke reden van de heren willen we ten; dat kan toch geel geld kwestie zijn. Op 1 januari 1985 zou TV 5 uitgezonden worden, maar daar heb ik niets van gezien. Als ik evenwel de program ma's met België-Frans verge lijk, is dit toch zeker geen ver betering, vooral in cultureel opzicht maar ook wat betreft actualiteiten, journaal en sport. L. van Sliedrecht, Schiedam Getrouwd: M. van Haaften, 28 jr. en A. J. Visser, 24 jr.; H. van Wierin- gen, 22 jr. en P. ten Hove, 20 jr.; W. H. Koene, 26 jr. en A. J. van den Adel, 21 jr.; J. D. Bras, 28 jr. en D. C. Brouwer, 21 jr.; M. J. van Noort, 24 jr. en I. Molendijk, 23 jr.; P. M. H. L. Heijmans, 24 jr. en C. W. M. Crins, 22 jr. Overleden: E. J. van der Leest, vr. 64 jr.; G. Boonstra, vr. geh. gew. met F. Stinissen, 82 jr.; J. J. Defi- let, man, 67 jr.; W. C. H. Vis, man, 61 jr.; A. Ulkened, man, 55 jr.; H. J. M. van As, vr. geh. gew. met J. H. van den Berg, 71 jr.; D. van der Velden, man, 66 jr.; A. Marinus, vr. geh. gew. met W. C. Speijer, 82 jr.; M. J. van den Houten, vr. geh. gew. met W. Goettsch, 86 jr.; B. M. Vreugdenhil, vr. geh. met J. van de Meeberg, 80 jr.; I. Koote, man, 82 jr.; G. van Welbergen, vr. geh. gew. met W. L. van der Geer, 79 jr.; F. de Jong, vr. geh. gew. met M. F. Westerveld, 82 jr.; B. de Winter, man, 70 jr.; H. J. van Pelt, vr. geh. gew. met W. van Herwerden, 72 jr.; T. Zagwijn, vr. geh. gew. met L. Schwa- germann, 88 jr. (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar „Samen Verder" Postbus 257 3100 AG Schiedam Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en wat belangrijker is, u ont vangt dan ook 150,- aan waardebonnen, te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagirta, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in Het Nieuwe Stads blad. Het politiebureau in Kat wijk moet steeds twee cellen vrijhouden, voor delinquenten, voor wie geen plaats is in het Huis van bewaring te Scheve- ningen. Van 25 septem ber tot 18 oktober j.l. werd „gastvrijheid" ge boden aan een vrouwelij ke verdachte. Deze was vrolijk en zong de hele dag. De dienstdoende agenten in de wacht, konden het best met haar vinden en maakten vaak een praatje met haar. Zij kreeg dezelfde warme maaltijden uit de bureau- I kantine als het personeel. Zaterdag en zondag is deze kantine (wat de war me maaltijden betreft) gesloten. De diners voor de „gasten" worden dan betrokken van het gere nommeerde Katwijkse Restaurant „De Zwaan". Ontbijt en broodmaaltijd bestonden uit een diver- sement van brood, twee verschillende soorten vleeswaren, kaas en, op verzoek, keuze uit 5 soor ten zoetwaren. De warme maaltijden zijn de „dag- I schotels" van het restau rant. Groot was echter de ver bazing in het Katwijkse Korps, toen de raadsman van de „tijdelijke inwoon ster" bij de officier van justitie, een klacht indien de over de behandeling en de maaltijden èn aan kondigde een kort geding aan te spannen. 18 Okto ber werd de vrouw over geplaatst naar de Bijl- mer-Bajes. Vandaar ont ving, tot aller verrassing, de politie van Katwijk on langs een lieve brief van haar, met ongeveer de volgende inhoud: Hallo Fans, Hoe gaat het er mee Ik wou jullie nog be danken voor de uitste kende verzorging m Katwijk. Jullie hebben me niet als politieman nen, maar als mensen behandeld. Dat vond ik fijn Veel liefs, De grootste crimineel der grootsten. Korpschef De Jong zond onmiddellijk deze brief door aan de hoofdofficier van justitie in Den Haag, die direct de raadsman van de verdachte ont bood. Wat bij dit gesprek gezegd is, vermeldt de historie niet, maar de klachten en de aanvraag tot een kort geding wer den gelijk ingetrokken. Aanvankelijk had de gast van de Katwijkse politie geen goed woord over voor de maaltijden die haar door het korps werden geserveerd. Later kon ze ineens wél waardering opbrengen voor de geboden maaltijden DEEL 3 ZOEK Deel 3 van mijn kentekenbewijs is zoekgeraakt. Wat moet ik doen? Antwoord: Eerst aangifte doen bij de politie. Dan een nieuw kenteken aan vragen bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer, afd. Voertuigdocumenten, Ska- gerrak 10, 9642 CZ Veen- dam. U krijgt dan een nieuw nummer en een nieuw kentekenbewijs (kosten 18.50). Daarna kunt u nieuwe kenteken platen laten maken. En nu nog even over televisie. De humor rond de reclameregels van minister Brinkman is wel voorbij. Er hangt in Hilversum nu meer een sfeer van: die vent is écht gek. Geen van de omroepen is van plan de exhorbitant hoge boetes te betalen. Rob Out, toch alom ge zien als de kwajongen in omroepland, voorop Ook meent men in Hil versum het aroma te snuiven van een ver moede voorkeursbe handeling van de christelijke omroep- broeders door de van huis uit zwaar christe lijke minister. We wachten nog maar even af.

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 11