Auto reclame MIES mijohn kroes bAihülsta studio hülsta Dat is wonen zoaJs je graag leeft. Onderwijzer gezocht voor bio-boerderij (3B) Open dag |||progelasiel „Deze bus mag u niet missen" hülsta !2 Veel werklozen, weinig sollicitanten Dries heef t er kijk op Leven Wonen in perfecte harmonie Programma dc Woudhoek Aftasten iiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim IIIIIIHIHNHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIHIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIINIHIIIIIIIIIIIIIIflIlllllllllllllllllllllllliillllllllll Distriparts. Liefde voor klassiek Eenvoudig RANDSTAD-EDITIES TOPPERS TELEFOON 070 - 19 02 24 Postb. 5825. 2280 HV Rijswijk wmcw mm SPAANSEPOLDER HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 10 APRIL 1985 PAGINA 3 Dries gaat graag artistiek te werk om uw bedrijfswagen(s) te beletteren en/of te illustreren. Volgens üw of Dries z'n ontwerp. Vakkundig én snel. Het Nieuwe Stadsblad - meubelmakers De natuur-educatie/alias de bio-boerderij Lansbergen in Kethel. Een onderwijzer om bezoekende schoolklassen op te vangen is moeilijk te vinden. SINGEL 51 - SCHIEDAM - TELEFOON (010) 267920 SCHIEDAM De gemeente Schiedam is met man en macht op zoek naar een (werkloze) onderwijzer(es) die schoolkinderen wil ontvangen en rondleiden op boer derij Lansbergen in Kethel. Ondanks het groot aantal werkloze onderwijskrachten lijkt de interesse voor deze tijdelijke arbeidsplaats merkwaardigerwijs nihil. mr t m "g SCHIEDAM Het Vo gelasiel Waterweg Noord, gevestigd in een oude mo len op volkstuincomplex Vijfsluizen, houdt zater dag 13 april open dag. Tussen twee en vier uur is iedereen welkom om het asiel, de vogels die er mo menteel verblijven en de diorama's te komen bekij ken. Tulpenralley, en meer SCHIEDAM Een van de grootste producenten van elektronische appara tuur, Philips, trekt sinds begin april met twee bus sen het land door om het bedrijfsleven te interesse ren voor het verschijnsel computer. SCHIEDAM Een pil van de dokter is vaak niet het beste middel om een te hoge bloeddruk te verhelpen. Een wat andere manier van le ven bijvoorbeeld tninder zout eten en Wat meer ontspan ning zoeken werkt vaak net zo goed. Vooral omdat alle medi cijnen voor deze „volks ziekte nummer één" ake lige bijverschijnselen (zo- bls impotentie) hebben, is bet de moeite waard om op zijn minst op de hoogte te zijn van wat je zelf doen kan om deze ziekte, die eigenlijk geen ziekte is, te verhelpen of even tueel te voorkomen. Gerrit van de Hoek beheert het vogelasiel en ontvangt zaterdag de bezoekers aan het open huis. De Philips-bus die men niet mag en niet kan missen. ze"- 4* autorichtspecialist iprmmabtfs j Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540. 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broers vest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot 'dinsdag 16.00 uur -Voor het vrijdagnummer tot 'donderdag 14.00 uur REDAKT1E: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 13-9-84 De drie klassiekers van ART staan dus zaterdag ochtend 13 april 1985 aan de start van de roemruchte vaderlandse Tulpenral- ley. Het is dan zo'n 15 jaar gele den dat een Volvo Ama zon in zijn eigen tijd een „winner" op de Euro pese ralley- pistes in dit evene ment zijn karakter liet zien. Het ziet ernaar uit dat ART het enige werkelijk historische team in deze ralley zal vormen: een trio Amazon's, speciaal voor 1985 met veel Zweedse wetenschap en Neder landse vak kennis alle drie moto risch gepre pareerd tot een opti mum tussen vermogen en betrouw baarheid. Ooi de weg- ligging is aangepakt. Om niet al leen in stijl, maar ook in andere op zichten vooraan mee te draaien. Geef er stijl en kwaliteit aan met Hülsta. Wij, uw Hülsta adviseurs laten u graag kennismaken met de vele Woon en Slaapideeën van Europa's kreatiefste interieurspecialsist. Als u prijs stelt op puur individueel wonen bieden de talrijke mogelijkheden in stijl, houtsoorten en kleur u de woonsfeer die bij u past. Hülsta meubelen moet u gezien hebben: afgewerkt tot in het allerkleinste detail met de finesse van een ambachtelijke meubelmaker. Wij heten u welkom in onze showroom. Interieur voorbeeld Silhouette Siem Sleutelaar en Mare Monteur. „Doodzonde", volgens ge meentelijk onderwijsconsulent Lex Tigges. Als er niet snel een leerkracht wordt gevon den, schrapt het ministerie de met veel pijn en moeite ge- creeërde arbeidsplaats weer uit de subsidieboeken. Schie dam slaat dan niet alleen een figuur, maar zit dan tevens met het probleem wie de na- tuur-educatie op boerderij Lansbergen gaat verzorgen. Uiterlijk 1 mei moet de vaca ture zijn vervuld. Voor de con sulent wordt dat een harde dobber.„De markt is heel dun", aldus Tigges. ,,De' werkgelegenheid in het onderwijs is op dit moment he lemaal niet zo slecht. Veel leerkrachten die bij het ar beidsbureau als werkloze staan ingeschreven hebben momen teel een tijdelijke baan, hetzij als WPO-er (een werkgelegen- heidsprojekt van het ministe rie), hetzij als invaller op ta melijk langdurige basis. We merken dat bijvoorbeeld aan het feit dat we geen vervan gers kunnen krijgen bij ziekte of verlof op de lagere scho len." Overigens onderstreept Tigges dat de arbeidsmarkt voor on derwijzers op dit moment een tamelijk vertekend beeld ver toont. Veel onderwijzers mo gen dan aan het werk zijn, vaak gaat het om een betrek king met een tijdelijk karak ter. Zo noemt Tigges de WPO „een noodverband", want in feite gaat het wel degelijk om werklozen. De verontrusting dat men geen geschikte kandidaat kan vinden voor het onderricht op de boerderij is daar evenwel niet minder om. Hoewel men het liefst een kandidaat uit Schiedam zou aantrekken, is Tigges ook bereid, een onder wijskracht uit een andere Rijnmondgemeente aan te stel len. Sollicitanten moeten aan een aantal voorwaarden voldoen. Ze mogen niet ouder zijn dan 32 jaar, moeten ingeschreven staan bij het arbeidsbureau en uiteraard over de vereiste di ploma's beschikken. Kleuter leidsters mogen overigens ook solliciteren. Het natuur-educatieve onder wijs op de boerderij begint op 18 april. Dan start het projekt „Nieuw leven bij plant en dier". 'Is er nog veel verschil in de kwaliteit van motorolie?' 'Voornamelijk in de prijs. Kroon olieën en vetten zijn een stuk voordeliger in gebruik'. Auto-onderdelen nodig7 Distriparts heeft 't en helpt u snel. Met raad en daad. Spaart u tijd. Wip eerst aan bij Distriparts. tDe sleutel tot de beste auto- en vrachtwagenonderdelen. Gustoweg 29-31 3029 AR Rotterdam. Telefcon (010) 7397 77. SCHIEDAM Op dinsdag 23 april zal er in het d.c. „De Woudhoek" een informatie- en voorlichtingsmiddag geor ganiseerd worden rondom vei ligheid en onveiligheid voor ouderen in het verkeer. Mid dels het vertonen van dia's zullen er situaties besproken worden. Ook zal er o.a. inge gaan worden op de geschiede nis van het verkeersonderwijs, en wat dit o.a. voor invloed heeft gehad op de verkeers- deelne(e)m(st)ers. Dit alles wordt verzorgd door een con sulent van Veilig Verkeer Ne derland. Aanvang 14.00 uur. Entree gratis. Op vrijdag 16 april zal „De Woudhoek" een optreden van Henri Cordino verzorgen. Sa men met een collega entertai ner zal hij het publiek een on vergetelijke ontspannende avond bezorgen. Aanvang 20.00 uur. Entree 2,50. Op zondag 28 april is het voor de maand april weer de laatste open-huis zondag. Zoals ge bruikelijk staande deuren op deze middag weer open voor een ieder die graag eens een praatje wil maken of een kaar tje wil leggen of zo maar eens langs wil komen om eens ken nis te maken met het diensten centrum. Aanvang 14.00 uur. Entree gratis. Vooral waar het de vogels be treft is een bezoek aan het asiel op het moment alleszins de moeite waard. Sinds de laatste vorstperiode verblijft een buizerd op het asiel, die behandeld wordt voor een vleugelblessure. Verder ver blijven er o.a. torenvalken, bergeenden en brandganzen op het asiel. De in het wild op en rond het asiel voorkomende vogels zijn druk bezig met het treffen van voorbereidingen op het broed- seizoen. De torenvalken, die elk jaar in één van de nestkas ten in de molen broeden, vlie gen af en aan. Op het rietland laten fitis en tjiftjaf zich regel matig zien en horen en ook de futen in de Poldervaart 'zijn druk bezig met het bouwen van hun nest. Regelmatig kan men deze vogels ook zien balt sen. Op de Open Dag zijn meerdere vrijwilligers aanwezig, die de bezoekers het een en ander kunnen vertellen over de op het asiel verblijvende vogels. Uiteraard zal voor zover mo gelijk ook aandacht worden besteed aan de hierboven ge noemde in het wild voorko mende vogels. Philips met computers naar het bedrijfsleven ze wel, die Vol- vofreaks. Die lui, die niets liever doen dan rondrijden in een auto die u en ik allang had den ingeruild voor een moderner type. Al hun vrije tijd en spaarcen tjes gaan zitten in het op de weg houden van de Volvo Amazon. De Delftse student-assis tent bedrijfskunde Willem van Spanje is er zo één. Of de Haagse politieverslag gever Frits Campagner. Radiodiagnost Rob van de Beek uit Nieuw-Vennep ook. Met nog enkele ande ren vormen ze het ART, het Amazon Rally Team, dat zich sinds kort gespon sord weet door Tannoy van Vanessa Sound Sys tems. Momenteel bereiden ze zich voor op de komen de Tulpenralley, die op 13 april rond Barneveid wordt verreden. Vanessa ziet dat breed zit ten. Juist voor deze auto's, want „die klassieke ro buuste Amazon's van die jongens hebben hetzelfde karakter als de luidspre kerboxen van Tannoy. Prachtige vormen en niet kapot te krijgen", aldus de zangeres, die in het dage lijks leven gewoon Conny Zuiver heet en via echtge noot Peter Zuiver uit Voor burg geen onbekende is in de autobranche. Het Amazon Rally Team kortweg ART is blij met de sponsoring van Tan noy loudspeakers. Het team heeft al en eerste seizoen achter de rug. Zes enthousiastelingen van de Volvo V44 Vereni ging, die hun liefde voor klassieke Volvo's paren aan die voor autosport, zaten begin '84 om de ta fel en stonden drie maan den later met drie stan daard, maar volkomen toegeruste Amazon's van pakweg twintig jaar oud aan de start van een na tionale ralleysprint: de ralley in zakformaat die het afgelopen seizoen overal massa's publiek trok. Want ook in Henge lo, Doetinchem, 't Harde en Amsterdam verscheen het trio aan de start. Om met het totale inzet én stijl vrijwel altijd rap aan de finish te verschijnen. Bloeddruk- projekt in Zuid sysriMS Huisartsen-groep de Gorzen uit de Nieuwe Maasstraat heeft daarom samen met alle welzijnsorganisaties in Schiedam-Zuid een Bloed- druk-projekt opgezet. In de periode van 15 april tot 10 mei zullen alle instanties, die ook maar iets met gezond heid te maken hebben, in het teken van de bloeddruk staan. In de praktijk aan de Nieuwe Maasstraat wordt dan de hele dag een video-film gedraaid, er is een kleine tentoonstelling ingericht en een elektrospel met vragen en antwoorden op gesteld, allemaal over bloed druk. Die wordt bovendien van iedere bezoeker die dat wil, vakkundig opgemeten. Ook in apotheek Gouka en bij de Raad voor Bejaardenwerk op de Groenelaan en in het Kruisgebouw op de Westerka de ligt in deze periode allerlei voorlichtingsmateriaal rondom de bloeddruk. In de kapel van de Bethel-kerk in de Nieuwe Maasstraat zijn twee voorlich tingsbijeenkomsten georgani seerd. Een viertal deskundigen zal daar wat vertellen over wat bloeddruk precies is, medicijn gebruik, voeding en ontspan ningsoefeningen. Deze bijeen komsten zijn op woensdagmid dag 17 april van 14.00 tot 16.00 uur en op woensdagavond 24 april van 19.00 tot 21.00 uur. Toegang één gulden, een kop koffie gratis. Dit bloeddruk-projekt is het eerste van een hele serie pro- jekten rondom gezondheid en andere welzijnszaken in Schie dam-Zuid. De wijk mag dan het zo vurig begeerde wijk- en welzijnscentrum niet gekregen hebben, met de komst van Huisartsen-groep de Gorzen lijken alle aktiviteiten, die daar vanuit hadden moeten gaan, toch gerealiseerd te kun nen worden. Philips levert sinds jaar en dag micro-computers aan het be drijfsleven en heeft een uitge breid net van erkende en des kundige dealers in Nederland. Deze dealers hebben boven dien zeer veel kennis in huis over de praktische toepasbaar heid van de systemen en be schikken over een scala aan toepassingsprogrammatuur. Philips en zijn dealers hebben in het voor- en najaar een uit gebreide tournee georgani seerd om in niet minder dan 140 steden en dorpen demon straties te geven van hun com putersystemen en vooral het midden- en kleinbedrijf van advies te dienen. De demon straties worden gegeven in een gigantische demo-bus waarin een aantal systemen gebruiks klaar staan opgesteld. I De bediening van de elektro nische apparatuur en het ge bruik van de programmatuur is dankzij duidelijke handlei dingen in de Nederlandse taal een stuk eenvoudiger gewor den. Men behoeft geen moeilij ke cursus „programmeren" flaeer te volgen om een compu ter toe te passen. Het program ma dat men gebruikt voor zijn werkzaamheden ligt vast op een of meerdere „floppies", in zekere zin vergelijkbaar met gen video- of muziekcassette. Dit progrmma begeleidt de ge- bruiker van stap tot stap met eenvoudige en logische in structies op het beeldscherm en diepgaande computerken nis is volstrekt overbodig. Philips organiseert de tournee onder het motto „Deze bus mag u niet missen" in samen werking met een vijftigtal dealers. Mede gezien hun ken nis van de verschillende bran ches en bedrijfstakken, kan zodoende een grote verschei denheid aan toepassingspro grammatuur worden gede monstreerd. Dit geldt onder meer voor industriële en bouwbedrijven, groothandel en detailhandel, horeca en vervoer/transport, garages, agrarische bedrijven etc. De toepassingen worden gede monstreerd op de Philips Per sonal Computers P3100, P2000C en P3800; deze laatste kan met acht werkstations werken, die ook onderling kunnen communiceren. Ook de tekstverwerker P5020 komt in de bus. De demonstraties zijn steeds van 10.00 tot 17.00 uur. De Philips promobus is op 12 april in Schiedam. Het plaatselijke bedrijfsleven is telefonisch al op de hoogte gebracht van de komende demonstraties, maar om het geheugen van de onderne mers wat op te frissen zal een aktief promotieteam die dag nog eens extra de aan dacht vragen voor de bus, die de gehele dag gestatio neerd wordt op het stadserf, tussen de ruine en het stads kantoor. Teamcoördinator Willem van Spanje: „Het afgelo pen seizoen was aftasten. Het valt natuurlijk niet mee om temidden van moderne ralleykanonnen mee te draaien. Maar we hoeven niet als eerste te eindigen. Het gaat erom te laten zien dat de Volvo Amazon zijn ralleyverleden niet is ver geten. In de jaren zestig draaiden ze vooraan mee. We hebben er zelf met ons zessen enorm lol in. Het is pure hobby. Met een beet je liefde, natuurlijk. Want al gaan we zo hard moge lijk, we ziin wèl zuinia od

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 3