Ondanks lauw en enthousiasme onder bevolking in if <^ïii&vais^Êeer f 'mHBs Feest barst zaterdag los In't kort RANDSTAD EDITIES IN KRANT Verkeer in problemen Vers kkW van de groothandel Stadsblad De grootste Ro-Ro brug Ultra-modern sportcentrum tijnsda? Getapt RADIO ABA Theaters geen voorstellingen Politienieuws Duo uit Maassluis= is niet nerveus voor Willem Ruis I SCHIEDAM De feest commissie van de HOS (Horeca Ondernemers Schiedam) bijgenaamd De Kasteleiners, maakt zich met enthousiasme op voor het carnaval 1985. In bejaardentehuis De Harg kreeg mevrouw Van Katwijk van de drie Schiedamse gildebakkers een "honderdjarige" taart. T.V DEFEKT? SCHIEDAM Ook de winkeliers van het Broersveld leveren zaterdag 16 februari een bijdrage aan het car naval. De winkeliersvereniging, bestaande uit zo'n 40 middenstanders, heeft voor dit feest maar liefst 3000 worsten "ingeslagen die gratis onder het publiek wor den verdeeld. Maar bij die enkele versnapering blijft het niet. Voor een ander onontbeerlijk carnavalsingrediënt, namelijk muziek, is eveneens gezorgd in de vorm van een drie tal showkorpsen, te weten de Jeugdrijnmondband, en de muzikanten van Ambrosius en de Julianaband. Verder valt in het Broersveld een optreden te ver wachten van een boerenkapel. Een drive-in discotheek verzorgt de muziek voor de jongere bezoeker, en car navalsvereniging De Kasteleiners komt op de winkel promenade eveneens zijn opwachting maken. Dat doen ook de Rietzeilers, die met hun carnavalsoptocht door het centrum ook het Broersveld aan doen. Het carnaval begint rond elf uur 's morgens. V rijt lags van 12.00 tot 18.00 uur De/e week extra voordelig: P. Ciroeneveld Cfl n. Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam SCHIEDAM Aanstaand weekeinde barst ook in Schiedam het carnaval los. De grootste leutvere- niging, De Rietzeilers or ganiseert het merendeel van de carnavalsaktivitei- ten. EEN KOMBINATIE VAN 40 LOKALE HUIS-AAN- HUISBLADEN IN ZUID HOLLAND MET EEN WEKELIJKSE TOTAAL OPLAGE VAN RUIM 1,2 MILJOEN EXEMPLAREN Nieuwe WOENSDAG 13 FEBRUARI 1985 - NR. 12 OPLAGE 38.845, 37e JAARGANG Ja in het carnaval Donderdagavond reeds bele ven de uitbaters het hoogte punt tijdens hun traditione le dweilavond over de Hoog straat, waar zij De Rietzei lers zullen ontmoeten. Na een broederlijke omhelzing en een gemeenschappelijke toast, scheiden de wegen van beide carnavalsverenigingen zich wederom teneinde in af zonderlijke lokaliteiten het nuttigen van feestdronken voort te zetten. De Kasteleiners verplaatsen zich te voet en per taxi langs de leden van de HOS en sle pen zich dan „met hun laatste krachten" naar de residentie van hun Prins (Henk Brugge- man) in café Lion d' Or aan de Lange Kerkstraat „om daar de nacht vol te maken". Zo waren De Kasteleiners on langs nog te gast in het Rotter damse Zuiderparkhotel, vol gens Henk Bruggeman „om de boel een beetje te vermaken" - waarin de Schiedammers trou wens voortreffelijk slaagden. Een uitnodiging om ook in Keulen de harten wat te ko men verlichten, sloegen de Kasteleiners vorig jaar af. „Achteraf gezien misschien jammer," volgens ex-Prins Ri- nus van der Most, „want je wordt daar onthaald als een vorst. Maar drie dagen, dat houden wij niet vol. Wij heb ben al na één avond geen stem meer". Toch bestaat binnen de vere niging enige twijfel omtrent de geestdrift van Schiedam voor het katholieke volksfeest. Zo organiseerde Bruggeman vori ge week in zijn Lion d' Or een carnavalsavondje met de for matie Mustang, om reeds in de sfeer te komen. Maar het werd Toch vieren de Kasteleiners niet in de eerste plaats carna val in besloten kring. Opzet van het gezelschap is juist de ware carnavalssfeer te ver breiden onder de Schiedamse bevolking. Vandaar het optre den op de koopavond, en van daar ook hun aanwezigheid op het Broersveld zaterdagmid dag. Hun openbare slotavond vindt plaats in discotheek Cartouche in de Boterstraat, aanstaande zondag, en wie in de leut wil delen van Prins Henry, zijn raad van Elf en diens getapte gevolg, kan gewoon aan de zaal een kaartje kopen. Dinsdagavond tenslotte zijn de caféhouders met hun beveder de mutsen aanwezig op het slotbal van De Rietzeilers in Irene, want carnaval is, ook in Schiedam, vooral een feest van de eendracht. Voor de Kasteleiners is 1985 al weer het vierde carnavalsjaar. Ervaring in het scheppen van de juiste sfeer deed de groep niet alleen op in Schiedam. Regelmatig worden de horeca ondernemers uitgenodigd door broeder- en zusterverenigin gen van buiten de stads- en soms zelfs buiten de lands grenzen. Taart voor 100- jarigen een sof: „Er kwam geen kip. Dus dat soort dingen doe ik niet meer". Bruggeman signaleert over de gehele linie een luwend en thousiasme vóór het carnaval. „De centjes zijn duur, tegen woordig. De mensen zitten lie ver naar hun videootje te kij ken. Vijf films voor vijfen twintig piek, ben je een heel weekend onder de pannen. Een kistje bier erbij, en klaar is Kees". Ook Kasteleiners-secretaris Joop van Hees gelooft in de tendens „dat er elk jaar min der aan carnaval wordt ge daan". Gelukkig hebbend de Kaste leiners nog meer pijlen op hun feestboog. Met name door een herhaling van het Horecagala -op elf november- hopen de ondernemers weer wat meer leven in de brouwerij te kun nen brengen. Of het evenement zoals in '84 weer in Klaverstede gehouden kan worden, is nog een open vraag. De zaal is voor dat doel weliswaar geschikt, maar ook duur. Het Passagetheater lijkt een betere ambiance. „Maar", zegt van Hees, „daar staan allemaal stoelen, en dus loop je het risico dat het een zitfeest wordt. En dat is niet de bedoeling". Wij helpen direkt! Videospecialisten T*. 200778-733961 ol 01099-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Het verkeer op rijskweg 20 heeft vrijdag tussen vijf en acht uur muur vast gezeten. Oorzaak was een onverwachte sneeuwbui die het wegdek in een mum van tijd onberijdbaar maakte. Vooral bij de oprit ter hoogte van de 's Gravenlandseweg kwam het verkeer in de pro blemen. Veel vrachtauto's konden zelfs de flauwe helling niet nemen. De glibberige op rit werd later door strooiwa gens van de nutsbedrijven weer enigszins begaanbaar ge maakt. Ook elders in de stad op de doorgaande routes kwam file vorming voor. Om het verkeer in goede banen te leiden vroeg de Schiedamse politie assisten tie van korpsen uit de omlig gende gemeenten. Zaterdag ontstond opnieuw een chaotische verkeerssitua tie, ditmaal in de binnenstad. Tussen kwart over twaalf en half twee stonden er lange fi les op de Koemarkt en op de brug naar de Gerrit Verboon- straat. De politie had één rijbaan ge sloten omdat een slagboom van de brug langzaam naar be neden was gezakt en dreigde de auto's te beschadigen. Een sluiswachter die gewaar schuwd was moest uiktomst brengen, maar had inderhaast de verkeerde sleutel meegeno men. Het duurde nog geruime tijd voordat de slagboom vergren deld kon worden. De vermoe delijk oorzaak was een versle ten rem die de slagboom in be dwang moest houden. SCHIEDAM In verband met carnaval vinden in de Schiedamse theaters het week einde van de 15e en de 16e geen voorstellingen plaats. Theaterbeheerder Henk Hol- mer van de Teerstoof maakt van de gelegenheid gebruik zijn 20-jarig ambtsjubileum te vieren en het Passagetheater houdt het op een enkel gratis avondje muziek op donderdag 14 februari. In het theatercafé (de voorma lige bio-foyer) speelt dan het Loek Dikker Quintet. Aan vang negen uur. SCHIEDAM Alle inwoners van Schiedam van 100 jaar en ouder hebben dinsdagmiddag een taart aangeboden gekre gen. er gelegenheid van Va lentijnsdag togen die vertegen woordigers van het plaatselij ke banketbakkersgilde, het Westen, Scheffers en Van den Bosch, met een St. Honoré taart naar diverse bejaardente huizen. Deze taart dankt haar naam aan de Rue St. Honoré in Pa- -J^pjes heerlijk gekruid oer 7 o cft Kipspecialist rijs waar een vermaard Franse bakker was gevestigd. Zijn re cept kwam honderd jaar gele den in Nederland terecht, waar college-vaklieden het verfijnden en vervolmaakten. Die honderd jaar vormden echter voor het bakkersgilde niet direkt de aanleiding voor hun taartenaktie. Met hun smakelijke geschenk herdach ten zij in de eerste plaats het eeuwfeest van het banketbak kersgilde, dat honderd jaar ge leden nieuw leven werd inge blazen. Behalve een taart ontvingen de 100-jarigen een fraaie ge nummerde afdruk van een oude gravure die het interieur van een oude patisserie laten zien. De bakkers verblijdden in Schiedam de volgende oudste inwoners met een taart: Petro- nella van Katwijk (102), Neel- tje Gonlag (100), Marinus van Wijk (100), Leendert Smit (100), Adriana Penders (100), Hillegonda Matthijse (101) en Josephina van Gerwen (100). SCHIEDAM Twee jongens van ongeveer 20 jaar die don derdagavond laat een 77-jarige voorbijganger overvielen, hiel den aan die misdaad geen cent over. Ter hoogte van Over de Ves ten wierpen zij hun slachtoffer op de grond. Eén overvaller hield de man in bedwang ter wijl de ander diens zakken doorzocht. Zij gingen er van door met wat later bleek 's mans zakagenda te zijn. Tij dens de worsteling sneuvelde de bril van het slachtoffer. Twee Vlaardingers van 19 jaar zijn zaterdagmiddag in een speelgoedwinkel op de Hoog straat mishandeld door een groepje Schiedammers. De Vlaardingers vluchtten de winkel binnen toen zij werden achtervolgd door hun rivalen die hen om onbekende rede nen een pak slaag wilden ge ven. Volgens de politie, die er niet in geslaagd is de daders te ach terhalen, werden in de winkel enkele harde slagen en schop pen uitgedeeld. Allereerst zal op donderdag 14 februari deze vereniging samen met de boerenkapel over de Hoogstraat trekken om wat carnavalssfeer te brengen, het zogenaamde dweilen. Op zaterdag 16 februari trekt de grote carnavalsoptocht door Schiedam. Aanvang 13.30 uur, startpunt Burg. Honnerlage Gretelaan. Route: Parkweg Spinhuispad Vijgensteeg Ooievaarssteeg Grote Markt Lange Kerkstraat Broersveld Herenpad Broersvest Koemarkt Hoostraat Korte Dam Dam Vlaardingerstraat Nw. Damlaan Burg. Hon nerlage Gretelaan Parkweg Mgr„ Nolenslaan Dr. Wi- bautplein P. J. Troelstra- laan Rembrandtlaan Mesdaglaan Westfranke- landsestraat Aleidastraat B.K. Laan St. Liduinaplein St. Liduinastraat Nw. Taven. Zaterdagavond vieren de Riet zeilers hun grote „Prinsenbal" >n zaal Irene met om elf over elf de bekendmaking van het „Witte Schaap". Tevens vindt op deze avond de prijsuitrei king plaats van de optocht, de fotowedstrijd winkeliers cen trum en de best verklede van de avond. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar a 10,-, aan vang 20.00 uur. Op zondag 17 februari houden de Rietzeilers hun kindercar naval in tegenstelling tot voor- gaande jaren toen kindercar naval plaatsvond een week voor het grote carnavalsweek end. Aanvang 14.00 uur. Op deze middag worden diverse leuke dingen gedaan voor de kinderen. O.a. optredens van de dansmariekes en diverse at- trakties. Op dinsdag 19 februari is er als vanouds het Sluitingsbal, ook in zaal Irene. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond wordt de Stadssleutel terugge geven aan de burgemeester. Ook zijn er weer diverse gast- verenigingen aanwezig op deze avond. Kaarten aan de zaal' verkrijgbaar a 10,-. SCHIEDAM In de kerk van de Ned. Protestantenbond aan de Westvest wordt zondag 17 februari een themadienst gehouden over „Leven tussen hoop en vrees". Voorganger is ds. H. J. Bos. Annemiek v.d. Klink speelt blokfluit. Aan vang half elf. Clubhuis De Doele aan het Doeleplein houdt zaterdag 9 maart een rommelmarkt. De opbrengst is bestemd voor ge zinskampen, dagtochten en jongerenprojekten. In de Blauwe Brug (Bach- plein) begint maandag 11 maart een cursus bloemschik ken. Kosten 30 gulden. De SSSN organiseert vanaf 5 maart elke dinsdagavond van 8 tot 9 uur trimmen voor vol wassenen in de sportzaal van de Kon. Julianaschool achter Spaland. Kosten 2,50. Iedere vrijdagochtend tussen 10 en 11 wordt in de Blauwe Brug spreekuur gehouden voor het invullen van belas tingformulieren. De jeugdaktiviteitengroep Schiedam-Noord organiseert voor kinderen tot 13 jaar een filmmiddag. Deze keer de film: „Mowgli het mensen kind" of beter bekend als het „Jungleboek". De film begint om half drie en is om vier uur afgelopen. De toegangsprijs is 1,50. Dit alles zal plaatsvin den in het trefcentrum van de St. Martinuskerk, Willem An- driessenlaan 65. De tekenfilm zal gedraaid worden op zondag 17 februari. Vrijdag 15 februari wordt bij de Filmclub Schiedam de thriller „Gorki Park" ge draaid, gebaseerd op een boek van Martin Cruz Smith. In het vroege voorjaar worden in het Gorkipark in Moskou de afschuwelijk verminkte lij ken van drie mensen aange troffen. Arkadi Renko, een methodische en ambitieuze po litieman krijgt de opdracht het mysterie te ontrafelen. De film begint om half tien. Donateur worden van de Stichting Filmclub Schiedam kost 5,- per seizoen (inclusief toegang eerste film); toegang voor donateurs: 3,50. Het adres: Stichting Filmclub Schiedam, gebouw De Teer stoof, Nieuwstraat 12. ONDERDELEN voor stofzuigers koffiezetters wasautomaten koelkasten BROERSVELD 11, SCHIEDAM He Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 1