Nieuwe EXTRA EDITIE kijk op mode lente/zomer 1985 RANDSTAD EDITIES Paul Post, de winnaar van Total Look's ontwerpwedstrijd: Dat zou doen met 6000 gulden u Verzin naam voor winnend ontwerp "V \V<£% gratis advertentiepagina in de thuiskranfvan uw keus Hoofdprijs van f6000,- valt in Geervliet Lees en lach even mee Stadsblad van formaat 26 MAART 1985 tekenen. Het ontwerp Paul Post. Zestien jaar. Wonend in Geervliet. Vierde klas HAVO. Lol Plezier in mode. Die Paul is winnaar geworden van Total Look's ontwerp-wedstrijd. In de roos Interview Van z'n opa... Duwtje Voor m'n ouders wmm Jongste en oudste Mode leeft Veel jeugd Menes! WT O T AL LOOK Waarom? „Kleren brengen naar buiten wat je voelt, laten zien wie en hoe je bent. Dat geldt voor jongens net zo goed als meis jes. Dat betekent natuurlijk in de eerste plaats een gat in Voorne en Put- tens lucht springen, want je zult met de hoofdprijs van zesdui zend gulden maar even paar hartewen- sen kunnen gaan ver vullen. Het houdt óók in, dat zijn ontwerp een ere plaats krijgt op deze pagina van Randstad- Edities' modekrant. Het impliceert tevens, dat de jury met deze keus een vakkundig vi sitekaartje heeft afge geven. Kiezen uit zo'n tweeduizend ingezon den mode-ontwer pen en er dan toch een knaap uitpik ken, die op een leuke manier van mode blijkt te houden en op de HAVO tekenen als een van zijn exa menvakken heeft gekozen: dat is een schot midden in de roos. Al die andere inzen- ders(sters) willen we toch even vertellen hoe die jury eerst be gonnen is de veertig eervolle vermeldingen uit die immens grote hoeveelheid inzendin gen te kiezen. Uiteindelijk bleven er vier tekeningen over, die voor de hoofd prijs in aanmerking kwamen. Die van Paul Post is het ge worden. De andere drie? Die lezen straks, als de eervolle vermeldin gen een plaats krij gen in hun eigen thuis- krant dat ze (heel sneu!) er net naast hebben gegrepen, maar (heel fijn!) talent of modefeeling heb ben. Terug naar de win naar. Thuis op de kof fie in Geervliet. Paul heeft het eerste interview in zijn zes tienjarige leven. Hoe kwam Paul erbij om mee te doen? „Ik las het in die ru briek aan de zijkant ('Toppers') van De Botlek (de naam van de Randstad-Editie in dit gebied). Toen dacht ik: dat is een uitdaging. Ik houd van tekenen en ook van kleren. Ben best in mode geïnteres seerd. Vertel eens wat meer over je ontwerp. „Zo'n jasje zou ik best zelf wel willen hebben. Makkelijk, nonchalant, geen col bert, ook geen jack, gewoon een lekker ding om aan te schieten. Ik heb het expres wat langer gemaakt dan wat je normaal ziet". Eronder? „Geen overhemd, maar een overslag- bloes. Ook al een ge makkelijk ding en na tuurlijk anders dan anders. Want je moet bij zo'n wedstrijd wel proberen het origineel te houden". „En hij heeft absu- luuut niets geco- pieerd" zegtmoeder Annie Post-Zevenber gen met de hand op haar van origine Rot terdamse hart. Nou valt de naam Zevenbergen en dat kan iemand iets zeggen. Want pratend over tekenen blijkt groot vader Mattheus Ze venbergen kunst schilder te zijn ge weest -zelfs een tijdje beroeps- en Pauls moeder blijkt ook een kreatieve inslag te hebben. Erfelijk belast dus? „Misschien, maar op het ogenblik is het meer een hobby, al zit het dan in mijn vak kenpakket". Andere hobbies? Surfen op de Bernis- se en het Brielsemeer en muziek. Meer luis teren dan beoefenen. Daarom stond er ook op Pauls verlanglijst op de vraag: wat zou je doen met 6000,- een synthesizer; een contra-bas; en ook nog een oude zwarte 'opa'-fiets; nieuwe stereo tussen haakjes, dus dat blijft nog even de vraag en... kleding. Tenslotte nodigde hij zijn ouders en zusje Marianne en passant uit voor een etentje. Daar houden we je aan, werd gelijk maar bevestigd. „Als het maar niet te duur wordt" trapte Paul direkt veilig heidshalve maar even op de financiële rem. Slotvraag: wat wil je worden? „Misschien de Kunstacademie" is 'n stille hoop. Maar dan zal ik toch meer moeten gaan teke nen dan wat ik tot nu kan laten zien, want dat is niet zo bar Het bloesemt in de mode met veel pastels, naast kleuren vol pit. Deze krant staat er vol mee. 'n Nieuw voorjaar vraagt om nieuw rose. Dat brengen we via deze set in kreukkatoen met een wijd gesneden pantalon, lang jasje en witte blouse, waarop grote rose noppen. Daar onder een hemdje in mintgroene strepen. Tot en met de rose gympen is het mode van Emanuelle. Hij draagt een licht parelgrijs katoenen pak met aktuele pun ten aan het colbert (Tripper) en schoot -mode!- twee over hemden over elkaar aan. Eén donkerblauw (Lois) en één met mannelijke pasteltinten (Levi's). In dezelfde ruitkleuren strop das en schoenen. Ons fotomodel? De prijswinnaar van Total Look's ontwerp wedstrijd, Paul Post uit Geervliet. Achter op de fiets een mede HA VO-leerlinge van zijn school, Martine Bos uit Spij- kenisse. veel" kijkt hij met zelfkennis vooruit. Misschien is een pa gina als deze dan een duwtje in de rug, ko men we paedago- gisch uit de hoek. De winnaar knikt in stemmend, maar voorlopig zit hij in een hoek waar een prima slag is geval len: 6000,- waard. Paul, van hartel „De tachtigste verjaardag van mijn moeder met dè hele familie vieren op de Euromast". Lieve gedachte. En: „Ik wil een mooie mond met tanden en zou'k nog centen over hebben, dan ga ik naar New York". Vergeet dan (piep zei Brinkman) je Prodent niet. Of: „Mijn schrijfkind in Skri Lanka heeft een hazelipje. Van het te winnen geld zou ik de chirurg betalen, die dat in orde brengt". Zoiets ontroert. Ook: In één klap was ik in één avond door dat geld heen. Ik zou een machtig feest bouwen met al m'n vrienden. De jury mag ook even langs komen". Je zult het met onze foto moeten doen. Want je won niks. In beverig handschrift: „Me zus is ziek, me vader is al jaren invalide en me moeder is ook niet zo gezond. Dus dat geld kunnen we goed gebruiken". Van harte beterschap. We hebben het be loofd in de rubriek 'Toppers' van Rand stad-Edities dus nu gedaan: even meelezen bij het doornemen van die paar duizend brieven met evenzoveel wen sen. Wij houden het ano niem, zodat iedereen, die een ontwerp in stuurde en zijn (haar) verlanglijstje met wen sen tot zesduizend gul den er bij deed, gerust kan zijn. Want wie bekent schulden te willen af betalen leest dat niet graag in de krant. Zo is dat toch. Gaan we weer. Natuurlijk waren er reeksen voor de hand liggende wensen. Van homecomputers tot videotoestanden, van een nieuw bank stel tot een dijk van een (kamer)breed ta pijt en meer nuttige, nodige of andere za ken. Verder willen we veel ouders waar nodig troostrijk toespreken, want als u eens wist hoeveel jonge men sen en kinderen (want die zaten er ook tus sen) hun ouders een pracht van een kado of een machtige reis gunden: hartverwar mend! En dat vaak in de sfeer van: „ze Het Nieuwe Aan deze modespecial werkten mee: redaktie: Ank Hovingh-Krayo opmaakredaktie: Aad van der Kruk foto's: Ed Dewaerheijt (kleur- opnamen voorpagina), Aad van der Drift, Hans Keijzer, Tim Hielkema en Ronald Stam van Fotodienst Randstad-Edities e.a. illustraties: Joyce Payens e.a. Technisch bedrijf S.P. Dit is uw eigen thuiskrant. U ziet het aan de kop. Dit is ook de mode special van Randstad- Edities, die grote keten van huis-aan-huis- bladen met veertig kranten in Zu id- Holland. Total Look is er de naam van. Dit voorjaar komt er een heel aparte Total Look bij u binnen. Waar het met name op deze voorpa gina om draait is de uitstag van Total Look's ontwerp wedstrijd. Velen weten er van. U of jij niet? Beken dan maar gauw kleur en ga even me op herhalingsoefening met in 't kort: uitgeschreven begin dit jaar voor alle lezers m/v (professionals uit gezonderd) een wed strijd in het ontwerpen van mode. de hoofdprijs: zes duizend gulden met daaraan gekoppeld de vraag: wat zou u/jij doen met dat geld. Opschrijven en verlanglijstje bij modeschets insturen. tevens uitgeloofd veertig eervolle ver meldingen van hon derd gulden elk voor even zoveel thuiskran- ten als we uitgeven. 0 uitslag wedstrijd komt op voorpagina Total Look (die heeft u dus nu in handen), eervolle vermeldingen gaan volgende week mee in uw eigen Randstad-Editie. Slotmededeling: over de uitslag van deze wedstrijd kan niet worden gecorrespondeerd. Ereplaats voor winnend ontwerp Met deze modeteke ning heeft Paul Post uit Geervliet, een lan delijk plaatsje in het Botlekgebied, de hoofdprijs gewonnen van Total Look's ont werp-wedstrijd. Toen we bij hem bin nen kwamen dachten we meteen hij lijkt er op. Geen zelfportret, maar toch iets van Paul er in. De jury heeft vanzelf sprekend een gefun deerd oordeel over de toekenning. Edgar Vos, mode-ont werper te Amsterdam en leraar modetekenen aan de Kon. Academie te 's-Hertogenbosch stelt: „een sterk ont werp, het is fantastisch getekend. Niet profes sioneel, maar toch met veel talent. En heel wat feeling voor mode." Jos Ots, media rela tions en externe be trekkingen van C A Nederland: „alle ver wachte details en ont wikkelingen van de mode vind je er in te rug. Die knaap heeft oog voor wat er in de mode speelt." Ron de Rooij, hoofdre- dakteur van het weke lijkse Modevakblad Textilia: „dit is een fantasie in dandy-mo de en iedereen weet nu al: dat is en wordt een belangrijk gege- Welke schets gaat het worden? Discussie tussen juryleden met van links naar rechts Cargelli, Edgar Vos, Ank Hovingh-Krayo, Jos Ots en Ron de Rooij. ven. Het ruime, lange kolbert is een voorlo per van de komende wintermode". Cargelli, vroeger mo de-ontwerper te Rot terdam, nu direkteur van de Vrije Academie in dezelfde stad en le raar modetekenen: „een mooie belijning van blouse en jas. Wat ik ook leuk vind, is dat er met zoveel fantasie en inzet voor mannen mode is gewerkt". Ank Hovingh-Krayo, redaktrice van Total Onze lezers hebben kunnen meedoen aan een wedstrijd, ook de adverteerders in deze special van Randstad- Edities hoeven zich niet onbetuigd te la ten. Onze vraag: verzin een naam voor het winnen de ontwerp, dat op deze pagina staat. De tekening dus van Paul. Mannenmode is het enige, dat we er over willen zeggen. Aan u de rest. Geen inspira tie? Spel Total Look en u komt vast op een idee. Zetje in de rug? Uw prijs. Namelijk de uitslag in al onze bla den met een oplaag van een miljoen én Look: „er spreekt ka rakter uit. Het is origi neel en draagbaar. Het lijkt me ook iets om je prettig in te voelen als het je stijl is". Aldus een (korte) sa menvatting van het ju ryrapport. Op advies/verzoek van de jury drukken wij ook nog een van de kleinere schetsen af, die Paul Post bij dit ontwerp insloot. hebben zoveel voor mij gedaan, nou kan ik eens wat terug doen". Een van de jongste deelnmeemster (zes jaar) zei het in drie woorden: ik wil speel goed. En de oudste (zeven tig jaar) klein van stuk en niet gezegend met een gemakkelijk figuur zou de door haar ge tekende kleren best uitgevoerd willen zien. „Kleren kopen is voor mij niet altijd gemakkelijk". Daarmee zijn we ge lijk op het thema kle ren en vooral mode beland. Ook al in de 'Top persrubriek' gezegd, nu met hoofdletters herhaald: MODE LEEFT. En hoe. Halve klerenwin- kels zijn via verlan glijstjes leeggekocht, modeshows op nivo scoorden hoog, opleidingen op mo de-academies al even zeer, naar het mekka van de mode, de stad Pa rijs, kwam ook veel voor en met al de ge wenste naaimachines zouden wij van Total Look wel een winkel tje kunnen beginnen. Kortom: wat heeft u en hebben vooral jullie leuk gereageerd. De jeugd was name lijk roya.al vertegen woordigd en dan vaak meer dan goed. „Ze hebben ontstel lend veel belangstel ling voor mode, fijn is dat" hoorden we de jury zeggen. Heel wat van die jon geren wilden overigens met de te winnen centjes hun rijbewijs halen en de verlang de tweedehands-au tootjes zijn goed voor een zeer gevulde garage van een auto handelaar in de occas- sion-sfeer. Dat er (we sluiten af) families meededen, zo als een vader met zo nen en moeders met dochters, een tweeling tussen zat, zuinig Nederland zich linea recta naar het bankwezen zou spoeden voor „wat achter de hand" we de halve aardbol aan reizen tegenkwa men met Egypte en Griekenland in de hoofdrollen... we zetten er nu maar die hele bekende punt achter. Dat het een flinke, maar bijzondere leuke klus was moet tussen al deze regels door al dik duidelijk zijn. Daarom: bedankt voor 't meedoen en vooral voor die vaak bij zonder leuke brieven. Menesl

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 1