kleintjes De artiesten op de piste en de duizenden wielerliefhebbers zorgden weer voor dat specifieke sfeertje in Ahoy' Borneo m Pijnen en de Kneet de grote publieks trekkers RANDSTAD-EDITIES 'TOPPERS' TELEFOON 070 19 02 24 Postb. 5825, 2280 HV Rijswijk mm 4tl«8£ 't Was druk rond de biertap De Kneet weer klaar voor de start. Effe kijken wat de concurrentie doet. De dames nemen de kansen van Reneetje door. Gokken tussen de fietsbedrijven door. Volle tribunes volgen het fiets-spektakel. De coureurs aan het werk. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 25 JANUARI 1985 PAGINA 9 Ze kijkt een beetje ernstig, maar dat was niet zo bedoeld. Tenslotte zou de Zes daagse geen Zesdaagse zijn als daar de kermis niet was, achter de tri bunes met allerhande at- trakties en vele vele biertapperijtjes, want op de Zesdaagse gaat een slokkie er altijd in als koek. Peter Post houdt alles nauwlettend in de gaten. ROTTERDAM-ZUID Op het moment dat we dit verhaal schrijven staat het vrijwel vast dat Zesdaagse keizer René Pijnen zijn 67ste zege op zak heeft. Samen met zijn pis te-maat Danny Glark heeft hij in zijn fraaie gestroomlijnde stijl de anderen kansloos gelaten voor de eindoverwinning en dat is een magnifieke prestatie voor deze al 38-jarige Brabander, die zo te zien nog jaren mee kan. Hij is een lust om naar te kijken Ja, en dat is daar na tuurlijk altijd de razend- populaire Kneet, die dan wel niet zo bedreven is op de smalle plankjes van de piste als specifie ke baan-artieksten als Pijnen en Clark, maar Gerrie Knetemann is al tijd en overal de lieve ling van het publiek. Hij wil ook altijd keihard werken voor een zo goed mogelijk resultaat. Als de Kneet het op z'n heu pen krijgt dan wordt het ook onveranderlijk spektakel. De vlam slaat in de piste. Het pu bliek begint zich te roe ren. Naast het ongenaak bare duo Pijnen/Clark is Knetemann een extra - tekst Sies Hofman - - foto's Ronald Stam - attraktie. Natuurlijk, er zijn ook andere grote na men: Leo van Vliet, Mar tin Venix, Bertje Ooster- bos, om de andere Ne derlanders even te noe men, en dan uit het bui tenland Didi Thurau, Albert Fritz en Robert Dill-Bundi, zij en de vele anderen moeten mede het hele spektakel aan trekkelijk maken. En dan mogen we niet ver geten te nomen, de wat tragische Belgische clown Willy Debosscher, de man die voor de frat sen op de piste moet zor gen. Hij is de gedood verfde potsenmaker en dat vindt hij wel 's niet zo leuk, want niemand ziet dat hij ook een uit stekend coureur is. Dat is de tragiek van Willy Debosscher. Willy gaat op een gege ven ogenblik op een kin- derstep over de baan om de mensen aan het la chen te maken, maar dat is voor een vent van 42 (jawel!) niet altijd een lolletje. Hij heeft zo'n 170 zesdaagsen achter de wieltjes en daarvan heeft hij er slechts vier gewonnen. Maar Willy als grappenmaker is een begrip en de mensen in Ahoy' hebben hem weer vele malen lekker bezig gezien. René Pijnen (links) met koppel-maat Danny Clark in de blommen. Jawel, gezellige drukte op het middenterrein. De Kneet neemt even rust in z'n cabine. De Kneet dept het zweet van z'n hoofd. Lieftallige dames zorgden voor de muziek. Maar wat er zoal op de baan gebeurt lijkt bij een Zesdaagse soms wel bijzaak, want een keur aan artiesten zorgt voor extra opfleuring van het spektakel. Koos Alberts, het nieuwe fenomeen van het levenslied, Dai- myo Michael Jackson, de Havenzangers, Ro bert Jacketi en Bobby Setter Band en vooral Lee Towers hebben ge zorgd voor de muzikale aankleding van het ge heel. En Leen is daarbij veruit de grootste trek ker gebleken. Hij heeft gezongen voor zijn eigen Ahoy'-publiek. We hebben voor u rond gekeken en met volle teugen genoten van het altijd weer oer-gezellige fietsfeest dat Zesdaagse heet. Peter Post had het opnieuw uitstekend voor elkaar. Goed, er zijn een paar duizend mensen minder komen kijken dan vorig jaar, maar dat mag Post's fietspetje niet deuken. Daar bedenkt hij voor de veertiende editie van volgend jaar wel weer iets op. Misschien koste wat het kost toch een paar grote namen extra? Ach, het doet er niet zo veel toe. De Zesdaagse van Rotterdam zal altijd blijven leven. En dat kan wel 's met een paar zieltjes minder zijn. Gezellig keuvelen en drinken. Onder de twaalf J. A. M. van Hout uit Rotterdam en W. K. Getreuer uit Delft. Die laatste ziet u op de foto rechts op Je motorkap met opgetrokken «nie. Uit de selectie zal, zoals we al eerder in Toppers schreven, een tweetal teams worden geformeerd, die het op moeten gaan nemen tegen teams uit Duitsland, België, Zwitserland, Spanje, J Italië, Japan en I Brazilië. Vorige week gestart en nu al populair. De Club J-lijn van de ANWB. Wie s tussen de 15 en 21 jaar is= (of wie zich nog zo jong voelt) kan doodleuk ovei de telefoon allerlei informatie krijgen. Deze week bijvoorbeeld over schaats wedstrijden. Maar ook over grote landelijke evenementen die in de interessesfeer liggen van juist die jeugdige doelgroep. In samenwerking met de Stichting Nederlandse Top 40 wordt er ook wekelijks de Top 3 bekend gemaakt door deejee Lex Harding. Zesdaagse Stoch weer I belevenis Voor twaalf landgenoten gaat de weg naar Borneo via Zandvoort en de Beekse Bergen in Hilvarenbeek. Het zijn de twaalf, die na de voorselectie op het circuit in de duinen deel mogen nemen aan de nationale selectie voor de Camel Trophee '85. Een monsterrit met landrovers door een van de onherbergzaamste gebieden van Borneo. Tenslotte het allerlaatste nieuws wat betreft het popgebeuren. Dit kan informatie zijn over afgelaste concerten, popmusici, kaartverkoop (voorverkoop en uitverkochte concerten), concertagenda 's, t oer nee's etc. Het geheel wordt ondersteund met popmuziek en jingles. De afdeling binnen de ANWB die zorgdraagt voor de Ciub-J-iijn, werkt in roosterdienst, zodat er snel ingespeeld kan worden op wisselende situaties, zoals bijvoorbeeld afgelastingen van concerten, waardoor de gegeven informatie zeer aktueel blijft.

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 19