Allen drukkosten vormen probleem verouderd >ür; v Sportagenda ras 'p orti et b ekeken Judith gratis reizen uit HITACHI VT 33 RADIO A-K Gebit stuk? VERINGMEIER 3H ■«•N P^HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 15 FEBRUARI 1985~ PAGINA 9 SCHIEDAM Onge veer een jaar geleden werd SVV-voorzitter cor de Vries aange naam verrast door een vrijwel onbeken de SV V-supporter. Dit keer werd er ech ter geen geld of een speler aangeboden, maar een compleet overzicht van de tach tigjarige geschiedenis van zijn club. Verant- woorddelijk voor dat eerste proefexemplaar weas Cees van Opij- nen, die geheel alleen en op eigen initiatief in het verleden van SVV was gedoken „Zonder ook maar één vorm van eigen belang", benadrukt Van Opijnen vele malen. „Laat. daar as jeblieft geen misverstand over bestaan. Ik vind ge woon, dat een club als SVV recht heeft op een goede, chronologische ge schiedschrijving en omdat niemand zich daartoe in het verleden echt tot ge roepen voelde, ben ik er maar aan begonnen. Het tachtigjarige bestaan leek me een leuke aanleiding om het boek te presente- ren Zaalvoetbal maandag Korfbal zaterdag Volleybal vrijdag Handbal zondag VHS videorecorder Seizoenkaart Reparatie klaar terwijl u wacht. TANDTECHNIEK Alternatief program ma Schooltoernooien Westland marathon SCHIEDAM In het Sportfondsenbad aan de Burgemeester Knappert- laan wordt deze maand voor de tiende maal de avondzwemvierdaagse ge houden. Acht voorgaande jaren werd dit spektakel gehouden voor de grote schoolvakantie. Vorig jaar is voor het eerst begonnen in de maand februari en ook dit jaar wordt daar mee doorgegaan. SS De avondzwemvierdaagse geeft altijd een gezellige drukte in het Sportfondsenbad aan de Burgemeester Knappertlaan. ss- RANDSTAD-EDITIES TOPPERS TELEFOON 070 19 02 24 ostb. 5825, 2280 HV Rijswijk RANDSTAD EDITIES Cees van Opijnen brengt SVV- geschiedenis in beeld Het is echter nog maar de vraag, of het indrukwekkend dikke boekwerk ooit in druk gaat. Zoals gezegd was het be stuur van SVV totaal over rompeld door de zelfwerk zaamheid van Van Opijnen. In eerste instantie viel slechts lof den deel aan Cees, maar toen kwam het probleem van de oplage. Een jaarlijks, dan wel maande lijks, terugkerend onderwerp is het geldgebrek bij de eerste divisieclub en hoe graag het SV V-bestuur ook haar mede werking aan het een en ander wilde verlenen, veel geld kon en mocht het in ieder geval niet kosten. „Ze waren echt wild enthousi- asit", herinnert Cees zich nog goed, „maar er werd direct bij gezegd, dat SVV niet voor de kosten kon opdraaien. Begrij pelijk natuurlijk, maar het werd daardoor een stuk moei lijker om het boek in een grote oplage te laten verschijnen. Via het kopieërapparaat kun nen er best een aantal worden OLDI SVDPW (dames), 19.30 uur, sporthal Kralin gen SC De Roef Excelsior M, 19.00 uur, sporthal Schuttersveld Demos HOV (dames), 19.00 uur, sporthal Mar griet Groenoord Martinit, 20.30 uur, sporthal Mar griet Hermes DVS Excel- sior'20, 21.20 uur, sporthal Margriet GTB Net Work, 20.30 uur, sporthal Margriet MVV'27 Egelantier Boys, 20.30 uur, sporthal De Hofstede COAL PPSC, 20.30 uur, sporthal Asterlo De Maas SVV (beker), 22.05 uur, sporthal Maas dam Maassluis Poortugaal, 16.00 uur, sporthal Olym- Dia Spirit Succes RWR, 20.30 uur, sporthal Margriet heren HolySchovocom- ba (beker), 20.30 uur, sporthal Westwijk dames Atomium HVK, 13.15 uur, sporthal De Enk heren RODA Unitas, 14.30 uur, sporthal Pr. Alexander dames Sprongschot Va lerius, 15.45 uur, sporthal Driesprong heren Walburg HVK, 13.20 uur, sporthal Wal burg heren Valerius Spirit, 16.35 uur, sporthal Mar griet In verband met de toe stand van de velden zijn alle veldsporten, waarbij dus ook het voetbal uit deze sportagenda weggela ten. 12 voorkeuze kanalen beeld voor beeld quick finder 1 programma 14 dagen Nu met 2 jaar garantie. Normaal 2298.- Dam 9-11, Schiedam, tel. 010-265136 Eigen technische dienst bijgemaakt, maar dat is in eer ste instantie toch niet de bed- foeling. Ik ben nu op zoek naar iemand, die het voor een vriendenprijsje wil drukken. Misschien is er wel een spon sor bereid om er wat geld in te stoppen. Nogmaals, niet voor mij, wnt het heeft mij eigenlijk alleen maar geld gekost, maar dat interesseert me niet. Nee, het gaat om SVV". Ze zijn er dus nog, die ouder wetse supporters, die veel, zo niet alles, voor hun cluppie over hebben. Toch is Cees van Opijnen in het dagelijks leven werkzaam bij de economische faculteit van de Erasmus uni versiteit, geen lid van SVV. Wel is hij al jaren in het bezit van en seizoenkaart. Zijn liefde voor de club is ei genlijk van vader op zoon ge gaan Als tienjarig jongetje stond hij al samen met zijn va der op de tribune en hoe ouder hij werd, hoe hechter de band werd1 met SVV. „In de laatste jaren heb ik vrij wel geen thuiswedstrijd over geslagen", weet hij. „Ook toen het zo slecht ging, ben ik ge woon trouw blijven komen. Waarom niet? Je moet je club steunen in de goede, maar ook in de slechte tijden. Het lijkt nu weer de goede kant op te gaan. Gelukkig maar, want alleen verliezen zoals het vorige sei zoen is bepaald niet best voor mijn humeur. Er zit nu ten minste weer een beetje lijn in. Vooral de thuiswedstrijden te gen DS'79 en Helmond Sport waren natuurlijk een lust voor het oog. Eindelijk was er weer sprake van een beetje sfeer op de tribunes. Dat was een tijd geleden". Hoewel Cees dus altijd op Har- ga te vinden is, kent hij vrij wel niemand. Niet van het be stuur, niet van de spelers en Dagelijks van 9.00- 16.00 uur en na telefo nische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 910-261417 Zaterdags van 9.00 tot 12.00 uur IJs en weder dienende speelt SVV zaterdagmiddag, aanvang 18.00 uur de wedstrijd tegen SC Cambuur die afgelopen zondag door de scheidsrechter werd afgelast. Als het komende weekend het voetbalprogramma weer wordt afgelast en dat is voor 99% ze ker, heeft SVV een alternatief programma opgesteld voor za terdag. Om elf uur speelt het toekom stige betaalde jeugdelftal van SVV (wat thans regionale jeugd is) een wedstrijd tegen een selectie-elftal van de za terdagvereniging DVO'32 uit Vlaardingen. Om één uur komt het tweede elftal van SVV in het veld te gen stadgenoot Ursus en om drie uur speelt het eerste elftal van SVV tegen naaste buur SV HV Schiedam. Vrijdagavond, aanvang half negen, speelt SVV een oefen wedstrijd tegen Feijenoord op het kunstgrasveld van de voet balvereniging Capelle. Het schoolvoet- en handbal- toernooi dat in de paasvakan tie wordt gehouden heeft de sportraad het volgende wed strijdprogramma samenge steld: dinsdag 9 april, voetbal LO afd. E en handbal VO meisjes. Woensdag 10 april, voetbal LO afd. EE en G VO en handbal LO en VO meisjes. Donderdag 11 april, voetbal LO en VO meisjes en handbal LO en VO jongens. Vrijdag 12 april, voetbalfinales afd. E of reservedag voor 9 april en handbal VO jongens. Maandag 15 april voetbal VO en bij handbal uitwijkdag voor meis jes. De wedstrijden voor het schoonhandbal (lager onder wijs) zullen worden gehouden in sporthal Margriet. Voor wat betreft de inschrijving van voetbal- en handbalteams maakt de sportraad een voor behoud voor de acceptatie van het aantal teams. De gedach ten gaan voorlopig uit naar maximum drie teams per school/per afdeling. De in schrijving moet uiterlijk op 28 februari binnen zijn bij de cen trale schoolsportcommissie in het stadskantoor aan de Em- mastraat. Het marathonseizoen start in Maassluis. Op de tweede zater dag in april klinkt om twee uur het startschot voor de vele honderden wedstrijd- en pres tatielopers. Zij beginnen aan hun avontuur voor de hele of halve marathon, waarvoor zij in de afgelopen winter vele ki lometers trainingsarbeid heb ben moeten verrichten. Niet alleen de loper hebben zich moeten voorbereiden, ook de organisatie heeft niet stilge zeten. De belangrijkste wijzi ging is de samenwerking tus sen de twee atletiekverenigin gen AV Olympus'70 uit Naald wijk en AV Waterweg uit Maassluis. Dit heeft geresulteerd in de oprichting van de „Stichting Internationale Westland Mara thon", waarin ook de gemeen te Maassluis zitting heeft geno men. Hierdoor moet een opti male organisatie mogelijk zijn tussen de gemeente Maassluis en de Westlandse gemeenten Maasland, De Lier, Naaldwijk, Monster en 's Gravenzande. In tegenstelling tot alle grote marathons is gemeend de WM voor een ieder mogelijk te ma ken. Met inschrijfgelden vanaf vijf gulden voor de halve ma rathon en tien gulden voor de hele marathon hoopt de orga nisatie duizenden aan de start te zien. Inschrijven voor de prestatie lopen is vanaf 1 februari geo pend bij alle vestigingen van Berg-diensten in Maasdijk, Naaldwijk en 's Gravenzande alsmede bij het VVV kantoor in Maassluis. De deelname van top-interna- tionals zal dit jaar extra moei lijk worden. Met de Worldcup Marathon in Japan op 14 april en de vele grote voorjaarsma rathons is de keuze voor hen erg groot. De 16e Westlandma- rathon zal daarom in het teken staan van de Nederlandse Ma rathonselectie van bondscoach Wim Verhoorn, waarvan nu, twee maanden voor de mara thon, al meer dan de helft heeft toegezegd naar het West land te komen. Cor Vriend, persoonlijk record 2.11.41 in de Westlandmara- thon 1984, is voorlopig nog de aanvoerder van dit gezelschap. Inlichtingen over de West- landmarathon zijn telefonisch te verkrijgen bij Frieda Mi- chiels, 01748-4052 of bij Peter van Dijk, 01858-7043. niet van de supporters. „Hoeft ook niet, hoor. Laat mij nou maar lekker op de achter grond, daar voel ik mij het beste thuis". Cees vindt het in ieder geval wel een goede zet van het be stuur dat trainer Buitelaar voor twee jaar is vastgelegd. „Zoals ik het kan bekijken", laat hij geen moment zijn be scheiden opstelling varen, „is hij goed met de spelers bezig. Ik ga ook wel eens op de trai ning even langs en dan merk je gewoon, dat er een goede sfeer heerst. De laatste paar jaar heeft SVV veel te veel trainers gehad. Op die manier komt er helemaal geen conti nuïteit in". Cees van Opijnen (34) is dus in alle opzichten flink met SVV bezig. Het zou dan ook voor hem een grote teleurstelling zijn, indien zijn boekwerk niet verder komt dan zijn studeer kamer. Er zit toch meer dan een jaar werk in en welk SVV-lid wil geen gedegen his torisch overzicht van zijn ver eniging in zijn boekenkast hebben staan? Norbert Kleinherenbrink Rmndstad-Edit fes, wekelijks In bijna één miljoen brie venbussen Bedrijfsleider van het Sport fondsenbad Rob Schouten: „Dit is doelbewust gedaan voor de spreiding van de vier- daagsen. In de maanden juli en augustus worden ook de wandel- en fietsvierdaagse ge houden". Deze week is de aan melding al van start gegaan voor de avonden maandag 25 februari, dinsdag 26 februari, donderdag 28 februari en vrij dag 1 maart. „De laatste vijf jaar hebben we gemiddeld zo'n 700 deelnemers gehad, maar dit jaar lijkt de animo groter te worden. Wij hopen dan ook dat we nu een record kunnen halen", zegt Rob Schouten. Medewerking aan het evene ment geven de zwemvereni gingen De Watervrienden en de Schiedamse Reddings Bri gade. Deze zullen ongeveer met 30 personen alles in goede banen leiden. Op de eerste avond wordt ge- In Randstad-Editiesland is vast wel ergens een 'opdek' of 'stompe' voordeur te vinden die niet goed in 't omringende houtwerk past. Of een binnendeur met eenzelfde euvel. Spekkie naar de heer Tinge's bekkie. Die gisse Fries uit Winsum heeft een fabriek waar 'vanalles' uit hout voor de woning wordt geproduceerd. Op maat uiteraard. Geen wonder dat er in dat bedrijf voortdurend werd gezocht naar een methode om maten van houtwerk exact op te meten. s Die methode hebben ze gevonden. Het bedrijf heeft een elektronische meetlat uitgedokterd die tot in tienden van millimeters nauwkeurig meet. 'Elektromaat' heet de vinding die mobiel is en verbonden met een portable computer waarin de maten van het werkstuk keurig i worden opgeslagen. Eenmaal weer terug in het bedrijf worden die computergegevens in een machine gevoerd die daarna precies weet wat er gemaakt dient te worden. 'Rolmaat en duimstok zijn hierbij vergeleken hopeloos ouderwets,' beweert meneer Ting a Die voorts aanvoert dat de 'werkzaamheden ter plaatse' (schuren, schaven e.d.) tot het verleden behoren als er elektronisch is gemeten. Het werkstuk past in één keer perfect. Wie zich met de 'Elektromaat' wil 'meten' kan binnenkort tijdens de, in Utrecht te houden, Bouwbeurs terecht. Degene die met een traditioneel instrument nauwkeuriger meet dan de Friese vinding, wint een prijs. Heeft u de truc deur...eh...dóór start om half zes, de andere drie avonden om zes uur. Voor het eerst dit jaar kan er ook om kwart over acht nog wor den gestart, dit hoofdzakelijk voor de oudere deelnemers. De te zwemmen afstanden zijn 4x 250 meter of 4x 500 meter, dit is een eigen keuze. De leef tijd is niet belangrijk. Iedereen die kan zwemmen kan aan de avondzwemvierdaagse deelne men. De kosten zijn 7,25 totaal en aanmelden kan aan het loket van het Sportfondsenbad aan de Burgemeester Knappert- laan. Ook op de eerste dag (25 februari) kan nog worden in geschreven. De vooraanmel ding geeft echter de voorkeur in verband met de drukte. r> Twee gratis vliegreizen naar Londen of Parijs vormen de hoofdprijs van de reismiddag, die zaterdag 16 februari om 14.00 uur in zalencentrum „Rustburcht" door de afdeling Rotterdam van „Weerzien Overzee", de reisvereniging van ouders, familie en vrienden van emigranten, wordt gehouden. Presentatrice Judith Bosch zal met een quiz en een verloting het nieuwe programma van Weerzien Overzee bekend maken, waarbij twee vliegbiljetten en vele andere prijzen worden uitgedeeld. Het doel van de reismiddag is belangstellenden de mogelijkheid te bieden de bijzondere reisfaciliteiten van Weerzien Overzee te laten ontdekken waarbij men bovendien persoonlijk medewerkers kan ontmoeten van gerenommeerde luchtvaart maatschappijen. Het programma wordt muzikaal opgeluisterd door de countryformatie: The Crooks. Da's engels voor 'schurken'. Dus pas maar op.

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 9