Teleurstellende 11 t DENT-ALL tarnen Vérder 1 ft l Sportief bekeken A Wie wordt bruid van de maand? Elftal van de week I „Het leek wel een weekinplaats van een dag!" Nederlands grootste slaapkamerspecialist zit ook bij in de buurt: ORANJE KUNSTGEBITTEN Dagje uit naar Chiel: HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 10 APRIL 1985 PAGINA 13 MAASSLUIS De normaal gesproken altijd interessante streekderby tussen Excelsior Maassluis en PPSC (1—1) heeft het duizendkoppige publiek nauwelijks kunnen boeien. Te weinig inzet, te weinig agressie en vooral te wei nig spanning in de beide doelgebieden waren daar van de oorzaak. Des te op merkelijker zijn deze za ken wanneer de stand op de ranglijst in ogenschouw wordt genomen. «"SP Doelman Ruud Spierings hoefde nauwelijks in aktie te komen. Rob de Nijs (links) had ook al een relatief rusti ge middag. EENDRACHTSSTRAAT 16 (hoek Schiedamseweg) VLAARDINGEN, telefoon 010-355840 Rentrée Ongelegen Aanstaande bruidsparen Het Nieuwe Stadsblad „Samen Verder" Postbus 257 3100 AG Schiedam J eugdtoerf ietsen Afsluiting seizoen Van Gorp toernooi J aarvergadering Schoolvoetbal en handbal Reünie PPSC #.y°?ral 'n het eerste kwartier was PPSC-er Ron Carli ouderwets ongrijpbaar. Hier is hij Dick van den Bergh en Henk Kuipers (half liggend) te snel af. BIJSISWIJK Hoefweg 137 SLIEDRECHT LEIDSCHENDAM R DAM/ CAPELLE Leeghwaterstraat 237b Winkelcentrum "Leidsenhage" Lylantsebaan 4 'n bredere slaaokamerkeus is er niet. U belt, wij bezorgen Jonge Locomotief Jeugdtoernooi Postduiven Karate Meubelpromenade ..v !c RANDSTAD-EDITIES 'TOPPERS' TELEFOON 070 - 19 02 24 Postb. 5825, 2280 HV Rijswijk I Excelsior M enPPSC maken het elkaar niet moeilijk vond ons veel te mat spe len", zei trainer Fer Groene- weg (volgend seizoen op de loonlijst bij Rozenburg) dan ook na afloop. „Het vonkte van geen kanten". Dat gold eveneens voor het spel van PPSC. De Schiedam mers hebben zich inmiddels met nog acht wedstrijden voor de boeg redelijk in veilige ha ven gespeeld, maar van posi tieve invloed was dat gegeven vooralsnog niet. „Ik wilde hier voor geen goud verliezen", verklaarde Arie Kurver (vol gend seizoen trainer bij CVV). „Dat was inderdaad aan onze spelopvatting te merken. We hebben voor ons doen en ze ker tegen een lager geklas seerde tegenstander behou dend en afwachtend gespeeld. Immers, Excelsior Maas sluis staat nu al enkele we ken onderaan in de eerste klasse A van de zaterdagaf deling (KNVB). Je zou dus van die kant een strijd „op leven of dood" verwachten, maar niets van dat alles. „Ik Bij winst van Excelsior zouden ze twee belangrijke punten op ons in zijn gelopen en hadden we het misschien nog moeilijk gekregen. Nu durf ik te zeg gen, dat we ons volop op die vierde periode gaan richten. Het wordt alles of niets, zeker laboratorium voor tandtechniek- tandheelkunde KUNSTGEBIT: nieuw of vernieuwen, naar individuele wens, volgens Amerikaans systeem met gelaatsverbetering, natuurgetrouw, niet van echt te onderscheiden. Indien nodig, binnen 24 uur gereed. Indien nodig Immediaat-prothese direkt na trekken geplaatst. REPARATIES: klaar terwijl u wacht. Passend maken van loszittend kunstgebit Corrigeren/overzetten van oude prothese Gouden kronen, inlays Vraag vrijblijvend advies. Betalingskondities in overleg. OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag van 9.00-16.30 uur zaterdag van 10.30-16.00 uur nu we Ron Carli er weer bij hebben". Alle ogen waren uiteraard op hem gericht na het eerste fluitsignaal. Ron Carli, de aal gladde aanvaller, vierde uitge rekend tegen rivaal Excelsior Maassluis zijn rentree bij PPSC, na een min of meer mislukt avontuur bij Feye- noord. Zijn opening was bepaald flit send te noemen. In het eerste kwartier was hij keer Qp keer zijn direkte tegenstander Henk Kuipers te snel af, maar nadat hij één keer in het straf schopgebied onderuit was ge haald, de arbiter wilde van geen overtreding weten, was het afgelopen met de daden drang van Carli. Kurver: „Het is nog maar de vraag of we de oude Carli in de resterende wedstrijden te zien krijgen. Conditioneel zit het nog lang niet goed. Onbe grijpelijk als je van een club als Feyenoord vandaan komt. Vandaag werd hij, even afge zien van het eerste kwartier, goed aangeplakt door die Kui pers. Sommigen vonden hem te fors ingrijpen, maar wat mij betreft deed hij het uitstekend. Hard en eerlijk, zonder na te trap pen of iets dergelijks en zo hoort het ook". Na twintig minuten verdween de bal wel op de stip na een duel tussen Paul Husslage en Jan 't Hoen. Ron de Bruyn maakte vanaf de elf meter geen fout: 01. „Zo'n doelpunt komt voor ons natuurlijk altijd ongelegen", meende Groeneweg. „We had den de wedstrijd best redelijk in de hand. Er werden nauwe lijks kansen weggegeven, ter wijl aan de andere kant Ro bert de Reus en Wim Put voor enig gevaar wisten te zorgen. Wanneer je dan toch weer op een achterstand komt, dan moet je maar afwachten hoe de ploeg daarop reageert". Excelsior Maassluis verwerkte de tegenslag echter redelijk. Vooral na de pauze werd er feller op bal en man gespeeld en dat resulteerde na een kwartier in de verdiende ge lijkmaker. Wim Put trok een bal terug op het hoofd van Ro bert de Reus, die doelman Ruud Spierings het nakijken gaf: 1—1. Nadien waren er nog kleine kansen voor De Bruyn en 't Hoen van PPSC en voor Ron van Straten en Cor van Hoeven (tien minuten voor tijd ondanks een lichte blessu re ingevallen), maar in de te rechte 11 deling kwam geen verandering meer. (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar Uw trouwfoto komt misschien op de speciale bruidspagina en wat belangrijker is, u ont vangt dan ook 150,- aan waardebonnen, te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in Het Nieuwe Stads blad. De Toerclub Rijnmond start dit jaar voor het eerst met jeugdtoer-fietstochten. Er wor den in totaal acht tochten ge reden, waarvan de eerste plaatsvond op zaterdag 23 maart. De volgende tochten zijn gepland op 20 april, 18 mei, 15 juni, 13 juli, 10 augus tus, 7 september en 5 oktober. De afstand per tocht varieert tussen de 20 en 30 kilometer. Het vertrek is steeds vanaf de wielerbaan in sportpark Harga waar ook het eindpunt is. In schrijven is mogelijk op de dag van de tocht vanaf half tien. Het vertrek is steeds om tien uur. De kinderen die aan het jeugd-toerfietsen willen deel nemen, moeten minimaal ne gen jaar zijn en mogen niet ou der dan 14 jaar zijn. Voor het jeugdtoerfietsen heb je geen speciale fiets nodig, cross-fiet sen zijn echter niet toegestaan. Er zijn geen kosten aan ver bonden. Wel wordt er een rit- tenkaart uitgereikt bij inschrij ving van de eerste tocht, waar op alle tochten die gereden zijn worden afgestempeld. De begeleiding van de jeugd wordt door minimaal twee volwassenen van de toerclub Rijnmond gewaarborgd. Als er tenminste aan vijf tochten is deelgenomen wordt er een to taal-herinnering uitgereikt. Voor inlichtingen over dit jeugd-toerfietsen kan men te recht bij: Ton van den Hon den, H. Bosmansplein 132, te lefoon 710132. Als afsluiting van het seizoen Dit keer stellen wij PPSC voor als elftal van de week. De for matie van trainer Arie Kurver leek na het vertrek van Ron Carli naar Feyenoord een ui terst moeilijk seizoen tegemoet te gaan, maar dat viel alleszins mee. Puur op karakter en taktisch uiterst gedisciplineerd werden er belangrijke punten binnen gesprokkeld, waardoor de Schiedammers met nog acht wedstrijden voor de boeg nu al rustiger kunnen ademhalen. Kurver geeft zijn ploeg echter nog lang niet „vrij-af". „We gaan nu serieus proberen om ons te mengen in de strijd om de vierde periodetitel. Ik verlaat PPSC in ieder geval als eerste klasser, maar het is natuurlijk prachtig als we in de buurt van ploegen als Ba- rendrecht en Zwart Wit'28 kunnen eindigen. Voor een club als PPSC is dat het hoogst haalbare. Als nu ook het tweede elftal nog kampioen wordt, dan kan ik PPSC met een gerust hart ver laten. Ik heb mijn werk ge daan". Secretaris is H. J. Ottenhof. Hagastraat 38, 3114 ND Schie dam (263288). PPSC speelt op Sportcomplex Thurlede aan de Verlengde Parkweg in het Beatrixpark. Telefoon terrein: 707224. Opstelling: Trainer Arie Kur ver, Leo Alders, Eric Kolmey- er, Cor Timmers, Eric van Harmeien, Ruud Spierins, Rob de Nijs (staand van links naar rechts). Zittend v.l.n.r. Jan 't Hoen, Lodewijk Westerveld, Ron Carli, Ron de Bruyn en Eric van Harmeien. heeft de Schiedamse Scheids rechters Vereniging nog twee evenementen op de agenda staan. Eerst gaan de scheids rechters vrijdagavond klaver jassen bij de voetbalvereniging Kethel, waar gestreden wordt om de Kooimans-bokaal. Za terdagavond is de slotavond in het cclubgebouw van SV HV Schiedam in sportpark Harga, waar het bestuur re kent op een grote opkomst voor een gratis bingo-avond. Voor het vijfde achtereenvol gende jaar wordt op dinsdag avond 16 april het Van Gorp zaalvoetbaltoernooi gehouden in sporthal Margriet. De deel nemende bedrijven zijn: Van Gorp Schiedam, ECT, Vitesse, F. de Zeeuw, Bovarent, Volker Stevin, OPG, Van Herk, In- terpharm en Van Gorp Rotter dam. De toernooileiding is in handen van P. A. Hendriks en J. P. Franzen. Als scheidsrech ters zullen fungeren: Dick van Ham, Aad de Raay, Piet Hen driks en Cor Heeze. De tien ploegen zijn ingedeeld in twee poules van vijf teams. De eer ste wedstrijden beginnen om zeven uur en om elf uur zullen de prijzen worden uitgereikt door de direkteur van Van Gorp Schiedam de heer J. Roelofs. Op maandag 22 april houdt de Schiedamse Zwem Club (SZC) haar jaarlijkse algemene le denvergadering in hotel/res taurant Rijnmond aan het Nieuwlandplein, aanvang kwart over acht. Bij het punt bestuursverkiezing zijn aftre dend Nico Kolmeijer, Nico Kramer Freher en Anita van der Berg, zij stellen zich allen herkiesbaar. Het bestuur stelt voor Nico Kramer Freher te benoemen tot secretaris, mo menteel is deze waarnemend secretaris. Op de agenda staan verder; benoeming zwem- en polocommissie en de viering van het 75-jarig bestaan in 1987, als voornaamste punten. Deze week wordt het jaarlijks terugkerende schoolvoetbal- en handbaltoernooi gehouden. Aan het voetbaltoernooi ne men deel 40 jongens-elftallen van het lager onderwijs, 13 meisjeselftallen van het lager onderwijs, 45 jongenselftallen van het voortgezet onderwijs en 12 meisjeselftallen van het voortgezet onderwijs. Aan het handbaltoernooi nemen deel 60 teams van het lager onder wijs en 52 teams van het voortgezet onderwijs. De voetbalwedstrijden worden afgewerkt op de terreinen van SVDPW en Hermes DVS. De handbalwedstrijden voor de meisjes en jongens van het la ger onderwijs vinden plaats in de sporthal Margriet, de overi ge handbalwedstrijden worden gespeeld op de terreinen van de handbalvereniging UVG in sportpark Harga. De school voetbal- en handbalcommissie bestaat uit: W. J. van Wijk, J. van der Gaag, H. van der Veer, J. de Heer, K. van Deijk, P. F. van de Ploeg en G. Rens. Op 30 april houdt de voetbal- De winnaars en winnares sen van de Thuiskrant Sterrenkwis gingen don derdag 29 maart j.l. met introducees naar Groes- beek. Na opgehaald te zijn in de woonplaats was de eerste verzamelplaats de Straat weg, daar waar het Rotter damse Randstad Editie kantoor staat. Een kopje koffie met gebak was het begin van de daq. ISlaiik-cikcn slaapkamers SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14 Tel. 265997-264140 35%, per liter 15.95 Jonge Piet van Gent per liter 15.95 Bij doos van 12 flessen per liter 15.50 vereniging PPSC voor leden en oud-leden een reünie in het clubhuis in sportpark Thurle de. Dit in verband met het 65- jarig bestaan van de vereni ging. Deze reünie is voor oud leden die op de ledenlijst van 1947-1963 als lid genoteerd stonden. Een aantal adressen zijn niet achterhaald, voor deze oud-le den kon dus geen uitnodiging worden verstuurd. In dit geval kan voor nadere informatie kontakt opgenomen worden met Cor Donkersloot telefoon 732985. De reünie wordt gehouden op disndag 30 april van twee tot vijf uur. Op eerste paasdag is er op de terreinen van de SV HV Schiedam in sportpark Harga het eerste van de tweejaarlijk se jeugdvoetbaltoernooien voor de C-junioren en de D- en E- pupillen gehouden. Onder re delijke weersomstandigheden is het toernooi op tijd afge werkt. Dankzij de vele vrijwil ligers kon men na afloop van een geslaagd toernooi spreken. De eindstanden waren: C-ju- nioren 1. RKWIK, 2. Schie dam, 3. AVS. D-pupillen. 1. Schiedam, 2. Martinit, 3. RKWIK. E-pupillen. 1. RKWIK, 2. Schiedam, 3. Hoek van Holland. Het tweede jeugdtoernooi bij SV HV Schiedam wordt gehouden op 30 april voor de A-, B- én C- junioren. Zaterdag heeft de postduiven vereniging De Vrijheid deelge nomen aan de eerste wed vlucht van dit jaar vanuit Roo sendaal met 250 duiven. De lossing was om half negen en 25 minuten later was de eerste prijsduif al in zijn hok terug. De eerste tien prijsduiven wa ren van: 1. F. Beukers, 2, 3 en 8. G. Breur, 4. C. Zantboer, 5. J. Wenteler, 6. comb. Broek huizen, 7 en 9. J. Bakke en 10. comb. S. Poort. Zaterdag zijn voor de zesde keer de Nederlandse kampi oenschappen karate gehouden in sporthal Overbosch in Den Haag. Op deze kampioenschappen wist Freek Rouwit van de ka- ratevereniging Fuji Yama een tweede plaats in de kumite bo venklasse te behalen. Freek Rouwit is sinds korte tijd assis tent leraar bij KV Fuji Yama. Op deze kampioenschappen was er een teleurstelling voor de Schiedamse dames. Omdat het totaal aantal dames dat was opgekomen te weinig was, moest de Nederlandse karate- bond het onderdeel dames' ku mite schrappen. DIEMEN SIijl\ olie mahonie slaapkamers Voor het TROS-embteem po seerde Chiel Montagne met de winnaars en winnaressen van de Thuiskrant Sterrenkwis. Op de voorgrond de fam. Ammeraal, linksboven Chiel Montagne. daarnaast mevrouw Warns met achter haar haar vriendin, dan de fam. Slikker en de fam. Tou- set. Daarna in de grote bus, met het kleine aantal deelnemers. Iedereen had de ruimtel Een eind rijden naar Groesbeek; hierdoor was de tussenstop in het Hil- versumse omroepland een prettige onderbreking. Dit was het helemaal, daar de prijswinnaars, op één na, nog nooit in de NCRV ra dio studio waren geweest. De studio dus: een dia-se rie, een kopje koffie en een rondleiding. Hierna om 16.30 uur weer in de bus, de chauffeur stond reeds te wachten. Hij trakteerde op stukken toeristische route, naast de iets snellere autoweg route. Voor hem was het namelijk weer zijn eerste rit na een verplichte win terstop. Rond 18.30 uur reed de bus het stadje Groesbeek in, alwaar alle passagiers uitkeken naar het Restau rant 'In de Lokomotief'. Daar Groesbeek niet zo groot is, was het niet zo'n probleem om het restau rant te vinden. Ook enkele artiesten, die 's avonds hun nummer moesten doen, zaten hier te eten. Een leuk voor proefje voor de komende avond. Na een aperitiefje kon er gegeten worden. Om 20.00 uur toog de hele groep, tien man en vrouw sterk, naar de plaatselijke sport zaal, die tijdelijk als studio was inaericht. i* &^"oopderonsje met Chiel gezellig °nderc™agt en hij ver- Montagne, v™°9der Eyk van 'iïnds^ ëdltiïs (sjssndj tert aandachtig mee. Op beste plaatsen kon de opname op de voet ge volgd worden. De arties ten volgden elkaar snel op, met als gevolg dat de opname na een uur ge beurd was. Na een vliegensvlugge ver kleedpartij van Chiel Mon tagne, praatten de win naars nog wat na met de sympathieke presentator van Op Volle Toeren én ,voor een maand, van de Thuiskrant Sterrenkwis. Na het plaatje en het praatje, en het kopen van enkele elpees ging de bus weer op huis aan. Rond 12.00 uur zaten de prijs winnaars weer allen thuis. Een geslaagde dag naar de uitspraken van de groep prijswinnaars luis terend. „het lijkt wet alsof we meerdere dagen zijn weg geweest", en „het was hartstikke gezellig met el kaar, het lijkt wel alsof we elkaar at veel langer ken nen". De volgende dag was reeds de uitzending van Op Volle Toeren, en de winnaars stonden er alle maal goed op.

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 13