Persprijs primeur voor Binnenhuis breid uitge m 'mm Goed Wonen nam weer voortouw Zwevend in kleur Wonen op grind Bijna wit parket Plattegrond 3 I RANDSTAD EDITIES - Deze multifunktionele tafel van de Rottterdammer Wim Wilson had de primeur van de persprijs op Binnenhuis. Het toekennen van een persprijs kan stimule rend werken, ook als. we aan het interieur denken. De (Rotterdamse) woonmanifestatie Bin nenhuis ging er dit jaar voor het eerst toe over en het aantal inzendin gen op de noviteiten show getuigde van een dankbaar 'inhaken' op deze uitdaging. Een jury van journalis ten, waartoe ook Randstad-Edities be hoorde, gaf indirekt Nederlandse ontwer pers een kompliment, want zonder voor-in formatie kende zij niet Voor de foto kozen we een tafellamp in de 'nieuw- '-klassieke uitvoering. In moderne sfeer ken nen we ze al jaren, de kappen of de glazen bollen, die in een 'tros' van drie, soms ook vijf lampen, zorgen voor licht. Er is sinds kort ook een aantrekkelijke vi sie op dit gegeven voor het meer klassie ke, of stijlinterieur. De matte glazen bollen met hun schulprandje kregen een geslepen decoratie met een nostalgische blad- /bloemendessin, de voet is van bronskleu rig messing. Er zijn ook andere lampen (hang- en vloer-) in. Herda maakt ze. Deze woonbijlage van Randstad-Edities werd gemaakt door: alleen de persprijs, maar ook de drie eer volle vermeldingen toe aan ontwerpers van ei gen bodem. De Rotterdammer Wim Wilson was de eerste in de Binnenhuis-ge schiedenis, die een persprijs kreeg voor de tafel, die vandaag op de voorpagina van 'Kijk op wonen' nog een keer blikvanger is. Naar Randstad-Edities destijds al namens de jury via het NCRV ra dioprogramma 'Mid denin' toelichtte, trok vooral het mutifunktio- nele karakter van deze tafel de aandacht. Origineel van vorm met die ene poot, heeft deze tafel aan één zijde ook nog een soort driehoek als 'in ham', waar op drie planken de nodige spulletjes gelegd (ge zet) kunnen worden. Bijna 50 jaar Een halve eeuw lang heeft volgend jaar Gel derland zich goed en verantwoord met het moderne meubel bezig gehouden Hoe het moderne grijs van deze beuken romp samen kan gaan met een blik achterom via velours-bekleding in grijs getinte bloem boeketjes, laat dit bankje zien. Op de woon manifestatie Binnenhuis was het een primeurtje. Het kan ook driezits en losse stoelen worden er eveneens in ge bracht. 't Ierse buitenleven Holland Het is een puur Hol lands produkt met een gezellige Engelse naam. Cottage noemde een zestigjarige Neder landse meubelfabriek dit woonprogramma, najaar '84 geïntrodu ceerd. Het is een woord, dat doet den ken aan een klein En gels landhuis of het betere Ierse buitenle ven. Het hout? Geloogd massief grenen in een warme toon met de eerlijke, natuurlijke te kening van het hout duidelijk te zien. De modellen hebben iets heel eigens, hier en daar wat roman tisch, helemaal pas send bij die landelijke sfeer. Begonnen met een be kleding, bezaaid met ouderwetse kleine bloemetjes, is er nu ook keus uit o.m. het motief op deze foto of abstracte figuren in warme pasteltinten. Een beetje art déco- -achtig. Er verleden jaar herfst in onze woonspecial 'Kijk op wonen' reeds over schrijvend, bleek het eerste, al redelijk komplete programma, een blikvanger. En ve len aan te spreken. Een buro in de Cottage-stijl. rieur weer een nieuw model mee te nemen, want het programma Daarom maken we er dit keer een soort ver volgverhaal van door van dit Cottage-inte- werd behoorlijk uitge breid. In de meeste Randstad- Edities met deze woonbijlage staat el ders meer over die door Creafort gemaak te meubels en erbij horende woonacces soires te lezen. Leuke grap van deze 'hang-kuip' is één armleg- ger in kontrasterende kleur, rood, geel of groen. Effen kan ook. Men kiest zelf... (Sleep Inn). ffÜÏ Leuk voor jongerenka- mers zo'n potlood in wit, grijs of lavendelblauw met een linnen kap. Herda maakt'm. Deze Nederlandse meubelindustrie heeft daarbij menigmaal wat je noemt 'de nek uit gestoken' door met ontwerpen te komen, die soms origineel, zelfs revolutionair, maar nooit extreem genoemd konden wor den, zonder comfort en kwaliteit uit het oog te verliezen. In deze voorjaars-edi- tie van 'Kijk op wonen' kozen we voor een ontwerp van Hank Kwint, zoals dat o.m. te zien was op Inte rieur RAI, dit voorjaar voor het eerst gehou den. Een van de laatste Gelderlanders' Hank Kwint. een ontwerp van Veertig jaar geleden namen ze het voor touw. De mensen, die vonden, dat er in Ne derland baanbrekend werk kon worden ver richt als het om een andere manier van wo nen ging. Goed wonen, niks meer en niks minder en dat werd dan ook de naam van de stich ting, die niet alleen voorlicht, maar ook zo'n veertig onafhan kelijke winkels als le den van de vereniging kent. Belangrijk bij Goed Wonen is en blijft nog steeds een plezierig stuk informatie over het totale beeld van het interieur. Dat na veertig jaar Goed Wonen nog steeds (spring)levend is, blijkt o.m. door het initiatief te ontwikkelen tijdens de (Amster damse) Huishoudbeurs In binnen- en buitenland oriënteert Goed Wonen zich voor de aangesloten zaken, waarvan deze (in Italië ontwor pen) stoelen een recent voorbeeld zijn. meubels van modern ontwerp als Interieur RAI'85 onder dat beurs-dak te brengen. Zo nam men dus weer het voortouw. Daar stonden ook deze stoelen, speciaal voor de Goed Wonen- -zaken bestemd. Welke kant men, als het om de aanschaf van een slaapkamer ameublement gaat, ook uitdenkt, let al tijd op een paar din gen. Namelijk: - neem altijd eerf-plat tegrond van de slaap kamer mee als men zich gaat oriënteren. Geef ook even aan waar de verwarmings buizen, i.e. de centrale verwarming staat en naar welke kant de deur draait. Koop voorts nooit een bed eer je er in de zaak waar je aan het rondkijken bent, op hebt gelegen. In iedere zichzelf respekterende zaak, die goede voor lichting geeft, wordt men daar zelf drir iend voor uitgenodigd. Pro beer het uit, laat je maar zakken, geneer je niet, keer je om op zo'n bed, ga er recht op in zitten, kortom: voel hoe het aanvoelt. En dat niet op één, maar op meer bedden. Het is niet nieuw, maar in de (betere) meubel zaken - terecht - niet weg te denken. Banz Bord bedoelen we, de meubelwand met het even simpele als ingenieuse principe van de zelfdragende kasten en planken. Lusvormige staaldra- gers, die met een plug in de muur worden be vestigd, zijn het (gere gistreerde) geheim van de smid. Juist door dat 'zwe vende' zorgt Banz Bord bij zelfs de groot ste wand toch voor ruimtelijke effekt. Waarom dat twintigja rige Banz Board op de voorpagina van 'Kijk Ank Hovingh-Krayo, redaktie Aad van der Kruk, opmaakredaktie Ed Dewaerheijt, Aad van der Drift, Hans Keijzer, Tim Hielkema en Ronald Stam Fotodienst Randstad-Edities e.a. Technisch Bedrijf S.P. op wonen'? Omdat het zeer recent nu ook in kleuren wordt gebracht. In geel met zwart bijvoor beeld, zoals de kombi- natie op deze foto, maar verder kiest men uit de hele kleurkaart. En dat geeft dit tijdlo ze met z'n zo goede design weer even iets heel anders mee. Plavuizen? Nee. Tapijt? Ook niet. Vinyl? Dank u. Hout? Mij niet gezien. Kan... grind dan iets voor uw wezen. Dat woongrind is op gebouwd uit miljoenen kleine grindkorreltjes (verschillende kleuren) en wordt samen ge houden door een transparante epoxy hars. De slipvaste vloer is antistatisch, volgens de leverancier vergt het weinig on derhoud. Zuigen en Hoe dat woongrind er uit ziet, heeft Randstad-Edities via vier verschillende kleur- blokken met 'n stoel er op in beeld trachten te bren gen. één of twee keer per jaar soppen schijnen voldoende. Eén 'maar'tje (want of u het mooi vindt ja of te nee moet u uiter aard zelf beoordelen)... ...als kinderen er op vallen lijkt het ons een pleistervragende vloer bedekking. Schijnt op plavuizen ook voor te komen, was de reactie van woongrind-zijde en toegegeven, anders dan anders is zo'n grindvloer zonder meer. Was parket vroeger iets voor de hogere rangen en dito stan den, al jaren behoort het (gelukkig) tot een ingeburgerde vloerbe dekking, die soms nog goedkoper kan zijn dan tapijt. De lichtere kleuren zijn vaak 't makkelijkst in onderhoud, de warme re tinten stralen sfeer uit. Dat kan bij stijl- of klassieke meubels, moderne inrichtingen en parket gaan uitste kend hand in hand. Even vegen als tussen doortje, soms eens een sop-beurt, een paar keer per jaar in de was... jarenlang kun je er plezier van heb ben. Dat mag best eens worden geschreven, maar wat we in 'Kijk op wonen' toch even willen benadrukken is de komst van wit par ket. Vergis u niet, even tueel geintgeresseer- den krijgen er geen witte vloer mee, maar hout getinte beuken stroken, die wit zijn geimpregneerd. Dus een licht houten vloer met een witte gloed.

Het Nieuwe Stadsblad | 1985 | | pagina 17