Toppers t/m Rennend konijn Romantiek blijft Navy-baby... Daar ga je de boot niet mee in De verbindende schakel 't Loopt vanzelf tot in de 21e eeuw Soms slaat bloot dood Betaalbaar WH krijgt 'n kleurtje Waarschuwing Veel rose nu zalm RANDSTAD-EDITIES TOTAL LOOK - VOORIAAR/ZOMER '85 PAGINA m Combi's Steeds platter Leuke oplossing Alpha d'Or Wit of geel Jogging De onthullende badmode van Navy-baby én navy-peuter in blauw met wit en (natuur lijk) strepen (Stummer). '85 Marine-kleertjes De met zoveel kleuren te kombineren tint grijs blijft een niet on belangrijke rol spelen bij baby's vervoer. Grijs met geel is een van de nieuwste gege vens, nadat we (bij voorbeeld) dat grijs met rood en blauw hebben gezien. Aardig is de idee boodschappenmand- jes in eenzelfde kon- trastkleur bij zo'n wa gen te maken. Dus een geel mandje bij een grijs met gele wagen. Uiteraard is dit maar één kleurvoorbeeld, want het zou niet zo leuk zijn als alle (jonge) moeders achter grijs met-geel liepen te du wen... Maar deze special is er een om 't laatste nieuws te signaleren en dat hebben we met zo'n voorbeeld o.m. gedaan. Vast staat in ieder geval, dat door kleur- en materiaalge bruik men al rijdend vrolijk op stap kan, want het wagenpark voor klein Nederland ziet er niet saai, maar vaak opgewekt uit. Even wat in het oog lo pende punten op een rij: kenmerkend voor de meeste kollekties zijn: hoog opgesneden badpakken of bikini broekjes. Soms tot bij na in de taille diepe decolleté's in V-vorm, met ook aan de achterkant vaak heel lage ruggen hoogglanzende stof fen in de Hollywood- -filmsterrenstijl anno '50 en '60 maar dan veel leuker versiering met pail letten en pareltjes of als dat net iets té is; lurex-borduursels, op drukken en andere grappen in die stijl. Apart, minder opval lend, erg mooi: elas tisch kant aan een badpak veel en nog eens veel rol broekjes, meestal bij bikini's. Voor het eerst gesig naleerd aan Braziliaan se stranden zie je ze nu ook hier in allerlei vormen en kleuren tot heel miniscuul toe. Centimeterwerk, denk je soms met, volkomen in te genstelling tot dat mi nimale, hele leuke seersucker pakken, fris, vrolijk, jong, gei nig tal van bandeau-mo- dellen, zowel bij het badpak als de bikini ook draperieën gaat men niet uit de weg tenslotte: heel wat ceintuurs bij een bad pak. Handig om mee te nemen is deze opvouwbare tafelstoel. Licht en kompakt past dit stoeltje heel eenvoudig op iedere (stabiele!) tafel. Het materiaal van de zitting is afwasbaar, er zitten bo vendien twee ringetjes in om er een tuigje aan te kunnen bevestigen (Mother- care). Niet al te duur, dat is een. Wie jaarlijks vijf mil joen paar schoenen fa briceert kan concurre rende prijskaartjes op de dozen laten plak ken. Al jaren een be kende naam: dat is twee en natuurlijk ook nooit weg. En: - 't belangrijkste- steeds meer de mode- Ik voel, ik voel wat jij niet ziet. Wat je ziet: elegante voeten. Passend (laten we daar in de krant even van uitgaan) bij de kle ding, die ik draag. Wat je niet weet? Dat er Sultanina Donna in staat. Hetgeen zoveel betekent als speciaal gemaakt voor pro bleemvoeten, die nog niet extreem lastig zijn, maar vaak niet gemak kelijk passen in wat we maar even met 'gewo ne' leesten betitelen. Voor het gemak ge maakt dus, kan de draagster er van ook zeggen, dat ze niet tot de voordeligste beho ren. Maar ze zijn dan ook ontworpen door de mode-ontwerper Franco Caresaba, een modeman met stijl. Links een sjieke kom- binatie in gebroken wit met lever, rechts (op een aparte hak) een donkerblauwe Sultani na Donna met open teentje en wit paspel- tje langs de banden, die het voorblad vor men. Bij wedstrijdpakken geeft Arena in belangrijke mate de toon aan. Er zijn (veel) zwembroeken, die met iets er op ook probleemloos als vakantieshort gebruikt kun nen worden. Dit is een leuke in wit, grijs en rood (Arena) Wit bekent steeds meer kleur in de baby kamer. Of liever gezegd: de doorgroeikamer, want daar wordt het meest voor gekozen. Logisch, je hebt er wat aan tot het grut via de lagere school tot de puberleeftijd naar de volwassenheid groeit. Het moderne wit van de laatste jaren (veel verkocht, dus ook veel gebracht,kunt u ook omdraaien) krijgt steeds meer een kleur accent. En dan bedoe len we grijze, blauwe of andere randjes langs de meubels. Ook knoppen, handgrepen e.d. zijn daarbij soms in zo'n tint uitgevoerd. Effen wit is en blijft er waarbij, door een he meltje, gordijnen, eventueel de vloerbe dekking, men lekker naar eigen smaak met kleur kan gaan stoei en. Of het kant en klaar kopen, want er wordt ook vaak in ge specialiseerde zaken een kompleet beeld gegeven. Waarbij uiteraard geldt, dat er naast wit nog genoeg andere mogelijkheden blijven, van blank grenen af tot donkerder hout soorten toe. Al loopt dat zonder meer terug. Initiaalring Gemaakt van twee kleuren goud (bi-colour) zijn deze siera den aan de ene kant gematteerd en aan de andere kant glanzend. In geel en rood goud doen ze zo subtiel modern aan. Een zilveren horloge met een aparte scha kelband.A daar zijn er meer van. Maar om ook een arm band en een collier in diezelfde schakel-uit voering te kunnen dra gen: dat mag exclusief worden genoemd. In- dus komt met deze aparte zilveren set. Dat koele zilver doet het vooral in dit seizoen uitstekend bij het vele wit, het staat ook goed op een bruingezonde huid. Nieuwe modestoffen voor een sportieve combi (kin derwagen, draagwieg tater verstelbare buggy) met zwenkwieltjes. Die wieltjes kunnen overi gens worden vastgezet, 't Rijdt handig. Al jaren aan de gang, steeds belangrijk, is de belangstelling voor de combi-wagens. Dus kinderwagen en bug gy (of wandelwagen) in één. Daar zijn allerlei soorten, dus mogelijk heden in, waarbij ba by's gezondheid voor op moet staan. Het kind moet goed kunnen liggen en voor al later zitten, waarbij de vering niet uit het oog mag worden ver loren. Ook op dat punt zijn goede wagen-fabri kanten attent, bij aanschaf is het zaak dat te laten prevale ren! Glamour door lurex voor de skyline van New York (Schiesser). Rolbroekje en badeau zijn twee modegegevens in deze biki ni (Schiesser). Het is een gewaar deerde traditie gewor den: geen Total Look zon der een schoenenpara de voor zorgenvoeten. Over te smal, te breed, knobbels, verschillen de maten voor een paar voeten of doorge zakte toestanden heb ben we het dit voor jaar eens niet. Daar zijn we namelijk de af gelopen jaren vrij uit gebreid op ingegaan, terwijl er voor extreem moeilijke gevallen ge lukkig nog gespeciali seerde zaken zijn. Wij laten mode zien! Daar is het in deze bij lage om begonnen. Dit zowel voor de vrouw die op zorgenvoeten door het leven moet, als voor de om extra aandacht vragende kindervoet. Hierbij een (foto)impressie. Wie de modellen zo eens be kijkt zou bijna zeggen wat heet lastig. Wat nu volgt is volko men subjektief. U bent dus gewaar schuwd. Maar Total Look's re- daktrice loopt weg op en met Gabor. Vooral als daar nog 'Lady' voor staat, want met Lady Gabor draag je gewoon vrouwelijke modellen, die flatteren, terwijl je een leest aan hebt voor net dat extra beetje steun meer. Voor het eerst in onze De collegeschoen is en blijft voor alle leeftij den, rangen en stan den een topper. Maar: je zult extra smalle voeten hebben. Of juist hele brede. Ande re voeteuvels de jouwe moeten noemen en toch graag willen sla gen. Napolina (zo melden we al jaren) vyeet wat vrouwen-voeten wen sen. Zelfs tot en met maat 45. Deze Hollandse fabriek brengt zelfs een sterk modische variatie op dit gegeven met een vleug gekleeds bij al dat sportieve. Dit is een van de Napolina modellen, die we op de plaat zetten. Handig, zo'n vrolijke omslagrok bij die jonge bikini (Triumph In ternational). voor de jongston Slim, zo'n autostoeltje dat men op kan vouwen. Niet meer in gebruik neemt het bij het opbergen weinig plaats in. In deze comfortabele 'zetel' zit baby hoog genoeg om uit het raampje te kunnen kijken. modebijlage ook eens een paar 'Gabors' meegenomen met als de lente begint (links) een dicht model op comfortabele hak en met open teentje. Apart de plooitjes aan de zijkant, mode de kleur parelgrijs. Meer de zomerkant op gaan we (rechts) met het open model en maar een 'geleng', zo als zo'n zijkant heet. De kleur: vrolijk rood. Overigens brengt dit merk vier wijdtematen. het gulden midden kant opgaande blijf je bij. Dat kunnen we alle maal zeggen van de comfortschoenen, die ARA maakt. Voor smalle tot zeer brede voeten, want er zijn vijf wijdtematen. Total Look koos voor de foto een luchtige voorjaars/zomer- schoen met perforatie (rechts) en een model met elegant vlechtwerk in twee lichte tinten. Charmant: die open zijkant. Er wordt meer ge trouwd (schreven we vorig seizoen al) en dat heeft natuurlijk op tal van terreinen zo z'n konsekwenties. Een ervan is, dat er bijvoorbeeld in 1984 negenduizend trouw ringen meer zijn ge kocht dan het jaar er voor. De gladde trouwring, nog steeds in verschil lende breedtes uitge voerd, blijft juist in deze tijd met zoveel hang naar klassiek een favoriete ring. Bewerkte hebben ook de belangstelling, het inzetten van een bril- jantje in de trouwring van/voor haar komt vrij geregeld voor. Nog niet aan een trouwring toe „want we bekijken het eerst samen onder één dak voor we (misschien) of ficieel ja gaan zeg gen"? 'Hokken' heet dat populair, 'samen wonen' wordt vaak lie ver gebruikt, vooral door menig ouderpaar Zo zien de initiaalringen er uit. Eén met sierletter (Ve- netia)... ...en één in strakker uitvoe ring, novostijl geheten. den van deze Pulsar vondst (vanaf 295,-) zijn slechts drie minu ten zonlicht, vijftig mi nuten daglicht en en kele uren kunstlicht nodig. Er zijn twee uitvoerin gen, één in roestvrij staal, het andere in het moderne zwart. Gezien de grootte van het horloge (normale maat overigens) is het voor de mannenpols ge maakt. Nooit meer opwinden. Nooit meer 'n batterij tje er in (laten) zetten. Als je er niet mee on der onder de tram loopt tot in de 21e eeuw altijd probleem loos kunnen zien hoe laat het is: dat was hét horloge- nieuws op de recent gehouden Voorjaars (vak)beurs in Utrecht. Het draait hier name lijk om een op licht- energie lopend horloge met welke primeur Pulsar niet alleen zorg de voor een doorbraak in de quartz-technolo- gie, maar er tevens de Trademart produkt- prijs mee in de wacht sleepte. In dit '2001' horloge (want zo heet het) zet ten lichtgevoelige cel len dag- en kunstlicht om in elektrische ener gie. Maar dat schijnt op dit gebied reeds meer voor te komen. Het unieke is vooral een soort 'mini acuut- je', zoveel energie op- Lopend op licht-energie met een soort mini-acuutje als 'reservebron' er in, won dit Pulsar-horloge de pro- duktprijs. slaand, dat de '2001' over een reserve van 50 uur beschikt. Zit er nog voor 15 uur energie in, dan ver springt de secondewij zer bij wijze van waar schuwing niet meer per één, maar per twee seconden. Voor het volledig opla- Dat het horloge in het algemeen steeds platter wordt, schrij ven we al in Total Look. Daarom was op deze voorjaarsbeurs het merk Raymond Weil (uit Genève) op de no viteitenshow aanwe zig met één van de platste uurwerken tot nu toe. Namelijk een bi-colour (twee kleu ren) quarts model met een 1.2 mm dun uur werk. dat de situatie meestal volkomen aanvaardt, maar alleen voor de buitenwacht nog moei te heeft met een goede benaming... Dan willen we het in dit verband hebben over een heel leuke oplossing voor zo'n si tuatie. Namelijk de ring met initialen. Dus de letters van de voor en achternaam in één ring, zowel voor hem als haar. Een initiaalring heet dat en ze zijn natuur lijk ook bijzonder ge schikt (leuk om te ge ven, nog fijner om er een te krijgen!) voor tal van andere gelegen heden. Geboorte, verjaar dag, andere gedenk dag, 'zo maar omdat ik van je houd hoe jon g/oud je ook bent' of als verlovingsring vóór de 'officiële' trou wring. De naam van de initi aalring is Alpha d'Or en er zijn verschillen de uitvoeringen in. Met een sierlijk geschre ven'letter (Venetia) of strakker in Novosty- le, waarbij de initialen in een gladde ring zitten en de letters opengewerkt zicht baar zijn. Vooral goed voor de mannen hand, zeker ook voor de vrouw, die meer van strakke vormen houdt. De ring is er in wit of geel goud en kan aan de binnenkant nog worden voorzien van een datum of tekst. Bij veel juweliers is deze in het najaar ge ïntroduceerde initi aalring al te bestellen, anders hoort men via telefoonnummer 073-139942 welke ju welier in uw buurt u kan informeren. We willen niemand het badpak of de bikini in praten. Dat kunnen we niet eens. Die pretentie hebben we dan ook niet. Wie met de borsten of zelfs de derrière bloot wenst te gaan zonnen en/of zwemmen zal zich van niemand, dus ook van Total Look geen zier aantrekken. Zie je evenwel op shows en foto's de nieuwe badmode, dan denk je wel: bloot slaat soms dood. Want dit wordt het strandseizoen vol gla mour, raffinement en stoffen die voor bad kleding vrij nieuw zijn. Je zou zelfs kunnen nu gaat er misschien bij menige ouder of kind een belletje rinke len. Bunnies (meervoud) is naar velen weten een goede naam voor kin derschoenen, op or thopedische leest ge schoeid. Maar omdat dit de jeugd vaak een zorg zal zijn (want het moet er in de eerste plaats 'gaaf' uitzien) worden er gelukkig ook zeer eigentijdse schoenen gemaakt. Zo kunnen we al een paar jaar schrijven. De kleu ren van deze Bunnies zijn wit met grijs, maar blauw nubuck - lijkt een beetje op suede - met grijs is er ook. Een wit batisten bloesje met grote kraag onder zo'n lekker speelpak.Stummer brengt dat in de pastelkleurtjes van nu. Romantiek voor 't sla pen gaat blijft een (ij- zerjsterk gegeven, waarbij het komende seizoen uiteraard vraagt om dunnere materialen. Al zijn sinds de entree van de centrale verwarming de grenzen tussen de seizoenen in dit op zicht sterk vervaagd. Fijn batist, lichte, half of geheel doorzichtig stoffen, veel borduur werk, ruches, kant, de- collete's en splitten... van de baptisten-on- schuld af tot het eeu wig vrouwelijke toe kan iedereen aantrek ken, waar zij voor in de stemming is. Of wat bij haar persoonlijk heid past. Zachte tinten (bleu, geel, zachtgroen, zalm en natuurlijk veel wit) zijn hier troef. Wie dat niet sprekend genoeg vindt kan denken aan kantgarnering in een lichte tint, gekombi- neerd met donkerder basismaterialen. De homewear in dit genre kan de luxe, soms heel vrouwelijke kant uitgaan. Vooral de sets, nachja- pon met erbij horende néglige's of andere Vorig seizoen al (zeer!) populair, ook de komende maanden favoriet: bootschoenen. Reden voor Renate om zo'n vlugge schoen te maken. In rood, wit en blauw bijvoorbeeld, links op de foto. Zou jij zeggen, dat dit een schoen is met iets extra's? Inderdaad, nee dus! Maar Renate is wel een merk, dat schoe nen maakt in verschil lende wijdtematen en met een voetsteun er in als je dat nodig zou hebben. Verantwoord schoeisel heet dat, vroeger be horend tot de catego rie 'gezond, maar niet leuk', nu tot 'hartstikke goed en mode'. Daar ga je op school of straat beslist de boot niet mee in. Ook niet trouwens met de Renatesport(trim) schoen rechts. Sterk, leuk en helemaal van leer. zeggen, dat heel wat modellen meer onthul lend zijn dan menig lijf met niks of weinig aan. Er is weer een nieuw logo voor sport-, trim-, straat-, school-, zeg maar alledag-schoe- nen bijgekomen. Op die donkere garne ring aan de zijkant staat een rennend ko nijn. In het Engels heet zo'n beest Bunny en Baby's laten dit sei zoen een eigen geluid je horen. Dat doen ze normaliter toch al, maar het moet in Total Look-verband duidelijk zijn, dat het hier om de kleertjes en de spulletjes gaat. Baby's met dat eigen geluid hebben iets aan in de marinestijl. Blauw met wit dus. Met streepjes, een anker tje, effen wit en effen blauw, plus een bies je... We schijnen nog steeds een zeevarende natie te zijn en daar heel vroeg mee te moeten/willen begin nen. Natuurlijk doen de al lerkleinsten ook met de pastel-rage mee. Maar dat hebben ze altijd al gedaan. Rose (meisjes), bleu (jonge tjes) zo wilde dat vroe ger, zo gebeurt dat soms nu nog, eigen tijds aangevuld met zacht geel en heel zachtgroen. Er moet wel bij gezegd worden, dat het rose van nu er in die zalm- tinten toch heel anders uitziet, terwijl grijs nog niet uitgevlakt mag worden. Veel van die lieve pastels zijn er dus in deze prille mo- desektor. Naast wit. lange gevallen er over, zijn vaak beeldschoon. En, voor wie 't wil, ook geraffineerd. Natuurlijk brengt de zomer ook veel korte, gezellige dusters. Van die handige gevallen om even aan te schie ten en... er soms je halve huishouding in te doen voor je aan jezelf toe bent. Maar dat heeft niets met mode, doch meer met ge woonte te maken... Lieflijk als het voorjaar zelf.een lange pon en negligé in dunne, witte batist. Strapless, hoog opgesneden, elastisch kant voor broekje en garnering aan de bovenzijde, aparte belijning: veel '85-blik- vangers in één pak (Triumph). Maar baby's van een paar maanden in het marine... dat's voor jaar en zomer '85. Net zo goed als de nim of jeans (maar dat is 't zelfde) vaak met wat felle kleurtjes ge- kombineerd. En wat zou u zeggen van de joggingpakken! Voor honderd pro cent in die joggingstijl, die al zo'n beetje vanaf maat 56 of 62 begint. Want dat zal wel nooit verdwijnen. Vooral als kado-arti- kel, vaak door oma's gegeven, zijn er die witte 'brassières', zo als ze nog steeds he ten. Schatten van jurk jes met lief smock- werk of heel verfijnde andere versierinkjes.

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 6