Nieuwe I M Rehoboth Mavo vernieuwd Werkloosheid daalt Schiedam: geen geld voor baanrenovatie op Zestienhoven In't kort RANDSTAD EDITIES IN KRANT J*n en V Fietsgraveren kan weer Stadsblad &%4 U Succes voor Harpe Davids HBS$ olorcenter RADIO ABA Een week onder ZEIL voor WEINIG SPEERPUNT- acties prikten JUMBO A WOENSDAG 22 MEI 1985 - NR. 40 OPLAGE 38.845, 37e JAARGANG SCHIEDAM Vrij dag 24 mei wordt we derom een deel van het spoorwegviadukt aan de Nieuwe Dam- laan in gebruik geno men. Voor het auto verkeer, dat tot nu toe door de zijtunnels (eigenlijk bestemd voor fietsers) werd geleid, wordt vrijdag de middentunnel opengesteld. Nog drie nachtjes slapen en er gaat iets bijzonders gebeuren op De Dam bij het; Het bekladde en beschadigde Heilig Hart beeld wordt opgeknapt op kosten van de parochie. Dit weekeinde is er in de Wilgenburg een vlooienmarkt om het benodigde geld bijeen te krijgen. T.V DEFEKT? De Rehoboth Mavo, gezien vanaf de Nieuwe Haven. Directeur Egas: „Onze school is geen pretinstituut. Er wordt gewoon degelijk gewerkt, maar wel in een ge moedelijke sfeer". SCHIEDAM De Vere niging voor Christelijk Onderwijs in Schiedam heeft maandag de geheel gerenoveerde Rehoboth Mavo aan de Lange Kerk straat officieel in gebruik genomen. WATERWEG NOORD De werkloosheid in het distrikt Waterweg Noord (Schiedam, Vlaardingen en Maassluis) is de maand april wederom gedaald. Ook de werkloosheid on der jeugdigen blijft dalen. Het aantal bij het arbeids bureau gemelde vakatures is na een aantal maanden van stijging in april fors teruggelopen. De ontwik keling in de eerste twee weken van mei (ruim 100 gemelde vakatures) laat echter zien dat het een in cidentele inzinking be treft. De trend blijft wat dat betreft hoopvol. MOOI MEEGENOMEN ONDERDELEN SCHIEDAM Twintig miljoen gulden voor de reno vatie van een start/landingsbaan op het Rotterdamse vliegveld Zestienhoven vindt de gemeente Schiedam een onverantwoorde uitgave. Schiedam blijft bij haar standpunt, dat Zestienhoven binnen afzienbare tijd moet worden opgeheven om ruimte te maken voor wo ningbouw. EEN KOMBINATIE VAN 40 LOKALE HUIS-AAN- HUISBLADEN IN ZUID HOLLAND MET EEN WEKELIJKSE TOTAAL OPLAGE VAN RUIM 1,2 MILJOEN EXEMPLAREN Middentunnel viadukt vrijdag in gebruik Het eerste gedeelte van de ongelijkvloersekruising is daarmee voltooid. In een later stadium volgt nog de opening van de trambaan in het viadukt. Voordat de automobilisten van de nieuwe weg gebruik gaan maken, maakt een aan tal stadsbestuurders een eer ste rit door de tunnel. Dat gebeurt donderdagavond rond zeven uur. Een bus met leden van de gemeenteraad vertrekt dan vanaf het Rijn mondhotel voor een feeste lijk tochtje door het via dukt. Het werk aan de onderdoor gang nadert inmiddels zijn voltooiing. Als de zijtunnels vrijdag vrij zullen zijn van au toverkeer, worden eerst deze delen van het projekt afge bouwd. Eerst wordt de westelijke zij tunnel onderhanden genomen, aan de kant van de Van Ho- gendorpstraat. Voetgangers en (brom)fietsers moeten dan zo lang van de oostelijke tunnel (zijde Schimmelpenninck- straat) gebruik maken. Is de westelijke zijtunnel ge reed, dan wordt het langzame verkeer hierheen omgeleid, en kan de tunnel aan de overzijde worden afgebouwd. Singelkerk wil beeld niet kwijt SCHIEDAM Wat doe je als een dierbaar beeld zoda nig beschadigd is, dat het op de verkeerde manier onder de aandacht komt? Twee keuzemogelijkheden: het stilletjes verwijderen, of et a poging wagen het te restau reren. De parochianen van de Singel kerk hebben na enig aarzelen voor het laatste gekozen. Zij vinden dat het Heilig Hart beeld vóór de kerk niet mag verdwijnen, hoe „verinne- weerd" het ook is. Het beeld van Onze Lieve Heer, die de armen wijd uit spreidt in een zegenend gebaar is inderdaad ernstig bescha digd, maar een kunstenaar kan het volgens Monumenten zorg met een beetje moeite en vakmanschap snel weer in de oorspronkelijke staat herstel len. De parochianen is daar veel aan gelegen, want het beeld waarvan één hand is afgebro ken, de andere hand enkele vingers mist en dat bovendien met verf is beklad, is al gerui me tijd onderwerp van ge sprek. A. van der Zwan, die sinds kort ter kerke gaat in deze pa rochie St. Liduina en O.L.V. van de Rozenkrans, vroeg de mening van pastoor P. M. Vis- mans, die het ontluisterde beeld eigenlijk ook „geen ge zicht" vond. „Zo kunnen we het niet la ten", aldus de pastoor. Een pa rochiaan die aanbood het kunstwerk te restaureren, kreeg echter te horen dat Mo numentenzorg daarvoor de aangewezen instantie is. De gelovigen moeten dan wel zelf het geld voor de restaura tie bijeen brengen. Dan toch maar liever de sloper verwitti gen? „Nee", zegt pastoor Vismans beslist. „Voor veel Schiedam mers houdt dit beeld herinne ringen in aan vroeger jaren. Het neemt zo'n emotionele plaats in, dat je het niet kunt weghalen". Om de huidige en zo mogelijk toekomstige generaties van het beeld te laten genieten, gaat de parochie van de Singelkark geld inzamelen voor de restau ratie. Om het kunstwerk, dat uit de jaren dertig dateert, op te knappen is ongeveer drie duizend gulden nodig. Met een vlooienmarkt in zaal de Wilgenburg (achter de kerk) hopen de parochianen op 1 en 2 juni voldoende con tanten binnen te krijgen. Wie voor dit doel spulletjes wil af staan, kan zich in verbinding stellen met A. van der Zwan, telefoon 737701. Overigens heeft pastoor Vis mans ook voor het kerkge bouw zelf een beroep moeten doen op Monumentenzorg. Of schoon er tot in de jaren ne gentig geen grote bedragen be schikbaar worden gesteld, heeft deze overheidsinstantie de parochie verblijd met een kleine subsidie voor restaura tie van toren en dak. Met dit geld worden nieuwe leien op het dak van de uit 1881 stammende kerk gelegd. Het restant gaat op aan uit hakken en opnieuw voegen van de toren. Wij helpen direktl Videospecialisten i Tel. 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting «ft- SCHIEDAM Het projekt fietsgraveren, dat eind vorig jaar van start is gegaan en dat er tot op heden voor zorg heeft gedragen dat er in Schiedam inmiddels ruim 9000 fietsen zijn gegraveerd, is na een kor te winterstop weer begonnen. Sinds kort wordt 'weer iedere woensdagmiddag gegraveerd in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein (van 13.30-15.30 uur). Vanaf vrijdag 24 mei wordt er van 10 uur 's ochtends tot 2 uur 's mid dags gegraveerd op de Grote Markt, naast het oude stad huis. Bezoekers van de week markt zijn dan in de gelegen heid om daar hun postcode en huisnummer in hun fiets te la ten graveren. Buiten deze twee lokaties kqnt u ook te recht bij de volgende rijwiel handelaren: „De Favoriet", Mgr. Nolenslaan; „Motorhan del Nieuwland", Dr. Wibaut- plein; „Rijwielhandel Hopp- stein" Dam; „Rijwielhandel Schrauwers" Broersveld; Tweewielerpaleis van Riet schoten", Prof. Kamerlingh Onneslaan. Overigens kan het projekt fietsgraveren nog altijd en thousiaste vrijwilligers gebrui ken die enkele uren per week de huidige ploeg vrijwilligers willen ondersteunen. Zij kun nen zich aanmelden bij de Trechter, Broersvest, tel. 265255 en vragen naar Piet Volgens schema moeten beide tunnels omstreeks half juli klaar zijn. De verbinding tus sen Schiedam Noord en het centrum is dan zowel voor het autoverkeer als het langzame verkeer volledig hersteld. Laatste onderdeel van het pro jekt is de ingebruikname van de trambaan. Vermoedelijk in september zullen de eerste trams over dit deel van de Nieuwe Damlaan rijden. Er zijn 22 werklozen bij het Gewestelijke Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord uit geschreven. Deze daling betrof grotendeels mannen (146); vrouwen (76). Er lieten zich 609 mensen als werkloos in schrijven in april. Het aantal uitschrijvingen bedroeg 831. De openstaande vraag van de werkgevers is iets gedaald van 354 in maart naar 338 in april (-16). Gedurende deze maand zijn in totaal 157 vakatures in gediend (in maart 270). De werkloosheid uitgedrukt als percentage van de afhan kelijke beroepsbevolking be draagt nu voor mannen 11,4% (was 11,7) en voor vrouwen 15,0 (was 15,4). De werkloosheid in de bouw nijverheid blijft dalen, (-35) vorige maand stonden er 645 personen ingeschreven. Deze maand 610. Het aantal gemel de vakatures bedroeg 17, dat is t.o.v. vorige maand een daling van 5 vakatures. De maand mei geeft een flinke daling te zien in de werkloos heid in de metaalsector. Vori ge maand nog 1272 personen deze maand 1235 personen (- 37). Het aantal gemelde vaka tures bedroeg 50, dit is verge leken met vorige maand 'n daling van 57 vakatures. De werkloosheid onder het handelspersoneel is iets afge nomen (-8), vorige maand wa ren er 1176 personen inge schreven, deze maand 1168. Het aantal gemelde vakatures is met 1 vakature gestegen nu 13, vorige maand 12. De daling bij kantoorpersoneel blijft doorzetten, in maart nog 1778 personen, deze maand 1722 personen (-56). Het aantal gemelde vakatures is t.o.v. vo rige maand gedaald van 35 naar 18 deze maand (-17). Ook de werkloosheid onder werkzoekenden jonger dan 23 jaar is opnieuw verminderd. T.o.v. maart bedraagt deze af name 141 (4,95%) 5.0%. Vorige maand bedroeg het percentage jeugdigen jonger dan 23 jaar 30%. Ultimo april 29,2%. deze week: KTdagelijks verse eieren van „blije" vrije kippen 2.75 nu 2.25 Amandeltaartmeel met garneeramandelen 4.30 nu 3.80 3 Kleur Grutterij in de Walvismolen Westvest, Schiedam voor stofzuigers koffiezetters wasautomaten koelkasten BROERSVELD 11 SCHIEDAM Een vernieuwd vliegveld zal in bepaalde noordelijke wijken van Schiedam voor ontoelaat bare geluidshinder zorgen. Maar dat is niet de enige reden waarom Schiedam zich verzet tegen nieuwe investeringen op de Rotterdamse luchthaven. Schiedam gelooft dat Zestien hoven altijd een noodlijdend vliegveld zal blijven, omdat concurrentie met Schiphol op den duur niet is vol te houden. Volgens het Schiedamse ge meentebestuur is Nederland gewoon te klein om er diverse peperdure vlieghavens op na te houden. „Een gerenoveerd Zestienho ven zal het vluchtenpakket van Schiphol nadelig kunnen beïnvloeden. Immers twee vliegvelden op een betrekke lijk geringe afstand van elkaar zullen in marktwaarde dalen wanneer zij beide vluehten verzorgen naar één bepaalde bestemming", schrijven B en W van Schiedam aan het Rot terdamse college. Rotterdam kan haar geld en energie beter steken in ont wikkeling van haar havenbe- leid. „Promoot luchthaven Schiphol -dankzij grote finan ciële offers goed bereibaar via de Schiphol-lijn- ook voor onze regio in samenhang met Rotterdam als grootste wereld haven. Zowel uw gemeente als Schiphol zullen daarvan de vruchten plukken", zo luidt het advies van het Schiedamse gemeentebestuur aan haar Rotterdamse collega's. SCHIEDAM Reeds een aan tal jaren hebben de majorettes, minirettes en de drumfanfare van de chr. muziekvereniging „Harpe Davids" achtereenvol gens meegedaan aan het mars- show- en majorettenfestival te Maassluis. Ook dit jaar werd acte de pré- fcence gegeven tijdens boven genoemd festival in de Wet houder Smits Sporthal te Maassluis. De vereniging heeft ook dit jaar een goede indruk achtergelaten en er werden een aantal prijzen behaald. De puntentotalen leverden voor de minirettes, majorettes en de drumfanfare resp. een 2e en twee le prijzen op. Op z'n minst wordt voor een vol gend festival naar eenzelfde resultaat gestreefd. Inlichtingen over de aktivitei- ten van Harpe Davids: tele foon 265993 of 704917. De school moest worden opge knapt toen het bestuur besloot, de vestiging van de Mavo aan de Tuinlaan op te heffen. Re novatie van dit gebouw had tussen de anderhalf a twee ton moeten kosten. In april verkasten leerlingen en docenten naar de „over kant", waar zij de beschikking hebben over tien moderne lo kalen, volgens direkteur J. Egas precies voldoende voor de circa 150 leerlingen. Met de verhuizing is de Reho both Mavo aan een nieuw tijd perk begonnen. Hoewel de te rugloop van het aantal leerlin gen ook deze school zorgen baart vooral in de brugklas sen is de teruggang duidelijk merkbaar zien bestuur en direktie de toekomst zonnig in. „Veel ouders preferen onze Mavo boven een grote scho lengemeenschap", aldus direk teur Egas. „Leerlingen ver drinken niet bij ons, er heerst een gemoedelijke sfeer. Sinds hij bij u op school zit, zingt mijn zoon weer aan tafel, zei een moeder onlangs". Aangetrokken door het chris telijke en degelijke karakter van de Rehoboth Mavo, ko men ook veel leerlingen uit Vlaardingen. In die stad, waar men voor een Mavo-opleiding enkel op twee scholengemeen schappen terecht kan, stelt men duidelijk vertrouwen in de onderwijsformule van de heer Egas en zijn staf. SCHIEDAM -1- In vrouwe nontmoetingscentrum Barrika aan de Lange Kerkstraat houdt de werkgroep Vrouw en Arbeid, Nw. Waterweg Noord, op 28 mei een themaa vond onder het motto „Vrou wen, meiden en technische be roepen". Met film, een toneel- act en veel informatie over studiemogelijkheden e.d. Aan vang acht uur, toegang gratis. Eind september begint de EHBO vereniging St. Liduina in Kethel een geheel ver nieuwde cursus eerste hulp bij ongelukken, met speciale aan dacht voor sportongevallen en ongelukken thuis en op va kantie. Inlichtingen: tel. 706244, 711080 en 706303. De wijkpost oost van de stich ting Raad voor het Bejaar- denwerk, Lorentzlaan 32 is tot en met 24 mei gesloten. Oude ren uit de wijk oost kunnen op dinsdagmorgen 28 mei weer op het spreekuur van 8.30 tot 10.00 uur terecht. In dringende gevallen kan men kontakt opnemen met het stedelijk bureau van de Stich ting Raad voor het Bejaarden- werk, tel. 731976. Vrijdag 24 mei om half tien 's avonds gaat in gebouw de Teerstoof een Pinksterweek end van start, georganiseerd door de Filmclub Schiedam. De FS draait t/m maandag 27 mei 6 films. Een passe-partout kost f 12,50, losse kaartjes 3,50. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 1