Andere verkeerscirculatie na komst tram Q Aquadukt bij de Gaag Pil ld john kroes lAihülsta studio Marjan Veenman exposeert in Teerstoof-foyer 7a 99 Hafkamp: discussie mag niet ontaarden in heksenjacht ISHIMIilMliMifl iifif- 8.50 Biedt waterdichte zender ook 1 waterdicht hulpsysteem? tr SSS5'5, Fzflurgerlijke k^Htand Italiaanse avond fir MAISON VAN WIJK Telling Parkeren ^NMJWEUTTÜ B Haarkloverij Heksenjacht Boddaert- Centrum II start met eerste groep SCHIEDAM Als tramlijn 1 is doorgetrok ken naar Schiedam-Noord (volgens de plan ning september 1985) zal de verkeerscirculatie in Groenoord gewijzigd worden. Door een aantal maatregelen wil de gemeente de servi ce aan gebruikers van het openbaar veroer verbeteren, zonder de automobilisten in de wielen te rijden. De voorstellen die het col lege van b en w te zijner tijd aan de gemeenteraad zal doen, zien er als volgt uit. De huidige busbaan op de Ed. van Beinumlaan wordt opgeheven en ver legd naar de Peter van Anrooylaan. Uit deze ver binding met de Z-flats moeten dan wel de drem pels en chicanes worden verwijderd. Het wegdek wordt geasfalteerd. OIO - 260199 Het Nieuwe Stadsblad Luub Hafkamp: „Tien jaar geleden kon het wel. Nu is het geld op". SCHIEDAM „Voor de opvang van de kinderen acht ik toch in de eerste plaats de ouders verantwoordelijk", zegt Luub Hafkamp, wethouder welzijnszaken. „Als je kinderen krijgt, weet je waar je aan begint. Ik vind het principieel onjuist die verantwoordelijkheden op de overheid of gemeente af te wentelen. Daarnaast is het natuurlijk ook een financiële kwestie. De bezuinigings maatregelen treffen net zo goed de kinderdagverblij ven. Wat tien jaar terug zonder problemen kon, lukt nu van geen kant meer". £jf- Uniek in Schiedam: Tot ziens in de nieuwe Hülsta Woonstudio van John Kroes! SCHIEDAM Tussen 1 februari en 9 maart expo seert Marjan Veenman een aantal magisch-my- thisch realistische schil derwerken in de foyer van theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat. Banketbakkerij Weekendaanbieding Kirchdessertlausanne Roombotersprits m Marjan Veenman: „Etre dans la lune" (potloodteke ning). Het fietspad op de Ed. van Beinumlaan verdwijnt wanneer de busbaan wordt ver legd naar de Peter van Anrooylaan. Daarna is de Van Beinumlaan alleen toegankelijk voor langzaam verkeer. Het beleid van de overheid is erop gericht om ouderen zoveel mogelijk en zo tang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Dat is in veel opzichten belangrijk, praktisch en doelmatig maar vooral is het humaan en mensérend. RANDSTAD-EDITIES 'TOPPERS' TELEFOON 070 19 02 24 Postb. 5825, 2280 HV Rijswijk HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 1 FEBRUARI 1985 PAGINA 3 Busbaan Gr oenoord verleggen" De Ed. van Beinumlaan blijft vrij van autoverkeer. Er wordt een fietspad aangelegd en al leen brandweer, GGD en rei nigingsdienst krijgen een ont heffing. Uit tellingen blijkt dat het aantal passagiers in de bussen van de RET (lijnen 52, 53 en 58) in Groenoord sinds 1972 aanmerkelijk is toegenomen, van 103 reizigers per duizend inwoners tot 163 in 1984 (in 1983 werd een topscore bereikt van 183). Het autoverkeer op de belang rijkste verbindingsweg tussen Noord en het centrum is in de periode 19781984 daarente gen amper toegenomen, wat gezien de nieuwbouw in Woudhoek opvallend mag he ten. Een verklaring zoekt de gemeente in de daling van de gemiddelde woningbezetting in Schiedam-Noord van 3,09 personen in 1974 tot 2,57 in 1984. Verder speelt een rol dat Groenoord er een aantal voor zieningen heeft bijgekregen, zoals het winkelcentrum Hof van Spaland, waardoor de ver keersstroom richting binnen stad verminderde. Overigens blijft de auto nog steeds het favoriete vervoer middel van de bewoners van het noordelijk stadsdeel. Van het woonwerkverkeer maakt 68 procent gebruik van het openbaar vervoer. De ver schuiving ten gunste van de bus is niet opvallend groot te noemen. De gemeentelijke herbezin ning over de verkeerscircula tie in Groenoord houdt ook in dat buslijn 58, nu rijdend op Woudhoek, ophoudt te bestaan zodra de tram de wijk bedient. Bus 52 krijgt dan een voorlopi ge eindhalte aan de Zwalu wenlaan. Door de busbaan 'te verleggen van de Ed. van Beinumlaan naar de Peter van Anrooylaan wordt het westelijk deel van Groenoord ontsloten. Tegen over de kleine omweg die de bus (lijn 53) moet maken, staat het voordeel dat meer mensen een bushalte binnen bereik hebben. De automobilist in Groenoord vindt sinds oktober één obsta kel minder op zijn weg: de verkeerslichten op de Laan van Bol'Es/Valeriusstraat. Zo lang de verkeersveiligheid er niet onder lijdt, blijven deze lichten buiten werking. Bij toekomstige herinrichtin gen in de wijk houdt de ge meente rekening met een toe genomen behoefte aan par keerplaatsen van circa tien procent. Na 'n WCC-beurt herfcent u uw eigen auto niet meer terug, laat staan de buurman Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- 1 straat 15, A T f 7 "x I Schiedam A lil LID FOCWA WATERWEG NOORD Mi nister Nelie Smit Kroes van verkeer en waterstaat heeft Ingestemd met de aanleg van een aquadukt ter plaatse van de Gaag bij Schipluiden. Een 'en ander werd bekend ge maakt bij de vergadering van de Reconstructiecommissie Midden Delfland. 'Mevr. Smit heeft, zo bleek tij dens de vergadering, zich ook weer opnieuw bezig gehouden met de problematiek van rijks weg 19 die door Midden Delf land en de gemeenten Schie dam en Vlaardingen loopt. Zij beloofde de geluidshinder die Rijksweg 19 met zich mee brengt nauwlettend te volgen en zonodig in nauw overleg en Jn overeenstemming met de Reconstructiecommissie, maat regelen hiertegen te treffen. Ook de andere inpassingsvoor- Waarden zoals een fietstunnel, egn landbouwtunnel, aarden wallen etc. zullen in nauw oyerleg met de Reconstructie- commissie worden uitgewerkt. Tenslotte bleek de Minister ook bereid om op ruime schaal voorlichting in de streek te ge ven over de wijze van uitvoe ring van de inpassingsvoor- waarden, zodra de Tweede Kamer definitief tot aanleg heeft besloten. N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER I. Groeneveld Telefoon 010 732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES Voor het woensdagnummer tot -dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES Tot dinsdag- en donderdagmiddag ,15.00 uur op het kantoof REDAKTIE Peter de Lange SPORTREDAKTIE Adri Boer EINDREDAKTIE Ruud van Houwelingen l Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES P. I. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPII Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkeri] v. d. Drift BV Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 190955, ingeschreven K.v.K. nr 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van i de Arrondissementsrechtbank i te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 13-9-84 „Kinderopvang is vooral zorg van de ouders" Hafkamps raamnota over de kinderopvang in Schiedam bracht een golf van veront waardiging teweeg. Alle be trokken instanties, verenigd in de Werkgroep Kindercen tra leverden forse kritiek. Niet terecht, vindt wethou der Hafkamp. „Onze nota kwam te laat uit. Dat geef ik direkt toe. Maar mijn ambtenaren hebben meer te doen dan alleen kinderop vang. Rond de opbouwwerkers is bijvoorbeeld veel te doen ge weest. Hoe alle subsidies voor het so ciaal cultureel werk verdeeld worden, is ook ieder jaar weer een enorm karwei. Je kan be slist niet zeggen dat mijn amb tenaren zitten te niksen „Ondanks allerlei kinken in kabels nu een nota. Kort, maar krachtig. De situatie zoals die nu in de kinderopvang is, vind ik duidelijk naar voren ko men. Het beleid natuurlijk nog niet. We hebben nota bene speciaal een discussie-avond met de Werkgroep belegd, om zo goed mogelijk rekening te kunnen houden met hun ideeën," al dus Hafkamp. De wethouder hoopt dat de discussie dan niet op een laag peil zal staan. „Als er niet di rekt uitkomt wat jij graag wil, is het verhaal nog niet van slechte kwaliteit. Onze cijfers geven de situatie redelijk weer. In Schiedam is de situa tie zo slecht nog niet. Ook bij hun cijfermatieraal over bij voorbeeld de wachtlijsten zijn vraagtekens te zetten. Dat noem ik een beetje haarklove- Dat de subsidie wat ongelijk verdeeld is in Schiedam, geeft hij wel toe. „Het oudste kin derdagverblijf vroeg in een veel gunstiger tijd subsidie aan. Wat we daar toen bij het rijk voor konden bereiken, kan nu niet meer. Die situatie is historich gegroeid. Daar valt weinig aan te veranderen". Ook voor de behoefte aan op vang bij het steeds in aantal toenemende éénoudergezin nen heeft de wethouder wel oog. Hij is van mening dat er juist in Schiedam veel voor bijstandsmoeders wordt ge daan. Woensdag 6 februari wordt er met de werkgroep gepraat. De heer Hafkamp hoopt dat er dan reëel gepraat kan worden. „We moeten dan de daadwer kelijke behoefte, hoever we willen gaan en hoeveel geld erin gestoken kan worden, gaan bekijken. Natuurlijk hou den we in de beleidsnota die daarna opgesteld wordt reke ning met alle wensen. Ik hoop dat er niet zo'n emotioneel soort heksenjacht, als bij het opbouwwerk wordt ontketend. Na alle ellende horen we nu ineens veel goeds over ons be leid op dat gebied. Zonder ru zie had dat dus kennelijk ook gekund." Om het juiste aantal kinde ren dat op een plaatsje wacht te kunnen schatten en uiteraard is dat het punt waarom het draait is het wel van het grootste belang dat ouders die op een wacht lijst staan, de discussie tus sen de wethouder en de Werkgroep Kindercentra ko men bijwonen. Alle kinder- dagerblijven roepen daar ook toe op. De openbare dis cussie over de kinderopvang is woensdag 6 februari om 20.00 uur in het stadskan toor. Helma Vincent SCHIEDAM Het Boddaert- Centrum in de voormalige Oranje Nassauschool, Francois Haverschmidtlaan in Schie dam, is met een eerste groep kinderen gestart. In dit cen trum worden kinderen tussen 7 en 12 jaar met problemen op gevangen tussen de middag en na schooltijd. Behandeling ge beurt in overleg met de gezin nen waaruit de kinderen ko men. Opvang in het Boddaert-cen- trum moet immers niet alleen uithuisplaatsing voorkomen. Het is de bedoeling dat het kind na een tijdje weer nor maal in het eigen gezin gaat meedraaien. Niet alleen scholen of huisart sen kunnen probleemgevallen opgeven. Juist ouders worden opgeroepen, als er moeilijkhe den zijn, eens bij het Boddaert- centrum te informeren. Dat kan bij coördinator Leo Bode, Oranje Nassauschool, Francois Haverschmidtlaan Schiedam. In de kersverse Woonstudio van John Kroes (Singel 51) treft u nü al weereen primeur: het'Slaap-Info-Center'. Waar werkelijk alle denk bare kwaliteits-slaapsystemen bijeen zijn gebracht. Zoals u mag verwachten van dé specialist van oudsher in Schiedam wordt u uitgebreid en oordeelkundig geadviseerd. Zo weet u tenminste zéker dat u het juiste slaap-systeem kiest. Mensen van heinde en verre gingen u voor; zij zijn uiterst tevreden. Kom ook eens langs als u over een nieuw slaap-systeem denkt. Bewonder dan meteen de andere klasse-produkten van de Hülsta kollektle: alle slaapkamers, alle huiskamers. Geboren: Sabine A. d.v. Swierts-Keus. Kim, d.v. Soeter-van Buite nen. Elise, d.v. Juijn-Breddels. Pascal, z.v. van den Berg-van der Ploeg. Christiaan, z.v. Groenendaal- de Langen. Désirée J. A. d.v. van der Hei den-Bosch. Mandy S. d.v. van Schaften- Nijman. Jerney A. W. d.v. Troost-van Zanten. Peter, z.v. van Es-van Har- tingsveldt. Nicky, z.v. Snoeij-Zoetemelk. Bart G. W. z.v. Bot-van Waas. Robbert, z.v. Kant-Wisse. Jeroen, z.v. Reesen-Wijgers. Paul, z.v. van Dongen-Bras. Tugba, d.v. Baskaya-Akkaya. Charissa E. d.v. Meulemans- Jaggie. Vincent R. z.v. Verkerk-Plan ken. Ondertrouwd: G. van Dijk, 24 jr. en A. M. Zantboer, 23 jr.; A. P. C. M. Kalkman, 35 jr. en J. C. Clea- ry, 28 jr.; P. H. A. J. Kerkhof, 23 jr. en A. S. E. Verberk, 23 jr.; M. J. P. van der Ven, 25 jr. en C. G. J. van Geloven, 22 jr. Getrouwd: H. ten Veen, 33 jr. en A. Wit- tebol, 28 jr.; A. ZvVaan, 23 jr. en S. Haan, 20 jr.; J. H. Ooster- veer, 28 jr. en T. Soekhai, 25 jr.; P. R. van Duijvenbode, 23 jr. en M. A. Ruigrok, 21 jr.; J. den Uijl, 22 jr. en M. A. Pols, 20 jr.; G. Verdijk, 35 jr. en A. Monster, 28 jr.; J. van Berge, 41 jr. en M. de Boer, 45 jr. Overleden; L. W. Baartmans, man, 71 jr.; C. Verbaten, vr. geh. met J. van Beest, 54 jr.; L. C. M. Sehamle, man, 55 jr.; H. de Boom, vr. geh. met A. C. van der Sloot, 72 jr.; J. A. Dobbe laar, man, 79 jr.; W. J. A. van Gastel, man, 90 jr.; M. C. Mi- chielsens, vr. geh. gew. met J. Marcus, 82 jr.; M. I. Hendriks, vr. geh. gew. met B. Noordijk, 76 jr.; S. A. Timmers, man, 72 jr.; P. D. J. W. Dupon, man, 83 Marjan Veenman (Schiedam, 1948) heeft al een groot aantal exposities op haar naam staan in binnen- en buitenland. Sinds enkele jaren is werk van haar ook regelmatig in de re gio te zien, en wel in het Rijn mondhuis in Rotterdam, in het Stedelijk Museum van Schie dam en in galerie Vlaes in Den Haag. Marjan Veenman kreeg twee jaar privéles voordat zij de vijfjarige studie aan de Rotter damse Academie voor Beel dende Kunsten doorliep Zij heeft een fijne schilder- en tekentechniek ontwikkeld die vooral op grote formaten tot hun recht komen. Dieren- en mensenportretten hebben haar voorkeur. De belangstelling van Marjan Veenman gaat vooral uit naar het occulte en naar terreinen als tarot, I Tjing, astrologie en kabaalah. De natuur wordt er varen als een bijzondere kracht en de inhoud van dro men dient als bron voor the ma's en inspiratie. Tijdens de expositie in de Teerstoof te bezichtigen tijdens de openingsuren van het theater wordt een door de kunstenares geschre ven boek aangeboden. SCHIEDAM Op vrijdag 1 februari (vandaag) organiseert jongerensociëteit Tries een Ita liaanse hapjes-avond, aanvang 21.00 uur. Entree 2,50 met kortingskaart a 5,- de hele maand februari gratis toegang. Tries is gevestigd aan de Sehie nr. 11. De sociëteit is elke vrij dagavond open vanaf negen uur. Bavaroiseschnit-kersenlikeur-kersen per zakje 250 gram"Va WW Hof van Spaland 23, telefoon 705933 Rotterdamsedijk 419, telefoon 267704 tmm Een nachtje afwezigheid is de bewoners van een pand aan de Burg. Knappertlaan duur te staan gekomen, 's Morgens bij de thuiskomst troffen zij een onbeschrijflijke chaos aan. Een inbreker had de achter deur ingetrapt, het huis van de kelder tot de zolder doorzocht Blijft als een paal boven water staan dat ouderen eerder hulp nodig kun nen hebben dan iemand die nog in de volle kracht van z'n leven staat. Een handzaam alarmeringssysteem waarmee ouderen met een hulp kunnen inroe pen draagt daarom be slist bij tot verlenging van zelfstandig wonen voor ouderen. Zulke sy stemen zijn er al in de particuliere sfeer (vaak paticuliere beveiligings instanties). 'Siemens zoekt het meer in een alarmeringssys teem dat via organisaties uit de sociale sector (Be jaardencentra, maat schappelijk werk-organi- saties e.d.) bij de mogelijk hulpbehoevende particu lier terecht komt,duidt een woordvoerder van het bedrijf aan. De Kommarfoon wordt om de hals gedragen. En is dus overal, altijd in de buurt en de inhoud van laden en kasten ordeloos over de vloer verspreid. Vermist werden o.a. geluidsap paratuur, waardepapieren en persoonlijke paperassen. Tota le waarde 3500 gulden. De braakschade bedroeg 1500 gul den. Zes jaar is die Bollen- streekse dame die haar ouders met vuur en verve een verhaal vertelt waar ze zelf al talloze malen van heeft genoten. Haar driejarige zusje trouwens ook. En het is deze peu ter die, bij de nadering van een spannende pas sage, vader en moeder daarvoor attent waar schuwt. Met opgestoken vingertje, schitterende ogen en de volgende ge vleugelde woorden: 'Pap, mam, nou wordt 't groezelig Siemens heeft zo'n systeem, dat zal duidelijk zijn. Het heet 'kommalfoon' en bestaat uit een apparaatje dat rond de hals kan worden gedragen. Via een druk op de knop wordt een 'open spreekverbinding' tot stand gebracht met 0 'een hulpinstantie' die 0 ogenblikkelijk kan 0 reageren. Zo'n 0 hulpinstantie dient dan natuurlijk wel permanent 0 te zijn bemand of 0 bevrouwd. 0 Via de Haagse stichting 0 SABAG is de 0 kommalfoon al een tijdje 0 aan de praktijk getoetst. 0 En werkt naar behoren. 0 In een viertal andere 0 plaatsen wordt de 0 Kommalfoon momenteel 0 operationeel gemaakt. De woordvoerder van Siemens denkt (met wat slagen om de arm) dat de particulier die zich het systeem om de hals wil laten hangen daarvoor zo'n 600,- per jaar gaat betalen. Maar daarvoor krijgt men dan ook een ding dat overal en op alle plaatsen in het huis en daarbuiten werkt. Tot in 't bad aan toe want de 'medaillonzender' is waterdicht en uiterst schokbestendig. 2 '0r9anisat,es,nm»rmeer' v'a thema «j er'9 Plaatjes en p^,en vo< het RnV# In Gr°othande/s'/bo3™86 ®r n bijeeni °UW is 7'ebruari-in 2 ?mst °F.' Holiday in'n Leidsc gebeurt da °P 21ste.'

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 3