„Posthoorn wil voor een dubbeltje op de eerste rang" WATERWEG Schiedamse politie wint eigen toernooi Twee jaar voor drie ton en auto Goede opkomst Jeugdland DE HAVENLOODS Buurtvoetbaltoernooi in Schiedam Noord f Raadselachtig ongeluk met bromfietser i III! Onbekend Bescheiden Dubbeltje Kunstmest Distriparts. Denkfout HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 APRIL 1985 PAGINA 15 tMwmr Het Nieuwe S? SjÉiik resetingen voor I e Commissaris van politie Piet van den Hengel rijkt de prijzen uit. SCHIEDAM Stelling: de gemeente Schie dam heeft wel een wethouder mediazaken, maar het bijbehorende beleid ontbreekt. Nu politiek en techniek mogelijkheden hebben geschapen voor lokale radio en televisie, kan een plaatselijke Medianota geen kwaad. Twee dingen staan er op het spel: de informatie voorziening, en gemeenschapsgeld. Welke in formatie gaan de Nieuwe Media verzorgen, en wat mag dat kosten? MÈhtè Raadsleden bekeken vorige week een promotiefilmpje van de Stadsomroep Schie dam. De Stadsomroep Schiedam wil een „aanvullende funktie" op de lokale pers. De Schiedamse politiek heeft zich nog maar nau welijks met dit vraagstuk beziggehouden. De moei zame manier waarop in Schiedam een lokale ra diozender van de grond komt, toont dat overdui delijk aan. SCHIEDAM Ondanks het slechte weer hebben meer dan 700 kinderen aan de diverse paasakti- viteiten van Jeugdland deelgenomen. Modehuis Slot heet u van harte welkom op het Oranjefeest ter gelegenheid van Koninginnedag. Traditiegetrouw bieden wij u een Oranjebitter aan, terwijl u tijdens dit modefeest tevens kunt profiteren van onze jubileum- ^=rr^====r^=:=)'1 aanbiedingen, die te herkennen (C~__ zijn aan de oranje en rood-wit- blauwe labels. U komt toch ook even langs. Van donderdag 25 tot en met maandag 29 april a.s. ra a> e X g UI <2 co <0 ra put RANDSTAD-EDITIES 'TOPPERS' TELEFOON 070 19 02 24 Postb. 5825, 2280 HV Rijswijk IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIXIIIIIIIIIIIII Wie betaalt de Stadsomroep H Fw;.fw;td •tsUimea Kwefcfce» *9 •T" Hertog; l ital Wgiersporter zHt' Kolbrwj wmmsussw! «mmtmarvi «HHH WMHNEUSBIiMfl Ylil.IHVRKT OP UESVÖ-l) Yaa'tOft - :r. HART VAN OfZf I KRANT. i *rwv» vnotw wtxt I fNDEZE KRANT ;*v 'klfclflA' u/iutinf«kn«tUA„- I 'Mï'ïZüi s&SS3! SCHIEDAM Het negende politie-zaal voetbal toernooi, ge organiseerd door de Schiedam- se Politie Sport Vereniging (SPSV), is verrassend gewon nen door het tweede team van de organiserende vereniging. De finalewedstrijd tegen Stra- gero (strafgevangenis Rotter dam) eindigde in een gelijk spel 22, waarna drie straf schoppen de beslissing moeten brengen. De SPSV reserves scoorden hieruit twee keer, terwijl Stragero maar één keer het net wist te vinden. Het team van Voorburg ein digde op de derde plaats, door in de kleine finale Wassenaar, eveneens met strafschoppen, te verslaan. Het eerste team van de Schiedamse politie ein digde op een zesde plaats, na dat zij door hun eigen clubge noten (SPSV 2) met 20 wa ren verslagen, waardoor een fianleplaats de mist in ging. De winnaar van vorig jaar, Rijks politie De Lier, eindigde op een dertiende plaats. De sportiviteitsprijs, die was geschonken door de commissa ris van de Schiedamse politie Piet van den Hengel, is ge wonnen door het team van de Schiedamse brandweer. De organisatoren Arno Hen- nink en Ed Batenburg kunnen terugkijken op een'geslaagd en sportief verlopen toernooi, dat in goede banen is geleid door de scheidsrechters, Synke, Schouffoer en Van den Berg. SCHIEDAM Op initiatief van de Stichting Samenle vingsopbouw Schiedam Noord eb met medewerking van de voetbalvereniging DHS zal er 'vanaf maandag 20 mei tot en met donderdag 30 mei een buurtvoetbaltoernooi voor se nioren worden gehouden op het complex van DHS in sportpark Kethel. Om dit evenement te doen sla gen worden voetballers opge roepen die een steentje willen bijdragen in de organisatie. De medewerking zal bestaan uit het formeren van een elftal uit wijk- of woonomgeving. Dit jaar zal er getracht worden met acht elftallen te starten, verdeeld in twee poules. Met kruisfinales en finalewedstrij den zullen alle elftallen vijf wedstrijden spelen. De organisatie wil graag een voorzetje geven in verband met de mogelijke wijken waarvan verwacht wordt dat zij wel een elftal op de been kynnen brengen, zoals; Bij dorp, Tuindorp, Botenbuurt- /Scheepvaartweg, Groenoord, Woudhoek, Z-flats, Groenoord Zuid en gastheer DHS. Het is beslist niet de bedoeling dat alleen uitgelezen voetbal lers aan dit evenement deelne men. Ook vaders die hun voet balschoenen al weer enige tijd aan de wilgen hebben hangen, zijn van harte welkom. Er zal op twee velden gespeeld worden, op elk veld vinden twee wedstrijden plaats per avond, die elk twee maal 25 minuten zullen duren. Aan vang van de wedstrijden is ze ven en acht uur. De speela vonden zijn 20 tot en met 23 mei en 29 en 30 mei. Voetballers die het voortouw willen nemen of zij die graag meedoen, ook uit niet genoem de wijken, kunnen nadere in formatie inwinnen bij de SSSN telefoon 702207 (Adrie Notenboom) overdag vanaf tien uur, of bij de coördine rend beheerder Gem. Wijkac- commodaties, telefoon 701049 (Cees de Veld). Beide kan men vinden in het wijk- en ont moetingscentrum De Blauwe Brug. In maart verklaarde de ge meenteraad de Stadsomroep Schiedam representatief. Dat wil zeggen dat deze organisatie voldoende maatschappelijke groeperingen vertegenwoor digt, om bij minister Brink man (WVC) een zendvergun ning aan te vragen. De raad liet die verklaring als hamerstuk passeren. Met een stilzwijgende instemming was voor de politiek de kous af. Geen enkele partij vroeg naar eventuele financiële gevolgen. Die zijn er uiteraard wél, al was het alleen maar omdat de zelfde gemeenteraad iedere verhoging van het kabeltarief onverantwoord vindt. Als een opslag op het cai-abon- nement wordt uitgesloten, welke mogelijkheden blijven dan over? De raad kan de al ternatieven tellen op de vin gers van één hand: giften, con tributies en donaties, reclame, of een flinke bijdrage uit de gemeentelijke middelen. De meeste partijen doen medi azaken in hun programma met een paar woorden af, of laten het hoofstuk helemaal onbe sproken. Wat de kijker/luisteraar wil is onbekend, en ook nooit onder zocht. Dat bleek toen in janua ri het kabeltarief werd ver hoogd en de gemeente een nieuw programmapakket sa menstelde. Wethouder Chris Zijdeveld verdedigde het ge wijzigde aanbod met de op merking: „We gaan af op wat we denken dat het publiek in teressant vindt. Kiezen is altijd nattevingerwerk". Datzelfde nattevingerwerk lijkt nu een overheersende rol te spelen bij de totstandko ming van een lokaal radiosta tion. De vraag of de bevolking er wel belangstelling voor heeft, en bereid is er voor te betalen, is door de politiek tot nu toe niet gesteld. De raad laat alle beslissingen over aan Herman Posthoorn (de bewuste wethouder media zaken) die naar eigen believen de formulering kan invullen dat ,,de totstandkoming van een lokale omroep zal worden bevorderd" (de bekende me dia-passage uit het college werkprogramma). Tienduizend gulden per jaar - meer wil Posthoorn niet uit trekken voor de Stadsomroep. Meer is voor een omroep van bescheiden omvang volgens de wethouder ook niet nodig. De Stadsomroep, die in haar eer ste begroting een startkapitaal noemde van ruim een ton, moet maar een samenwer kingsverband aangaan met de Ziekenomroep Schiedam. De ZOS immers beschikt over een complete studio (dat spaart de aanschaf van kostbare ap paratuur uit) en wil misschien best met de Stadsomroep in zee, omdat onder die paraplu meer luisteraars bereikt kun nen worden. Bij de %OS kan de Stadsom roep wellicht ook wat ervaring opdoen. Want over ervaring beschikt de staf van de Stad somroep, die geheel uit vrij willigers bestaat, nog niet, de ex-medewerkers van de voor malige piraat Boemerang daar gelaten. „Posthoorn wil voor een dub beltje op de eerste rang zitten", zegt de Schiedamse radioma ker, suggererend dat de wet houder natuurlijk baat heeft bij een zender die op gezette tijden bereid is, gemeentelijke informatie te verspreiden. Posthoorn zegt echter, voor zijn tienduizend gulden geen enkele tegenprestatie te ver langen. Hij wil te zijner tijd best boodschappen doorgeven via de radio, maar dat kan al leen na goedkeuring door de Programmaraad van de Stad somroep. En in dat orgaan heeft Posthoorn geen enkele zeggenschap. Maar als de gemeente zonder bijbedoelingen een nieuw me dium subsidieert, waarom dan niet een zelfde bedrag ver strekt aan alle in Schiedam verschijnende kranten? „Nogal wiedes", antwoordt de wet houder, „de kranten krijgen landelijk gezien al subsidie op de papierprijs". redaktie). Ge Brouwer heeft zo zijn be denkingen tegen subsidiering SCHIEDAM Peter van Velzen, de veelgevraagde centrumspits van de Schiedamse eerste divisie vereniging SVV, heeft de finitief gekozen voor de Waalwijkse eerste divisie verengiing RKC. Deze vereniging, waarvan het eerste elftal dit jaar met groot succes uitkomt in deze eerste divisie, bood Peter van Velzen een tweejaarlijkse kontrakt voor maar liefst 300.000 en een auto gratis. Afgelopen zaterdag liet Van Velzen de grote fi nanciële man achter de schermen bij SVV (shirt sponsor Hans van Heels- bergen) weten niet op het aanbod van SVV in te wil len gaan. Een groep spon sors achter SVV had hem ook een niet onaardig aan bod gedaan. Daar wilde men Peter van Velzen vastleggen voor één jaar tegen een bedrag dat schommelt tussen de 100.000 en 150.000. SVV ontvangt, gezien het kontrakt met Peter van Velzen, niet meer dan 50.000 transfergeld, ove rigens een niet onaardige jaarwinst aangezien hij aan het begin van het sei zoen 1984-1985 van de amateurvereniging derde klasse Olivia uit Pijnacker was overgenomen voor 3.000. Met het ondertekenen van het RKC kontrakt maakt Van Velzen en zijn Utrechtse zaakwaarnemer Arno van de Heuvel een eind aan het veelvuldig gissen. Voor Van Velzen, die 26 jaar en met 25 doelpunten de topscorer van de eerste divisie is, stonden ere en eerste divisieverenigingen flink met de geldbuidel te rammelen. Achtereenvol gens toonden belangstel ling: Sparta, Roda JC, For- tuna Sittard, FC Den Haag, Cambuur en RKC. Laatstgenoemde heeft dan de strijd gewonnen met wat in voetbaltermen heet een zeer vet kontrakt. Siem Sleutelaar en Mare Monteur. "n Fijn vooruitzicht, met de caravan op vakantie'. "n Veilig achteruitzicht met Hella caravanspiegels aan de auto'. Auto-onderdelen nodig? Distriparts heeft 't en helpt u snel. Met raad en daad. Spaart u tijd. Wip eerst aan bij Distriparts. De sleutel tot de beste auto- en vrachtwagenonderdelen. Gustoweg 29-31 3029 AR Rotterdam. Telefoon (010) 739777. van de Stadsomroep. Brouwer, partijgenoot van Posthoorn èn fraktievoorzitter van de PvdA in de gemeenteraad, vindt sub sidie „net kunstmest. Als je het teveel gebruikt, wil er op het laatst niks meer groeien". Waarmee de PvdA-voorman wil zeggen dat de Stadsomroep zelf maar voor haar bestaans middelen moet zorgen. Welke middelen zijn dat dan? Met giften en donaties alleen zal het niet lukken, erkent Brou wer. Reclame dan, als dat ten minste wordt toegestaan door de Medianota van minister Brinkman. Brouwer is daar niet zeker van. Maar mag het wél, dan komt volgens hem de positie van de pers in gevaar. De kranten krijgen dan te ma ken met een teruglopende ad vertentieomzet. En dat kan nare gevolgen heb ben voor de nieuwsvoorzie ning in Schiedam. Lezers van de dag- en huis-aan-huis-bla- den zouden op den duur van nuttige informatie verstoken blijven. „Een ontwikkeling die ik zeker niet zou willen aan moedigen". Brouwer wil zelfs overwegen, reclame op de plaatselijke zender te verbie den, als de kranten daardoor in gevaar zouden komen. Posthoorn noemt dat een denkfout, want de gemeente heeft hier helemaal niets te verbieden, zelfs al is zij (in de persoon van de Openbare Nutsbedrijven) exploitant van het kabelnet. Wie bezwaar heeft tegen de inhoud van toe komstige radioprogramma's, zal zich tot de rechter moeten wenden. De vraag wie de Stadsomroep gaat betalen, wordt groten deels binnenskamers afgehan deld. Het reclamefilmpje dat de Stadsomroep vorige week in het stadskantoor aan de raadsleden vertoonde, maakte gewag van een „aanvullende funktie" die de radio naast de kranten krijgt. Maar geen woord over de beurs waaruit deze extra neiuwsvoorziening moet worden betaald. Wie een dagblad leest, betaalt abonnementsgeld. Wie aange sloten is op het kabelnet, be taalt het vastgestelde tarief. Wie naar Hilversum luistert, of 's avonds Nederland 1 of 2 aanzet, betaalt kijk- en luister geld. Zou de Stadsomroep Schiedam dan gratis en voor niets in de huiskamers komen? Peter de Lange Schaakkampioenschap Na de tweede ronde van het jeugd-schaakkampioenschap van Schiedam staat Leo Stee noven alleen op kop. Als enige heeft hij zijn beide partijen ge wonnen. Hij won nu van Ivo Lucas via een openingsvariant die Ivo niet kende. Na vier zetten stond Leo al gewonnen. Een gevoelige klap voor Ivo, die toch één van de titelkandi daten is. Damkampioenschap Met nog één ronde te spelen in het damkampioenschap van Schiedam, lijkt Wim Vrijland kampioen te worden. Hij won van Piet Meinster, terwijl Ron Heusdens de twee resterende partijen wint, heeft Wim Vrij land aan remise genoeg om op grond van SB punten de titel te krijgen. Diplomazwemmen In zwembad Zuid zijn weer di ploma's behaald bij het zwe- mexamen. Als jury waren aan wezig Martin Baron en Marcel de Roo. Alle 49 kandidaten zijn geslaagd, te weten: Diploma A: Francoise Buite laar, Mevr. Clausen, Renate Dingenouts, Vera v.d. Does, Caroline vd. Eijk, Marcel v. Eijk, Giel-Jan Fransen-Daal- meijer, Geoffrey Harreman, Simon de Hartog, Bas Hen- nink, Yvonne Hoorman, Eve lien Janszen, Cindy Kop, Den nis Koster, Mevr. T. de Koster, Jens Malipaard, Feisal Mellou- li, Martijn de Neve, Jenske Poots, Lesley Quadt, Irsis Spruijt, Ernst van Velzen, Ma- rietje Vervaart, Bram Visser Jasper Voskuilen, Jessica Ster ken, Jeroen Teschmacher. Diploma B: Dennis van Aken. Evelien Brus, Joyce Bunte. Nancy van Dijk, Marcel van Dommelen, Mario van Eijk Elena Gelissen, Alexander v.d. Graaf, Geraldine Harmsen, Eli den Hartog, Marielle Koever mans, Mevr. Lomé, Debby Martens, Olaf Meulstee, Kevin den Ouden, Mark Schepen, Claudia Schouwenburg, Paul Verboom, Barbara Vermeer, Mascha Vieselman, Pascal Wolterman, Jim Prins. SCHIEDAM Een nogal raadselachtig ongeval in Groe noord waarbij een 18-jarige bromfietser ten val kwam, heeft de politie doen besluiten, op zoek te gaan naar getuigen. Het ongeluk gebeurde op maandag 15 april op het Griegplein, omstreeks tien uur 's avonds. De bromfietser ging onderuit zonder dat er andere weggebruikers in de buurt wa ren. Hij werd met enkele builen en schrammen naar het zieken huis gebracht, maar wilde zich pas laten verbinden nadat hij de brommer in een kelder had gestald. De bromfiets bleek niet zijn eigendom. De eige naar, die bij de politie bekend is, heeft geen aanklacht inge diend. Wie nadere inlichtingen kan verschaffen over dit incident, wordt verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. Bij de kreativiteit was dit keer vooral veel belangstelling voor het maken van vliegers, siera den en allerlei leuke dingen van piepschuim zoals robotten, boten, treinen, vliegtuigen etc. De nieuwe opzet van de spel- circuits waarin o.a. een speur tocht door de wijk is opgeno men waardoor de kinderen nog intensiever bezig zijn is bijzonder enthousiast door de jeugd ontvangen. De kindervoorstellingen wer den zoals gewoonlijk druk be zocht. Clown Luko oogstte veel succes met zijn vele grap pen en grollen, Theatergroep toi, toi, toi, kreeg heel veel handen op elkaar bij de opvoe ring van „Mickey Mouse" waarin heel veel ballet ver werkt was en Het Limburgs Jeugdtoneel sloot Jeugdland af met het prachtige sprookje „Alladin en de wonderlamp" in het Passage Theater. ORANJEFEEST BH MODEHUIS SLOT A Gerrit Oudijk uit Wad- dinxveen heeft er zélf een zeer mooie naam voor bedacht.Oplich- ters, noemt hij de (meestal jonge) men sen, die zijn nieuwste vinding in zo'n beetje half Europa al hevig aan het toepassen zijn. Op een T-shirt, een broek, gekke pet, hoed of zelfs je schoenen 'verf' je uit een plastic flesje met een heel slim puntje letters of figu ren. Hoe gekker, hoe be ten Kom je daar dan mee on der 'black light', zoals dat in disco-termen heet, dan licht je schilderwerk letter lijk op. 't Lijkt wel neon, zo fel is het met dat fluorise- rende effekt. 'Don't touch me' had bij voorbeeld een meisje in Engeland op haar T-shirt geschreven, maar dat 'raak me niet aan' bleek al heel gauw een fel in hét oog lopende uitnodigings- -kreet. 'Poen' was iemand zo ori gineel om op de achterzak van z'n broek te 'neonnen' wat gelijk neerkwam op een onvermijdelijk aantal rondjes. Zó pittig loop je er mee in de kijkerd. Opvallen via oplichten. Discotex, noemde de fantasievolle Waddinxvener Gerrit Ouddijk zijn vinding, door Salda BV uit deze plaats in zeven modek leuren op de markt ge bracht. We kennen rolhorren. En hordeuren. Zelfs rolhordeuren. Nu is er ook zo'n rolhordeur voor caravans en dat is niet alleen mug- en vliegenwerend, maar ook nog handig. De rolhordeur wordt vertikaal naast de ingang bevestigd, (binnen of buiten) waarna men niet veel meer ziet dan de blank aluminium houder. Als een gewone schuifdeur trekt men de rolhordeur voor de opening, met een simpele handbeweging haait men vervolgens de rol uit de houder om deze voor de opening van de caravan te schuiven. Eenmaal dichtgetrokken over de onder en boven bevestigde rail, kan geen mug de caravan meer in. Slechts twee schroeven zijn nodig om de rolhordeur op te hangen. De vondst is van J. van Zoest BV uit Lekkerkerk (tel. 01805-2344), de naam van de deur: Fikszo. De vinding past vrijwel overal tot een maximum van 70 cm. breed en 178 cm. hoog.

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 15