>s. 'M HUURSUBSIDIE Algemeen Inkomen Huurprijs Hoogte inkomen en huur Hoogte subsidie Overschrijding huurgrens Verhuizing/passende woonruimte Algemene wenken Formulieren Uitbetaling Bescheiden Zonder deze papieren kan uw aanvraag niet in behandeling worden genomen! HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 22 MEI 1985 PAGINA 25 J Dit is een pagina van de Gemeente Schiedam. Samenstelling: Bureau Voorlichting Deze informatie gaat over huursubsidie. In deze informatie vindt u de belangrijkste regels, zoals die voor het tijdvak 1 juli 1985 tot 1 juli 1986 gelden voor nieuwe aanvragen. Dus voor hen die tot nu toe geen huursubsidie krijgen. Heeft u nu reeds huursubsidie, raadpleeg dan de toelichting, die bij het aanvraagformulier gevoegd is. Daarin kan nage zien worden of u nog in aanmerking komt voor een bijdrage krachtens de Beschikking Individuele Huursubsidie (de ru brieken Algemene Wenken, Formulieren, Uitbetaling en Be scheiden zijn wel belangrijk voor mensen die nu reeds huur subsidie ontvangen. Nu de meeste huren met ingang van 1 juli a.s. zullen worden verhoogd en daardoor de huur lasten zwaarder worden, willen wij u nogmaals wijzen op het bestaan van de individuele huursubsidie (voor zelfstandige woonruimte - géén kamers e.d.). Evenals voorgaande pe riodes kunnen diegenen die be lastingplichtig zijn in de zin van de vermogensbelasting niet in aanmerking komen voor huur subsidie en huurgewenning (peildatum is 1 januari 1984). Ter bepaling van het zogeheten tabelinkomen (het inkomen dat voor de berekening van de sub sidie wordt gehanteerd) wordt uitgegaan van de som van de belastbare inkomens van de aanvrager, van eventuele part ners) en van eventuele huisge noten. Onder huisgenoten wor den verstaan de inwonende (klein)kinderen, pleegkinderen, aangetrouwde kinderen, broers, zuisters en (groot)ouders van de aanvrager en/of partner(s). Inkomsten van inwonende kinderen waarvoor de (pleeg)-ouders nog kinder- bijslag ontvangen, worden niet in de som meegeno men. Van de inkomens van de huisgenoten telt maxi maal 7.000,- per persoon niet mee. De formulieren waarop het inkomen van de I huisgenoten kan worden op gegeven zijn verkrijgbaar bij de instanties die aan het eind van deze toelichting worden opgesomd. 4j Bij duurzaam samenwonen den telt het inkomen van de partner volledig mee als men één jaar of meer samenwoont of als men als woning zoekendeéénjaaroflangersa- men voor de betreffende wo ning stond ingeschreven. *en combinatie van beide mo gelijkheden (bijvoorbeeld 7 maanden ingeschreven en 5 maanden samenwonend) telt ook. Als we het hier over inkomen hebben, bedoelen we het „be lastbaar" inkomen over het jaar 1984. Dat is het inkomen dat de Rijksbelastingdienst vaststelt. Als u verwacht dat het geza menlijk inkomen over het jaar 1985 hoger of lager uitkomt dan het inkomen over 1984, dan kunt u het inkomen over 1985 als tabelinkomen hanteren. Vanaf 1 juli 1985 geldt als huur prijs de huurprijs zoals deze om schreven is in artikel 1 van de Huurprijzenwet woonruimte. Dit is in de praktijk veelal het be drag dat de „kale" huurprijs wordt genoemd. Op de genoem de huurprijs dienen de kosten van een garage en/of bedrijfs ruimte in mindering te worden gebracht. Daarenboven komt nog een aan tal met name genoemde service kosten voor subsidiëring in aan merking, de zogenaamde posi tieve lijst. Servicekosten die niet in deze uitputtende opsomming zijn opgenomen, komen niet voor subsidiëring in aanmerking. Deze opsomming van subsidia bele servicekosten ziet er als volgt uit: 1a. energiekosten van lift-, ventilatie-, hydrofoor- en alarminstallatie; 1b. kosten van verlichting van gemeenschappelijke porta len, portieken, trappenhui zen, galerijen, recreatieve ruimten en dienstruimten; 2. schoonmaakkosten van liften en van de onder 1b. ge noemde collectieve ruimten tot maximaal 25,- per maand; 3. kosten van een huismeester tot maximaal 25,- per maand; 4. onderhoudskosten voor col lectieve groenvoorziening en tot maximaal 5,- per maand; 5. indien in de „kale" huurprijs geen bedrag is opgenomen voor recreatieruimten en dienstruimten, omdat er geen sprake is van zogehe ten onroerende aanhorighe- den, doch de kosten van deze woonruimten aan be woners van woningen die er van gebruik maken via de servicekosten in rekening worden gebracht, zal als maximaal te subsidiëren be drag voor deze kostensoort 25,- per maand worden aangehouden; 6. administratiekosten/servi cekostenderving over 1 tot en met 5, maximaal 15,- per maand. Samengevat: De subsidiabele huurprijs wordt de gevormd door de „kale" huurprijs min de kosten voor garage/bedrijfsruimte plus en kele specifieke servicekosten. Als huurder zult u hier niet di- rekt veel mee te maken heb ben. Deze informatie geldt meer voor de partikuliere verhuur ders die incidenteel een huur subsidieformulier moeten invul len voor wat betreft de huur prijs. Het grootste verschil met de vorige tijdvakken is dat de huur niet meer totaal -dus inclusief W stookkosten en alle servicekos ten- behoeft te worden opgege ven. I bestaat uw huishouden uit twee of meer personen dan geldt dat: uw gezamenlijk inkomen over 1984 niet hoger mag zijn dan 35.000,- uw huur niet lager mag zijn dan 246,67 maar ook niet hoger dan 670,00 per maand. Bent u alleenstaand, dan is ook uw leeftijd van belang. II Als u 23 jaar of ouder bent, geldt dat: uw inkomen over 1984 niet meer mag zijn dan 31.000,- en uw huur niet lager mag zijn dan 246,67, maar ook niet hoger dan 670,00 per maand. III Als u jonger bent dan 23 jaar doch de leeftijd van 18 jaar heeft bereikt, geldt dat: uw inkomen over 1984 niet hoger mag zijn dan 26.500,00 en uw huur niet lager mag zijn dan 184,59 maar ook niet hoger dan 530,00 per maand. Voor alleenstaanden jonger dan 23 jaar (tabel lil) is overschrij ding van de huurgrens van 530,- tot ten hoogste 670,- per maand slechts toegestaan indien sprake is van gezamen lijke huur of onderhuur. Of u huursubsidie kunt krijgen, hangt af van wat u met uw part ner en huisgenoten verdient of aan uitkeringen ontvangt en de huur die u betaalt. Vuistregel is, dat elke huurder een redelijk deel van de huur betaalt. De re gering heeft bepaald wat een redelijke, dus passende huur bij een bepaald inkomen is. Als het gezamenlijk inkomen en de huurprijs onder de hiervoor genoemde grenzen blijven hoeft dit daarom nog niet te beteke nen dat u subsidie krijgt. Be taalt u een huur die bij dat inko men „past" dan krijgt u geen huursubsidie. Hoe hoger het in komen, hoe meer u zelf aan huur moet besteden. Bij woningen met een hogere huur, komt een groter deel voor uw rekening dan bij woningen met een lage huur. Voor een hogere huur heeft u tenslotte meestal een beter of groter huis. Onder bepaalde voorwaarden kan men -ook als de huurprijs hoger is dan de huurgrens- toch voor subsidie in aanmerking ko men. Overschrijding van de huurgrens van ƒ670,00 (tabel I en II) is toegestaan indien de aanvrager: 1. op 1 juli 1985, 65 jaar is of het voor 1 juli 1986 wordt, mits hij huurder is van een zogenaamde bejaardenwo ning: 2. op 1 juli 1985, 65 jaar is, voorzover hij huurder is van een niet-bejaardenwoning, die minstens een jaar voor het bereiken van de leeftijd van 65 jaar werd betrokken: 3. huurder is van een woning die door de Minister is aan gewezen zoals: monumen ten, woningen die geschikt en bestemd zijn voor de huisvesting van een groot gezin (8 of meer personen). 4. thans voor de eerste keer huursubsidie aanvraagt, waarbij aan de volgende drie voorwaarden wordt voldaan: de huur van de woning mag de 735,- per maand niet overschrijden men moet op 30 juni 1984 reeds huurder van de woning zijn men heeft in het tijdvak 1- 7-1984 tot 1-7-1985 geen in dividuele huursubsidie ont vangen. uMuoa Als u in de periode gaat verhui zen of u bent net verhuisd en u heeft voor een prijzig huurhuis gekozen, terwijl er een goedko pere woning beschikbaar was, of zou komen, dan hoeft de over heid u geen huursubsidie te ge ven. Dat geldt soms ook als u van een goedkopere naar een duur dere huurwoning verhuist. In zulke gevallen doet u er goed aan eerst bij de gemeente hier omtrent informatie in te winnen. De aanvraag ter verkrijging van een bijdrage krachtens de Be schikking Individuele Huursub sidie dient voor 31 december 1985 ingeleverd te zijn. Als men na 1 juli 1985 huurder wordt, dient de aanvraag binnen zes maanden te worden ingeleverd, te rekenen vanaf de datum waarop de huur is ingegaan. De volgende categorieën subsi die-ontvangers krijgen automa tisch via het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer een aan vraagformulier ter verkrijging van individuele huursubsidie toe gezonden: De aanvragers die voor het einde van de maand april een toekenningsbeschikking voor de periode 1 juli 1984- 1 juli 1985 hebben ontvan gen van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieube heer: De aanvragers die in de perio de 1 juli 1984-1 juli 1985 een aanvrage om verstrekking van een huurgewenningsbijdrage hebben ingediend, mits deze bijdrage voor eind april 1985 reeds is toegekend door het Ministerie van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. Vanaf heden dienen anderen de aanvraagformulieren ter verkrij ging van een bijdrage aan de hand van de Beschikking Indivi duele Huursubsidie af te halen bij de volgende adressen: A. Bij Gemeentelijk Woningbe- heer, Noordvest 18, elke werkdag tussen 09.00 uur en 12.00 uur: men kan hier al leen terecht voor gemeente woningen. Bij het uitreiken van het aanvraagformulier wordt dan gelijk een af spraak gemaakt voor het tijdstip van indiening van uw aanvraag. B. Afdeling Algemene en Bur gerzaken (bureau Algemene Zaken), "s-Gravelandseweg 567 (2e verdieping), elke werkdag tussen 09.00 uur en 12.00 uur: men kan hier te recht voor woningen van particulieren en/of woning corporaties C. De SSSW, Kerklaan 33, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur m.u.v. vrijdag middag: men kan hier enkel terecht voor woningen van de woningbouwverenigin gen. De huursubsidie-bijdrage kan op de volgende manieren wor den uitbetaald: Via de particuliere verhuur der die de bijdrage direct in mindering brengt op de huur (huurmatiging); Via het Gemeentelijk Wo- ningbeheer die bij gemeen tewoningen de bijdrage di rect in mindering brengt op de huur (huurmatiging); Via de gemeente, die maan delijks een voorschotbijdra- ge uitbetaalt: Rechtstreeks door het Mi nisterie van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. Bij het inleveren van het aan vraagformulier dient u de vol gende gegevens en/of papieren mee te brengen: A. Indien u reeds in het bezit bent van het aanvraagfor-l muiier, dit formulier. B. Indien de verklaring van de verhuurder niet is ingevuld, een kopie van de brief van de verhuurder met daarin vermeld de aangekondigde huurverhoging met verder dezelfde gegevens als die worden gevraagd in het aan vraagformulier, met name kale huurprijs en enkele ge specificeerde servicekosten. C. Gegevens over het jaarinko men van 1984, zoals: een jaarkaart met de op gave van het inkomen over 1984 (formulier IB 54, gratis verkrijgbaar op het beias- tingskantoor); een jaaropgave van het geen men aan pensioen, lijf rente, loon, salaris, tantième enz. in 1984 heeft ontvan gen: een kopie van het aan giftebiljet voor de inkom stenbelasting over het jaar 1984; Bij gehuwden of samenwonen den dient ook bewijsmateriaal te worden meegenomen van het 'eventuele inkomen van de echt- geno(o)t(e) of partner en/of eventuele huisgenoten. Het inleveren van het aanvraag formulier kan geschieden bij de bovengenoemde verhuurders en bij verhuurders die huurmatiging toepassen (b.v. Zomerhof-Muys). Deze verhuurders zullen u zelf op de hoogte stellen wanneer én waar u het formulier kunt inleve ren. Huurders van woningen die jn eigendom/beheer zijn van parti culiere huiseigenaren/beheerè- maatschappijen (die zelf niet matigen) kunnen het aanvraag formulier inleveren bij de afde ling algemene en Burgerzaken (buro Algemene Zaken), 's-Grè- velandseweg 567 (2e verdie ping), elke werkdag tussen 09.QQ en 12.00 uur. Voor nadere informatie en inlicfv- tingen kunt u zich op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur in ver binding stellen met de sekret?- rie-afdeling Algemene en Bur gerzaken, 's-Gravelandseweg 567, 2e etage, telefoon: 010- 732111, toestel 315 of 245. Nieuweaanvraqen Individuele Huursubsidie IWKOMEN

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 25