YA Improviseren is het Schiedam schaakt magneet druKkenj 4M W P/atmnf® PRINTASS MAISON VAN WIJK Ogen en tijd tekort voor Parijs M 99 SCHIEDAM VLAARDINGEN De afgelopen weken moeten een ware plaag zijn geweest voor elke rechtge aarde voetballiefhebber. Afgezien van enkele glibber- partijen op zwaar besneeuwde velden en surrogaat-par tijtjes in de zaal viel er nog maar weinig te genieten in het nieuwe jaar. Ook de heren trainers zitten met de huidige weersomstandigheden flink in hun maag. Im mers, hoe blijven binnen de spelersgroep in vredes naam de sfeer en de conditie optimaal? Om maar niet te spreken van het door de oefenmeesters zo geliefde wedstrijdritme. Sportmedewerker Norbert Kleinheren- brink zocht kontakt met vijf willekeurige trainers uit Schiedam en Vlaardingen en hoorde slechts één tover woord: improviseren! Aad de Held: „Groep past zich prima aan". De Hollandiaan Pim van Reij: „Trainin gen zo aantrekkelijk mo gelijk maken". Ger Pijl: „Het blijft een beetje tobben". HVO HBSS Arie Kurver: uitstekend". „Sfeer is Ger Hoogerwerf: „Op een leuke manier aan het rommelen". PPSC Nieuwe voorzitter HVK mi Trimtesten Klaverjassen Zwemmen Dammen Vlaardingen Zaalvoetbal Sachertaartje Banketbakkerij Weekendaanbieding Roomboter amandelkransjes A BA HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 25 JANUARI 1985 PAGINA 13 RANDSTAL) EDITIES Voetbaltrainers zitten met huidige omstandigheden in hun maag VFC-trainer Aad de Held heeft tot nu toe nog weinig re den tot klagen, even afgezien van teleurstellende resultaten van zijn ploeg in de eerste helft van de competitie. „De opkomst op de training is zeer behoorlijk", zegt hij. „Dat hoort natuurlijk ook zo, je speelt niet voor niets in een eerste of tweede elftal. Het is alleen jammer, dat we geen zaal tot onze beschikking heb ben. We hebben in deze perio de pas één keer binnen kun nen trainen en dat is uiteraard veel te weinig om het balge voel een beetje op peil te hou den. Uit arrenmoede gaan we vaak het park in om het nodi ge duur- en krachtwerk te doen. De groep past zich ech ter prima aan". Over het volgende seizoen heeft De Held (bezig aan zijn tweede jaar bij VFC) van het bestuur nog geen uitsluitsel. „Ik weet nog niets, het bestuur heeft niet zoveel haast, denk ik. Toch wil ik aan het eind van de maand weten, waaraan ik toe ben. Je moet op tijd eventuele stappen kunnen ne men". „Onder deze extreme omstan digheden", zegt de Hollandi- aan-trainer Pim van Reij, „moet je proberen de trainin gen zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Dat is natuurlijk be helpen op deze sneeuwvelden, maar toch lukt het me aardig om de jongens aan de gang te houden. De spelers zijn stuk voor stuk goed bezig. Dat mag ook wel, want die onderste plaats moet uiteraard zo snel mogelijk worden weggepoetst. Het is onbegrijpelijk, dat we onder aan staan, want qua voetbal horen we daar zeker niet thuis. In de laatste wedstrijden bleek echter al, dat we uit het dal waren. Ik heb er dan ook alle vertrouwen in, dat we da delijk veel punten gaan pak ken". Deze week (woensdagavond om precies te zijn) gaan Van Reij en het bestuur van De Hollandiaan om de tafel zit ten om over een eventuele contractverlenging te pra ten. Van Reij: „Ik denk, dat we er wel uitkomen. Na een jaar hoef ik zeker nog niet weg hier". Drie spelers konden in allerijl worden afgevoerd, waarbij het optreden van Dik van de Pluym - hij deed met een to ren plus zijn dame in de aan bieding - wel de kroon spande. Maar de overige Zwarte Paar- ders wezen resoluut remise- voorstellen van de hand, kromden hun ruggen, veegden het zweet van het voorhoofd, kortom lieten hun grijze massa op volle toeren draaien waar door de score warempel weer in evenwicht werd gebracht: 3—3. Na het uitspelen van 2 van de 4 afgebroken partijen staat HZP weer met 4,53,5 achter. De andere twee partijen staan echter duidelijk beter. Het blijft dus spannend. Een over tuigende winstpartij behaalde Ben Riksen. Na het uitstapje in de vorige aflevering nu weer volop aan dacht voor het schaken in Schiedam. Groenoord, dat na 3 wedstrij den en evenveel matchpunten een plaatsje in de middenmoot van de eerste klasse bekleedt, brak in Rotterdam Zuid tegen Charlois Europoort 4 af met een 32 achterstand. Als de afgebroken partijen echter een normaal verloop hebben komt er een 55 gelijkspel uit de bus, waarmee Groenoord zijn positie consolideert. Schiedam mocht zich in het nieuwe jaar nog niet in de schaakarena storten. SV Over- schie, waarbij men op bezoek moest, was door bezuinigingen (die maar niet schijnen op te houden) bij de gemeente uit het clublokaal gezet. Althans, men kón het clublokaal wel huren, maar alleen tussen 8 en kwart over 9 en dat is zoals in siders wel weten, wat kort voor een schaakpartij. In aller ijl heeft men daar een nieuw onderkomen gezocht - en ge vonden - zodat op 25 januari toch geschaakt kan worden. Duimt u even voor Schiedam? Ze hebben pas twee puntjes... Bij het Zwarte Paard was men vlak voor kerst somber ge stemd uit Vlaardingen terug gekeerd. De wedstrijd tegen HVO leek onherroepelijk ver loren te gaan. Maar bij het analyseren en uitspelen wer den enkele krachttoeren ver richt, zodat meii toch nog met 55 door de finish ging. Voordat deze partijen echter werden uitgespeeld trad men aan tegen Shah Mata. Omdat bij beide teams het degradatie spook op de loer ligt, waren de zenuwen extra strak gespan nen. Als toeschouwer viel er dan ook veel te genieten. Het Zwarte Paard begon desas treus. Wit: Ben Riksen. Zwart: Ron Warnik. 1. e2-e3, Pg8-f6; 2. b2-b3, d7-d6; 3. Lcl-b2,... De lijfopening van Ben. 3. ...,e7-e5; 4. c2-c4,Lc8-f5; 5. Pbl-c3,Pb8-c6. In aanmerking kwam ook Pbd7, gevolgd door c6. 6. d2-d3,Lf8-e7; 7. e3-e4,Lf5-g6. Deze terugtocht lijkt mij discu tabel, omdat de loper hier wei nig uitricht. Le6 zag er gezon der uit. 8. Lfl^2,0-0; 9. Pgl-h3!,., Ter de situatie bij zijn club. „Via Leen Rademaker kunnen we één keer per week trainen in de zaal. Ik doe veel aan cir cuit-kracht- en spelvormen, waardoor je toch een redelijk veelzijdige training kunt ge ven. Het is echter maar af wachten hoe de ploeg uit deze periode komt. We hebben nog geen enkele wedstrijd kunnen spelen,, hoewel we elke zater dag een oefenpartij hadden ge- „Het is voor iedereen een beetje tobben", vindt HVO- trainer Ger Pijl, die samen met zijn selectie maandag avond op uitnodiging van Café De Kroon de zesdaagse in Rot terdam bezocht. „Wij hebben gelukkig constant een zaaltje tot onze beschikking, waar door er toch op een leuke ma nier nog wat kan worden ge werkt. Meestal geef ik eerst' een pittige warming-up van een kleine twintig minuten, waarna we verder de hele avond lekker drie-tegen-drie spelen. Goed voor de sfeer en goed voor het balkontakt. Het heeft toch geen enkele zin om nu als een gek tekeer te gaan?" Binnen veertien dagen denkt Pijl te weten wat er in het vol gende seizoen gaat gebeuren. „De gesprekken zijn al gaande, maar er zuïlen nog wel een paar weken overheen gaan, voordat we er uit zijn. We moeten onze visies op elkaar afstemmen. Wat wil HVO en wat wil Ger Pijl? Nu kan ik er nog geen zinnig woord over zeggen". „We zijn op een leuke manier aan het rommelen", omschrijft HBSS-trainer Ger Hoogerwerf plapd. We zijn echter niet de enige". Tien dagen geleden kwam Hoogerwerf al met het bestuur tot overeenstemming, maar met het naar buiten brengen van het nieuws werd gewacht, totdat ook met de rest van de technische staf was gesproken. In het clubblad van deze week valt dan ook te lezen, dat Hoogerwerf (gaat beginnen aan zijn achtste seizoen bij HBSS, waarvan drie als hoofd trainer), Harry van Haaren (jeugdtrainer), Rob van Vliet (B-selectie) en Henny de Gids (verzorger) ook het volgende seizoen aan HBSS zijn verbon den. Hoogerwerf: „Ik heb nog geen enkele behoefte om hier weg te gaan. De spelers, het bestuur en ik zijn nog lang niet uitgekeken op el kaar, terwijl ook mijn werk (lees: kampioenschap, red.) nog niet af is. Als je je hob by op een dergelijk prettige manier kunt uitoefenen als bij HBSS, heb je als trainer zeker niet te klagen". Zoals (bijna) altijd is Arie Kur ver goed te spreken over „zijn" PPSC. Alle spelers zijn fit, er wordt getraind in de beste Kurver-traditie (dat be tekent: anderhalf uur lang bikkelen) en de sfeer is uitste kend te noemen. Alleen als zijn nabije toekomst ter sprake komt, blijven de superlatieven nog even in de kast. „Ik ga definitief weg bij PPSC", zegt Kurver wellicht ten overvloede. „Er zijn kon takten met andere verenigin gen, maar er staat totaal nog niets vast. Het is bekend, dat ik slechts bij een aantal vere nigingen trainer wil worden Nu zit heel de Wereld natuur lijk niet op Kurver te wach ten, maar ik wil slechts de top Lukt dat niet, en die kans zit er wel degelijk in, dan zal ik een jaartje zonder moeten doen". Voor iedereen, die Kurver een beetje kent, lijkt die laatste op merking een tikkeltje bezijden de waarheid, maar hij bena drukt nogmaals: „Het risico, dat ik zonder club kom te zit ten is groot, maar dat heb ik zelf zo gewild. Ik solliciteer nergens, de clubs weten zelf wel, dat ik vrij ben. Mochten de aanbiedingen niet naar mijn zin zijn, dan stop ik echt een jaartje. Ik heb buiten het voetbal nog zat andere dingen te doen." Hoe Kurver het wendt of keert, het liefst is hij na tuurlijk aan het werk in de absolute top van het ama teurvoetbal. En hoewel dat uit bovenstaand niet duide lijk naar voren komt, zal het een en ander best wel los lopen. Kwaliteit komt im mers altijd boven water drijven... COMBINATIE VAN ZELFSTANDIGE DRUKKERIJEN Landelijk georganiseerde dienstverlening op het gebied van grafische produkten. Een breed assortiment met hoogwaardige kwaliteit. Voor Rotterdam en omstreken: offset-boekdruk J fotoprint-thermoprint Algerastraat 12, Schiedam 010-622 422 De handbalvereniging Kethel (HVK) houdt op maandag 28 januari een buitengewone al gemene ledenvergadering in het clubhuis aan de Joppelaan, aanvang half negen. Het onderwerp van deze bui tengewone vergadering is de voorzittersverkiezing. In no vember vorig jaar is voorzitter Alfredo van Gerdingen door enige meningsverschillen op gestapt. Vice-voorzitter Piet Lubbers nam tijdelijk zijn taak over. Het bestuur liet een aantal kandidaten de revue passeren en daaruit is Henk Tettelaar (37) uitgebreid benaderd. Tet telaar wordt dan ook maandag door het bestuur kandidaat ge steld voor voorzitter. Ook de leden hebben tot een kwartier voor de vergadering de gele genheid een nieuwe man of vrouw voor te dragen. Henk Tettelaar was al nauw bij de handbalvereniging be trokken toen de fusie op 22 mei 1973 tot stand kwam tus sen Scylla en HVK. Ook is de nieuwe voorzitter van HVK geen onbekende in de voetbalwereld. Hij is al 29 jaar lid van de voetbalvereni ging PPSC en is nog steeds ak- tief als aanvoerder in het zes voorbereiding van f2-f4, waar na ook de loper op b2 een be langrijke rol gaat vervullen. Merk op dat deze paarden sprong na 7, ..,Le6 niet goed mogelijk was wegens Lxh3 met versplintering van de wit te pionnenstelling. 9. ...Pf6-d7; 10. 0-0,f7-f5; 11. e4xf5,Lg6xf5; 12. Le2- g4,Lf5xg4; 13. Ddlxg4,Pd7-c5. Valt d3 aan - het enige zwak ke punt in de witte stelling - en controleert veld e6. 14.Tal-dl,Pc6-d4; 15. f2-f4!,... Raakt de kern van de stelling: aanval op pion e5. Zwart had bij zijn vooruitberekening waarschijnlijk vertrouwd op zijn volgende zet, maar hij komt bedrogen uit. 15. ...Pd4-f5; 16. Pc3-d5!,... Dia gram I Wint vrijwel geforceerd een pion, want na 16. ,.,exf4 be heerst wit het gehele bord en na 16. ..,c6 verliest zwart - net als in de partij - met 17. fxe5 een pion. 16. ...Pf5-h6; 17. Dg4-e2,Ph6- f7?! Na 17. „,c6 18. Pxe7; 19. fxe5 ontstaat een betrekkelijk rustige stand, waarin wit een gezonde pluspion heeft. Zwart kiest voor pionverlies met te- genkansen, maar ook met een verhoogd eigen risico. 18. f4xe5,d6xe5; 19. d3-d4,Pc5- e6; 20. d4xe5,Le7-c5+; 21. Kgl- hl,Dd8-h4; 22. Ph3-f4,Pf7-g5? Nu wordt de zwarte dame ook nog naar een ongunstig veld verdreven. 23. g2-g3,Dh4-h6; 24. b3-b4,c7- c6. Zwart kan nog juist stuk verlies voorkomen. 25. b4xc5,c6xd5; 26. c4xd5,Pe6xc5. Nu heeft wit een machtig vrijpionnenduo, dat voor een snelle beslissing zorgt. 27. e5-e6,Pc5-e4; 28. De?- ""T~ ïMru -,v d3,Ta8-e8; 29. Tdl-el,Pe4-f6. Verliest direkt, maar de zwar te stelling was op den duur toch niet te houden geweest. 30. Lb2xf6,Tf8xf6; 31. Dd3- b5!,Te8-e7; 32. d5-dtö,Te7xe6; 33. Pf4xe6,Tf6xe6; 34. Db5- e8!+. Een dameoffer tot slot. Zwart geeft het op, want hij gaat mat in één. De „officiële" oplossing van het vorige probleem luidde: 1. ,.,Txc4; 2. dxc4, Pe3+; 3. Kh2,Dxg3+; 4. Kxg3,Le5 mat. Zoals enkele inzenders aan toonden hoeft wit op de 2e zet de toren niet te nemen. Maar ook na andere zetten wint zwart op den duur. Iedereen die bovengenoemde oplossing aangaf deed mee met de lo ting, die deze keer gewonnen werd door H. Sellmeijer. Hij kan zijn waardebon van 25,ophalen bij Het Stads blad. Voor deze aflevering kan men zijn tanden stukbijten op Dia gram II. De opgave luidt: zwart speelt en wint. Oplossin gen voor 10 februari naar on dergetekende, Prof. Kamer- lingh Onneslaan 82c3, 3112 VJ Schiedam. Veel succes en tot over vier weken. Mario van Kleef de elftal met o.a. Dick Vos, Lodi en Loek Kalden en John Rost. Henk Tettelaar heeft twaalf jaar deel uitgemaakt van de selektie van PPSC. Ook is hij nog twee jaar jeugd trainer geweest bij de zaterdag eerste klasser. De handbalvereniging Kethel mag dan ook meer dan tevre den zijn met deze kandidaat die zelf nog aktief aan de sport deelneemt. Als Henk Tettelaar als voorzit ter gekozen wordt, ziet het be stuur van HVK er als volgt uit: Henk Tettelaar voorzitter, Piet Lubbers secretaris, Sonja Gouweleeuw penningmeester en de leden Rina Vlugman, Nico van de Bos, Carla Hees been, Neelius Droge, Margreet Janssen en Adrie Bijl. De gymnastiekvereniging Al liantie organiseert trimtesten voor de conditie-afdelingen in verschillende zalen en wel op 28 januari aan de Thorbecke- singel, 29 januari Mgr. Nolens- laan, 30 januari Dr. Kuyper- laan, 5 februari Bachplein, 7 februari Faassenplein, 12 fe bruari Oostsingel en ter afslui ting 13 februari aan de Peter van Anrooylaan. De deelnemers kunnen dan aan diverse leuke onderdelen meedoen. Het geheel in een ontspannen sfeer, waar ook veel ruimte is voor plezier on der het motto „door inspan ning, ontspanning". Iedere vrijdagavond is er in het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein prijs- klaverjassen. De aanvang is acht uur. De kosten zijn twee gulden per persoon. Voor meer informatie kan men te recht aan de balie van het ge bouw of telefonisch onder nummer 701049. De stichting zwembaden heeft besloten met ingang van 1 fe bruari in zwembad Zuid aan de Westfrankelandsedijk spe ciale tijden voor zwemmen voor volwassenen in te stellen. Liggen er tijdens de rekreatie- ve/vrijzwemuren diverse speelmaterialen in het water, tijdens deze uren zijn deze niet aanwezig. De bezoekers heb ben nu de gelegenheid om rus tig hun baantjes te trekken. Verspreid over de hele week en op gunstige tijden wordt men nu in de gelegenheid ge steld om in een ontspannen sfeer aan uw lichamelijke fit heid te werken. De tijden zijn: woensdagavond van 20.30 tot 21.45 uur, vridjagavond van 19.00 tot 20.30 uur en op zater dag en zondag van 14.00 tot 15.00 uur. Vrijdag 25 januari zullen de eerste zetten worden gedaan voor het persoonlijk damkam pioenschap van Schiedam. Meer nog dan in voorgaande jaren is Damclub Schiedam erin geslaagd een groot en sterk deelnemersveld op de been te brengen. Een kleine 50 deelnemers zijn verdeeld over 4 groepen. In de hoofdklasse, waar de ti tel „kampioen van Schiedam" op het spel staat, is nationaal meester Ron Heusdens weer huizenhoog favoriet. Voor de twee andere ereplaatsen zijn veel kandidaten, maar in de eerste plaats zal toch gedacht moeten worden aan routinier Wim Vrijland en de clubkam pioen van Damclub Schiedam, Sjaak Prins. Of mensen als Leo Mous en Dick van Schaik zich, evenals vorig jaar, in deze strijd zullen kunnen mengen, zal erg af hangen van de vorm waarin ze dit jaar zullen verkeren. Gevaarlijke outsider is wel licht ook de slimme, maar gril lige oudkampioen van Amster dam Jelle Groeneveld. Interessanter dan ooit is dit jaar de strijd in de eerste klas se, niet in de laatste plaats door de sensationele degrada tie uit de hoofdklasse vorig jaar van Rob van Eijk en Tiny Mous (beiden recente oud kampioenen van Schiedam) en de sterke Aad Prins. In deze klasse zijn door het or ganisatiecomité tevens ge plaatst de 18-jarige zeer be gaafde kampioen van Harder wijk, Ruurd Wuestman, die zich i.v.m. studie aan de Rot terdamse Universiteit in onze regio heeft gevestigd en de ge lederen van Damclub Schie dam zal komen versterken en good old Theo Vrijland, die na een aantal jaren damrust weer eens aan het kampioenschap deelneemt. Het lijkt onwaarschijnlijk dat anderen dan deze vijf om de eerste plaatsen zullen strijden, of het zouden misschien de on berekenbare Joop v.d. Schalk en Floor Pauw moeten zijn. De tweede klasse is als gevolg van het grote aantal nieuwko mers verdeeld over 2 poules van elk 12 deelnemers. Hier zijn geen duidelijke favorieten aan te wijzen. Dat geldt even eens voor het jeugdkampioen schap, waarvan de deelnemers gespreid zijn ondergebracht in beide twee klassen. Onder de 13 deelnemende jeugdspelers, die dus zowel tweede klassekampioen als jeugdkampioen kunnen wor den, bevindt zich erg veel ta lent. De strijd zal daar waarschijn lijk gaan tussen Edwin de Ja ger (16), Leo van Steenhoven (18) en de aspiranten Mat- hieu Smit (13) en Ronald van Dijk (14) met als gevaarlijke outsiders Erik Geldof (14) en Edwin Konings (13). Met deze jeugdspelers is overi gens maar een klein gedeelte genoemd van het jeugdige su pertalent dat zich de afgelopen maanden in een periode dat het ledental juist wat terug liep, weer bij Damclub Schie dam heeft aangediend. Tot en met 3 mei wordt elke vrijdagavond vanaf 19.30 uur een ronde voor het kampioen schap van Schiedam gespeeld in gebouw „De Ark" aan het Hargplein in Schiedam-Groe- noord. De toegang voor be langstellenden is gratis. Het komend seizoen zal Koos de Gooijer de selektie van de voetbalvereniging Vlaardin gen begeleiden en trainen. Hij zal de plaats innemen van de vertrekkende Roon Schleur- holtz-Boerma Koos de Goqijer is op dit mo ment nog trainer bij de zon dagvereniging Hekelingen, waar hij in totaal 7 jaar hoofd trainer is geweest. Tussendoor heeft hij ook nog de verenigin gen NBSVV en Strijen onder zijn hoede gehad. Koos de Gooijer, in bezit van het C-diploma, kan terugval len op een niet onaanzienlijke hoeveelheid ervaring, opge daan in de periode, dat hij zelf aktief was als betaald voetbal ler. Begonnen in de jeugd bij Feyenoord, en naderhand nog bij Willem II en Fortuna Vlaardingen. Koos de Gooijer is 41 jaar. Uitslagen 21 januari 1985 in de hoofdklasse B; SMVNieuwenhoorn 34; NeptunusGroenoord 42; Hermes DVSVoorwaarts 69; Excelsior'20Rott. Stu denten 83; Excelsior MMartinit 33; SC Hogen- boomXerxes 122. Stand hoofdklasse na speelda- tum 21 januari: I. Neptunus 1220; 2. Rott. Studenten 1420; 3. S.C. Ho- genboom 1218; 4. Nieuwen hoorn 1217; 5. Voorwaarts 1315; 6. Excelsior'20 1415; 7. Excelsior M. 1212; 8. Her mes DVS 14—11; 9. SMV 1410; 10. Groenoord 139; II. Xerxes 148; 12. Martinit 14—3. Bekercompetitie loting voor 18-2-1985: De RoefExcelsior M; RoestvastgoedSpar- taan'20; Swift Boys—RFC; ZWSteeds Volharden; De MaasSVV (interregio); SIO- DReedijk Banden; Chocoladecream chocoladecake, Cointreau en O nootjesg ^0 per zakje 250 gramg ^0 Hof van Spaland 23, telefoon 705933 Rotterdamsedijk 419, telefoon 267704 Drie dagen Parijs met Randstad-Edities. Vrij dagochtend vroeg vertrek uit Rotterdam. Als ook de laatste reizigers in Dor drecht zijn ingestapt is het gezelschap compleet. Het blijkt een bont gezel schap, van wie de meeste mensen al heel veel van de wereld gezien hebben. Desalniettemin verheugen zij zich erg op een week endje Parijs: een echtpaar dat reeds 25 jaar in Cana da woont en met verlof is. Een zeer bereisde me vrouw uit Nieuwerkerk met haar al even breisde dochter, een echtpaar uit Indonesië, een Italiaan, twee Rotterdamse zaken mensen, die een bezoek aan de grote verlichtings- beurs combineren met een uitje, imiimiiiiimiimiiiiu Chauffeur Peter rijdt ons E trefzeker over met I sneeuw en ijs bedekte E wegen richting Parijs, E waar we om 4 uur arrive- ren en worden onderge- E bracht in een zeer com- I E fortabel hotel. En dan: vele uren Parijs, Parijs bij avond, bij nacht, bij dag: een boottocht over de Seine, een lichttoer door de stad, Versailles, E museum Het Louvre, een parfumfabriekje, winke- len op de Champs Ely- sées, de Are de Triomp- he, De Notre Dame, de E Sacré Coeur met de Pla- ce du Tertre, waar schil- I E ders in de sneeuw hun kunstwerken aan de man trachten te brengen, Montmartre, een show in Folies Bergère, de Rue E Foch (de straat waar de rijkste mensen ter we- E reld wonen, zoals Onas- sis, Sophia Loren, Alain Delon), de Rue du Fau- bourg St.Honoré waar wereldberoemde mode- ontwerpers zetelen, de Eiffeltoren. Parijs in vo- E gelvlucht. Ogen, maar ook tijd om al het schit- 5 terends van Parijs te zien. Illllllllllllllllllllllllllllllll Elisabeth Lesgrades De volgende dag, op weg naar Versailles duikt een kleine, frêle gestalte op uit de voorste busstoel, grijpt de microfoon en stelt zich voor als: Elisabeth Les grades, uw gids. Radspre kend als een Franpaise, klinkt toch nog steeds haar Amsetrdamse accent door,hoewel ze al tiental len jaren in Parijs woont. Elisabeth gidst ons op voortreffelijke, humorvolle en uiterst interessante wij ze door de musea Versail les en Het Louvre. Rand stad-Edities mag zich ge lukkig prijzen, dat Elisa beth, bereid gevonden is ook de Randstad-Edities in Parijs tot gids te zijn. Parijs in vogelvlucht. Het duurde natuurlijk veel te kort en het is ze- S ker voor herhaling vat- E baar. En dat kan want voorlopig staan de 3- E daagse reizen naar Pa- E rijs nog op het program- ma van Randstad-Edi- E ties. Iedere vrijdagoch- tend vertrekt er een bus richting de lichtstad. E In maart/april/mei orga- niseert RE ook de 10- E daagse busreizen naar Lloret de Mar in Spanje, E in april/mei/juni de 10- daagse reizen naar Alba Adriatica in Italië en in de komende maanden zijn er ook weer de ver- schillende arrangemen- ten naar Skandinavië k] Meer informatie over 9 deze Randstad-Edities promotie-aktiviteiten bij de centrale reisafdeling in Rijswijk, telefoon 070- 190.285/070-190.238. RANDSTAD-EDITIES 'TOPPERS' TELEFOON 070 - 19 02 24 Postb. 5825. 2280 HV Ri^wijk

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 5